Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Bas bih voleo da neko ko poznaje pravo, napise da li je po zakonu da oni to naplacuju, isto kao sto naplacuju za prevremenu obnovu ugovora, posto to nigde na sajtu ne navode. Juce sam gledao, kad se uzima telefon na rate nigde nije pisalo da treba da se plati nekakva naknada.
 
Mislim da ovo za prevremenu obnovu stoji u ugovoru od kad je primenjeno, a posto ranije je moglo samo 3 meseca bez pristanka VIPa, onda je i za starije ugovore i za nove tu ista situacija (za 3-6 meseci se razlikuje)

http://www.vipmobile.rs/privatni/vip-internet/vip-online-tarife/pogodnosti/cenovnik.2397.html
http://www.vipmobile.rs/privatni/vip-postpaid/pogodnosti/cenovnik-smart-tarifa.2581.html
Naknada za sistemsku aktivaciju otplate uređaja na rate 290.00

BTW, VIP je poceo da sve SMSove za mParking naplacuje dodatno (ne koriste se SMS/smartovi iz paketa), i da takodje naplacuje povratni SMS :) (ovo drugo nisam proverio, samo pise u obavestenju, ne znam da li se uopste naplacuje)
 
Mislim da svi naplaćuju odlaznu poruku za parking (za mts nisam siguran, ne koristim). Npr. kod telenora je 3,60 din. Povrtana se ne naplaćuje.
 
Poslednja izmena:
Počeli su da se proser.....

Pa pre neki dan s obnovio ženi ugovor i uzeo aparat, ladno ako se uzima aparat na rate naplate i neku nadoknadu, meni je bila 240din, a na pitanje zašto, pa kao eto to je nek vrste kamate jer mi daju aparat na kredit ili tako nekakvo glupo objašnjenje, mrzelo me da se bakćem sa njima, samo sam se smejao ko blesav
U pitnju je verovatno provera kreditnog statusa kod kreditnog biroa. Ako je tako, kad sam ja uzimao telefon službenik je insistirao da ispriča zašto se to naplaćuje iako sam rekao da nema potrebe, da razumem i da sam saglasan i da ću potpisati zahtev...
U svakom slučaju redovna procedura kada se kupije nešto sa opcijom odloženog plaćanja bez pokrića. Da ste kupovali telefon recimo na rate karticom podržane banke toga ne bi bilo
 
@dodo

nema provere u kreditnom birou za stare korisnike. Prvi i jedini put su me proverili pre 5-6 godina, od tada obnavljam 3 ugovora na 2 godine i nikad me nisu proveravali u KB.

Stalno nešto menjaju. Bilo je da je ranija aktivacija do 3 meseca 500 din. Sad nije.........
Ma gube se. Evo za 2 nedelje mi ističe ugovor za ON LINE tarifu, već su me zvali i kao ponudili mi neke povoljnije uslove. Meni ne odgovaraju i otkačio sam ih. Sad mi puštaju SMSove da me podsete da mi te povoljnosti traju do 31.07. i bla bla bla.
Jednostavno sam im objasnio da neću produžiti ugovor već ću plaćati mesec za mesec dok god mi ne naleti nešto što mi odgovara, ili uređaj ili pretplata.
 
Nema to veze sa proverom kred biroa. Ta provera se gleda za br sim kartica i velicinu pretplate. A tih 240 din je cista nadoknada sto ce vam vip dati 12 rata.
 
Vidim sada da u vipu ima neka letnja promocija 500mb neta za 990 dinara u roamingu. Koliko je ovo upotrebiljivo za crnu goru? Možda je neko probao?
 
Ma samo sada od prvog Avgusta da daju neku promociju 20-30 % za telefon (kes) i sve im je oprosteno :D
 
^ Svake godine u avgustu mesecu je bilo barem 20 % popusta na uredjaj (kes placanje)
Nadam se da nece ove godine da uprskaju
 
Za prepaid korisnike kao i one postpaid korisnike koji su potpisali ugovor sa VIPom posle 17.6.2015 vaze nove cene roaming usluga:
nove cene

A ovo su stare cene.
 
Poslednja izmena:
U poslednjih par dana imam problem uspostave veze u vip mrezi. Naime, cim pokusam da pozovem, odmah pukne veza (cuje se ton zauzeca). Iz drugog ili treceg puta, veza se normalno uspostavi. Dalje, nakon sto sam bio nedostupan ili zauzet, dobijem po cetiri poruke o propustenom pozivu, iako mi je sa tog broja bio upucen samo jedan poziv. Kolege mi kazu da im se isto desava.



Da li je neko ovde primetio nesto slicno?
 
Poslednja izmena:
Prekid, da. Poruke, ne.

Da nemas dual SIM telefon?
 
Mislim da to ima veze za VIP trenutno. I kod mene je to bio slucaj. (mada se ne secam da li bese L640 ili S5D, ali na S5D definitivno zeza pozivanje sa kartice sa koje nije 3G, a koristi se 3G trenutno)
 
Odem danas do Vip-a da platim racun,i da pitam da li znaju kakva ce biti promocija od 1. avgusta. Da li ce staru da produze ili da izbace nesto novo.
Devojka na salteru,naravno pojma nema,sef jos manje. Kaze,dan pre isteka promocije ce da znaju. Ali najbolje 1 avgusta da dodjem,tada ce najtacnije znati. Pa sestro,mogu ja i tada na njihovom sajtu da proverim. Strasno,kakva neozbiljnost
 
Nema tu nista cudno ni neozbiljno, promocije u mobilnoj sferi se cuvaju u prilicnoj tajnosti i na tom polju se "vode bitke", kako vole da kažu marketing magovi ;)
 
Poslednja izmena:
Cuvaju u prilicnoj tajnosti, vode se bitke u mobilnoj sferi... Septimuse, na cemu si, daj i nama malo :D
 
Mozda tebi deluje smesno, kao i meni sto je bilo ali se to tako radi. :)
 
Da javnost ne zna, OK, ali da su neke posebne tajne i da se vodi bilo kakva borba.... dobar vic :D
 
Nije nikakva drzavna tajna, ali je tacno da zna samo ogranicen broj ljudi koji mora da zna i uglavnom je to zbog konkurencije i manjim delom zbog faktora iznenadjenja.

Ne vidim zasto od toga pravis senzacionalizam kao da je u pitanju CIA, Vikiliks i slicno, bar u telekom marketingu i kreiranju proizvoda se upravo tako razmislja.
 
Ma kakve bitke kada svi isto ponude. Ociglwdno je da je jedina javna tajna da se dogovaraju medjusobno.
 
Za neke stvari se sigurno ozbiljno dogovaraju, za neke imaju soft borders, dok je period najveceg medjusobnog gaženja bio dok je VIP pravio korisnicku bazu. Bilo je tu prilicno novina i kreativnih kampanja koje su imale za cilj privlacenje nezadovoljnih MTS i Telenor korisnika (prevashodno MTS). Usporilo se tek kada je MTS "skinuo gace" na 50% tako da sada imamo 44%, 33% i 22% i tako ce biti manje-vise for a long time :).
 
Poslednja izmena:
U oktobru mi ističe ugovor i obavestili su me da mogu da ga obnovim ako želim. Rekao sam im da bih hteo Opušteno tarifu i telefon, ako može...kasnije su mi rekli da bih mogao Opušteno za 1700 i telefon na 24 rate (ali po maloprodajnoj ceni). Sad, hteo bih telefon, ali mi se ne plaćaju njihove cene, makar i na rate...da fora bude još veća, ako neću telefon ne dobijam nikakav popust na tu cenu, i da5e imam Opušteno tarifu za 1700, lol.
 
Tesko VIP daje popust za stare korisnike. Daje ako se nesto malo iscimas tipa 25% na prvih 6 meseci i na to jos redovnu promociju koje cesto budi povoljne.
 
Postoje li ikakve sanse da vip u svoju ponudu ubaci telefone tipa Meizu, Xiaomi, Huawei?
 
Nazad
Vrh Dno