Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Pre 2-3 god sam se registrovao na Paypal dodao sam karticu i potvrdio ali kada sam popunjavao podatke nisam uneo celo prezime, sada sam primio neki pare preko paypal i sada mi u:See how much you can send with PayPal, pise withdraw limit 0.01e per day, juce sam im poslao preko forme sliku identiteta da mi promene prezime, mene zanima sta jos treba da uradim kako bih podigao limit? Da li ima neke sanse da paypal vrati pare onome ko mi je poslao zbog toga sto mi identitet nije potvrdjen u neko roku?
 
IMAO SAM ISTI PROBLEM. Morate da imate vise od 15eura na kartici. Meni je odmah prihvatio i registrovao sam se na paypal.

Da, upravo tako.
Otišla sam do filijale i isto mi je rečeno. Doduše, nije nižda da se ima minimum 15e nego oni imaju politiku da na njihovoj Visa Electron mora uvek da bude 10e na kartici, samim tim na računu morate da imate uvek 10e više od cene robe koju poručujete. Tako da, za paypal bi trebalo da imate zapravo 11-12e (dok skine za varifikaciju 1.5$)

Pošto si u AIK-u, ako si primao neku uplatu preko pp jel možeš da mi kažeš po kom kursu razmenjuju? Pošto sam čula da razmenjuju po srednjem, a to mi je malo nemoguće.
I jel može da se promeni particija iz e u $, ako je značajan gubitak pri konverziji?

EDIT: ... i poslednje ali ne i najmanje bitno, hvala :)
 
Nebitno je za nase kartice, cesto i pogresim grad, ZIP, nikada ne upisem nasa slova (mada ne znam na koliko kartica imam stvarno nasa slova, a ne C umesto Ć).

Za druga koji je OSI obavljam neka plaćanja i podizanja naručenog. Za njegov PayPal nalog 2016. vezao sam svoju Intesa Visa Internet karticu. Drugo ime na kartici. Sve radi. Kada se dodaje kartica u nalog, znate i sami, ime sa kartice se ne unosi (nema polja) jer se zahteva da bude kao i vlasnika PayPal računa.

Moja karica je istekla i reizdata u decembru, ponovo sam je zakačio za drugarov nalog bez problema.

Dakle, ne samo da billing podaci ne moraju da se potrefe, vec ni - ime. Bar kod ove Vize. :)
 
Da, upravo tako.
Otišla sam do filijale i isto mi je rečeno. Doduše, nije nižda da se ima minimum 15e nego oni imaju politiku da na njihovoj Visa Electron mora uvek da bude 10e na kartici, samim tim na računu morate da imate uvek 10e više od cene robe koju poručujete. Tako da, za paypal bi trebalo da imate zapravo 11-12e (dok skine za varifikaciju 1.5$)

Hoces da bacas jos vremena odlaskom do saltera? Nema problema, imaj ti svega +10e :)

Pošto si u AIK-u, ako si primao neku uplatu preko pp jel možeš da mi kažeš po kom kursu razmenjuju? Pošto sam čula da razmenjuju po srednjem, a to mi je malo nemoguće.
I jel može da se promeni particija iz e u $, ako je značajan gubitak pri konverziji?
Ovo imas vec u FAQu odgovoreno.
 
E ovako imam 18 godina, nisam student, radim neki posao online. Razmisljam da otvorim devizni tekuci racun u komercijalnoj banci, I vidim daju Visa Paywave karticu, ali citao sam online I izgleda ta 'Visa Electron Paywave' sto daju ne radi sa PayPalom, ali imaju neku karticu 'MyTag' sto se jednom plati 500 din I onda radi sa PayPalom, jel to istina, sta da radim? Treba da primim novac iz inostranstva btw.
 
Da ova prva ne može, ova my tag može. Prave informacije imaš.
 
Nemoj se truditi sada :(
Ako si probala 3x da je autorizujes, ta kartica je blokirana za PayPal "trajno". Pozovi podrsku (PPa, e-mailom, chatom, mozes i skype-om ako imas kredit za poziv SADa) i vidi prvo da je blokirana.
 
Ako si platio sa kartice koja je vezana na PP biće vraćena na karticu, ako si platio sa PP balance vraća se na PP balance.

Samo da potvrdim, "leglo" na račun kartice u roku od 3 radna dana.
 
Nemoj se truditi sada :(
Ako si probala 3x da je autorizujes, ta kartica je blokirana za PayPal "trajno". Pozovi podrsku (PPa, e-mailom, chatom, mozes i skype-om ako imas kredit za poziv SADa) i vidi prvo da je blokirana.
Ne mora sa znači. Ja sam jednu karticu probao preko 50 puta u roku od nekih mesec dana, nije bilo nijednog razloga sa je ne verifikuje, probao sitne izmene poštanski broj ć c i slično dok nije upalilo. Par dana pauze pa neka proba ponovo.
 
@BadPixel: uloguj se na PP, idi u message center i ostavi poruku da imas problem koji ne mozes da resis i da te pozovu na broj koji si ostavila u profilu. Pozvaće te istog dana, budi spremna.

Možeš i da naglasis vreme kad ti odgovara da te pozovu.
 
Ma pisala sam im, opet su me vratili da se javim u banku. Bukvalno su mi poslali isti odgovor kao kada sam im se prvi put obratila.
Videću sutra opet da odem u banku, ako ne pomogne pritegnući pp ponovo
 
PayPal podrška je bot copy/paste. Nikakva. Ne čitaju pitanje(a). Ali bar uvek odgovore za manje od 24h, za razliku od mnogih banaka.

Svoju banku trebalo bi da pitaš da li je pokušana autorizacija za datum/vreme kada si dodavala karticu. To možeš pitati telefonom podršku za kartice. Ako nije pokušana autorizacija - problem je do PayPal-a; ako je pokušana, zašto je bila bezuspešna? Ovo je prvi korak, a odgovor nećeš dobiti u filijali. ;)
 
Ma pisala sam im, opet su me vratili da se javim u banku. Bukvalno su mi poslali isti odgovor kao kada sam im se prvi put obratila.
Videću sutra opet da odem u banku, ako ne pomogne pritegnući pp ponovo
Gubices svoje vreme u filijali. I inace, a pogotovu sada, u kakvom je haosu AIK. Racunaj da ce sutra jos veca guzva biti, jer se moze desiti da ce penzije stici dan ranije :)
A ti radnici na salteru, i da imaju ideju u cemu pricas (ruku na srce, kod mene u AIKu su radnice bolje nego pola savetnika u drugim bankama, ali nisu ipak experti), nece moci da ti pomognu dalje od "dodaj jos 10e".

Ovo sto je Owim predlozio je bolja ideja trenutno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Odgovori najverovatnije postoje , ali zamolio bih vas da ukratko odgovorite da ne preturam sad citavu temu....

Nemam PP nalog ( a i nemam nameru da ga otvaram zbog 2-3 transakcije )....

Ako kupujem na ebay.de i cena je izrazena u € i placam Master karticom da li PP automatski povlaci EURO ili vrse konverziju i naplacuju neku proviziju ?

Ako je cena u US$ i ako na racunu imam i eure i dinare , da li se konverzija vrsi iz dinara u dolar ili iz eura u dolar i gde mogu videti njihov kurs ?
 
Je l se mogu povuci pare sa paypala na payoneer?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Odgovori najverovatnije postoje , ali zamolio bih vas da ukratko odgovorite da ne preturam sad citavu temu....

Nemam PP nalog ( a i nemam nameru da ga otvaram zbog 2-3 transakcije )....

Ako kupujem na ebay.de i cena je izrazena u € i placam Master karticom da li PP automatski povlaci EURO ili vrse konverziju i naplacuju neku proviziju ?

Ako je cena u US$ i ako na racunu imam i eure i dinare , da li se konverzija vrsi iz dinara u dolar ili iz eura u dolar i gde mogu videti njihov kurs ?

Ako kupuješ u evrima i imaš evre to je to ako nije na PP nameštena konverzija.
Imaš u prvom postu, moraš da namestiš da se ne vrši konverzija pročitaj FAQ.
 
Ako kupuješ u evrima i imaš evre to je to ako nije na PP nameštena konverzija.
Imaš u prvom postu, moraš da namestiš da se ne vrši konverzija pročitaj FAQ.

Kako ce da namesti konverziju ako nece da otvori PP i placa direktno karticom?
 
Ako kupuješ u $ prvo se evri konvertuju u dolare, a ako nemaš dovoljno onda dinari.

Ja za takve kupovine koristim kreditnu tj revolving Visu pa pre obračuna sve platim u dinarima kod mene po srednjem kursu [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
:D

Sa PayPala na Payoneer moze jedino ako se dobija US bank account uz Payoner, ali mislim da su i tu foru zatvorili za non-US gradjane, tako da - ne moze direktno.
 
:D

Sa PayPala na Payoneer moze jedino ako se dobija US bank account uz Payoner, ali mislim da su i tu foru zatvorili za non-US gradjane, tako da - ne moze direktno.

Da, moze da pokusa da doda Payoneerov us bank account, ali to zvanicno ne radi, ali mnogima radi, probaj vise puta, vise dana, ako upali super, ako ne nista.
 
Pisao sam do nedavno problem koji imam vec duze vreme ali nikako da resim isti, zahtevali su mi sa PP mesecni izvod ali gde mi navode da se mora videti broj kartice...

citiram:
- Please provide your monthly statement for the card ending in 77. The statement must show your name, address and card number exactly as they appear in your PayPal account. If this is a debit card associated with your bank account, please send a copy of your statement showing a recent PayPal transaction. The statement must have been issued within the last 12 months.


Neki clanovi foruma su mi i pomogli gde neke stvari na sajtu banke Telenor da nadjem, kao sto su mesecni izvodi i nasao sam iste, ali nemam izvod jos za mesec januar, valjda mora da se navrsi mesec dana da udjem u februar pa tek onda da mogu da skinem mesecni izvod za januar, ali, imam u pet poslednjih transakcija, transakciju gde mi je dosao taj PP***CODE i to sam im slao... pored toga mi salju jos odgovor da se ime ne poklapa sa nalogom na PayPal, da ne poklapa se, nisam stavio ime Oca kao sto sam morao u banci, nisam stavio prezime sa kvakicama kao sto su Č č, Ćć, Š š i ostala slova...

Slao sam im prethodno i photo ID to jest licnu, ponovo im slao broj pasosa, slao im fotografiju kreditne kartice, slao im ovaj screen shto ove transakcije od nekih $1.5... nemam vise predstavu sta da im posaljem...

Ne znam da li jos nekom ko ode na neki mesecni izvod stoji i broj kreditne kartice ili samo broj racuna kao meni, jer kod mene na ni jednom izvodu ne stoji broj kreditne kartice koji mi se zavrsava sa **77 vec samo broj racuna...
 
Poslednja izmena:
Ne postoje izvodi debitnih kartica, samo kreditnih.
Budi uporan samo da je normalno da ne pises nase kukice i kvakice jer "ne znas kako", a znas da prave drugima problem na stranim sajtovima (ovo drugo je tacno, a ovo prvo je mozda i istina ;)).

Ime oca objasni da je ime oca, ako zezaju cimaj opet.... to je demokratija i free-market economy, budi spreman na to. I ovde ti nije daleko od toga, samo sto ima opasnsto da nekog uvhatis za gusu ako pricas sa osobom uzivo ;)
 
Drugar pokušava da plati članarinu na nekom hrvatskom sajtu preko paypala i non stop mu izbacuje ovu grešku, uspešno je verifikovao nalog, skinuli mu onih 1.5e, sad pošto neće da mu prodje kupovina on se tripuje da mora da sačeka par dana da paypal to sve obradi? Da li kupovina može da se vrši odma pri verifijaciji?
uploadfromtaptalk1515950934221.jpg

edit: ipak je do sajta problem, sve u redu sa pp

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Au brale, nisam nikad čuo da je PP nekog tako driblao.
Ja bi odustao, i probao da otvorim nalog na nekog ukućana, brata/sestru/kevu/ženu koga god imaš.
I onda paziš na kukice i kvačice, i očevo ime isl, sve da se poklapa kako je na dokumentima našim, da bi se poklopilo ako budu tražili da se šalje slika.
 
The statement must show your name, address and card number exactly as they appear in your PayPal account. If this is a debit card associated with your bank account, please send a copy of your statement showing a recent PayPal transaction.
1. Pošalješ izvod banke za decembar, jer se na izvodu vide tvoji podaci.

2. Za januar skineš spisak svih transakcija u PDF i to pošalješ. Te dve stvari, ako nisu zakerala, to dokazuju. Na PDF listi transakcija za januar ne vidi se nijedan tvoj lični podatak (ime, prezime), ali tu se vidi PayPal šifra ("code") koja ti je poslata. Na žalost, ovde nema broja (identifikatora) transakcije po kojem mogu da vide da je to upravo ta transakcija, zato kažem, ako nisu zakerala, (skoro) sve se vidi. Ovo im lepo napiši.

Eventualno možeš da im pošalješ i screenshot ekrana koji se dobije kad klikneš na Kartice u TB. Prvi ekran. Na njemu se vidi tvoje ime i prezime i broj kartice (8 cifara, dovoljno).

Ovo iz stavke 2) dobijaš tako što odeš na spisak svih transakcija i u dnu ekrana imaš tri opcije za export: PDF, XLS i CSV. Klik na PDF i odmah će ti skinuti PDF dokument.

To je to! Javi kako je prošlo! :)

p.s. Nije sve tako striktno, za PP nalog imam zakačenu karticu koja se vodi na tuđe ime i drugu adresu, pre neku sedmicu sam obnovio karticu i opet sve prošlo ok. Mislim da je najbolje kada im sve to pošalješ da napišeš da ukoliko i dalje ima problema da te pozovu na tvoj kontakt broj iz PP profila (jer više nemaš šta da im pošalješ).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno