Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Shta bre ovaj lupeta :d

Realna adresa je jedini problem paypala. Ti mozesh da budesh drzavljanin amerike, ali da tamo nemash stan i zivish u Srbiji, ista prava imash kao i svi mi ostali ovde. Mora se imati fizichka adresa u nekoj od drzava koje paypal podrzava, to je najveci problem cele kombinacije.

Paypal radi i bez toga, ja ga koristim potpuno normalno 5 godina, ali ja ne mogu pola stvari koje moze neko ko zivi u drzavi podrzanoj od paypala.

Fora je baš u tome. Hrvatska je u paypal sistemu i imam njihovu osobnu na stan u Zagrebu ali ostaje problem ako naručujem nešto na ovu adresu U Novom Sadu,krastavac.
 
Uh ... Jel moze neko ko zna da uradi sledece - da objasni od A do Sh kako se registrovati, i krenuti sa kupovinom ? ovaj kolja/nikola napricha neke bajke, ali ni on nije napisao konkretno kako se registruje. kaze chovek - "dvi se lozite, evo kako se registruje - ja sam se registrovao po 2-3 puta, na ebay i na paypal" ... ***random words with no sense*** :S:

dakle, da prati ove korake -

1. ja sam pera iz beograda. imam samo rachun u Intesi sa kojeg podizem i primam novce koje zaradim, sa karticom iz bankomata. 'ocu da kupujem stvari preko ebay-a, video sam da prodaju uklete patke, hifi opremu koje nema u srbiji, i gace japanskih ganguro girls-a. to me zanima.

2. uzimam novce i svoje lichne karte i dokumente, i odlazim gde ???

3. kada sam otishao tu i tu, izvadio sam valjda, tu i tu karticu, i dobio podatke.

4. otvaram neki i neki sajt, registrujem se na njega - koji sajt/ovi ?

5. nachin registracije i neki workarround/ovi jer sam iz ove ludachke zemlje

6. alternativa o kojoj se pricha (moneybookers ili bidpay, il neki treci)

7. ja bih znao kako da kupujem (objasnio mi driver lane) al, objashnjenje za one koji ne znaju

hvala u napred, ko god se potrudi.
 
Ma džabe ti ako živiš u Srbiji.
 
paypal

Pozdrav!

Planiram da otvorim nalog preko paypala da bih primao donacije na svom sajtu,
pa me zanima sledece:

Da li paypal proverava IP odakle se pristupa nalogu, tj da li ja iz srbije mogu da korisitm nalog koji se vodi na nekog iz Svedske?
Da li je moguce primati novac na devizni racun u Srbiji preko paypala?
 
Da li paypal proverava IP odakle se pristupa nalogu, tj da li ja iz srbije mogu da korisitm nalog koji se vodi na nekog iz Svedske?

odgovor je bio ne, u smislu da ne proverava ili da ne mogu koristiti nalog?

poz!
 
dao sam ti sve sto ti treba -kako sto rekoh ides malo na net i onda proveris te moje bajke -ali ja znam da te mrzi i da isto neprihvatas da je neko uradio ili otkrio nesto pre tebe i da radi -to je to sto sam i napisao u svom postu -odmah se neko nadje da kaze ''sta ovaj sad kao folira '' e pa druze mucni malo glavom -bukvalno imas sve na tacni servirano samo malo da krenes ako te to stvarno interesuje - ja sam potrosio dosta vremena da resim te probleme sa e bay-em i pay pal-om i nisam dobio ni jednu rec korisnog saveta na ovom forumu -da sam ja dobio toliko koliko sam napisao ovde ustedeo bih sebi jedno 6 meseci cimanja + nisi ni procitao sta sam napisao ni shvatio pa opet drvis pricu kako koja banka itd -ALO DRUZE !!! nabavi pre paid kreditnu karticu izdatu od strane americke banke -pa polako zaplivaj u svoju bajku
 
Kako se logujes na US PayPal iz Srbije? Mislim, sta sa srpskim IP-em?

I ovo u vezi pin-a, hoces da kazes da verifikovana US adresa ipak nije dovoljna i da traze i SSN? Jel to vezano za limite ili traze ako im je nesto sumljivo?

da USA SSN broj se trazi za verifikaciju USA pay pal- a , moze da se desi da to preskoce ali prvi sledeci problem racun se blokira i traze SSN (to se meni desilo ) jer sam neoprezno poslao malo vise para na prijateljev racun -posle sam morao opet izpocetka da otvaram/verifikujem novi pay pal nalog. itd . moj savet je izbegavati slanje na privatni pay pal racun sa svog racuna i narocito ne vece sume novca -konkretno blokirali su moj i drugarov pay pal i cak pay pal na koji je on kasnije poslao novac (neki sajt sa elektronikom) sav se novac vratio nazad meni ali je racun bio blokiran (nisam mogao da podignem novac )-ja sam napisao neke brojeve kao verifikaciju umesto pravog ssn (postoje odredjene serije SSN brojeva koje ne mogu da se odmah ''match '' kao na pr. SSN za non residente ,temporary residents ,diplomatic personel,na primer SSN koji sluzi samo za polaganje vozackog ispita itd)ali su ok za ''odblokiranje'' pay pal -PRIVREMENO -pa sam odmah dao nalog za isplatu - Pay pal je blokiran bio za 5-6 dana ali je pre toga vec stigao cek tako da sam se izvukao .a da jos jedna stvar -ovde se spominje da neki clanovi foruma kao godinama koriste pay pal bez problema -LOL to jednostavno nije tacno -pay pal ima limit koliko transakcija moze da se uradi pre nego sto zatrazi verifikacija od strane korisnika -to je otprilike 500 evra ,onda se pay pal blokira i ne moze da se reaktivira bez verifikacije -jedina sansa je da se nalog ugasi pre nego sto se stigne do 500 evra pa onda opet otvori -e sad to je sad moglo da se radi pre 3-4 godine ali sad cim se ponovo isti podaci pojave (isto ime i prezime ,kreditna kartica ili adresa)nalog se automatski ''zakljucava'' i opet se trazi verifikacija iako je to sad kao ''novi'' nalog -naravno vise ista CC kartica ne moze da se koristi ni pod razno a ni ime i prezime onoga ko je otvorio prosli nalog ,sad cim se isti podaci ukucaju to automatski blokira pay pal jel sad sistem ''patern ''izbegavanja verifikacije
 
I kakve to veze ima sa temom koja je paypal u Srbiji ? :)
 
Jeste da nije korisno, ali ako neće da radi, onda neće... I ne znam zašto se svi trude da to nekako nakaleme i nabudže da proradi, kada naše zemlje nema na listi. Ja sam više za neku alternativu, dakle jel postoji neki drugi sajt paypal tipa koji je takođe opšte prihvaćen od strane drugih e-prodavnica i na kome je podržana naša zemlja :p
 
ko kaze da mora da se kalemi -zato sam i postovao i objasnio sta treba da se radi -odes na sajtove gde se prodaju visa gift cards ili isto mozes da kupis virtualnu kreditnu karticu na netu i to je to -kakvo crno budzenje-lepo sam objasnio sta treba da se radi -nikakva hrvatska ,rajfajsen revolving i ti bakraci i ukrstanje sa bosanskim adresama -lepo idi na net i malo se informisi -imas kompjuter -pismen si ukapiraces za pet minuta o cemu se radi - ja sam objasnio nekom rusu na mom nemustom engleskom sa dve reci i covek se javio posle dva dana da kaze da je sve proslo ok sa pay pal-om .:wall: kao sto sam vec objasnio odlucio sam da ponovo postujem bas zato sto sam video da se ista prica vodi u krug na ovom forumu-te koja banka te koja kartica utd . ima jedno 5-6 sistema da se otvori i verifikuje Pay Pal racun ali ova nije nikakvo budzenje i kalemnjenje-ovo je najprostija sema da se iz Srbije otvori PP nalog.
 
ko kaze da mora da se kalemi -zato sam i postovao i objasnio sta treba da se radi -odes na sajtove gde se prodaju visa gift cards ili isto mozes da kupis virtualnu kreditnu karticu na netu i to je to -kakvo crno budzenje-lepo sam objasnio sta treba da se radi -nikakva hrvatska ,rajfajsen revolving i ti bakraci i ukrstanje sa bosanskim adresama -lepo idi na net i malo se informisi -imas kompjuter -pismen si ukapiraces za pet minuta o cemu se radi - ja sam objasnio nekom rusu na mom nemustom engleskom sa dve reci i covek se javio posle dva dana da kaze da je sve proslo ok sa pay pal-om .:wall: kao sto sam vec objasnio odlucio sam da ponovo postujem bas zato sto sam video da se ista prica vodi u krug na ovom forumu-te koja banka te koja kartica utd . ima jedno 5-6 sistema da se otvori i verifikuje Pay Pal racun ali ova nije nikakvo budzenje i kalemnjenje-ovo je najprostija sema da se iz Srbije otvori PP nalog.

Sve je to u lepo i korisno ali mene zanima kako rešiti problem što paypal nema Srbiju kao opciju prilikom popunjavanja shipping adrese?
Mogu ja da imam paypal nalog na koji hoćeš način, ali meni prodavac treba da pošalje naručenu stvar u Srbiju, a paypal nas ne prihvata i onda je sve lutrija jer moraš da dopisuješ ime neke druge zemlje pod stavkom Country.
Pisao sam u drugoj temi o tome i po mom shvatanju ovaj problem se ne može regularno rešiti, dok Srbija ne bude prihvaćena od paypala:
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1701187&postcount=4
Ako imaš neki lek i za ovo, rado ću saslušati.
 
xexexexex pa kad placas preko pay pal unosis bilo koju shipping adresu kroz bilo koji check out system -znaci mozes da uneses sta hoces - ja sam pomenuo da sam kupovao na netu sa svog pay pal-a za ljude ovde u srbiji raznoraznu robu -roba im je dolazila na gajbu -njima -ne meni a narocito ne na adresu koju sam uspeo da verifikujem u na pr. engleskoj -stizale su stvari koje su kostale po nekoliko stotina dolara bez problema -samo jednom se desilo da je tip iz USA odbio da posalje robu -nesto oko 20 dolara vrednosti (par cd-a) jer je kao srbija
+
nije bila ista adresa kao na Pay Pal-u , ali taj tip je ionako bio neki prevarant (bio je banovan na e bay-u kasnije )-to su te informacije koje fale na ovom forumu -clanovi koji kao koriste pay pal (navodno) su to mogli odavno da objasne -takodje ovi ljudi sa foruma koji su mi se obracali sa molbom da im kupim nesto na e bay-u ili platim rapid share su kontaktirali ''glavne face ''sa ovog foruma da im ovi kupe nesto on line ali su ovi naprasno prestali da odogvaraju na mail-ove
 
jel funkcionishe ona fora, u vreme kad se kralo sa interneta - Hungary, 11000 Beograd ulica pere perica 13 ?

i onda roba stigne u madjarsku, a madjari poshalju za beograd, jer retosi iz USA ne znaju da beograd nije u madjarskoj ?
 
jel funkcionishe ona fora, u vreme kad se kralo sa interneta - Hungary, 11000 Beograd ulica pere perica 13 ?

i onda roba stigne u madjarsku, a madjari poshalju za beograd, jer retosi iz USA ne znaju da beograd nije u madjarskoj ?

Pa ta fora je koliko ja shvatam još uvek jedini način da se zaobiđe to što Srbija nije podržana na paypalu.
Tu mene kolja nije izgleda razumeo, jer meni ne smeta toliko što paypal ne poznaje Srbiju, znam i ja da mogu da stavim drugu šiping adresu, od one koju sam upisao kod njih.
Problem je što sam čak naleteo na neke sajtove koji imaju Srbiju kao opciju, ali paypal neće da obavi plaćanje jer kad vidi Srbija u adresi (sa sajta odakle poručujem), on me lepo odbije jer Srbiju ne podržavaju.
I onda naravno sledi ovo upisivanje, Mađarska, Hrtvatska, Slovenija i slično i to je koliko vidim jedini način da se zaobiđe ova paypal provera, ali opet kažem i to nije kod svakog sajta i prodavca, nego negde plaćanje prolazi a da paypal ne kaže ni a, a drugde gnjavi do te mere, da reč Srbija, izaziva crvenu uzbunu. ;)
 
Poslednja izmena:
ne ,to vise ne funkcionise-to je moglo pre 10 godina

Ja redovno naručujem preko Austrije, dosad nije omanulo. Tako da, nisi u pravu.

A sa prozivkama iskulirajte, mora li na sve da se reaguje ko da su vam pretili snošajem sa bližim članovima porodice...
 
pa ja ne znam vise kako da objasnim -nije ti potrebna vise adresa u austriji ili hrvatskoj itd -idite na net i nadjite virtualnu kreditnu karticu ili jos bolje pre paid gift card(visa/masters itd) sa tim katicama se prijavite na e bay i pay pal - tu mozete da stavite bilo koju adresu (iz usa /uk/eu)-ali naravno vase pravo ime -sad kad kupujete preko recimo e bay-a -tu imate njihov check out koji vas prebacuje na pay pal ali se kao krajnja adresa (shiping address)upisuje adresa u srbiji (srbija postoji u e bay -u)i to je to -ta opcija postoji i ja sam je stalno koristio kad sam kupovao i za sebe i za druge-eventualno mozete da posaljete mail prodavcu da uzme u obzir samo e bay adresu .eto to je sva mudrost -posto vecina ljudi ovde na forumu oce samo da kupuju to vam je dosta -nije potrebna verifikacija itd.-netreba da se budzi ili dopisuje nista --jos je lakse ako kupujete od velikih prodavaca -oni svi imaju uglavnom isti check out pa srbija svuda postoji kako opcija .imate virtualne kartice sa kreditom od 15 dolara (pazite samo one moraju da aktiviraju u roku 24 sata)-kad ih dobijete krenete da otvarate pay pal nalog na svoje ime ali napisete recimo bilo koju adresu na zapadu i to je to -onda isto tako na e bay-u (na e bay-u mozete vec da stavite samo svoje podatke iz srbije -onda izaberete opciju da povezete svoj pay pal i e bay nalog -ima link za to "u my profile" na e bay-u i to je sve sto treba da se uradi ako je cilj samo kupovina ).masa ljudi u srbiji je to uradila i sljaka bez problema -sto se tice prozivki -meni je cudno da neko ko kaze i nastupa sa pozicije autoritetat na ovom forumu ocigledno veze nema sa subjektom jel koliko ova tema postoji vec je mogao da ljudima objasni sta i kako treba da se uradi da bi se otvorio pay pal i uspesno upotrebljavao iz srbije .malo ste ograniceni sto mozete samo da kupujete na e bay-u i amazonu ali sam cuo od ljudi da ima dosta sajtova koji imaju isti check out na kome moze da se menja adresa
 
Poslednja izmena:
da pojasnim ovo sto sam rekao u vezi stavljanja srpske adrese i kombinovanja sa drugom zemljom - na e bay-u i amazonu ako se kupuje kod iole ozbiljnih prodavaca koristi se ebay/pay pal integrisan check out sistem koji ima opciju srbija (cak postoje opcije vojvodina /kosovo/crna gora /beograd/novi sad itd.)i ako se recimo ubaci adresa u srbiji a zemlja stavi austrija -check out to izbaci -pojavi se natpis error on address ili incorect address-kod manjih prodavaca moze to da prodje ali je sve to lutrija .na pay pal-u je isto lutrija koja moze da dovede do blokade racuna -totalno nepotrebno -sve teze prolazi ako uopste i moze da se stavi recimo adresa u beogradu a kao zemlja na primer madjarska-nisam jos skoro cuo da je to nekome poslo za rukom -to je prolazilo pre 3-4 godine - i ja sam na pocetku stavio bio adresu u beogradu a spojio je sa madjarskom kao zemljom (moji "rani radovi "iz 2004-blokirali su mi racun za dva dana i trazili kopiju licne karte i racune za struju itd. iz madjarske)-ono sto se radilo 90-tih sa upotrebom ukradenih brojeva kreditnih kartica vise nema sanse da se ponovi-jer je nemoguce upotrebiti karticu na jedno ime a poslati na drugo ime i drugu zemlju robu kupljenju na netu,kao sto je to bio slucaj tokom devedesetih -prvo bilo kakva aktivnost na racunu se sad automatski blokira kod svih kreditnih kartica izdatih na zapadu ako se user patern promeni-znaci odmah zovu vlasnika kartice za verifikaciju -ako je adresa za slanje u istocnoj evropi ili balkanu moze da se desi i da se ne posalje uopste -cak iako je ime na kartici isto sa imenom primaoca ali je zemlja druga ,-pay pal stalno proverava racune i narocito reseta sve otvorene na hrvatsku/nemacku/bosnu/austriju -zato sam ja totalno izbegao da se ''kacim na njih'' bas iz tog razloga posto sam se jednom opekao -kao sto rekoh nema potrebe za tim jer postoje kartice koje mogu da se koriste i prijave na srbiju (virtualne i gift kreditne kartice) na e bay-u to prolazi a na pay pal -u mora da se stavlja kompletna adresa iz neke zapadne zemlje -ja predlazem USA-ali sve to nije problem jer tokom procesa kupovine na e bay-u i amazonu (ako koristite pay pal i na amazonu premda nije potrebno-tamo prolaze sve nase kartice ionako) mozete bez problema da stavite srbiju (srpsku adresu)u finalni check out kad finalizirate kupovinu
 
Kakve virtuelne kartice sa 15 dolara? Kako nešto da kupim sa 15 dolara?

I daj, 2 ogromna posta bez ijedne tačke, zareza, velikog slova!?! Totalno nepismeno... Drugi nisam ni čitao, zaboleće me glava.
 
pa ja ne znam vise kako da objasnim -nije ti potrebna vise adresa u austriji ili hrvatskoj itd -idite na net i nadjite virtualnu kreditnu karticu ili jos bolje pre paid gift card(visa/masters itd) sa tim katicama se prijavite na e bay i pay pal - tu mozete da stavite bilo koju adresu (iz usa /uk/eu)-ali naravno vase pravo ime -sad kad kupujete preko recimo e bay-a -tu imate njihov check out koji vas prebacuje na pay pal ali se kao krajnja adresa (shiping address)upisuje adresa u srbiji (srbija postoji u e bay -u)i to je to -ta opcija postoji i ja sam je stalno koristio kad sam kupovao i za sebe i za druge-eventualno mozete da posaljete mail prodavcu da uzme u obzir samo e bay adresu .eto to je sva mudrost -posto vecina ljudi ovde na forumu oce samo da kupuju to vam je dosta -nije potrebna verifikacija itd.-netreba da se budzi ili dopisuje nista --jos je lakse ako kupujete od velikih prodavaca -oni svi imaju uglavnom isti check out pa srbija svuda postoji kako opcija .imate virtualne kartice sa kreditom od 15 dolara (pazite samo one moraju da aktiviraju u roku 24 sata)-kad ih dobijete krenete da otvarate pay pal nalog na svoje ime ali napisete recimo bilo koju adresu na zapadu i to je to -onda isto tako na e bay-u (na e bay-u mozete vec da stavite samo svoje podatke iz srbije -onda izaberete opciju da povezete svoj pay pal i e bay nalog -ima link za to "u my profile" na e bay-u i to je sve sto treba da se uradi ako je cilj samo kupovina ).masa ljudi u srbiji je to uradila i sljaka bez problema -sto se tice prozivki -meni je cudno da neko ko kaze i nastupa sa pozicije autoritetat na ovom forumu ocigledno veze nema sa subjektom jel koliko ova tema postoji vec je mogao da ljudima objasni sta i kako treba da se uradi da bi se otvorio pay pal i uspesno upotrebljavao iz srbije .malo ste ograniceni sto mozete samo da kupujete na e bay-u i amazonu ali sam cuo od ljudi da ima dosta sajtova koji imaju isti check out na kome moze da se menja adresa

Vidi ovako, ja razumem šta ti kažeš, ali u praksi sam imao i sasvim drugo iskustvo.
Znam ja da na ebay-u mogu da imam (i imam) adresu u Srbiji, znam i da mnogi drugi sajtovi imaju Srbiju kao opciju, ali mi se desilo da nakon što me jedan takav sajt prebacio na paypal radi plaćanja, dobijem poruku (od paypala), da ova zemlja nije podržana kod njih, plaćanje odbijeno, bla, bla, vratite se na sajt prodavca itd.
Da pojednostavim do kraja, paypal je video Srbiju kao zemlju, u adresi koju sam popunio na sajtu prodavaca i odbio mi plaćanje!!
Tek kad sam i na tom sajtu (http://www.birdcagegames.com) umesto Srbija stavio drugu zemlju, onda se paypal smilovao i prihvatio kupovinu.
Sve sam ovo već pisao, i to ne zato što nešto patim za tim jednim sajtom, već zato što nema pravila, pa se pitam da li je i na ebay-u tako.
Nekoliko dana ranije, paypal se recimo nije bunio, kad sam obavio kupovinu sa jednog drugog sajta gde je bila opcija Srbija/Montenegro i tu je odmah prihvatio plaćanje.
Sticajem okolnosti još nisam naručivao direktno sa ebay-a, pa ću videti da li će se paypal tu buniti zbog adrese u Srbiji.
Ako ne bude pravio probleme kako ti kažeš, onda je sve u redu, jer koliko sam shvatio prodavci šalju na onu adresu koju sam upisao na ebay nalogu, a ne na onu koju sam stavio kod paypal-a?
Ako pak paypal bude proveravao i upisanu adresu sa ebay-a i odbijao plaćanje zato što je iz zemlje koju oni ne podržavaju, onda to može biti priličan problem.
Jel imao neko kakvih iskustva sličnih ovom ili sve ide bez problema, bar kad je ebay kupovina u pitanju?
 
I još jedna stvar, da li je pametno uraditi povezivanje paypal naloga sa ebay nalogom, jer na ebay-u kažu kako će tada moje paypal adrese, biti uključene u moj address book, a one baš i nisu sasvim tačne, tj Srbija je tamo County, a neka druga zemlja Country. ;)
 
Ako ne bude pravio probleme kako ti kažeš, onda je sve u redu, jer koliko sam shvatio prodavci šalju na onu adresu koju sam upisao na ebay nalogu, a ne na onu koju sam stavio kod paypal-a?

Dobro jutro.
 
hm obrisali su mi post-hvala lepo gospodo moderatori!! da odgovorim prvo ovo u vezi e bay- -mozes da vezes pay pal i e bay account ne verujem da ce biti problema -ja bar nisam imao -ali prvo pogledaj na e bay -u koji prodavac trazi pay pal u svom listingu -ako je naveden pay pal kao obavezan neces moci da bidujes na to sto te interesuje tako da ces morati da vezes e bay sa pay pal nalogom hteo ne hteo-za svaki slucaj prvo vidi da li neko prodaje slicnu robu a da netrazi pay pal kao obavezan pri bidovanju (uglavnom "veliki" prodavci)-tek kad ti posalju fakturu onda se ulogujes na pay pal i obavis uplatu-skinuli su mi post gde sam objasnio da se virtualna debitne karta puni on line do zeljenog iznosa i da tu isto (on line )moze da se prati uplata od strane pay pal-a koja sluzi za verifkaciju -takodje sam dokazao da je moderator glup ali sad boze moj sta da radimo nije on jedini u srbiji koji radi posao sa kojim uopte nema blage veze-cene tih kartica su od 5 do15 dolara (inicijalna cifra -naravno posle se dokupljuje zeljeni iznos )-gift credit cards isto rade ok -jos samo da dodam ono sto sam privatno pisao nekim clanovima foruma - a to je da sa virtualnom i gift creditnom karticom nema veze koja se adresa stavlja na pay pal ali sam ja skoro uvek stavljao svoje ime +celu adresu u recimo torontu (ulica ,broj, grad i zemlja) ,nista nisam budzio sa nekim drugim zemljama a kalemio nase kartice nego sam radio sve kao da zivim recimo u kanadi ali eto sad kupujem iz srbije ili za sebe ili za drugove i to sam pisao u mailovima prodavcima i popunjavao check out na e bay-u sa srpskom adresom i stavljao svoje ima ili ime ''forumasa" kome sam kupovao odredjenu robu .kao sto rekoh nisam imao problema kad sam tako radio .nazalost moje je iskustvo iskljucivo vezano za e bay (jel tu i prodajem svoje stvari) i a rapid share (uplacivao sam dosta z neke ljude rapid share kad je taj servis presao na pay pal ).za ostal sajtove na zlost neznam kako funkcionise placanje
 
kolja/nikola - i treba da ti brishu postove kad si krajnje nepismen, i kad ionako ne mogu da se prochitaju. - gde su pasusi, pravopis, tachke, zarezi, smislenost ?
 
Ali stvarno. Covjek bi i pokusao nesto da procita ali ne moze. Glava zaboli. Jesi li cuo za tacku i novi red ?
 
Ne samo da boli glava od postova, vec nema jedne jedine informacije. Pricha chovek kao da je u skupshtini :)
 
Poslednja izmena:
Jeste da mu je stil pisanja malo haotican ali je decko ustvari provalio super sistem -ja sam ispostovao to sto je naveo u svojim postovima i pay pal mi rade evo vec treca nedelja bez problema .Ja sam samo kao ''shipping address'' dodao i svoju adresu ovde u NS-u na e bay nalogu i prvi paket je stigao juce -znaci uplata preko pay pal-a za e bay kupovinu (prodavac je trazio pay pal) i kao krajnja adresa je navedena Srbija ,bez ikakvih problema i ''kalemnjenja'' imena neka druge zemlje.:banana:nisam iskoristio nikakvu karticu iz Srbije nego samo virtuelnu karticu koju sam pazario ''on line '' (kao sto je objasnio) i sad mogu da dokupljujem ''debit''za nju isto on line ali je glavno da je svuda prosla i na PP i na e bay-u:wave:
 
Jeste da mu je stil pisanja malo haotican ali je decko ustvari provalio super sistem -ja sam ispostovao to sto je naveo u svojim postovima i pay pal mi rade evo vec treca nedelja bez problema .Ja sam samo kao ''shipping address'' dodao i svoju adresu ovde u NS-u na e bay nalogu i prvi paket je stigao juce -znaci uplata preko pay pal-a za e bay kupovinu (prodavac je trazio pay pal) i kao krajnja adresa je navedena Srbija ,bez ikakvih problema i ''kalemnjenja'' imena neka druge zemlje.:banana:nisam iskoristio nikakvu karticu iz Srbije nego samo virtuelnu karticu koju sam pazario ''on line '' (kao sto je objasnio) i sad mogu da dokupljujem ''debit''za nju isto on line ali je glavno da je svuda prosla i na PP i na e bay-u:wave:

Nije problem uzeti karticu i registrovati je na paypal-u.
Problem je proci njihovu proveru kada treba da dokazujes da si iz druge drzave.

Koju drzavu si uzeo na pp ?
I ja sam iz Novog Sada, ali u Hrvatskoj ;)

Sasvim drugo je shipping address.
Kada kupis nesto, mozes traziti da posalje i u Zanzibar.
 
Nazad
Vrh Dno