Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Cekam neki refund sa PayPala jos od 25 januara, jel zna neko koliko treba da prodje da ih dobijem nazad? MasterCard Telenor inace kartica. Hvala unapred. :)
 
Cekam neki refund sa PayPala jos od 25 januara, jel zna neko koliko treba da prodje da ih dobijem nazad? MasterCard Telenor inace kartica. Hvala unapred. :)

Ja sam juce probao na telenor mastercard, nece, prijavljuje da je nepotpun broj i onda guglajuci naletim na ovo:

http://freelancersrbija.com/srpski-freelanceri-i-paypal/

"Da li se može koristiti Telenor Banka za prebacivanje sredstava?

Ne. Telenor Banka izdaje Master karticu i samim tim nećete moći prebaciti sredstva sa PayPal naloga na vaš račun."
 
Cekam neki refund sa PayPala jos od 25 januara, jel zna neko koliko treba da prodje da ih dobijem nazad? MasterCard Telenor inace kartica. Hvala unapred. :)
Verovatno ti je vec stigao refund, udji u aplikaciju i proveri pod EUR i gotovo sam siguran da su ti parice na racunu.
Ja sam imao pre 15 dana takodje refund i stigle pare za 3-4 dana.
@raven2005
Nije isto refund i povlacenje na karticu sa PP-a.
Refund svakako moze na bilo koju MC tako i TB, a povlacenje sredstava na MC bilo koje banke NIJE moguce.
 
Provericu, ali mislim da je vezana za neki levi devizni racun koji samo oni pristupaju :)

Mozes dici pare u banci, ako pitaju kazes greskom si vise uplatio, sta njih briga zasto ti dizes :)
mada je najlakse kad imas i devizni i online pristup banke (sto verujem naplacuju) tada mozes prebacivat sa debitne na devizni i obrnuto
 
Poslednja izmena:
Mozes dici pare u banci, ako pitaju kazes greskom si vise uplatio, sta njih briga zasto ti dizes :)
mada je najlakse kad imas i devizni i online pristup banke (sto verujem naplacuju) tada mozes prebacivat sa debitne na devizni i obrnuto

Dobar fazon, ma prave mi problem mora sestra licno da ide da uplacuje jer se na nju vodi kartica. A za ovu uslugu nisam znao da postoji da sa deviznog prebacujem na debitnu, to je onda super.
 
Cuo sam za one prevare preko paypala, kad nesto odradite recimo klijentu preko neta, i on vam uplati novac, i onda pred kraj onog perioda za dispute pokrene dispute i paypal mu vrati pare.
Sad vidim da je period za dispute povecan na 180!! dana. Interesuje me ako mi je na paypal povezana VISA Electron kartica Banca Intese, da li ako me recimo neki prevarant pokusa da zezne na ovaj fazon, a ja recimo nemam nista sredstava ni na Paypalu ni na kartici, da li me u tom slucaju Paypal zaduzuje u banca intesi?
Posto mi je mnogo da cekam 180 dana da trosim novac, a nisu bas ni male pare u pitanju, da bi me kroz 6 meseci sacekao minus u banci? Koliko sam skontao ova kartica je debitna, ne bi trebalo da moze da ide u minus, ali sta se desava u gorenavedenom slucaju, ako nemam nista novca ni na kartici ni na paypalu, a klijent me prevari?
 
I znaci nikom nista onda, batalim taj paypal nalog i to je to, ne mogu da me gone? Pa tek to otvara prostor za razne prevare :D
 
Imam dolare na Paypalu, kartica i pp nalog su u evrima. Da li je bolje povuci dolare na karticu ili na sajtu paypala prvo premenuti dolare u Evro?
 
Pa zvuci smesno, ali eto @nesic1 se jedini javio sa odgovorom da Paypal ide u minus.
Ako znas tacno sta se desava sa racunom u Intesi koji je vezan za njihovu VISA electron karticu u toj situaciji, a kada je 0.00$ stanje i na kartici i na paypalu, napisi.
 
Pa verujem da zavisi od minusa koliki je, za vece iznose tuze, a da znas i iznosi sa visa kartica se mogu refundovat ako je prevara u pitanju
takodje paypal zna da zatvara naloge pogotovo ako sazna da si otvorio drugi i tad ti konfiskuje sve pare sa racuna...

paypal = banka njih niko od smrtnika nije zavrnuo
 
Znaci paypal zaobici u sirokom luku, sad bas citam po netu, u 99,9% slucajeva su na strani kupca, ni ne gledaju dokaze koje kao prodavac dostavis.
 
Kao kupac, nikada ga ne zaobilaziti jer ste uvek zasticeni.
Koliko m@jmun trebas da budes pa da nekog zavrnes na tu foru da si nesto dobio recimo a PP otvoris disput da ti vrati pare.
Ne znam da li takvih ljudi ima u promilima niko normalan to nece raditi.
BTW, ne preporucujem ti da pravis "prevare" sa duplim nalozima, nije ti to bas najpametnije iz vise razloga.
Pametnom dosta.
 
Dobar fazon, ma prave mi problem mora sestra licno da ide da uplacuje jer se na nju vodi kartica. A za ovu uslugu nisam znao da postoji da sa deviznog prebacujem na debitnu, to je onda super.
U Intesi isto ne moze neko drugi da uplacuje devize na vasu karticu, keva je uspela da nesto izvedu, posto ima ovlascenje za obe kartice, medjutim i to je cimanje. Cisto da imate na umu :)
Ovo naravno nije problem sa Visa Internet/Electron jer su one efektivno kartice za devizni, tako da se ne uplacuje na karticu, vec na devizni - dovoljno je da neko ima ovlascenje.


A sto se Paypal prevara tice, to rade ljudi koje otvore nove naloge, i samo jednu/dve transakcije imaju, koje cisto kao da nisu nula racuni. Zato treba birati sa kim imate posla, a ne zaobilaziti PP.
 
Poslednja izmena:
Juče sam pročitao da od trenutka Withdrawa na Visa Classic Komercijalne banke pare stižu na račun za 1-7 sati. Da li neko može da potvrdi?
 
Kao kupac, nikada ga ne zaobilaziti jer ste uvek zasticeni.
Koliko m@jmun trebas da budes pa da nekog zavrnes na tu foru da si nesto dobio recimo a PP otvoris disput da ti vrati pare.
Ne znam da li takvih ljudi ima u promilima niko normalan to nece raditi.
BTW, ne preporucujem ti da pravis "prevare" sa duplim nalozima, nije ti to bas najpametnije iz vise razloga.
Pametnom dosta.

Citao sam i dosta njih to radi, a paypal boli uvo da zastiti prodavca.
A za prevaru sa duplim nalozima sam se naravno salio..
U principu, u buducnosti cu da forsiram sve vece uplate na western union, pa kome odgovara odgovara. Ja kao prodavac nemam nikakvu zastitu na paypalu, i ne pada mi na pamet da strepim 6 meseci da li ce nekom da se cefne da mi otme posteno zaradjen novac.
 
Pa ima zastitu u smislu da mu ja pokazem ono sto uradim preko skypea, ili mu posaljem deo koda. Ne bavim se klasicnom prodajom fizickih predmeta, sto se tice nje paypal nudi solidnu zastitu i za prodavca. Problem su digitalna dobra.
 
Pozdrav svima, od danas mi ne radi withdrawal na visa karticu na paypal nalogu. Do sada sam povlacio novac jedno dvadesetak puta sa paypal balance bez problema. Sada kada kliknem na opciju withdrawal trazi mi da dodam US bank account. Da li se nekome desilo slicno?
 
Imam dve kartice povezane na pejpal, na jednoj 10e i na drugoj 10e. Zanima me da li sa tim mogu da kupim stvar koja kosta 20e?
 
Imam Visa Electron AIK banke koja je vezana za tekuci dinarski racun. Ukoliko povucem novac (dolare) sa paypala na tu karticu, banka ce taj novac pretvoriti prvo u evre pa u dinare i u principu me zavrnuti za nekoliko hiljada dinara?
 
Da li paypal vrsi refund za neko placanje na MasterCard karticu koja je obrisana sa naloga pre vise od 6 meseci?

Da li to uopste moze?
 
^macke

Aik Visa -> racuna se kurs Visaeurope na dan povlacenja para sa pp racuna -
>odstupanja su manja od 0,2% od tog kursa -praksa na visestrukom povlacenju $ i stanja u din.- pare na racunu u roku od 2 radna dana
 
Nazad
Vrh Dno