Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Zvah sad Irsku medjutim nece da linkuju. Nakon sto su trazili onaj jednokratni kod prilikom kontakta, maila i zadnje 4 cifre kartice i sad traze mi da povezem telefon, izvod iz banke, dokumenta slike.. Je li to svima traze? Dal ici u proceduru da kraja ili postoji bolje resenje?
Mozda nova kartica ili otvaranje novog paypal naloga
 
Ja sam pre 5 dana linkovala MC TB karticu i novu Visa KB i nikakvih problema nije bilo. Sa MC kartice su mi skinuli 176 din, i vratili posle 3 dana 1,5E, inace kartica je visevalutna.
MC pp code sam videla online i na mailu, dok mi je za Visa KB code stigao u sms poruci, nikakve izvode iz banke mi PayPal nije trazio. :D
Mislim da je bolje raditi opciju Add new card nego updejtovati staru.
 
Ја сам давно отворио ПП налог и неки дан сам хтео да се улогујем али сам заборавио лозинку. Хтео сам да је вратим и кренуло је редом, прво порука на мејл, што је прошло и уписао сам то што су ми послали али су онда хтели и на фиксни уз опис да ће да шаљу на 01*** што значи на позивни овде и није стигло. После неколико покушаја више и не прелази на слање на мејл, одмах каже да не може.
 
@tequila

valjda nisu cackali nalog i blokirali dodavanje bilo koje kartice. mozda mi je jednostavnije koristiti direktno karticu. Moram se raspitati u drugoj temi o postupku i koliko je to sigurno.. Hvala na informaciji

@calexx

a sta su ti trazili da im saljes.. ako nije tajna :)
Da budem iskren cimanje mi je da im saljem komplet "krvu sliku"
 
Zavisi za sta ti treba kartica, ja sam imala lose iskustvo pre nekoliko godina sa PayPalom, koristila sam ga za ebay, i to sa prepaid Visa karticom i hakovali su mi account, onda sam potpuno ugasila taj PayPal nalog, i evo prosle godine zbog posla otvorila novi biznis account sa novim mailom, i vise ne kupujem nista na ebay i nema nikakvih gluposti kao ranije, pishing mailova i sl. Jednostvano imam klijente i radim na odredjenim sajtovima gde je jedino moguca isplata na PayPal, da nije toga prednost uvek dajem Payoneeru.
Mislim da su trazili sa PP broj pasosa, licne ili vozacke, manje vise svi ti paymenent servisi to traze, ali te izvode iz banaka i sl. mi je malo suludo dostavljati, bolje napravi novi nalog sa novim mailom, skratices sebi muke veruj mi.
 
Ма нису ништа тражили, прво неколико цифара на мејл и то сам им уписао а онда нешто као последња провера, сада ће да позову 0*****-167 па да укуцам опет неке 4 цифре које су се појавиле на екрану ... наравно, ништа од позива, могуће и да сам ја некад давно уписао само као 018-****** а они не умеју да додају позивни. Када се појаве те 4 цифре, после пар секунди изађе и порука да не могу да провере да ли сам то ја јер вероватно и тај позив одмах пукне.
Чудно да немају још неки начин.

Не знам ни да ли да покушавам да се сетим лозинке ни да ли да отварам нови налог ...
 
@tequila
karticu sam koristio 2-3 puta za ebay (kupovina antivirusa) i sad treba da obnovim opet. Verovatno cu je koristiti i za aliexpress.
poprilicno sam oprezan sto se tice mail fishinga i slicnih stvari, a sifra za paypall mi je poprilicno dugacka (random brojevi mala velika slova, specijalni znaci). Uz dvostepenu verifikaciju, Tako da se ne brinem oko hakovanja naloga.

Napravio bih ja novi nalog sa novim mailom, ali ne znam da li moze ova kartica da se poveze. Da nije blacklist-ovana ili sta znam. Ti si linkovala istu karticu?

A poslali su mi link ka starom paypalu gde pise "zelite opet da koristitie karticu koja je blokirana zbog prekoracenja limita? blabalbla" pa pod 1 da im saljem dokumet sa slikom, pod 2 izvod iz banke da je kartica moja, billing adress, i jos ne sto i sve to da bude prevedeno na engleski. spominju ne sto government agency

@calexx
ma ja cu da odustanem od tog slanja.. nisam trebao ni da ih zovem. na finjaka cu im reci da banka nece da prevede i da bih morao da angazujem neko lice. sto dosta kosta bla bla.. pa nek se jebu..
 
Ako je kartica probana 3x na nekom nalogu, ne moze da se poveze ni na drugom. Tako je bilo ranije.

Radio si nesto sto algoritam (greskom ili ne..) vidi kao "lose ponasanje", sta god im to znacilo.
Izvod i ne mozes dobiti za VI/VE u Intesi, a verujem ni za VI u RF.
Pravi novi nalog, ako neces verifikaciju, i novu karticu, nije vredno veceg smaranja.
 
U to vreme kada mi se desilo to sa Paypalom bilo je jos uvek sve sveze kod nas u smislu online kupovine, i ebay je imao nekih rupa, znam da phising mailovi poticu sa te strane, jer su mi stalno i ebay nalog cackali, kao sumnjivo koriscenje i sl. A sto vise layera pri verifikaciji to bolje, cak sam uzela mob broj koji samo koristim za verifikacije i bitno je da mail za payment servise bude cist, nov i koriscen samo za tu svrshu, jer sa raznih sajtova kada se registrujes mnogi prikupljaju podatke i na osnovu maila samo hakuju.

PayPal mi je poslao obavestenje da mi krajem avgusta istice kartica, u banci sam obavila izradu nove, i tu novu sam dodala posto sam dobila i novi broj na njoj, a stara jos uvek stoj. Znaci povezala sam novu Visa i MC karticu u roku od 4-5 min, bez problema. I sad imam 3 kartice ovu staru koja je istekla, i dve nove, a bankovni racun nemam nameru da linkujem :)

Koja ti je ta kartica sto mislis da je blacklistovana i zasto bi bila? Iz koje je banke?
 
internet kartica iz banke inteze. imam jos mts mastercard

napravicu novi nalog i povezati ovu mts-ovu. Ili ako imate savet za neku drugu karticu druge banke.

edit: da li na novom nalogu da koristim isto ime i prezime, ili lazno ?
 
Poslednja izmena:
Ја ћу вероватно да одустанем, пазарио сам нешто са ибеја и алија помоћу мтс МС и све је прошло нормално, не знам ни шта ће ми ПП.
 
Povezi onda tu mts mc, ali pobrini se da bude makar 500 din na njoj, zbog onog koda koji salju. Mislim da su neki ljudi poceli da prebacju novac sa pp balansa na mts card, npr. do skoro je bilo samo da se novac prebacuje na Visa kartice u nasoj zemlji.
Ja imam problem sa klijentom, nece da me isplati od jula meseca, stoji mi invoice, ja bih uvela neku kaznu na pp, za neisplaceni iznos u probijenom roku, npr da im skinu odredjeni iznos sa njihovog balansa ako su dostupna sredstva.
 
internet kartica iz banke inteze. imam jos mts mastercard

napravicu novi nalog i povezati ovu mts-ovu. Ili ako imate savet za neku drugu karticu druge banke.

edit: da li na novom nalogu da koristim isto ime i prezime, ili lazno ?
Probaj lazno ime pa javi kako si prosao kad se ne slaze sa imenom na kartici :D
 
Povlacenje sam imao jednom od kako sam otvorio paypal.
Ma treba mi paypal samo za placanje sitnica (tipa licence za antivirus ..) jer ne znam kako funkcionise placanje karticom ako ja dam broj kartice i taj kod prodavcu. Sve mi u glavi da moze da povuce sve sa kartice. Al to cu sad da pitam u temi za kartice.. Mozda mi i ne treba Paypal nalog.

edit:
Probaj lazno ime pa javi kako si prosao kad se ne slaze sa imenom na kartici :D

znam da se ne slaze :D .. ali sad kad sam editovao karticu, nigde nije ni trazilo ime i prezime. Pa pretpostavljam da oni taj podatak i nemaju :)
Reko da ne bude isto ime i prezime, pa da onda vide da je ista ip adresa.. pa onda tek da bude problema..
 
Poslednja izmena:
Ne treba im dodatno ime, pretpostavljaju da je ime sa PP naloga.
To je jedina stvar koja vazi za sve kartice na svetu - da imaju ime/prezim sa US-Latin azbukom. Vecina van US nema nista dalje (mozes da upises sta god hoces za adresu, me bi bilo greske)
 
Pozdrav,

Unapred se izvinjavam ako se ovo ne uklapa potpuno u ovu temu ili ako su ovo cesta pitanja, pokusao sam da pretrazim ovu, kao i Payoneer i temu o platnim karticama, pa iako su mi neke stvari jasnije, ipak bih postavio jos poneko pitanje.

Od skorije sam poceo sa streamovanjem na Twitch-u, ispunio uslove za Affiliate status (cime se omogucavaju pretplate (Subs) i mini-donacije (Bits) gledalaca) pa, iako bi to bile veoma male svote novca, voleo bih da nadjem nacina da sto lakse i bezbolnije omogucim ovu opciju kada su vec neki ljudi izrazili zelju za podrskom.

Twitch ima sistem isplate nakon akumuliranih $100 koji se isplacuju Net 15 sistemom (isplata se vrsi 15 dana od kraja meseca u kome ste imali $100 ili visu zaradu, mada to vreme izgleda varira). Buduci da nemamo dogovor sa US sa taksama, ispada da Twitch uzima 50% (njihov standard) plus 30% za nas u Srbiji tako da za standardni Tier 1 Subscription od $4.99 ja kao streamer iz Srbije dobijam oko $1.6, ali sta je tu je. Twitch ima opcije isplacivanja kao bank deposit (3-5 dana cekanja), wire transfer (1-3 dana), PayPal (1-2 dana) ili check (1-2 nedelje) ali pretpostavljam da je najbolji izbor PayPal.

Moja iskustva sa bankama uopste i internet kupovinom/prodajom su vrlo tanka, nikad nisam koristio PayPal, jedno vreme sam koristio Intesinu Visa Internet karticu za neku sitnu kupovinu ali to je sve, tako da je sve ovo novo za mene pa se opet unapred izvinjavam na glupim pitanjima.

Trazeci vise informacija ovde na forumu, ispada da je Intesina Visa Classic Debit kartica mozda najbolji izbor za podizanje novca sa PayPal-a, a predlaze se i dodatni devizni racun (EUR, USD?) koji nije direktno vezan za karticu radi bezbednosti i cuvanja novca.



Da ne duzim vise, evo nekih pitanja:

1. Twitch po svemu sudeci isplacuje u USD, pa pretpostavljam da bi mi na PayPal nalogu stizali dolari od Twitch-a. Ne znam kako PayPal klasifikuje ove iznose, odvojeno za svaku valutu/transakciju, konvertuje u zeljenu valutu ili kako vec? Da li tu postoji neka opcija na koju treba obratiti paznju?

2. Uz same Twitch isplate, postoji Donations opcija koja nema direktne veze sa Twitch-om vec se linkuje PayPal nalog na koji ljudi direktno mogu da vrse donacije. S obzirom da bi tu bilo ljudi koji doniraju u GBP, USD i EUR, da li postoji neka komplikacija vezana za tip kartice i valute vezane za karticu i racun na kojima bih primao taj novac?

3. Uzimajuci u obzir prethodna pitanja, koja kartica u kojoj banci i vezana za kakve racune bi bila najpovoljnija varijanta? Ako je odgovor Intesina Visa Classic Debit kartica, koja je procedura dobijanja kartice i otvaranja racuna? Da li je potrebno odrediti valutu u kojoj ce se primati novac na tu karticu/racun ili je EUR jedina opcija, ili je EUR svejedno najbolja opcija?

4. Pretpostavljam da bih isti PayPal racun sa tom karticom mogao da koristim i za servise kao sto su Pateron, Ko-fi itd. i da li je to uopste dobra ideja?

5. Kakva je procedura oko transfera novca sa PayPal-a (oni uzimaju fiksni cut od $4 po transferu koliko sam razumeo) i podizanja tog novca? Pretpostavljam da se vrsi transfer sa PayPal-a na karticu, pa onda karticom na bankomat, ili je u pitanju neki drugi/bolji nacin? Naisao sam na skorasnje postove gde se pominje da ljudi zadnjih meseci lakse podizu novac sa PayPal-a (pretpostavljam da to nije bio slucaj ranije)?

6. Ako sam pogresno ukapirao sve ove prethodne stvari, da li je onda Payoneer bolja varijanta (znam da je to druga tema na forumu)? Imam vec otvoren Payoneer profil ali je potrebno da se primi prvih $30 kako bi poslali karticu. Vecina nekih tutorijala po netu su izgleda zastareli jer se pominje samo USD valuta kartice a na sajtu vec postoje i EUR i GBP opcije, mada ne znam sta je bolje izabrati u ovom slucaju.


Procitao sam FAQ-ove na stranicama za sve tri adekvatne teme ali mi neke stvari i dalje nisu bile jasne pa sam zato i napravio ovaj post. Jos jednom se izvinjavam unapred ako sam stavio u pogresnu temu (i molim vas uputite me na pravo mesto ako je tako) kao i na povecem tekstu. Razbijam glavu sa ovim vec neko vreme, ponekad je malo teze pronaci sve detalje i praksu vezanu za ovu problematiku u Srbiji pa se nadam da cu naci bar neke odgovore ovde.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Nesvakidasnja situacija povucem novac na prepaid mastercard na paypal mi izbaci gresku da nije moguce a na karitici se pojavi novac a paypal balance netaknut..Sta raditi u tom slucaju
 
Ocigledno ako se ne poklapa ime na kartici i ime na Pp nalogu ne ide povlacenje novca i izbaci gresku ...
 
Pročitao FAQ ali ne nađoh...da li fizičko lice u Nemačkoj npr., mora da ima Paypall nalog da bi izvršio uplatu na moj Paypall ili može i drugačije da se uplaćuje i kako?
 
Može direkton na račun da ti uplati, verovatno, ili pošalje western unionom!
 
Na Paypall direktno ili misliš na alternativne načine? Radi se o tome da ne bih ostavljao podatke na sajtu, a radi se o dobrovoljnim donacijama.
EDIT: Ukapirao, nema drugog načina na Pp.
 
Poslednja izmena:
Rekao bi da je paypal kao fixna telefonska linija, da bi se ostvario poziv i ti moraš imati fixnu telefonsku liniju, ne može da se ubaci keš u kešautomat a da se to uplati na paypal...
 
Otvori paypal nalog u DE i salje ti kao friends and family, preko koje je provizija minimalna...
 
Pročitao FAQ ali ne nađoh...da li fizičko lice u Nemačkoj npr., mora da ima Paypall nalog da bi izvršio uplatu na moj Paypall ili može i drugačije da se uplaćuje i kako?

Mora. Moze da ti salje preko F&F, ovoliku uzme PP za to:

Screenshot_2019-10-09 PayPal Activity.png
 
Za PP mi je vezana Visa prepaid kartica Komercijalne banke. Da li je moguće povlačenje novca sa PP na nju i ako jeste da li mora samo u dinarima?
Takođe imam i Visa elektron karticu (tekući račun) za koju je vezan devizni račun. Šta je tu najpametnije činiti?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moje negativno iskustvo i pitanje za savet.

Preko sajta ebay sam kupio dvogled i platio visa elektron karticom za internet plaćanje koju sam i ranije uspešno koristio na aliekspres i ebay, sredstva na mom računu za vrednost predmeta i poštarinu su odmah bila rezervisana, međutim sutra dan mi od ebay stiže poruka sledeće "Your payment did not go through, the order was canceled. Please pay for this item again."
Kontaktirao sam prodavca i on mi je rekao da je predmet još uvek u prodaji, što sam i sam video uz konstataciju da on nije dobio uplatu. Nakon navedenog u zamršenom i gotovo nemogućem sistemu žalbi za ovakav slučaj uspeo sam da pošaljem nekoliko poruka ebay, a na koje mi nisu odgovorili. U medjuvremenu novac koji je za ovo plaćanje bio rezervisan na mom računu je skinut od strane paypala, iako kupovina nije realizovana. Za sve navedeno postoji dokaz, čak sam uzeo i izvod iz banke o konačno realizovanom plaćanju, poslao sam nekoliko poruka paypalu da mi refundira novac (33,22 evra), ali ni 15 dana nakon obraćanja problem nisu rešili niti su vratili novac, ne mogu da verujem da tek tako mogu bez osnova da skinu novac.
Sad više nisam pametan šta da radim, pokužaću da idem zvaničnom žalbom preko svoje banke, ali sam u ebay i paypal već ozbiljno počeo da gubim poverenje. Ako neko ima savet neka mi pomogne.
 
Postoji li na PP ta transakcija u istoriji?
Ako postoji otvori žalbu na nju i traži da se poništi, eBay ti i ne treba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno