Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Da li ćemo moći nekako bezbolno da prebacimo ove naše naloge sa HR, HU i ostalih na SRB ? Da ne bude, ukucam ja broj, a on izbaci tu karticu i mejl već neko koristi ...

Pa ću morati da im pošaljem kopiju lične da sam se preselio u Srbiju, u grad i ulicu sa istim imenima?
Nece moci.

Promena drzave zahteva GASENJE naloga (dakle - gubljenje feedbackova koji se dobijaju velikim brojem transakcija) i registraciju novog naloga.

To je 100% tako i u praksi, potvrdjeno pre mesec dana; evo i mejla -
Thanks for contacting PayPal. I appreciate the opportunity to assist you
with your questions.

When changing your postal address, you won't be able to change your country
of residence. The only way to change the country of residence is to open a
new PayPal account and select your country of residence during the sign up
process. If you'd like to open a new account under another country, you
will first have to close your existing PayPal account.

To close your PayPal account, follow these steps:
1. Log in to your account at https://www.paypal.com/.
2. Click the 'Profile' tab.
3. Click the 'Close Account' link located under 'Account Information'
and follow the online instructions.
To open a new account:
1. Click https://www.paypal.com/
2. Select 'Personal' for a Personal or Premier Account. Select
'Business' for a Business account.
3. Choose a country from the drop-down menu
4. Click 'Continue'.
5. Fill out the form *The Business account form has two pages to
complete
6. Click the 'Sign Up' button at the bottom of the page. You will be
taken to a new page
Follow the instructions to confirm your email address. Once the email
address is confirmed, your PayPal Account will be ready to use.

PayPal customers are allowed to a maximun of two active accounts registered
with PayPal at any time: one "personal" account and the other either a
"business" or a "premier account".The account must be in your name (not
someone else's) The financial information entered on each account as well
as the email addresses cannot be shared. The PayPal account has to be
opened in your country of residence*. The financial information registered
on your PayPal account have to be in your name and localized within your
country of residence (with the exception of being allowed to link an US
Bank account**).The country of residence cannot be changed after openening
the account (that applies also to the gift address).Customers are
responsible for the information entered on the account. Please consult with
our user agreement for details and a comprehensive overview.

* A detailed list of countries reached by our service can be found here:
https://www.paypal.com/uk/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-count
ries-outside
**The US Bank account ACH fund transfers option is no longer available for
the following countries: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, Croatia,
Russian Federation, Ukraine, Iceland, Turkey, Norway and Switzerland.

Please let me know if you need further assistance.

Yours sincerely,
Paolo

PayPal

& for the record, dzaba sam menjo:
samoubih HR nalog s kojim sam godinama placao bez problema zarad US (i'am US bank account, nisam mogo d'odolim), koji mi limitirase posle mesec dana :(
= zamrznutih $800 i jos jedan PP u nizu..


tako da - budite pazljivi, i po n-ti put - ako radi, ne menjaj!
bar danas nije problem doci do jos jedne kartice i otvoriti drugi nalog..

ps. ono sto mi je interesantno je zaglavlje ovog mejla - **The US Bank account ACH fund transfers option is no longer available for
the following countries: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, Croatia,
Russian Federation, Ukraine, Iceland, Turkey, Norway and Switzerland.
-- kad je to pa Bosna/Hrvatska imala EFT/ACH? :trust:
(doduse, mozda je samo za deposit, to nisam ni gledo.. al EFT/ACH withdraw u US banku, toga sigurno nije bilo, zbog toga sam i menjo zemlju..)
 
Poslednja izmena:
Postoji veoma lak nacin prebaciti pare sa paypala kod nas u banku ili kreditnu karticu.
Otvorite nalog na http://www.getafreelancer.com/
depunujte pare sa paypal naloga na taj nalog, i svucite ih na mooneybookers, i onda prebacite na racun u banci ili na karticu..
 
Onda samo to preostaje, otvoriš drugi sa drugom karticom, radiš paralelno dok nabiješ malo feedbackove i tako .... onda prežališ prvi i ugasiš ... mada, sve dok radi, ja ga neću gasiti ....
 
A sta se desava sa parama na racunu nakon sto zatvoris racun? Imam na Slovenackom 200e pa bih bas voleo da znam jel ce mi to prebaciti na novi racun ili ce otici negde levo?
 
Postoji veoma lak nacin prebaciti pare sa paypala kod nas u banku ili kreditnu karticu.
Otvorite nalog na http://www.getafreelancer.com/
depunujte pare sa paypal naloga na taj nalog, i svucite ih na mooneybookers, i onda prebacite na racun u banci ili na karticu..
..i dok poplacas troskove, ispasce slicno ko da si kupio 2co merchant i platio sam sebi, ili koristio jedan od zilion money exchange servisa..
pritom, GAF nije money exchange servis, i greota ga je koristiti tako; Scriptlance je vec zabranio taj fazon, a verujem da ce i oni (sto prvi podrzavam kao neko ko tamo radi, nesto sto je u opisu sajta; a ne pranje sitne paypal love)

ontopic:
najlaksi nacin da proverite da li vam kreditna kartica "radi" na paypalu je da odete na bin search i upisete taj isti bin (prvih 6 cifara kartice) -
The first 6 digits of the credit card number are known as the Issuer Identification Number (IIN). These identify the institution that issued the card to the card holder.

ako izbaci podatke banke (ime/grad etc.) kartica NECE proci
ako izbaci da "kartica nije u bazi" kartica prolazi

imao sam prilike da isprobam dovoljno svojih kartica (sto stranih, sto ovdasnjih; opet kazem - mojih, cist'da ne mislite da je ilegala) da mogu da stojim iza toga + ako kartica prolazi tj. bin search kaze da nije u bazi (i ne izbaci stvarne podatke banke) - ne morate cak ni da se registrujete na paypalu, ako ga koristite samo za placanja - pod uslovom da je seller ukljucio opciju da moz' se placa karticom kad niste registrovani - radice i to, nevezano za zemlju/podatke koje unesete..

metod je daleko elegantniji od 'moras koristiti intezinu vizu internet, a ne intezinu vizu elektron' (iako je i to tacno); prosto - omogucava da se besplatno isprobaju sve kartice, pre nego sto se krene put paypala (naravno, neko prvo mora da ih poseduje, pa onda - moz se napravi valjana lista onih koje rade)
+ pokazuje na koju foru svi mi prolazimo: PP nije u stanju da proveri banku tj. zemlju u kojoj se banka nalazi, i u tom slucaju ocigledno - popusta.. dakle, fazon nije 'kartica se pravi u madjarskoj, radice mi paypal.hu!' i sl., vec suprotno - BIN/IIN banke koji nije u bazi, i PP koji je programiran da za to ne dize frku (sto nije nista neobicno - tu bazu je nemoguce drzati konstantno up-to-date..)
 
Poslednja izmena:
A sta se desava sa parama na racunu nakon sto zatvoris racun? Imam na Slovenackom 200e pa bih bas voleo da znam jel ce mi to prebaciti na novi racun ili ce otici negde levo?
jesi koristio withdraw na karticu, il ti bila frka? /cin'mi se da slovenci to jedini imaju od ovih iz okruzenja tj. oni i bugari
edit: pitanje stoji za bilo koga ko ima .BG tj SLO

a za gasenje, naravno - prvo ispraznis (ja sam gasio samo taj 1 HR, a tu je balance uvek zero)
oficijelno - salju ti se pare cekom, ili vec - onim sto je default za tvoju zemlju, verovatno odmah (a mozda posle nekog vremena, da se osiguraju od chargebackova.. mada sumnjam)

poenta gasenja je da koristis - isti mejl/ime i prezime a drugu fizicku adresu (zemlju), nista drugo. (ista kartica/bank account moze na vise racuna, pod uslovom da ni jedan od njih nije limitiran i da prihvatis EUP aka Expanded Use Programme)
dakle (opet po n-ti put i cisto reda radi) - ako ste limitirani, zaboravite na karticu koju ste tu koristili, u protivnom vas ceka zagarantovan instant-limit
 
Poslednja izmena:
Reko da probam ovaj EntroPay, i uplatim 15e i otvorim virtualnu visu koja prolazi na paypal al mi sad treba paypal code s kojim cu potvrditi karticu. Kazu da pogledam statement moje kartice i da ce mi tamo pisati taj code. Medjutim kad odem u statement entropay-a, ne vidim nikakvu transakciju s paypalom, nikakav kod? Vec 2 puta radim resend, skida po 1.5$ s racuna?
 
Reko da probam ovaj EntroPay, i uplatim 15e i otvorim virtualnu visu koja prolazi na paypal al mi sad treba paypal code s kojim cu potvrditi karticu. Kazu da pogledam statement moje kartice i da ce mi tamo pisati taj code. Medjutim kad odem u statement entropay-a, ne vidim nikakvu transakciju s paypalom, nikakav kod? Vec 2 puta radim resend, skida po 1.5$ s racuna?

Da ti ustedim trud, code prolazi posle 2-3 dana, ali nalozi koji su uradjeni entropayom ne vrede ni pisljiva boba, posto se sad za njih trazi dodatna verifikacija...
 
Kakva dodatna verifikacija? Nalog je napravljen, sve je ok samo mi jos treba taj kod da potvrdim tu virtualnu karticu na paypal
 
Moras da sacekas nekoliko dana dok ti napise sta je placano, listing.. Tu ce da ti pise paypal.. bla bla. i taj kod koji ti treba.

Strpi se malo :)
 
reko da probam ovu virtualnu karticufunkcionise li i uplatim na poker i izgubim 15e al dobro makar znam da funkcionise :d
 
Kakva dodatna verifikacija? Nalog je napravljen, sve je ok samo mi jos treba taj kod da potvrdim tu virtualnu karticu na paypal

Kad to prodje i napravis prvu kupovinu/prodaju trazice ti dokumenta
 
apropo pomenute fore (GAF) i mog neslaganja s njom - bice da nije samo moje

You can only withdraw the funds that you have deposited using the same method that you have deposited the money. You can only withdraw the funds that you have earned here in Freelancer.com. We do not facilitate money exchange services here in GAF.

Please note that according to our FAQ:

"We do not allow deposit via one payment service (e.g. Paypal), followed by immediate withdrawal via another (e.g. Moneybookers)."

Please read more about it here:
https://www.freelancer.com/faq/topic.php?code=terms#q63

Please note that our Billing Department is strictly enforcing this rule. You will have to find other means to transfer your funds.

tako da - picite, ako ocete da izgubite nalog tamo..

btw, je l neko probao entropay (il netteler) za adwords / yahoo / bing / facebook oglasavanje?
ocu reci - el su te njihove kartice banovane, il ne?

(dobra je fora, moram priznati.. mislio sam da samo indijske banke furaju te single-use kartice, al dzaba ako nemaju prolaznos' ko i ove, regularne..)
 
Poslednja izmena:
Ja kupujem preko drugara u Nemackoj , njegova adresa moj paypall sa Bosanskom Visa karticom. nista od verifijkacije mu nije dolazilo. tamo ti Ebay osigurava kupovinu tako da nema zezanja
 
Da ti ustedim trud, code prolazi posle 2-3 dana, ali nalozi koji su uradjeni entropayom ne vrede ni pisljiva boba, posto se sad za njih trazi dodatna verifikacija...
Nisu trazili nikakvu verifikaciju, uredno sam platio paypalom rapidshare account, tako da je entropay nalog veoma korisna stvarcica ;)
 
@galovaca
Sta ce mi taj moneybooker kada ga niko na ebay ne koristi?
Meni je bitno da mogu da kupujem stvari na ebay a to je jedino moguce preko paypal-a, a moneybooker sam otvorio potpuno bez veze jer je kompletno beskoristan.
Da li koristim paypal 100% legalano bas me briga, ako mogu da placam ljudima bez problema ja sam zadovoljan.

a dalji je vec desilo da su ti posalli ciglu ili bilo sta, ko zna ko ce da te prevari, ili ovi nasi na carinu sta rade sa nasim paketima...?
 
Pa kad bi to tako jednostavno bilo ja bi bio milioner za sve ove godine na ebayu :) Pogotovo danas postoje tako dobri mehanizmi da si 100% siguran za sve shto kupish/prodash, i da jedino samo naivnost moze da te dovede do izgubljenih para.

Za jednu jedinu prevaru u online kupovini koja je placena preko paypala, bio sam sam kriv, iako je sve u vezi te kupovine "smrdelo", ja nisam mogao da se uzdrzim, ali iskustvo se placa :)
 
Juce u tetretani konacno "shvatam" zasto smo uvek slepo crevo i zadnji u svemu..a i gde budemo prvi u pocetku,brzo zveknemo kurcem o ledinu... :wall:

Slusam dva lika kako planiraju da otvore ebay nalog ..jedan kaze : auu treba da imas one pozitivne ocene da ti posalju nesto vrednije.... drugi kaze : ma ok , prodavacemo 7-8 komada necega sitno da dobijemo dobre ocene i deseti put oladimo laptop...

Dobro sam se uzdrzao da ne pridjem i umesam se, tj. namazem ih govnima .... :smackbum:

Nisam tacno skapirao samo da li su hteli da kao prodaju nesto sitno a da kasnije prodaju fol laptop , neko im uplati lovu oni je dignu a njemu posalju ciglu.... :crash:

propast bre :mad:
 
Jel si ocekivao da u tetretani cujes nesto pametnije :d
 
Registrovao sam se na paypalu i valjda je prihvatio moju debitnu karticu ostalo je samo da se verifikuje a za to su potrebna ona 4 br
Da li je ovo u redu i gde treba kasnije ukucati ta 4 broja
 
Poslednja izmena:
maybank-msos-step9m.png
 
Ne vidim sta pise
Kod mene je prvi "Link and confirm my debit or credit card" tj vrati me na prvu stranu i kad ubacim podatke kaze da je vec registrovana kartica
Mozda negde gresim ?
 
Nesto si zeznuo. Kontaktiraj Paypal, mozda si blokirao karticu...
 
Nesto si zeznuo. Kontaktiraj Paypal, mozda si blokirao karticu...

duke, aj sad ti meni,da objasnish u kratkim crtama, pitao bih i drajvera, no chovek je privrednik, i razumem ga shto ne zeli da nam oda tajne internet kupovine, jer mu ne ide na ruku, zanima me:

ocu da probam, za pochetak da kupim par stvarchica na ebay, i ocu da kupim to i to, e sad me zanima, od pochetka sve - koju kreditnu karticu da otvorim, koju vrstu rachuna, gde idem da se prijavim, imam li kakve koristi od drugih usluga slichnih kao paypal, prima li ih iko na netu, koji je proces kupovine, kako da prepoznam prevaranta, i t d .. slobodno budi kratak, jer verujem da te ovo pitaju 1000 put.
 
1. Idi u Intesu i trazi Visa Internet karticu, besplatna je.
2. Dok se kartica "pravi" otvori USA eBay account i Paypal na Sloveniju. Za eBay account stavi sve tvoje prave podatke, dok za Paypal stavi takodje sve isto kao na eBay samo bez Srbije. Nikako nemoj da napises negde pri paypal registraciji Serbia, vec samo Slovenia.
3. Kada budes podizao karticu posle 15-ak dana, uplati koliko ti para treba na racun da bi mogao da kupujes. Obavezno im trazi PIN za Online pregled stanja, nemoj da te zavaraju da ta kartica nema PIN, posto to svima govore.
4. Povezes eBay i Paypal (My eBay/paypal account)
5. Registrujes Visa karticu na Paypal-u.
6. Verifikujes karticu na Paypal-u. (4 cifre u online izvodu Banca Intese koje upisujes nakon dodavanja kartica na Paypal)
7. Kupuj.
8. Prevaranata ima, ali nije tvoja briga da se trudis da ih prepoznas, Paypal te pokriva pri dvakom placanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno