Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

jesi doso do limita ili su ti nasumicno blokirali?

Inace racun za telefon i nekako moze da se odradi ali LK nikako. Ima teksturu u osnovi pa kad se brisu slova brise se i ona a posle je nemoguce umetnuti teksturu kako treba.
 
i na kraju na koju zemlju se najbolje registrovati?

Austriju
B&H
Madjarsku

planiram samo da kupujem... znaci nista prodajem primam kesh i slicno...

koristicu 2 kartice... Visa Internet Intesa, i Visa Electron Crnogorske Prve Banke (takodje prolazi)
 
meni vec dug period radi na B&H sto se tice nasih kartica i nikakvih problema
 
Ma jok, kakav limit, izvrsio samo jednu probnu uplatu od 0.5 evra (doduse meni je leglo na racun 45 evra)
 
saznao sam jako dobre vesti u vezi slanja paketa za crnu goru...

carina + pdv se ne naplacuju do iznosa od 150e sa postarinom! sve preko toga se carini pdv 17% + carina 5% sto je dosta povoljno...

mislim da treba iskoristiti ovo dok ne promene zakon kao ovi u srbji !:)
 
Decki zaboravite raznorazne avstrija i slicne. Treba ti VISA, eurocard,... Onda napred.

Slovenija dobila paypal negde 2006 godine, da mozes da platis. A ove godine dobila da mozes i dobit novac na paypal. Ja koristim ovaj premium koji se placuje i dobiva novac.

Ide tako; Moj racun na banci(NLB)->Erocard od nlb->paypal.

I sad, ako platis preko paypal, uzme paypal iz tvog eurocard-a i kad ti eurocard uzme sa tvog racuna(obican NLB). Kod nas su termini 8., 18., 28.

Ako si platio sa paypal i nisi dobio jos stvari nece ti uzet novca, uzme kad dobis stvar kuci i podpises papir.

Nisam cito sve. Ako trebate koji info pitajte. Mozda vam bi islo da imas otvoren racun u AVT i nesto takvo. Samo nije to zezancija. Ima jos dosta security stvari koje moraju da su ok, drugcije nece da registruje.

Pozz
 
Idi na paypal.com i tamo vidis sve sta ti treba. Dosta je samo 1, vidi koje sve idu. Moja kartica je iz slo i ja sa njom. Drugcije dosta puta sam u BG(cura i drugari)
 
i na kraju na koju zemlju se najbolje registrovati?

Austriju
B&H
Madjarsku

planiram samo da kupujem... znaci nista prodajem primam kesh i slicno...

koristicu 2 kartice... Visa Internet Intesa, i Visa Electron Crnogorske Prve Banke (takodje prolazi)

B&H je losa - dolazi do nekih cudnih problema.Ne moz poslati vise od 50$ makar je to bilo za mene ...
 
Ako ja npr imam druga koji studira u USA, jel mozhe on tamo da otvori racun na svoje ime, uzme neku karticu(vi recite koju), otvori paypal, verifikuje, uradi sve po propisu kako treba, donese tu karticu meni u Srbiju i ja da ju koristim full. Znachi da recimo mogu pare sa pp-a da skinem na bilo kom bankomatu kod nas?
 
to nek ti se raspita drug da ti uzme neku karticu gde moze da skida pare bilo gde u svetu
 
Ako ja npr imam druga koji studira u USA, jel mozhe on tamo da otvori racun na svoje ime, uzme neku karticu(vi recite koju), otvori paypal, verifikuje, uradi sve po propisu kako treba, donese tu karticu meni u Srbiju i ja da ju koristim full. Znachi da recimo mogu pare sa pp-a da skinem na bilo kom bankomatu kod nas?

sto se tice usa moze bilo koja.
Cini mi se da postoji paypal master ali nisam siguran da li sa njom moze da se skida na bankomatu
 
Ako ja npr imam druga koji studira u USA, jel mozhe on tamo da otvori racun na svoje ime, uzme neku karticu(vi recite koju), otvori paypal, verifikuje, uradi sve po propisu kako treba, donese tu karticu meni u Srbiju i ja da ju koristim full. Znachi da recimo mogu pare sa pp-a da skinem na bilo kom bankomatu kod nas?

Ako ti je potrebno samo za primanje para i skidanje sa racuna, moze, samo necesh moci da je koristish kao da zivish u USA, odnosno necesh imati veca prava od nas ostalih kada naruchujesh neku robu, ako to planirash da radish..
 
Ako ti je potrebno samo za primanje para i skidanje sa racuna, moze, samo necesh moci da je koristish kao da zivish u USA, odnosno necesh imati veca prava od nas ostalih kada naruchujesh neku robu, ako to planirash da radish..

Jel mozes da objasnis ovo, zasto nece moci da je koristi kao da je u USA. Ja sam mislio da ako izvadis karticu u USa i verifikujes sve sa paypalom, adresu, bank account, phone num. ccard itd nema teorije da ti limitiraju paypal osim ako nisi krimos...
 
pa mogu da vide po IP adresi.. sem ako ne koristis neki proxy u Americi, 'tunel' ili slicno.
cuo sam da to proveravaju, ali mozda je trac: link
 
Poslednja izmena:
Ja sam par godina koristio UK paypal nalog sasvim fino, bez ikakvih problema, ortak koji je ziveo tamo je sve lepo verifikovao i milina...
 
Ako otvorim bankovni racun u Madjarskoj ili Austriji, da li ce to da resi problem sa registracijom na PP sistem, tj. da li sam u toj varijanti siguran da mi nece blokirati nalog?

Hvala


Nego, kako su sada i Hrvati dobili pristup PAYPAL-u, da li bi otvaranje racuna u nekoj njihovoj banci resio problem?
 
Poslednja izmena:
verovatno bi, ako zivis u Hrvatskoj i imas dokaz o tome, ali i pod uslovom da si procitao ceo ovaj thread.. :p
 
Posedujem otvoren racun kod Bank Of America sa izvesnim sredstvima na njemu, i verifikovan Paypal account. To sam ucinio sa namerom da vrsim uplate voipa i sl.
E sad interesuje me da li bih mogao da ga koristim odavde, posto mi je drug potvrdio da su njemu blokirali nalog kad je probao da ga koristi iz Srbije.
 
uh citam ove i slicne postove i nemogu da se nacudim da se odrasli ljudi vrte u krug godinama ovako lupajuci glavom o zid a imaju otvorena vrata!!!,ja sam pre par godina objavio neka moja iskustva sa pay pal-om i e bay-em i naravno bio ispljuvan onako domacinski (po srpski sto se kaze ) ali evo opet posle toliko vremena vidim lsta problematika ista pitanja i kao neki "smekerski " odgovori .ipak ajde jos jednom da pokusam malo da prenesem svoje iskustvo -pre par godina otvorih pay pal i e bay nalog ovde iz srbije -naravno zatvarali su mi ga jedno 2- 3 puta ali sam ga ponovo registrovao (pay pal ) a i e bay su mi 2 puta zatvarali ako se nevaram ali ipak nastavih da prodajem na e bay-u(nisam jedini iz srbije kome je to poslo z rukom inace-ima ovde jos pametnih ljudi koji umeju metodicki da razmisljaju)i pravim dobra profit i cak sam neko vreme kupovao za ljude sa ovog foruma robu po EU/UK/USA (oko 30-tak njih tokom perioda od 1 godine),koristio sam naravno 'internacionalna iskustva " odnosno iskustva ljudi koji su banovani na e bay iz 'zapadnih ' zemalja i iskoristio njihove savete da zaobidjem sve prepreke i uspesno obavim registracije i da cak i posle banovanja ponovo otvorim racune odnosno naloge i na PP i na e bay-u.na ovom forumu nisam nasao ni jednu korisnu informaciju osim uobicajenih balkanskih hvalisanja i pljuvanja ili samo nipodastavanja -za kraj dacu jedan savet -praktican -za registraciju na e bay-u i pay pal verifikaciju sam uspesno upotrebljavao ''gift credit cards''(VISA/AMERICAN itd.) ''pre registrovane'' u Americi - e sad ko malo razmisli sta sam upravo napisao i provede par sati na netu ukapirace sta i kako i gde (naravno ako ne krene odmah da pise pljuvacki odgovor na ovaj moj post) treba da se uradi -ovo ''bacakanje '' sa domacim kreditnim karticama te rajfajsen te revolving te hrvatska adresa su najobicnija zamajavanja.konkretno da odgovorim ovom momku na pitanje :ako je pay pal nalog verifikovan onda ga nece zatvoriti -e sad ako nemas USA SSN broj onda ce verovatno da ti ga blokiraju jel neces moci da obavis verifikaciju u USA

odnosno da pojasnim -blokirace ti racun i trazice ti da ukucas svoj SSN broj koji prepodstavljam nemas ili ce ti poslati pin na tvoju adresu u USA koja ti je registrovana sa BofA -naravno ti neces moci da dodjes do tog pisma jer si u Srbiji osim ako nemas tamo nekog da ti to pokupi - to ce otprilike biti kraj te pay pal avanture -moze da se desi da te i ne blokiraju neki slucajem (to se meni desavalo) -drugo ako malo razmislis i upotrebis to neko svoje americko iskustvo (predpodstavljam da si ziveo tamo) mozes sve te prepreke da zaobidjes elegantno samo malo razmisli .
 
Poslednja izmena od urednika:
dobro drago mi je da me nisu obrisali i da nije bilo negaitvnih postova posle .za nagradu evo jos par saveta -za registraciju na e bay-u kao prodavac koristite virtua phone numer (naravno americki)-imajte priruci SKYPE racun otvoren -to pomaze .za pisma od e bay-a ili pay pal-a (za primanje cekova ili slanje pinova)koristite bilo koji mail forward service (americki )
 
^^^

To što si ti opisao mi deluje kao iz nekih top secret agent filmova ;)...mislim skype tel., forwardovanje pošte i sl. i sve to sa ciljem verifikacije naloga... Ako je toliko komplikovano, ja jednostavno neću otvarati nalog, već ću sačekati lepo da dodaju našu zemlju na PP, ako dođe uopšte do toga :p.. Ako ne, koristiću druge metode plaćanja preko interneta...niko ne spominje wire-transfer metod plaćanja, koji će dosta prodavaca prihvatiti ukoliko se radi o većim sumama novca (ne znam koliko), a i tu je i klasičan način plaćanja regularnom kreditnom karticom :p
 
dobro drago mi je da me nisu obrisali i da nije bilo negaitvnih postova posle .za nagradu evo jos par saveta -za registraciju na e bay-u kao prodavac koristite virtua phone numer (naravno americki)-imajte priruci SKYPE racun otvoren -to pomaze .za pisma od e bay-a ili pay pal-a (za primanje cekova ili slanje pinova)koristite bilo koji mail forward service (americki )

Kako se logujes na US PayPal iz Srbije? Mislim, sta sa srpskim IP-em?

I ovo u vezi pin-a, hoces da kazes da verifikovana US adresa ipak nije dovoljna i da traze i SSN? Jel to vezano za limite ili traze ako im je nesto sumljivo?
 
Shta bre ovaj lupeta :d

Realna adresa je jedini problem paypala. Ti mozesh da budesh drzavljanin amerike, ali da tamo nemash stan i zivish u Srbiji, ista prava imash kao i svi mi ostali ovde. Mora se imati fizichka adresa u nekoj od drzava koje paypal podrzava, to je najveci problem cele kombinacije.

Paypal radi i bez toga, ja ga koristim potpuno normalno 5 godina, ali ja ne mogu pola stvari koje moze neko ko zivi u drzavi podrzanoj od paypala.
 
Poslednja izmena:
da ne otvaram novu temu, a donekle je vezana sa paypal-om...
platicu bank transferom dve kartice iz nemacke. to su kartice sa
pracenje satelitskih kanala, inace, identicne platnim karticama...
sta me savetujete, sta da kazem liku kako da mi posalje...
s obzirom da deru na carini, pogotovu ako posalje posiljku dhl-om,
razmisljam da mi posalje preporucenim pismom, da mozda
umota u papir od pisma, ili sl...
kartice kostaju oko 50eur, da mu kazem da napise vrednost 20?
i sta mi jos mozete savetovati za takav vid robe?

imam i rezervnu varijantu, imam poznanika u Austriji, pa da posalje
njemu, a on meni po soferu od autobusa koji voze....malo mi glupo
da cimam coveka za sitnicu, a ne placa mi se jos 20-30EUR...

poz...
 
Poslednja izmena:
S obzirom kakvi su naši carinici bolje bi bilo, ako ti je izuzetno bitno, da ti pošalje pošiljku koja ima sistem praćenja (tracking) (tako da ukoliko se "izgubi" negde možeš da dobiješ povraćaj novca)...ako ti nije bitno i hoćeš da rizikuješ onda, pretpostavljam, i ta varijanta sa zamotavanjem u kovertu radi ;)
 
@zechs

Fora sa wire transferom je sto je komplikovan, spor i jos na to kosta 20-ak evra. Ovde bar 60% ljudi hoce da kupi neku sitnicu sa ebay pa niko nece da plati 20e da posalje 5e...

@deki30

Nek ti posalje nemackom avionskom postom i ima da ti stigne za 3-5 dana. Neka stavi ako moze vrednost sto nizu, jer danas dok sam podizao paket koji je placen 22 dolara(sto i pise na izvodu) sam morao da platim 1000 dinara za hebenu carinu (160 carina, PDV 313, takse 410, Lezarina 100) i rece mi radnik na salteru da su spustili sa 20e na 10e limit za ne-carinjenje... Sad boga pitaj da li je to tacno ili ne...
 
Nazad
Vrh Dno