Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Trenutno mi je istekla Visa Internet kod Intese, da li ja mogu nesmetano da primam pare na PayPal racun na koji je vezana ta kartica koja je istekla... pa da kada izvadim novu, povezem tu novu i na nju povucem novac sa PayPal-a?
 
Trebalo bi da moze, jer pare na Paypal primas preko email-a, tako da kartica sa primanjem nema veze, samo sa povlacenjem.
 
Zadnji apdejt oko situacije, sinoc legle pare jer treba 5-7 radnih dana da legnu na karticu. A kako su se pojavile ranije i nestale pojma nemam.
 
Da nisi ti nesto pomesao sa onim dolarima/evrima sto ti je neko dao, pa ti greskom sa njima kupovao, sta vec bese iz teme o Intesa internet kartici?
 
Ma nisam imam i dalje i dolare i evre kao sto je i trebalo.
 
Da li neko moze da predpostavi da li ce i paypal da ubeci kao sto su ostali uradili neku mastercard karticu?

Predpostavljam da smo srećni što imamo PP i da treba biti zadovoljan ovim što su ponudili od PP ništa više ne očekuj da će dati (odloženo plaćanje, čekovi, platne kartice). Samo "solarno" plaćanje nema ništa sistem "dođem ti dođem" i slično :)

Imaš full PP, uživaj i ne traži više da ne bi ostali i bez ovoga što sad imamo... :D
 
Poslednja izmena:
Verovatno je mislio na prepaid MC, kao Payoneer.
To je nekada moglo, ali vise ne :(
 
Jedno pitanje:

Dobio sam par dolara na paypal ovih dana, pa me zanima hoće li ih paypal na kraju meseca ili 1. u narednom mesecu prebaciti na karticu (tj. na račun kartice) u banci ili ne? Znam da je tako u BIH i danas, svakog prvog besplatno povuku taj novac kući, šta je sa nama? Koliki je fee za povlačenje novca?

Hvala.
 
Ovog meseca nisu povlačili ništa, a najverovatnije neće ni sledećeg. Fee je 5 dolara za povlačenje bilo koje sume novca.
 
Payoneer nije uopste jeftin, i vezan je za dolar, sto retko kome odgovara, ako nije u zemlji koja je vezana za dolar.
Mada je laksi nama od PayPala.

Skrill je iskreno najbolji, em lak kao PayPal, em primetno jeftinija kartica od Payoneer, em moze biti vezan i za EUR i za USD. Steta sto ne uliva poverenje ljudima :( Imam klijente sa kojima 12 godina saradjujem, nisu hteli preko Skrilla da izvrse placanje, iako je i njima lakse :( (za moju firmu su velike sume u pitanju po transakciji, ali opet, ne verujem da bi i za manje prihvatili)
 
Отворио бих маторцима PP да могу новац да примају. Ако може савет која банка и која картица био бих захвалан.
 
Intesa, Visa Electron, i ne cimaj se. Jedino zbog guzve, mozes i u AIKu debitnu Visu vezanu za dinarski (Visa im konvertuje evre/dolare u dinare), da se ne bakcu sa evrima i konverzijom/menjacnicama.
 
Хвала пуно.
 
Imam problem sa apdejtovanjem naloga za PP. Kad odem na podatke dole treba da popunim CSC. Koji je to broj? Pise koristiti Using AmEx. Dobio sam Novu Visa Internet karticu jer mi je stara istekla. U banci su mi rekli da sto se tice onih brojeva na njoj sve ostaje isto.
 
Poslednja izmena:
Na poleđini kartice ima csc code od 3 cifre.
 
Izvinjavam se na kasnom odgovoru. sređeno. Nisam promenio datum(padajuci meni) do kad mi važi nova kartica. @yooyo da da ubacio sam onaj validacioni kod od 3 cifre. Eto jednostavno nisam obratio pažnju na taj detalj oko vremena trajanja kartice. Nadam se da će ovo još nekom pomoći jer sam prvi put apdejtovao nalog na PP-u zbog menjanja kartice.
 
imam internet inteza karticu račun u evrima
pay pal nalog otvoren u evrima
poslao sam drugu na pay pal 0.20 e (čisto da testiram)
na njegov račun u evrima

zato mi je čudna ova konverzija sa dinarima
mislim kakve veze imaju dinari ako je slanje evra
o čemu se ovde uopšte radi?

ashampoosnap2015052212h3.png
 
Ko odgovori, suga :D
 
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
i sad neće raditi konverziju?

kakva glupost ne mogu da verujem

aj sad nastavite da likujete...
nisam ni očekivao da nešto tako moram da menjam
nije mi logično da po difoltu bude konverzija
valjda bi neko sam trebao da izabere da li hoće konverziju.
 
Poslednja izmena:
Tako je i bilo u pocetku... ali... ovako ti "pomognu" u domacoj valuti da se ne mucis u racunjanju.

BTW Suga... :smackbum:

:p

PS I vec 5 dana putuju novci do intezine kartice/racuna odlepicu...
 
Poslednja izmena:
koliko sam razumeo oni moju visa internet karticu računaju da je dinarska a u stvari nije
kada sam verifikovao skinuli su mi 1.5 evro bez konverzije
a sad su uradili konverziju . ništa mi nije jasno. zašto to tako. i sad treba da im javim da je moj račun u evrima a ne u dinarima.



I hope that you are doing well today. I am Emman from PayPal Customer Support.


I have checked your account under the email and I see that you got conversion on your payment, let me assist you.

Once we add a card in PayPal, it will always default to the currency of the country where your account is registered. Since you have a Serbian account, your card currency will default to RSD. If your card is in EUR, then you just have to contact us and we will change it for you once you confirm it on your next reply.

Rest assured that you will not have any conversion anymore if you will make EUR transaction as long as the card currency will be changed.

I’m glad to clarify this to you and have a great day!

We value you as a part of our PayPal family, and it is important for me to resolve your concern. Feel free to contact us again if you have further inquiries. Just give us a call at +1-402-935-2080 and we will do our best to give you immediate answers. Thank you for choosing PayPal.
 
Svega ovog ne bi bilo da Pera procita prvu stranu, da ne bi ja otisao u policiju :D
 
Aj nemoj biti na kraj srca...:-devil-: ima 362 strane :rtfm:... ko ce citati sve to... :crash:
 
a gde to piše na prvoj strani? evo ja sam pročitao sve i nigde nisam našao konkretno na to. i šta sad?
 
Nauci da citas onda:)

"P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?"
 
Nazad
Vrh Dno