Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

@ucitelj , moja greska, mislio sam na pending a greskom upisao available balance.
Zaista ne znam sta je vise potrebno od 5 godina koriscenja naloga i svakodnenih uplata od po 10,20$

@xper , nemam veze sa ebay-om i isporukom robe putem regularne poste, jer ono sto ja prodajem su neki moji radovi koje isporucujem elektronskim putem putem payivy.com sajta preko kojeg mi kupci ujedno i placaju. Mogu ja da strikliram shipped i da stavim da sam poslao online ali opet to ne resava problem jer cu opet morati da cekam isti broj dana kako bi novac presao u available. Zaista je drsko i bezobrazno da za nase zemlje stavljaju takva ogranicenja kao da smo najgori na svetu, dok gospoda sa US nalozima nikad nije cula za taj pending! :(
 
Neko moje iskustvo:
- Visa karta vezana za račun u EUR (nemam drugih računa ni valuta u toj banci)
- Na PPu setovan EUR kao primarna valuta
- Međutim, PP povlači u dinarima, pa banka prvo konvertuje EUR u RSD, a PP onda RSD u $US za plaćanja (ukupno oko 5% provizije).

Pisao sam im preko contact centra, kažu da naša banka predstavlja račun kao dinarski (iako je EUR).

"Dear Zoran, I checked your account and I can confirm that the currency of your Visa card is in your local currency, RSD and this information was obtained from your bank/your card company’s record. As requested, I have successfully changed the currency of your Visa card from RSD to EUR. Moving forward, all transactions using this card will be in EUR."

Dakle, ne može da se podesi nego mora da im se piše da oni to podese.
Februara meseca sam kupovao avio kartu od 730 eur sa Visa Electron platne kartice koja je vezana za devizni račun u banka Intesi koji je u EUR. S obzirom da mi je to bila prva kupovina, pomno sam pratio korake i sve je bilo izraženo u EUR, provizija 0 i kad je uplata prošla, meni skinuse sa računa 785 eur [emoji15] [emoji35].
Onda sam se malo informisao i čuo da je po default-u na PP nastelovano da vrši konverziju u valuti države iz koje je kartica. Tako je meni PP iznos od 730 eur pretvorio u dinare po nekom njihovom bolesnom kursu, pa onda te dinare pretvorio u EUR i onda taj iznos povukao sa deviznog računa koji je u EUR. Klasična legalna pljačka, samo je moja prva transakcija bila malo veća, pa su me vise oladili. Onda sam čuo da ima da se podesi da se ne radi konverzija, to sam uradio, ali od tada nista nisam kupovao, pa ne znam da li šljaka. Znaci, nisam im pisao, nego podesio u settings naloga. Gde tačno, ne sećam se.
 
Ajde ako neko moze da mi pomogne oko ovoga,nov sam sa PP :) Imam nalog,povezao sam intesa visa internet karticu,verifikacija prosla uzeto pa vraceno 1.5$. E ,sad imam nekih 15$ na PP i htedoh da prebacim putem withdraw na karticu tj na devizni racun na koji je vezana kartica. Pritom imam i jos jedan regularni devizni racun da bi sa ovog namenskog mogao da prebacim i podignem koliko zelim sa njega. Problem je sto nece da mi transferise novac sa PP putem withdraw na karticu tj taj racun... Koja je fora,jel se mora imati vise novca za transakciji ili? Zvoa sam i banku i kod njih nema nikakvih problema nit postoji min uplata nit bilo koje ogranicenje i da ne bude zabune,mogu da se transferisu pare tako da do njih nije,koliko sam video min withdraw je 10$ ili eura... I ako mozes neko da mi pojasni gde se iskljucuje tacno ta konverzija valuta posto meni vecinom dolaze dolari a citajuci sam video da nije dobro da to radi PP... Hvala unapred...


Screenshot_1.png
 
Poslednja izmena:
Da li si taj PP do sada koristio da kupujes nesto. Tj da li si imao neke odlazece transakcije.
 
Izvinjavam se ako je bilo:Na pp imam oko dolar,i platio sam preko pp vec par puta stvari,ali su sve skuplje od dolara i sve mi se skida sa kartice,a i dalje mi ostaje taj dolar.Kako da mi se prilikom kupovine skine taj dolar a ostatak sa kartice?Hvala.
 
@ucitelj , moja greska, mislio sam na pending a greskom upisao available balance.
Zaista ne znam sta je vise potrebno od 5 godina koriscenja naloga i svakodnenih uplata od po 10,20$

@xper , nemam veze sa ebay-om i isporukom robe putem regularne poste, jer ono sto ja prodajem su neki moji radovi koje isporucujem elektronskim putem putem payivy.com sajta preko kojeg mi kupci ujedno i placaju. Mogu ja da strikliram shipped i da stavim da sam poslao online ali opet to ne resava problem jer cu opet morati da cekam isti broj dana kako bi novac presao u available. Zaista je drsko i bezobrazno da za nase zemlje stavljaju takva ogranicenja kao da smo najgori na svetu, dok gospoda sa US nalozima nikad nije cula za taj pending! :(

meni na ebayu bio samo jedan pending i to suma preko $100,ostale manje 3-4 prodaje sve odmah iako sam se registrovao pre mesec dana na ebay,jednom sam prodao za $99 nesto i to je bilo odmah dostupno,nisam hteo da probam preko 100 na ne bude opet pending,licnu neku opremu sam prodavao
 
na koju foru? da li ti je nalog iz ovih nasih zemalja (srbija, bih) ili americki? jel strikliras shipped opciju nakon prodaje ili kupci odmah daju ocenu? Nije mi zaista jasno na koji nacin odredjuju ciji nalozi imaju pending jako dugo a ciji su oslobodjeni odmah po otvaranju :(
 
pitanje imam srpski paypal.pitanje je sledece moze li se sa visa electron kartice uplatit novac na paypall da pise koliko imam novca na paypall pod balance hvala.
 
pitanje imam srpski paypal.pitanje je sledece moze li se sa visa electron kartice uplatit novac na paypall da pise koliko imam novca na paypall pod balance hvala.

Prva strana ove teme, prvi post i sve lepo piše. Nije teško pročitati!
 
Poslednja izmena:
na koju foru? da li ti je nalog iz ovih nasih zemalja (srbija, bih) ili americki? jel strikliras shipped opciju nakon prodaje ili kupci odmah daju ocenu? Nije mi zaista jasno na koji nacin odredjuju ciji nalozi imaju pending jako dugo a ciji su oslobodjeni odmah po otvaranju :(

nalog mi je odavde paypal
 
Samo da javim da sam poslao mail pp i da su odgovorili da je nesto zbog sigurnosti kod mene bilo blokirano i zato nije radio withdraw.. sad radi :)
 
@buyacc vidis sad kad si spomenuo memenat prelaska sa pendinga na completed. Meni su nakon trece kupovine na ebay u poslednja 3 meseca svaku transakciju sa PP po zahtevu prebace odmah na completed i onda cekam 4 dana da stigne na intezinu karticu. Ne znam da li znaci ali svake nedelje imam bar jednu uplatu u proseku na PP od jednog ili vise klijenata.

A sa skrillom sam resio problem sa njihovom karticom. Odmah dostupan novac bez dodatnih troskova i odlazaka u banku na potpis i oslobodjenje sredstava.
 
kada hocu da uplatim na paypal pise nemoze da se uplati nego skidaju sa kartice.
 
Pozdrav, vidim da ima ovde dosta ljudi koji se razumeju u onlajn stvari. Potrebna mi je pomc oko paypal. Naime dobio sam na poklon 200e na paypal nalog, paypal je povezan sa Visa Inspire intesa karticom koja je vezanaza dinarski racun. Da li je uopste moguce da posaljem ove pare sa paypal na Visu tj. dinarski racun ili je potrebno da otvorim devizni? Ako je moguce, da li neko zna koliko ce od pocetne sume da otpadne?

Hvala
 
masicu sto hoces da punis balance na paypalu sta je svrha toga

bojack42 ja bih lepo potrosio pare na kupovinu,a kazu da je najbolje prebaciti na inteza visu electron deviznu,ja ne prebacujem nista sve sto imam tamo odmah potrosim na razne kupovine
 
kada hocu da uplatim na paypal pise nemoze da se uplati nego skidaju sa kartice.

Kad već ne želiš da čitaš prvu temu i plus na sve to kažeš da je pisano za "neki" drugi PayPal, a da je ovo Srpski i da to nema veze sa vezom, evo ti lepo odgovor, a sledeći put čitaj detaljno i malo bolje....

P: Ja želim da dodam sredstva na PayPal račun, otkud znam da li ću posle imati novca?
O: Trenutno to nije omogućeno i isključivo se transakcije vrše direktnim zaduživanjem vaše kartice, i tu PayPal samo posreduje između kupca-prodavca ili prodavca-kupca.

P: Da li mogu ja da deponujem novac na svoj PayPal racun i da ga posle koristim za placanje kao što sam to radio prilikom prijema novca od nekog lica?
O: Nije moguce deponovati i cuvati novaš na vašem PayPal racunu. Imate samo dve opcije: Da koristite svoj novac koji ste dobili prilikom naplate nekog posla i da koristite direktno sredstva sa vašeg deviznog racuna posredstvom VISA/MASTERCARD kartice.
 
Poslednja izmena:
Ako imam 2 kartice/računa vezana za Paypal, pri čemu na primarnoj nemam dovoljno novca za određenu kupovinu - da li će onda Paypal svući sve sa primarne, i ostatak sa druge? Ili ignorisati primarnu i svući sve sa druge?
 
hvala puno za pomoc paypal samo skida sa kartice kada nesto kupujem hvala vam puno.
 
Ljudi jel probao neko da doda Visa Business karticu na paypal nalog, tj karticu za pravna lica?
Ja imam Societe Generale Visa Business electron i ne mogu nikako da je dodam na nalog, izbacuje mi sledeću grešku:
Untitled.jpg
Dakle probao na PayPal business nalogu i na mom ličnom nalogu koji koristim već duže vreme, ista greška se pojavljuje.
Naravno zvao sam Call Centar banke, i oni mi kažu da sa njihove strane nema nikakvih problema, da bi trebao da mogu da dodam tu karticu na nalog i da se obratim paypal podršci.
 
Glupo pitanje ali jel imas kinte na njoj trenutno?
 
Naravno, to je kartica vezana za tekući račun firme, sa njom sam podizao novac sa bankomata, plaćao najnormalnije, jedino nije dosad korišćena za plaćanja preko interneta.
Nisam gledao preko ebankinga u opcijama ali pretpostavljam da na nju ne treba da se posebno prebacuju sredstva, kao što je npr kod kreditnih kartica...
 
Ako hocu da mi neko uplati novac na paypal, da li mu dajem samo e-mail ili treba da pravim onaj invoice ili kako se vec zove?
Kinez sa aliexpressa hoce da mi vrati neke pare,pa mi trazi paypal. Da li ce mi uzeti neku proviziju ako primam novac?
 
Ako imam 2 kartice/računa vezana za Paypal, pri čemu na primarnoj nemam dovoljno novca za određenu kupovinu - da li će onda Paypal svući sve sa primarne, i ostatak sa druge? Ili ignorisati primarnu i svući sve sa druge?
Da odgovorim sebi - Ako na primarnoj kartici nema dovoljno sredstava, transakcija neće proći. Tražiće da se izabere druga kartacia na PP-u ili drugi metod plaćanja
 
Kratko pitanje da potvrdim manje vise, jel sad paypal definitivno najisplativiji za primanje love u odnosu na druge opcije? treba fizicko lice da mi posalje pa stotina dolara, jel najlakse paypal, ili nesto drugo ipak?
 
Ne, Skrill je isplativiji ako imas njihovu MC karticu.
 
Imam nešto para na samom PP a imam i na Intesinoj kartici. Hoću da kupim nešto ali sa parama sa računa koji je vezan za Visu. Da li će mi pri plaćanju ponuditi izbor ili će automatski da prvo povuče pare sa samog PP?
 
Skoro sam imao istu situaciju. Plaćao sam nešto 13.5 evra, izabrao sam karticu, a PP mi je skinuo 1.5 evra sa PP računa, a ostalo sa kartice. To je pisalo pre konačnog klika za završetak transakcije. Ne sećam se da sam mogao da biram da sve ide sa kartice.
 
Nazad
Vrh Dno