Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Jel to samo fiktivno, ili njemu onda stize racun?
 
Da li osoba mora fizicki da bude pristuna, ili moze samo njena LK?
 
Negde pocetkom januara sam produzio ugovor i presao sa tarife Standard 350 na Nova 3 uz neke povoljnosti. Rekli su mi da ce Nova 3 tarifa biti aktivna od narednog obracunskog perioda, tj. posle 5. u mesecu. Danas proveravam SMS-om i vidim da mi je tarifa i dalje Standard 350?! :trust: Je li ovo neki bug ili sta, ima li neko slicno iskustvo?
 
Negde pocetkom januara sam produzio ugovor i presao sa tarife Standard 350 na Nova 3 uz neke povoljnosti. Rekli su mi da ce Nova 3 tarifa biti aktivna od narednog obracunskog perioda, tj. posle 5. u mesecu. Danas proveravam SMS-om i vidim da mi je tarifa i dalje Standard 350?! :trust: Je li ovo neki bug ili sta, ima li neko slicno iskustvo?


Verovatno bug, proveri sa korisnickim centrom. Nova tarifa kod obnove uvek krece od preseka stanja.
 
Samo da javim, negde veceras, posle jos jedne provere stanja putem SMS-a, stoji da je paket Nova 3, tako da je sve OK; verovatno treba vise vremena da sistem ucita ili neki bug, ko zna.
 
Zvali me malopre iz call centra da predjem sa prepaida na postpaid.
Nude 6 meseca po 50% a zatim klasika ostalih 18 po 25%. Rekoh da cu da razmislim.
 
Detetu sam uzeo karticu na pripejd I evo posle druge-treće dopune nazovu iz call centra VIPa i ponude prvih 6 meseci 250din za siguricu 1000, a posle 370din do kraja ugovora (24meseca).
Žena moja kaže da može i eto ga "terenac" stigao na vrata u roku od par sati.
 
Nemam pojma, došao sa laptopom, preko spikerfona na smartwatchu bio sve vreme na vezi sa operaterom iz podrške, završio sve za par minuta, provera biroa itd, potpisali ugovor i to je to.
 
Nisko ti zena prodala dete, trebalo je 50% ceo ugovor da trazi, a ispod 40% da ne ide ;)
 
VIP poslao poruku da se internet plaća 1rsd/1MB nakon što se potroši količina iz paketa.
Kuckao se sa njihovom podrškom, pitao ih da li stigne obaveštenje kada se potroše MB iz paketa, a oni napišu: "Ne. Očekuje se da vi proveravate stanje."
Zvuči malo bez veze... Sa neograničenog interneta (sa usporavanjem, naravno) su prešli na ovaj gde ne možeš da budeš miran nego moraš da proveravaš stanje, zato što nisu stavili notifikaciju.
Da li sam u pravu?
 
Jos gore, stanje za internet NIJE precizno, moze dosta da kasni.

Tako da, NOVA tarife samo uz gasenje neta skroz (sistemski, da uopste ne mozete koristiti net, pozivom call centru), ili da forsirate da vam opciju Bezbrizni Surf daju besplatno. (koga mrzi, moze i da je placa 100din mesecno)

Ja sam prvu opciju izabrao, otac koristi NOVA tarifu samo za pozive i SMS, njemu odlicno dodje. Ja licno ne bi prihvatio nikako bez druge opcije.
 
Ta njihova lenjost ili nesposobnost da srede proveru stanja je praktično jedina stvar koja me nervira u Vip. Verovatno zato i ne šalju info o potrošnji megabajta, jer nemaju pojma kad i koliko je utrošeno.
Edit: Ko ume da iskontrolise potrošnju, što ipak nije teško ako se hoće, moje je mišljenje da je tarifiranje po principu 1MB=1din sasvim dobro rešenje kad se potroše megabajti pred kraj meseca.
 
Poslednja izmena:
To je pre svega novac za novi billing sistem koji nije jeftini :).
 
Pitanje za upucene, sutra ili prekosutra mi se zavrsava prebacaj broja iz MTS (tek kada sam podneo zahtev za prebacaj zvali me iz MTS, trazio 25% na preplatu sa uredjajem ili popust na uredjaj a ponudili mi 2 ili 3 meseca po 1 dinar, odbio naravno) u Vip a prilikom podneska zahteva sam dobio ugovor i jos ovaj dodatak sto je na linku

http://www.vipmobile.rs/upload/documents/ugovor_o_zasnivanju.pdf

pa me zanima ovo sto pise u drugom pasusu na drugoj stranici:,, Preplatnik koji je preuzeo mobilni uredjaj ne moze da promeni odabranu tarifu na nizu, tokom prvih 6 meseci od zakljucenja ugovora." Takodje dalje u tekstu stoji da svi preplatnici mogu da menjaju tarifu ako su izmirili sva predhodna dugovanja.
Ovo mi je zapalo za oko jer znam da MTS striktno zabranjuje prelazak na nizu tarifu u toku trajanja ugovora a Telenor dozvoljava ali uz doplatu u iznosu od razlike u ceni uredjaja izmedju vise tarife i manje.
Da li ovo znaci da mogu u VIP-u da potpise ugovor recimo na NOVA 6, uzmem uredjaj za 1 din i posle recimo 6 ili 7 meseci predjem na NOVA 4?

I jos da pitam, kakva mi je sansa da kao novi korisnik pored NOVA tarifa za mlađe od 30 dobijem i NOVA uz obnovu ugovora, tj paralerne minute?
 
Poslednja izmena:
Ta njihova lenjost ili nesposobnost da srede proveru stanja je praktično jedina stvar koja me nervira u Vip. Verovatno zato i ne šalju info o potrošnji megabajta, jer nemaju pojma kad i koliko je utrošeno.
NIGDE na postpaidu potrosnja MB nije u minut, u stvari i sat vremena ume svugde da kasni (ukljucujuci i vas voljeni Telenor). Za net je i minut previse, jer to moze biti, na 4G, i po 500MB.

Edit: Ko ume da iskontrolise potrošnju, što ipak nije teško ako se hoće, moje je mišljenje da je tarifiranje po principu 1MB=1din sasvim dobro rešenje kad se potroše megabajti pred kraj meseca.
Ne treba da bude default nikako. Taman smo se toga otarasali kao :(
 
Nije nigde u minut niti sekund, ali nije ni sa po 4-5-6h zakašnjenja, a to za Vip nije ništa neuobičajeno. Da su u ažurnosti stanja i duplo lošiji od Telenora, ne bih imao razloga da se bunim.

A ovo je uobičajena pojava za Moj Vip aplikaciju...
moj vip.png
 
Poslednja izmena:
Pa nepoznata ti tarifa :)
Evo kod mene:
fea0e090b4f7f6b06ab55b9f2366fe0e.jpg

Mozda zavisi od tarife druze, ja sam na smart tarifi.
 
Poslednja izmena:
Probaj da uključiš mobilni net pa onda probaj dal ti radi app.
 
Nekad radi, nekad ne radi, nema pravila. Zato je ni ne koristim, već kad hoću da proverim stanje šaljem ? na 1260. Tarifa je Postpaid 900.
 
Pa ides na detalji o potrosnji i obavezno preko H+ neta. Na wifi nece ni na E kad prebaci na 2g.
Vidiš da neće jer je preko wifija povezan.
 
Sinoć nije hteo ni na 3G. Nema pravila...
Jutros je radilo.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-02-09-21-32-33.png
    Screenshot_2016-02-09-21-32-33.png
    104.5 KB · Pregleda: 72
  • Screenshot_2016-02-09-21-32-38.png
    Screenshot_2016-02-09-21-32-38.png
    268.9 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Meni radi na oba, samo sto na WiFi mora da se ukuca korisnicko ime/pass, tj. ne gleda koji je broj u telefonu.
 
meni nije htelo da radi na android 5.1
na android 6.0 radi i preko data i preko wifi
 
Nazad
Vrh Dno