Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Da ok, jel ti kazes da ja moram odmah da ga vidim u listi da je uplatio u nedospelim obavezama, isto kao i kad platim nesto pa to odmah vidim u toj listi ?
 
Tako bi trebalo, bar je meni uvek tako.
Uvek kada mi je neko radio refund istog momenta mi je PP to prosledio na karticu, ali se videlo na početku u nedospelim obavezama, a onda kroz par dana je i leglo na karticu.
 
Od 7 stavki koliko ih imam u nedospelim obavezama samo stoji jedna linija 02.05.2013 od ovog sellera, ovo je datum kad sam platio. Ringe, jel kod tebe u nedospelim obavezama stajao datum od refunda tog selera da li se secas ?
 
Moorhuhn pošto očigledno nisi u toku, pošiljke iz HK kasne debelo, moja takođe sa dx naručena i "full shipped" krajem marta tek 29. aprila napustila HK, a juče stigla u lepu našu. A od kada je počeo da radi paypal u Srbiji carinjenje ne traje kao ranije dan-dva nego mnogo duže i plaća se pdv bez obzira na vrednost (ako slučajno ni to nisi čuo do sada). Tako da znaš, da se ne nerviraš bezveze jer je velika šansa da je tvoja pošiljka još u aziji:D. A sledeći put dokupi tracking da se ne nerviraš, ne grickaš nokte i ne optužuješ našu poštu bez veze:)

Ja sam narucio neke gluposti sa DX-a 14og Aprila, ali je takodje stajalo u posti do 29og :) Juce samo opet proverio onaj "tracking code" i pise mi ovo..

03.05.2013 10:08:20 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
07.05.2013 17:23:04 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Kada od prilike mogu da ocekujem paket ili papiric da idem da ga pokupim ? Ovo mi je prva narudzbina ove prirode iako me je sestra vec iscimala masu zenskih gluposti sa Aliexpressa da joj porucim :(

Usput, drugar koji mi je pricao za DX mi je unapred rekao da posiljku ocekujem minimum 3-4 nedelje..
 
1-2 radna dana od momenta kad ti pise otprema sa carine.
 
Od 7 stavki koliko ih imam u nedospelim obavezama samo stoji jedna linija 02.05.2013 od ovog sellera, ovo je datum kad sam platio. Ringe, jel kod tebe u nedospelim obavezama stajao datum od refunda tog selera da li se secas ?

Iskreno, ne sećam se da li je baš bio dan kada je urađen refund, ali je bilo najpre u nedospelim obavezama, a onda je u jednom trenutku prebačeno na stanje kartice.
 
Stigao mi je paket vrednosti nešto manjoj od 13$ iz HK. Poslato 23.4, od strane rođaka Yau Chi :d Na carinskoj deklaraciji stoji gift i vrednost 5$ (nisam ja tako tražio). U pitanju su Sanyo Eneloop AAA baterije, 4 komada. Nije mi naplaćen PDV.
 
Paket sa DX sam poručio 9. aprila, full shipped je bio 13. a tek 2. maja je naustio HK. Još uvek ga nema na trackingu naše pošte. Ja se nadam da će biti za koji dan u Srbiji.
Eto, biće više od mesec dana od porudžbine dok paket stigne.
 
Pomogao bi link gde to piše. Ja sam izabrao HK Air Mail za koji ovde uredno stoji da je worldwide delivery time 3-15 dana.

Salio sam se, ali ne bi me cudilo da taj seller napise da do Srbije (kao sto obicno pise da do italije, singapura i jos brazila ja mislim kasni dosta, pitam se sto) traje duze, da bi izbegao da ga ljudi cimaju zbog toga sto ovi nasi ne rade posao
 
Ljudi jedno pravno pitanje: Na osnovu čega carina ima pravo da otvara nečiji paket? To je privatna svojina, jel' piše negde u zakonu da smeju da otvaraju?
 
Sad sam zvao ove iz banke, kazu da se refund u nedospelim obavezama pojavi do 7 dana od dana refunda, cekam pa da vidim..
 
Ljudi jedno pravno pitanje: Na osnovu čega carina ima pravo da otvara nečiji paket? To je privatna svojina, jel' piše negde u zakonu da smeju da otvaraju?

Da:)
A isto tako kada šalješ nešto u inostranstvo MORAŠ da predaš paket koji je otvoren.
 
U Poštama svaka pošiljka teža od, valjda, 20 grama se predaje otvorena, bez obzora da li je unutrašnji ili medjunarodni saobraćaj.
 
Ok, a kakva je situacija u drugim zemljama..jel se i tamo otvaraju paketi na carini?
 
naravno da ne, osim ako nije itekako sumnjivo, a obicno nije.

cene oni da nece neko da obicnom postom krijumcari nesto, mada ovde kakvi su ovi nasi, da ne otvaraju posiljke 100% bi se nasao neko pametan da to zloupotrebi i bog zna sta salje postom ilegalno :D
 
Ne mislio sam na pristigle internacionalne pošiljke..poput ovih kad se nešto naručuje..nekako mi je to nebulozno da ti neko otvori paket da vidi šta ima unutra..valjda za to postoje rendgeni ??? Ko ti na kraju garantuje da taj ko je otvorio paket nije i uzeo nešto iz njega..
 
Na svakom paketu koji sam dobio pise "May be opened officially" tako da to sigurno nije nas izum. Inace i kod nas se koriste rengeni mada je pitanje koliko je stara tehnologija i verovatno se na njima dobro vide samo metalni predmeti - recimo pistolj itd.
 
Ne mislio sam na pristigle internacionalne pošiljke..poput ovih kad se nešto naručuje..nekako mi je to nebulozno da ti neko otvori paket da vidi šta ima unutra..valjda za to postoje rendgeni ??? Ko ti na kraju garantuje da taj ko je otvorio paket nije i uzeo nešto iz njega..

pa niko ti ne garantuje
ne moze i da budes srbin i da ti garantuje neko da te nije pokrao na carini, ne ide to tako
 
Ja sam narucio neke gluposti sa DX-a 14og Aprila, ali je takodje stajalo u posti do 29og :) Juce samo opet proverio onaj "tracking code" i pise mi ovo..

03.05.2013 10:08:20 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
07.05.2013 17:23:04 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Kada od prilike mogu da ocekujem paket ili papiric da idem da ga pokupim ? Ovo mi je prva narudzbina ove prirode iako me je sestra vec iscimala masu zenskih gluposti sa Aliexpressa da joj porucim :(

Usput, drugar koji mi je pricao za DX mi je unapred rekao da posiljku ocekujem minimum 3-4 nedelje..
Na kom nasem sajtu proveravas status posiljke?
Na ovom http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp meni pise Ne postoje podaci o ovoj pošiljci!
Tracking number je tipa RTxxxxxxxxxHK.
 
To znaci da paket jos nije usao u zemlju. Kad udje pojavice se na sajtu poste
 
pa niko ti ne garantuje
ne moze i da budes srbin i da ti garantuje neko da te nije pokrao na carini, ne ide to tako
Pa to je potpuno suludo i kosi se sa zakonima logike..nemas garanciju da ti taj carinik nece nesto uzeti iz paketa, a dozvoljeno mu je da ti cacka po paketu..kome da se zalis ako ti zafali jedna, dve stvari iz paketa, a posiljalac zna da ti je uredno sve poslao??
 
Opusti se, to se ne desava, ili jako retko... Meni na 1000+ paketa se jednom desilo da neka nebitna stvar fali, tako da sam siguran da je to tad bila greska prodavca pre nego da je neko namerno sklonio iz paketa...

Mnogo veci problemi su da ceo paket ne stigne sto se desava (ne tako retko), naravno u 99% slucajeva to su paketi bez trackinga manje vrednosti i uglavnom iz Azije, mada se gube i paketi poslati iz USA first class mailom. Za te situacije si na ebayu zasticen, za ostale sajtove ne znam, jako retko kupujem bilo gde drugde...
 
Danas stiglja neka krema sto je sestra narucil, vrednosti od 14 $ poslata 22.4. nije naplacen PDV..
 
@zechs Lepo poručiš paket sa tracking brojem, neće niko ništa a da ti uzme iz paketa pošto se zna tačno ko je sa njim rukovao. A ako si paranoičan ipak je moguće da proveriš da li nešto fali u paketu tako što pre preuzimanja zamoliš da stave na vagu i ako se slažu težina na deklaraciji na paketu i težina paketa, sve je uredu u suprotnom odbiješ da uzmeš paket i pokreneš žalbeni postupak.

Ja sa lično sam jednom napravio problem u pošti i ispao magarac. Otvorio paket koji je vidno bio otvaran i video da fali jedna artikal i bez razmišljanja uleteo u poštu i počeo svima sve po spisku... na kraju mog izlaganja službenica mi reče hajde da stavimo paket na vagu i vidimo koliko je težak paket, težine se se podudarala sa onom koja je stajala na deklaraciji... reče gospođa težina je u gram identična onoj na deklaraciji vaš paket je dostavljen onako kako smo mi primili tj kako je primljen u polaznoj pošti. Kontaktiram prodavca kad mi on kaže da je zaboravio da stavi u paket artikal koji fali i da je već poslao ali da je zaboravio da mi pusti mail sa tracking brojem za stvar koju je naknadno poslao.
 
Poslednja izmena:
Evo i ovde cu da prekopiram svoj post sa druge teme:
Stigao mi je i drugi paket. U pitanju je shorts za kupanje, vrednost 10$+6$ shipping. Poslato u posebnoj plastificiranoj koverti, 0.2kg, iz Kine. Stavljeno da je gift, i total value 10$. Samo su lupili pechat "NE PODLEZE CARINSKOM PREGLEDU". PDV = 0din, Carina = 0din, Postar = 0din. Inace postar mi je doneo na posao (znam coveka a i posao mi je preko puta zgrade). Sve u svemu potpisao sam i ni dinara nisam dao. Videcemo kako cu proci sa ostalim paketima :)
 
@zechs Lepo poručiš paket sa tracking brojem, neće niko ništa a da ti uzme iz paketa pošto se zna tačno ko je sa njim rukovao. A ako si paranoičan ipak je moguće da proveriš da li nešto fali u paketu tako što pre preuzimanja zamoliš da stave na vagu i ako se slažu težina na deklaraciji na paketu i težina paketa, sve je uredu u suprotnom odbiješ da uzmeš paket i pokreneš žalbeni postupak.

Ja sa lično sam jednom napravio problem u pošti i ispao magarac. Otvorio paket koji je vidno bio otvaran i video da fali jedna artikal i bez razmišljanja uleteo u poštu i počeo svima sve po spisku... na kraju mog izlaganja službenica mi reče hajde da stavimo paket na vagu i vidimo koliko je težak paket, težine se se podudarala sa onom koja je stajala na deklaraciji... reče gospođa težina je u gram identična onoj na deklaraciji vaš paket je dostavljen onako kako smo mi primili tj kako je primljen u polaznoj pošti. Kontaktiram prodavca kad mi on kaže da je zaboravio da stavi u paket artikal koji fali i da je već poslao ali da je zaboravio da mi pusti mail sa tracking brojem za stvar koju je naknadno poslao.

Nisam bas siguran koliko je ovo vezano za temu, ali vidim da se dosta ti tracking brojevi ili sifre spominju, pa eto cisto da spomenem da sam dobio tracking number za artikal sa aliexpressa koji je kostao 4,1US$ :D Neznam koliko je uobicajeno da se dobije tracking number za ovako malu sumu :)

Sramota me je da kazem sta sam narucivao, samo cu reci da suprotnom polu momci izbegavate da govorite o ovakvim sajtovima, pola Kine bi narucile :D hehehehehe
 
Nazad
Vrh Dno