Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Moraju i oni nesto da zarade a i da se osiguraju da ne budu u gubitku ako dodje do promene kursa od momenta kad ti kliknes do momenta kad njima legnu zive pare na njihov racun :d
 
Citao sam FAQ i nasao deo gde se iskljucuje automatska promena valute,ali paypal se promenio pa su ona uputstva malo beskorisna. Moze li neko da update-uje,kako iskljuciti automatsku konverziju iz dolara u euro? Meni stize novac na pp u $ ali mi pay pal pise koliko mi je to eura. Kad udjem u opcije,od valuta imam $ i € ali ni jedna nije stiklirana kao primarna.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To posiljalac bira kada salje, mora obratiti paznju kada salje sta je izabrano kao valuta za primaoca.
 
Salje mi dolare,meni dolari stizu,ali mi Pp pokazuje da imam x broj dolara i da je to x broj eura.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tako i treba....

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nije mi jasno koji bi meni novac bio na kartici kada bih povukao sa Ppa

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na deviznom računu (ili kako nepravilno volimo da kažemo, kartici) će biti valuta za koju je račun vezan. Pošto su u Srbiji, kao po pravilu, svi devizni računi vezani za evro, biće evro.
 
Ne znam da li je bilo ovakvo pitanje ali taman je u vezi povlacenja para na karticu i konverzije.

Naime, otvorio sam nalog na nekakav platni procesor sa Malte, LeuPay, i malopre dobio Visa karticu od njih koja mi je stigla iz Holandije (verovatno zato sto je proizvedena tamo) ali je izgleda izdata u Bugarskoj. Racun na tom servisu je u dolarima i kartica je vezana za taj dolarski racun. Kad sam pokusao da povucem nesto dolara na tu karticu/racun Paypal mi racuna proviziju u levima i ceo iznos pretvara u leve. Sad hocu da vidim da li je moguce izbeci tu konverziju s obizrom da odmah sledi i duga, iz leva nazad u dolare. Podesio sam za tu karticu da mi PP ne radi konverziju ali to izgleda vazi samo za placanje.

Dakle, treba mi informacija da li moze da se iskljuci PP konverzija i za povlacenje novca.
 
Pošto su u Srbiji, kao po pravilu, svi devizni računi vezani za evro, biće evro.
Tako su i meni objasnili u UniCredit.
Iako imam dolarski i evro račun plaćanja karticom se skidaju sa evro računa i ako su u dolarima (uz konverziju).
A kada nema više evra, skinu sa dolarskog, konvertuju u evra pa onda plate dolarski račun novom konverzijom tih evra u dolare. (?)
 
Tako su i meni objasnili u UniCredit.
Iako imam dolarski i evro račun plaćanja karticom se skidaju sa evro računa i ako su u dolarima (uz konverziju).
A kada nema više evra, skinu sa dolarskog, konvertuju u evra pa onda plate dolarski račun novom konverzijom tih evra u dolare. (?)

- Devizni račun je vezan samo za jednu valutu. U Srbiji je, gotovo bez sumnje, ta valuta uvek evro.
- Na takvom računu možeš da držiš bilo koju (konvertibilnu) valutu: evro, SAD dolar, VB funtu, tanzanijski šiling, gruzijski lari,...
- Kada na računu ponestane primarne valute, ostale na računu se, shodno traženoj sumi, konvertuju u nju (ovde je pitanje da li se radi dupla konverzija u dinar, pa iz dinara) po kursu banke i troše kao primarna valuta računa.
- Neprimarna valuta se neće trošiti direktno, već kroz proces konverzije: ako je stigao nalog da se isplati $50 sa računa vezanog za evro, taj iznos se konvertuje u evro i isplaćuje. Činjenica da na računu možda ima €200 i $100 ne znači da će se isplatiti račun od dolara bez konverzije.

Samo da navedem da mi je ovo natenane ispričano u banci Fritezi (možda ne važi za neku drugu banku), pa ako su mene pržili, pržim i ja vas.
 
Poslednja izmena:
Imam dva pitanja za poznavaoce ovih pravila trgovanja..
Povukao sam 11usd sa CB na PP balance..
Situacija kao na slikama:

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Prvo pitanje:
Ako bih zeleo da kupim nesto direktno sa ebay u usd kontam da bi to bilo bez ikakvih konverzija..Pitanje glasi na kojim jos sajtovima mogu da kupujem direktno u valuti usd a da placam preko PP balansa?

Drugo pitanje:
Kontam da ako zelim dalje sa ovim novcem da izvršim kupovinu u eur, da bi PP vršio konverziju u usd --> eur
Ako sam izvukao dobar zaključak to znaci da u ovom slučaju PP ne može vršiti konverziju u usd/rsd/eur, bez obzira sta sam podesio za Conversion options na kartici..
Drugim rečima placanje preko PP balance je mozda i najbolja i najsigurnija opcija u smislu tih konverzija, ili grešim

Hvala
 
Poslednja izmena:
Dok pričate o konverzijama, može li neko meni da objasni zašto PP insistira na konverziji iz USD u GBP i ako mi je račun dolarski, i ako je cena istaknuta u dolarima?
Sve mi ovo podiže cenu prilično jer je ponuđena neka skromna stopa konverzije, gora nego u Intezi...
 
A kartica je odakle? Verovatno imaju jos neki "slucajni bug", kao vec 2x na eBayu za nas.
 
Ako ne daje mogucnost da odbacis konverziju pri placanju, onda je 'bug'.
 
Znači nerešivo je? Moram tako da platim?
EDIT: da probam preusmerim konverziju na izdavača kartice (ne piše koja je stopa konverzije)?
 
A, pa to jeste resenje :) Mislio sam da nemas tu opciju.
Platices samo Payoneer fee mozda. Ono cross border.
 
Ako promenis konverziju na izdavaca kartice racuna ti se payoneer kurs, treba videti koliko je kod njih. Meni ako to promenim racuna se gornji kurs dolara Komercijalne banke posto je ona izdala internet karticu(i iako visok i dalje je povoljniji od PayPal-a).
 
Kakav opet crni kurs dolara nase banke, aman :)
 
Drugari mozda je off ali da pitam pa ako je problem neka moderator obrise, radim kao freelancer i sve parice povlacim na paypal, eh na paypal mi je vezana banka intesa internet kartica koju koristim samo za placanje na ebay aliexpress itd
Zanima me koju karticu da otvorim da mogu da prebacujem pare sa paypal, da bih posle mogao preko bankomata da podizem parice? Hvala momci brine me to sto nisam zaposlen i onda vidim da sam ogranicem po pitanju koju karticu mogu a koju ne
 
Sa Intesa internet karticom mozes da dignes pare u banci (ako ti ta informacija nesto znaci).
 
Sa Intesa internet karticom mozes da dignes pare u banci (ako ti ta informacija nesto znaci).


Ja sam vise puta sa paypal-a povlacio novac na tu karticu da bih kupovao na aliju, Znaci samo da prebacim parice tu i da odem u banku i da podignem? Meni su rekli da to nije moguce ali probacu hvala ti:D
 
Pa i meni su to govorili, ali su ljudi odavde probali i potvrdili da radi, pa sam onda i ja probao i potvrdio to isto ;)
 
Kako ne može ja sam dizao/uplaćivao sa intesa visa elektron kartice.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Po pravilu ne bi smelo da moze da se digne u banci sa inteze internet. Potrebno je e bankingom prebaciti pare na obican devizni pa onda podizati. Posto u banci to znaju oni ponekad odrade to i sa kartice [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Sa Electron može sa bankomata, sa Internet samo sa šaltera (i ne skidaš sa kartice, već deviznog računa povezanog sa karticom).
 
Nazad
Vrh Dno