Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Uhh,procitah i onaj FAQ na prvoj strani i gomilu postova,al i dalje imam jedno prosto pitanje al da odgovori neko ko ima iskustva u tome a ne teoriju.
Znaci,prodam nesto preko ebay,kupac mi uplati na paypal,da li taj novac moze da ostane na PP nalogu mesec,dva,pet... pa da ga potrosim za nako moje placanje(tipa porucim nesto preko aliex,ebay i sl..) ili je obavezno da ga prebacim na Visu??
Hvala
 
Da, mozes da trosis i placas sa balansa. Ne moras pod obavezno da povlacis na karticu.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Jedno pitanje:

Napravio sam acc ,naravno srpski, i sda mi trazi da linkujem karticu sa PP acc,odradim sve i izbaci mi sledecu poruku:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Sta moze da bude?
 
Poslednja izmena:
Ne moze ista kreditna kartica na vise od jednog racuna (barem ne u isto vreme!), ali adresa moze (zemlja nece biti ista, oni nece proveriti da li su adrese tacne samo zato sto postoje dve iste adrese u dve razlicite zemlje).
E-mail i kartica dakle moraju da se razlikuju.
 
^

Ako se ovo odnosi na mene, karticu koju pokusavam da verifikujem nigde i nikada je nisam spajao sa PP, mora biti da je zbogtoga sto nemam para na njoj... :/
 
E i jos je skroz izmenio post i postavio skroz drugo pitanje, a ja gledam, na sta sam odgovorio bio :)

Jao..... neke treba po njonji!
 
Drugaru treba da posaljem 815$ odnosno 730e za kupovinu ajfona. Koliko iznos da uvecam zbog provizije, posto mu saljem na PAyPal.
 
Pošalješ mu 815$ onda ti on javi, e dobio sam 750$ pa ti pošalješ još 100$ i kažeš: "kusur je za kafu" :D
 
Posto saljes kao donaciju verovatno (ne placas uslugu), znaces, odmah ce ti napisati ceo iznos koji treba da imas da bi poslao toliko.

Jedina fora - posalji u valuti u kojoj on treba da primi, nikako u drugoj (neka kartica radi konverziju, ne PayPal)
 
Mislim da se srpskog naloga ne može da se šalje donacija i/ili pare rodbini (što bi svakako bio apsurd), barem ja nisam video tu opciju!
 
Ljudi primio sam neku transakciju neku preko paypala i sad ocu da prebacim na karticu..vidim da uzimaju 4 evra fee..jel tolko uzme banka ili paypal? Koji mi je najbolji nacin da prodjem dobro
 
I mene ovo zanima. Za 126 evra su mi skinuli fee 5e, samo za transakciju.
Ako ce jos da skinu i za povlacenje na karticu, bolje bih prosao sa western unionom :)
 
Pa hoce. Cita li neko prvi post i neke osnovne stvari pre koriscenja icega danas :D

usput, ko bi ti jos poslao za posao u Srbiju WU-om pare :D
 
Kapiram da firme mozda ne bi htele da se zamlacuju, ali fizicka lica hoće...
Na wu sam prosle godine od 275$ preuzeo 235e, a tada je dolar bio normalan... Mozda me je kostalo 10$ posto smo podelili troskove.
Na 100 dolara je fee negde oko 8-10$,
Ovako preko pp, samo ja placam troskove :-(
 
Poslednja izmena:
Fizicko lice, koje nije blizak prijatelj ili rodbina, bi ti slalo preko WU? Nisu bas iskusni onda.

PP nije ni pravljen da stalno povlacis.
Ako zelis manje provizije, a prihvataju ne-PayPal placanja, onda najbolje idi na Skrill. Mnogo manja provizija, uzmes njihovu MasterCard debitnu, i nista te ne kosta povlacenje, placas sa njom direktno (ili povuces sa bankomata, 1.8EUR za celu sumu valjda bese fee, ako na bankomatu izaberes da nema konverzije, nema ni dodatnih fee!)
 
Ne razumem, zasto mislis da je wu problem njima ?
Slali su mi do sada 5 puta, sume od 50-250e.
Imam skril karticu ali na nju mogu da uplacuju samo registrovane firme, koje su usle u partnership sa skrillom.
Mislim da toliko vec ne zele da se cimaju...
I sta mi savetujes, kako da povlacim novac ?
PP sam otvorio samo radi toga.
Da li je fee za povlacenje na karticu isti, tj. ne zavisi od iznosa ?
Ako je tako, onda se isplati cekanje da se sredstva "nakupe" na pp, pa da se od jednom povuče veci iznos ?
 
Poslednja izmena:
WU nije problem za slanje, kada verujes drugoj strani. Problem je sto je WU nacin za prevaru, gde nema povracaja, koliko sam shvatio, ako te neko zezne.

Za Skrill je dovoljno da imaju Skrill nalog. Ti korisnici na tvoj Skrill nalog salju kao na PayPalu, samo sto ti mozes karticom da povuces.

Ne zavisi fee od iznosa.
 
Ljudi primio sam neku transakciju neku preko paypala i sad ocu da prebacim na karticu..vidim da uzimaju 4 evra fee..jel tolko uzme banka ili paypal? Koji mi je najbolji nacin da prodjem dobro

Jel moze neko odgovor? secam se nesto da je bilo tipa ako povuces krajem ili pocetkom meseca da ti ne skinu nista...dakle paypal mi skine 4 -5 evra i to je okej...ovo drugo me zanima...konkretno je intesina visa kartica
 
PayPal uvek uzima taj fee, ja sam skinuo na intesinu visa internet karticu i jedini trosak mi je bio taj PayPal fee.
 
Nikakav problem za paypal nego oce li mi uzeti nesto inteza..ili recimo imamo 100 evra i skine mi 4 i na karticu mi leze 96..posto se secam da je neka prica bila upravo za paypal i skidanje para da kada se skinu pare pocetkom meseca tj prvog da ti nesto banka ne skida...
 
Na devizni racun ako ide, ne na karticu.
 
Kako sad ?
Ja sam dodao Intesinu karticu visa electron na pp nalog.
Ako povucem novac na karticu, tada banka ne uzima fee ?
Placam samo pp fee za povlacenje od 4$.
Jel tako ?
 
primio sam neki novac i pise mi sa strane issue a refund...valjda je taj sto mi je poslao pare poslao kao da sam mu prodao nesto...
nikakvu fizicku stvar mu nisam prodao vec neke kodove za igru...da li nesto moze da me zezne tj trazi refund nazad pa da imam neke probleme sa paypalom?

i jos nesto kada prebacujem sada pare na karticu daje mi da biram balance...i primio sam novac u dolarima...i pise mi amount...da tu napisem u dolarima koliko prebacujem ili kako vec posto mi je kartica sa deviznim racunom u evrima
 
Poslednja izmena:
Pa i kodovi su roba isto kao i softwer, intelektualna svojina, ne mora roba da bude samo fizička stvar. Elem, on može da otvori spor da mu nisi poslao kodove a ako si mu mailom poslao onda verovatno i hoće pa ćeš ti morati da dokažeš da si mu zaista i poslao predmet kupoprodaje. Trebalo je da mu kodove šalješ putem poruke na paypalu...
 
Nazad
Vrh Dno