Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Meni stiglo prvi put zvanicno, peti radni dan ako ne racunam sub/ned. Samo 5e skinuto, povuko u eure sa pp-a a dobio uplatu u dolare. Konacno.
 
Звао сам банку и не могу да примам паре преко пејпала на картицу и не могу да подижем на банкомату иако су ми на шалтеру када сам отварао рачун рекли да могу. Једи што су ми добро рекли јесте да могу да плаћам њом, шалтеруша очигледно не зна шта прича.
 
Odličan FAQ,
bunilo me to što ne mogu da prebacim pare na nalog
pa sad vidim da se plaća direktno sa kartice.
 
Ne snalazim se najbolje u pretrazi tema, u samom FAQ na pocetnoj strani nisam nasao odgovor. Informacija koja mi treba je da li je bolje uraditi konverziju iz dolara u eure pre withdraw-a na devizni racun ili ostaviti u dolarima?

Hvala
 
Зависи од курса валута, која ти се највише исплати у њој повуци паре.
 
Za povlacenje novca sa PayPala, pustite da Visa uradi konverziju, ne Paypal. Dakle, valutu koju imate na PayPal nalogu, u njoj povucite sredstva, bez da PayPal radi konverziju u Evre, a pogotovu ne u dinare.

A vidi stvarno, ovo nisam ubacio u FAQ :D
 
Poslednja izmena:
Procitao sam FAQ i nema odgovora... ako imam nesto parica na PP balansu i hocu da kupujem, da li se obavezno i bez pitanja skida sa balansa, ili me u nekom trenutku pita hocu li da placam sa balansa ili sa kartice vezane na PP? Da li je neko imao takvu situaciju?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ja imam na balansu oko 10$, skoro placao nesto od 2$ i skinulo mi sa kartice, nije sa balansa, nisam imao opciju da biram. Neki su ovde rekli da im je skidalo direkt sa balansa ali meni nije uspjelo.
Pisao sam paypal-u i dobio odgovor da ce mi 1. u mjesecu to leci na karticu, i tek tako cu moci nesto platiti sa tim sto je bilo na balansu.
 
Ja sam imao 3 kupovine u skorije vreme i sve mi je skinuto sa balansa a ne sa deviznog računa vezanog za karticu. Mislim da prilikom plaćanja ima da se odabere ali nisam siguran.
 
Evo sta su meni napisali:

"My name is Rafal and I’m glad to assist you today.

I have reviewed your account and can confirm it is in perfect working order, there are no limitations or other restrictions in its functionality.

Your account balance is $9.43 USD.

Unfortunately, balance payments is not yet available in your market. We hope to be expanding our capabilities to include more countries and regions, however, due to the complexities of global finance, we cannot give a timeframe for this expansion.

On the first day of every month, your available balance is transferred automatically to the Visa card xx4577.

Hopefully this answers your question and resolves your query.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal."
 
Meni bez problema, sa srpskog paypal naloga, skida sa balance-a.
 
A kako si uspeo da stavis novac na balance?
 
Мени скида са баланса, а на балансу је јер сам примио уплату.
 
pozdrav sima, jedno pitanje:

Zivim u UAE i imam Master Card kreditnu karticu. Registrovao sam je na paypal-u.
Kako sada ide oko placanja/slanja novca? Bukvalno izvrzim placanje, i ako nemam novca na paypall-u, on mi skine sa kartice? Da li ja placam neke provizije, ili osoba koja prima? Jel zna neko gde mogu da vidim kurs po kome se menja novac?

Hvala
 
U kojoj ti je valuti kartica? Kurs je danasnji srednji +2-4% provizije PayPala. Imas u Fees na PayPal sajtu konkretno, za razlicite valute je razlicit fee.
Posto si u UAE, tesko da je kartica u necemu sem Dolar/AED, pa je kurs fixni 3.67AED/USD, onda za EUR ide kurs ECB-a, za funtu BOE-a, itd. zavisi od valute.
Na Oandi mozes videti za prethodne dane srednji kurs, ali ne i koji ce kurs biti primenjen za PayPal transakciju.

Mada i da uzmes trenutni kurs (nadji na Yahoo, recimo za EURUSD: http://finance.yahoo.com/q?s=EURUSD=X) na trzistu, nece biti velika razlika naspram kursa koji ce PayPal primeniti (+fee!)
 
U kojoj ti je valuti kartica? Kurs je danasnji srednji +2-4% provizije PayPala. Imas u Fees na PayPal sajtu konkretno, za razlicite valute je razlicit fee.
Posto si u UAE, tesko da je kartica u necemu sem Dolar/AED, pa je kurs fixni 3.67AED/USD, onda za EUR ide kurs ECB-a, za funtu BOE-a, itd. zavisi od valute.
Na Oandi mozes videti za prethodne dane srednji kurs, ali ne i koji ce kurs biti primenjen za PayPal transakciju.

Mada i da uzmes trenutni kurs (nadji na Yahoo, recimo za EURUSD: http://finance.yahoo.com/q?s=EURUSD=X) na trzistu, nece biti velika razlika naspram kursa koji ce PayPal primeniti (+fee!)

Kada se plaća kreditnim karticama jedini relevantni kurs je onaj koji propisuje Vise i Master Carda u zavisnosti od kartice koja se koristi (može se videti na njihovom sajtu koji je kurs), na to banka dodaje proviziju o 0 do 3,5% (možda 4,5%), a obično je između 0,9 i 2,5%.
 
Poslednja izmena:
Ali MC/Visa ne publikuju kurs za <danasnji dan>, niti je taj kurs relevantan ako PayPal radi konverziju. PP konverzija nije isplativa, nikada, ali ako neko zeli znati koji je kurs u tom slucaju, nije vezan sa Visa/MC kursom.
 
Ali MC/Visa ne publikuju kurs za <danasnji dan>, niti je taj kurs relevantan ako PayPal radi konverziju. PP konverzija nije isplativa, nikada, ali ako neko zeli znati koji je kurs u tom slucaju, nije vezan sa Visa/MC kursom.

Naravno da publikuju http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates recimo i naravno da ima za bilo koji dan uključujući i današnji...jedini je zez što se za datum transakcije ne uzima dan kada ste vi kupili robu nego kada dođe račun na naplatu pa često datum kupovine nije jednak datumu knjiženja...što povlači i drugi kurs.


PP radi najverovatnije dvostruku konverziju plus okida proviziju i zato jo toliko mnogo...međutim ima opicja u PP da se koristi kurs kartičarskih firmi te se tako problem konverzije PP izbegava...na današnji dan 03.08 kod vize je recimo 1 EURO = 1.0962200000 UNITED STATES DOLLAR pa na to se doda provizija banke i to je to...ako vam je kartica vezana za EUR ima naravno kurs i za dinare...1 EURO = 119.0933778425 SERBIA DINAR i tako dalje i tako bliže....
 
Poslednja izmena:
To je slucajnost, i desava se kada imaju visak valuta pa znaju kurs, ali garantovano MC ne daje kurs za danasnji dan, barem ne do kasno tokom dana, a cesto ni tada.
Evo, MC: https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/
Nema kurs za danas jos uvek, i to nije nista cudno, obicno tek sutradan ima. Isto je i za Visu, vidjao sam da nemaju za danasnji dan kurs, ni uvece po nasem vremenu (znaci nije do US vremenske zone).

A plus ovo sto kazes - kurs koji se za kartice primenjuje je retko kurs od toga dana (ima slucajeva da jeste). I meni se desavalo da kurs nije onaj sa tih listi kod Intese ponekad. Ne znam zasto :( (razlika nije bila mala, ali je bila u moju korist jednom :))


N'o, u svakom slucaju to je uvek bolje nego da PayPal radi konverziju, tu se slazemo!
 
A plus ovo sto kazes - kurs koji se za kartice primenjuje je retko kurs od toga dana (ima slucajeva da jeste). I meni se desavalo da kurs nije onaj sa tih listi kod Intese ponekad. Ne znam zasto :( (razlika nije bila mala, ali je bila u moju korist jednom :))

Što se tiče obračuna napisao sam ti zašto..datum transakcije nije datum obračuna već se obračun vrši kada "račun" dođe do vize ili mc...I samo gledaj taj vizin sajt to e poklapa i za MC 99%
 
Ima slucajeva da se kurs ne poklapa sa time sto stoji na MC/Visa sajtu, niti se poklapa i jedan jedini +/-7 dana od datuma i transakcije i datuma obrade/knjizenja.
 
Ima slucajeva da se kurs ne poklapa sa time sto stoji na MC/Visa sajtu, niti se poklapa i jedan jedini +/-7 dana od datuma i transakcije i datuma obrade/knjizenja.

AJmo još jednom dakle kurs koji ti zaračunaju je onaj što piše na sajtu plus provizija banke (obično je oko 0,9% do 3,5%, mada može da bude i više i manje i zavisi od poslovne politike banke)...ako mi veruješ ok ako ne opet je ok...nema veze. Ne mogu ništa drugo da ti kažem na ovu temu. Vizin i MC sajt su ti najprecizniji javno dostupni podaci koji su vezani za promet preko kartica...a za apsolutnu tačnost ćeš morati da se zaposliš u MC ili VISA :).
Takođe podaci gore pomenutih sajtova se ne gađaju 100% sa podacima sa FX tržišta...
 
Poslednja izmena:
Ne pricaj napamet.... bilo je slucajeva da je kurs isao U MOJU KORIST, a to ne mozes opravdati nikakvim provizijama banaka.
Intesa nema provizija (osim 2% za ne-EUR devizne transakcije za Amex, ali to je do Amexa, kako kazu). Kurs MC-a je bio 1.12x, meni je naplacen kurs 1.138, za nesto placeno u dolarima. U krugu od +/-7 dana od dana transakcije, kao i +/-7 dana od dana knjizenja (razlika je bila 2 dana), nije bilo MC kursa iznad 1.13.

Ako to objasnis nekim provizijama banaka i kursom MC-a, OK. Do tada, nadam se da si sada shvatio o kakvim primarima je rec. Nije nagadjanje moje, vec konkretno desavanje.
 
Ne pricaj napamet.... bilo je slucajeva da je kurs isao U MOJU KORIST, a to ne mozes opravdati nikakvim provizijama banaka.
Intesa nema provizija (osim 2% za ne-EUR devizne transakcije za Amex, ali to je do Amexa, kako kazu). Kurs MC-a je bio 1.12x, meni je naplacen kurs 1.138, za nesto placeno u dolarima. U krugu od +/-7 dana od dana transakcije, kao i +/-7 dana od dana knjizenja (razlika je bila 2 dana), nije bilo MC kursa iznad 1.13.

Ako to objasnis nekim provizijama banaka i kursom MC-a, OK. Do tada, nadam se da si sada shvatio o kakvim primarima je rec. Nije nagadjanje moje, vec konkretno desavanje.

Aman bre kurs se menja tako da može da ide i u tvoju korist i nema šta da je nejasno danas je dolar 1.1 evro sutra je 1.09 a prekosutra 1.2 (pa kako ti se zalomi možeš i bolje i lošije da prođeš) ali ok ne vredi, misli šta hoćeš i ne pričam napamet jer sam radio sa tim....neću više odgovrati na ovo.
 
Ti nisi ni procitao primer. Tvrdis da je merodavan kurs MC/Visa sajta, i da uvek ima za danasnji dan. Nema. Evo pogledaj, jos uvek nema kursa na MC sajtu za danas.
Drugo, eto ti primer gde nije koriscen kurs sa sajta. Ako moze da seta, cemu onda pominjes taj kurs?

Odluci se!
 
Nazad
Vrh Dno