Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

meni su blokirali odmah po pravljenju naloga, pocim dodam entropay, moguce jer sam otvarao na sloveniju
 
Onda se nismo razumeli. Ja sam mislio na to da nece blokirati ako ti neko iz inostranstva otvori na njegovo ime, njegov bankovni racun i tvoju email adresu. Sve normalno funkcionise
 
Imali neko voljan da mi prebaci sitnu sumu (2,5 $) sa svog na moj PayPal account? Ne bih da prebacujem 15€ na entropay zbog sitne kupovine... Prethodno uplatim na račun - kako se dogovorimo.
 
baba i deda su mi u Nemackoj,pa sam mislio preko njih da dodjem do paypala,medjutim treba mi mala pomoc sta i kako ide.
Nisu duduci za komp,ali bih ipak voleo da im objasnim sve detalje.Znaci da li je kao prvo moguce da oni meni otvore,verifikuju to sve sta treba,uplate neki evric pa posalju sifru i da ja koristim ovde? I koju bi karticu trebalo da otvore i vezu za paypal,posto ne bi da vezuju za nista svoje u slucaju da bude nekih problema

Moj savet ti ja da ti baba ili deda otvore na svoje ime (kao da za sebe licno to otvaraju) i kada im stigne kartica VISA debit i to,kada se potvrdi sve, nek ti posalju postom karticu i ti je koristis.. .Automat ni ne zna ko je ko (na ime i prezime mislim) tako da ti dodje ko da si ti licno pravio PP
 
Upravo sam update-ovao AmEx karticu na PayPal nalogu.
Sve prošlo bez problema (na svu sreću), tako da sam miran do kraja 2015.:)
 
Znaci trebalo bi da moze? :D
Zaboravio sam na celu stvar kad sam procitao da ce banovati po Ip adresi. samo jel moze neko tacno da navede koju karticu oni da traze ili kako vec(nikad nisam imao visu ili tako nesto pa se ne razumem) a ne bih da vezuju paypal za neki od svojih racuna,vec da bude potpuno odvojeno. Hvala puno
 
Može, ali imaj u vidu da je moj nalog otvoren sada već "davne" 2008 godine i da sam tada otvorio tekući račun u Intesa banci i dobio dve kreditne kartice (pored Maestro debitne), pri čemu su u startu obe kartice bile vezane za PayPal nalog.
U međuvremenu je MasterCard kartica izvisila i ostala je samo American Express koju sam evo već drugi put update-ovao bez problema.
Fora je u tome što su tada kartice bile "nepotpisane" od strane banke, tj. generator plaćanja PayPal sistema ih nije "video" kao srpske kartice, već ih je detektovao na osnovu broja same kartice koji se izgleda poklapao sa Amrican Express karticama izdatim u Hrvatskoj. Zato je meni kartica prošla i do sada sam isključivo radio update na nalogu, gde se menja samo cvv kod (broj kartice ostaje isti) i datum dokle važi, sve ostalo ne diram i prolazi uredno.
Čuo sam da novoizdate American Express kartice ne prolaze, pošto ih izgleda Intesa sada "potpisuje", ali ovo treba proveriti.
Što se tiče toga koja debitna kartica sada prolazi za plaćanje PayPal-om nemam pojma, svojevremeno je bilo priče da je to Visa UniCredit banke, ali i ovo treba proveriti.
 
Sveza visa internet intesina da li prolazi, ako moze neko da potvrdi?
 
Nece biti tako, u postu iznad mog se uopste ne pominje Visa internet kartica, a ni na prethodne dve strane ovog topic-a.

Osim ako dopustas sebi toliku glupost da su visa internet i maestro debit iste kartice...

Inace uprvo sam probao i nije moguce prijaviti internet karticu. Sistem provaljuje lokaciju itd.
 
Meni je skinuta i stara koja je radila preko dve godine...
 
Raifaisen Visa virtun sa deviznim računom funkcioniše bez problema...

Visa virtuon sa mooneybookers (Skrill) odlično funkcioniše tamo i nazad... a paypal kad tad...

Sa ozbiljnim prodavcem da se dogovoriti...

ja sam oba koristio u zadnjih 30 dana i sve ok....
 
Šta je trebalo da promeni?
 
I to radi, Intesa Internet Visa, i pre stranu dve potvrdio čovek za AMEX Inteza ....
 
Ja imam stari nalog na paypal ali su mi nakon isteka kartice otklonili istu i sad mogu samo da dodam novu... Ali nmgu da editujem staru.
 
To se desilo i jednom liku, čekao da mu ja javim el može, ali njegova isticala mesec ranije .... ja mu reko probaj, nemaš šta da izgubiš .... jok, on čeko, ja dok dobio drugu, uradio, javio mu, on kaže Oxlično, idem i ja da probam .... i zove i kaže, nema mi kartice, obrisali .... i probo da doda, i naravno ne može ....
 
I meni se isto desilo i sada mogu samo da se nerviram i cekam da konacno omoguce PP kod nas. Mada, bas i nisam nesto optimistican po tom pitanju. Jer, evo po ko zna koji put govore da su konacno ukinte sve prepreke za dolazak PP i da ce doci sledece godine. Kao da imaju vec ispisan obrazac sa ovim obavestenjima(napisan u vreme kad je dosla Maticeva), a jedino sto menjaju su imena onih koji ga izbacuju.
 
Sažvakano milion puta, cvv2 kod i datum isteka kartice. NIKAKO BRISANjE PA DODAVANjE nove kartice, vec samo promena podataka postojeće unete kartice

Napisao je da mu je radila preko dve godine dakle nije moglo d abude aktivna u tom periodu bez produžavanja iste čim mu je radila radilatoliki period. Zato me iznenadio komentar nije editovao na vreme
 
Moja AmEx konkretno važi 3 godine.
Inače, ja sam uvek uzimao novu karticu pre isteka stare i editovao sam u PayPal nalogu prvog dana od kada nova važi. Sada je to bio 02.12.2012., pošto kartica nije aktivna od 01.12., već posle 24h. Dakle, nisam čekao, već sam odmah editovao.
 
Onda je možda, dok jemoglo, skidao i dodavao novu, pa je zato rekao preko 2 godine....
 
Pozdrav društvo. Izvinjavam se na malom OFF sa teme, ali imam jednu molbu, ako nekome nije teško da mi odradi to čas.

Naime, hteo bih da naručim jedan artikal sa ebay (do 10$), pa ako je neko u mogućnosti da preko njega to odradim, neka mi se javi na pm.

Zahvalan sam unapred i izvinjavam se na OFF.
 
^ I meni je povremeno potrebno nesto slicno, usluzno placanje PayPal-om. Nekad drugar koji je u SAD/CAN kupi nesto za mene i posalje a nekad za placanje na eBay-u nepoznatoj osobi. Iznosi do $100. Nadoknadio bih troskove angazovanja i dobre volje. ,) Na PM. Thnx.
 
Sto ne otvorite entropay karticu i Paypal nalog i placate sami? 5% je njihova provizija. Stavite na Paypalu CRO ili SLO kao zemlju, tamo neku adresu i radi kao sat. Za 5min mozete imati sve sto vam treba.
 
Nazad
Vrh Dno