Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ne razumem ih; dali su brdo para da sredu mrežu, a neće da srede proveru stanja i da naprave prostu, normalnu aplikaciju koja će jednostavno uvek da radi.
 
А постоји ли нека друга апликација за моб. која би надгледала потрошњу интернета и обавјештавала у случају потрошње нпр. 90% интернета,зависно од подешавања.Подеси се мјесечна квота,обавјештење у случају да се пређе 95% те квоте,искључи се надгледање потрошње путем вај-фај мреже итд.Некад је то постојало за рачунар кед је био ограничен нет па не би било лоше и за мобилни ако је боља од ове ВИП-ове.
 
Svaki Android ima to, a ima i Windows. Ne treba posebna aplikacija.
 
Ne razumem ih; dali su brdo para da sredu mrežu, a neće da srede proveru stanja i da naprave prostu, normalnu aplikaciju koja će jednostavno uvek da radi.
To kosta brdo para i poslednja im je stavka na papiru - jer iskustvo sa Mts govori u prilog tome da to ne utice na korisnicku bazu: pa je koliko dugo mts drzao onaj raspadnuti billing sistem i tek prosle godine su izvalili masne pare za krsteno resenje.

VIP ce kad-tad morati da ulozi novac u to, tehnoloske inovacije to sve vise zahtevaju, ali sigurno nece dok ne budu koliko-toliko zadovoljni fizickim delom mreze (mislim da su vec tu negde).

dodatak: ono sto pristojno radi - ne dira se: (ob)racuni dolaze sa velikom tacnoscu, korisnici su zadovoljni tim aspektom i u principu je zadovoljavajuce. Najveci moguci blam i udarac za korisnicko iskustvo kod operatera je da udje u gresku sa ispostavljanjem pogresnih racuna i fantomskim zaduzenjima.
 
Poslednja izmena:
Nije jednostavno to da se napravi, MTS je imao onaj propali pokusaj i jos ono davno pre je dao sansu domacoj pameti da jeftino resi stvar medjutim to je bio krupan zalogaj i zavrsilo se kako se zavrsilo.

Cak se taj problen ne zavrsava ni time sto imas i lupis milione eura za napredan biling sistem vec moras i da imas obucenu i iskusnu ekipu koja ga konstantno odrzava i unapredjuje, treba ispratiti sve te izmene i nove akcije, izmene u tekucim paketima, promene obracuna, popuste i sl. To se upravo i vidi kod MTSa jer iako imaju svez sistem, jos uvek povremeno imaju probleme sa proverom stanja i nesredjene onlajn preglede.

Telenor je imao (ne znam kakva je sada situacija, ali vidim da im sve radi kao sat) izuzetno iskusan tim i na tom polju je bio daleko ispred ostalih sto ne znaci da drugi sede skrstenih ruku.

Opet, sve je stvar volje.
 
Poslednja izmena:
Da dopunim Septimusa:
Telenor (ranije Mobtel) ima isti billing sistem od kada je Mobtel poceo sa GSM mrezom, 1996-me. Tokom godina radjeno je nekoliko upgrade-a na novije verzije.
Telekom je imao isti taj billing sistem do neke 2007-8 te (vise ni sam ne znam), a onda su, po politickoj direktivi, uveli novi - potpuni promasaj. Polovinom 2013-te su se vratili na stari sistem (samo noviju verziju), a koji ima i Telenor (doduse razlicitu verziju).

Trenutno oba navedena operatera uvode "konvergentna" resenja, ocekuje se da na njih predju do/tokom leta 2016. Resenje je zasnovano na postojecem billing sistemu, ali sadrzi puno izmena. Za krajnje korisnike je znacajno sto ce se obracun cene saobracaja raditi u real-time (stvarni real-time, kao za prepaid korisnike), i to i za pozive iz roaming-a (u ovom momentu samo za neke operatere, ali ne za sve). Naplata GPRS-a iz roaming-a ce isto biti u real-time, itd...

Uvodjenje ovakvih resenja je izuzetno kompleksno, jer se ne menja samo billing sistem, vec se drasticno menja nacin uspostavljanja poziva i kontrola istog.

VIP znatno kaska za unapredjenjima u ovoj oblasti. Kao clan TAG (Telekom Austria AG) grupe ima znatno manje slobode u izboru tehnoloskih resenja, a trenutna situacija u grupi se svodi na dve reci: smanjenje troskova. TAG pokusava da ustedi pare unifikacijom tehnicke baze (pa i billing sistema) i trenutno su u fazi pregovora oko izbora proizvodjaca konvergentnog billing sistema. Dok se ovi pregovori ne konkretizuju, ne ocekujem neka znatna poboljsanja billing-a u VIP-u.

Pozdrav
 
jel su sada sve nove od 2 pa navise na 50% popusta, ako se ne uzima telefon?
 
meni rece radnica u vipu u bulevaru da ima popust 50%, konkretno sam pitao za novu 2, kaze placao bih 545din mesecno
 
^ To ne postoji bar koliko ja znam, ali postoji u praksi skoro pa 50% popusta u ukupnoj racunici i to bez posebnih zahteva i molbi. Uzimate 50% popusta na pretplatu i telefon na 24 rate bez kamate. Naravno uzimate najjeftiniji tel, sto je sad Nokia 130 cija je rata 125 din mesecno. Sto znaci Nova 2 je 670 din, Nova 3 970 din, Nova 4 1220 din......itd.. Sto znaci dosta sadrzaja za pristojne pare. Jos ako obnavljate ugovor, neograniceno u mrezi, mladji od 30 dupli net i zastita od prekoracenja racuna netom. Mozda nekom pomogne ova opcija i racunica.
 
meni rece radnica u vipu u bulevaru da ima popust 50%, konkretno sam pitao za novu 2, kaze placao bih 545din mesecno
Verovatno ti je pominjala da imaju popust 50% ali sa telefonom po punoj ceni?
Ako budeš opet prolazio pored shopa, pitaj pa nam javi :). To bi bila odlična stvar ako zaista postoji kao opcija bez telefona.
 
Ja sam hteo na ovu varijantu da uradim jedan ugovor (prebacim iz MTSa), ali nisu davali bezbrizan surf besplatno, i rekao sam necu onda. Da placam 100din jer oni hoce da mogu da se zeznem i napravim racun za net, no tnx. (nebitno koliko je MB jeftin, preveliki je rizik, proslog meseca sam se zagledao YTa preko 3G, zamalo da mi ode 10K, da sam mogao da prekoracim :D)
 
Verovatno ti je pominjala da imaju popust 50% ali sa telefonom po punoj ceni?
Ako budeš opet prolazio pored shopa, pitaj pa nam javi :). To bi bila odlična stvar ako zaista postoji kao opcija bez telefona.

ne, rekla je 50% bez telefona, nova 2 za 545 dinara mesecno
zato pitam zna li neko nesto
 
pa vidim ja sve to, zato i pitam ovde
nisam u petak imao kod sebe licnu kartu i sim karticu, inace bih odma uzeo
rekla mi je da mogu da dodjem posle praznika

kaze da to moze samo u vip poslovnicama i ne kod partnera
 
Pitanje za upucene, sutra ili prekosutra mi se zavrsava prebacaj broja iz MTS (tek kada sam podneo zahtev za prebacaj zvali me iz MTS, trazio 25% na preplatu sa uredjajem ili popust na uredjaj a ponudili mi 2 ili 3 meseca po 1 dinar, odbio naravno) u Vip a prilikom podneska zahteva sam dobio ugovor i jos ovaj dodatak sto je na linku

http://www.vipmobile.rs/upload/documents/ugovor_o_zasnivanju.pdf

pa me zanima ovo sto pise u drugom pasusu na drugoj stranici:,, Preplatnik koji je preuzeo mobilni uredjaj ne moze da promeni odabranu tarifu na nizu, tokom prvih 6 meseci od zakljucenja ugovora." Takodje dalje u tekstu stoji da svi preplatnici mogu da menjaju tarifu ako su izmirili sva predhodna dugovanja.
Ovo mi je zapalo za oko jer znam da MTS striktno zabranjuje prelazak na nizu tarifu u toku trajanja ugovora a Telenor dozvoljava ali uz doplatu u iznosu od razlike u ceni uredjaja izmedju vise tarife i manje.
Da li ovo znaci da mogu u VIP-u da potpise ugovor recimo na NOVA 6, uzmem uredjaj za 1 din i posle recimo 6 ili 7 meseci predjem na NOVA 4?

I jos da pitam, kakva mi je sansa da kao novi korisnik pored NOVA tarifa za mlađe od 30 dobijem i NOVA uz obnovu ugovora, tj paralerne minute?



Citam ugovor i stvarno stoji sa tim sto stoji i ova recenica : ako je izmirio sva dugovanja prema ugovoru.

E sada da li oni to tumace kao ugovor od 24 meseca ali ja mislim da je decko nasao nesto zanimljivo u ugovoru jer ako moze da se menja tarifa na manju isplita si da se uzme za 1 dinar fon i da se istrpi 6 meseci ugovor pa da se promeni na nizu ali tu sam siguran da postoji neka fora kojom se vip zastitio
 
Citam ugovor i stvarno stoji sa tim sto stoji i ova recenica : ako je izmirio sva dugovanja prema ugovoru.



E sada da li oni to tumace kao ugovor od 24 meseca ali ja mislim da je decko nasao nesto zanimljivo u ugovoru jer ako moze da se menja tarifa na manju isplita si da se uzme za 1 dinar fon i da se istrpi 6 meseci ugovor pa da se promeni na nizu ali tu sam siguran da postoji neka fora kojom se vip zastitio


Placaju se penali, ima sve u cenovniku na sajtu.
 
Danas sam svratio do poslovnice, definitivmo moze 50% popusta na ugovor, 2 god, bez telefona. Rekli su mi i da je to sigurno do kraja meseca, a za posle ne znaju. Pitao sam za Nova3 i Nova4.
 
To je interesantna ponuda.
Isto tako su imali skrivenu promociju za net - uzeo sam njihov net (pisalo se o tome)sa 4g modemom za 1din i na najmanjem paketu izadje 290rsd mesečno.
 
Danas sam svratio do poslovnice, definitivmo moze 50% popusta na ugovor, 2 god, bez telefona. Rekli su mi i da je to sigurno do kraja meseca, a za posle ne znaju. Pitao sam za Nova3 i Nova4.

Jel' daju nesto dodatno od onih "Dupli MB", "Bezbrizan Surf" i "Paralelni minuti u VIPu" ili ne?
 
I da dodam, nije običan usb 4g modem već wi-fi model.
 
Jel' daju nesto dodatno od onih "Dupli MB", "Bezbrizan Surf" i "Paralelni minuti u VIPu" ili ne?

Uh, cini mi se da je rekla da daju onu blokadu surfa ako si potrosio net (ali samo ako si mladji od 30godina (haha nije trol)), duple mb sigurno daju (ali ne znam da li je tokom cele ugovorne obaveze ili samo godinu dana, kao u MTS-u) i neogranicene minute u Vipu tek kada potrosis sve iz paketa.
 
Nazad
Vrh Dno