Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Ok hvala puno, trenutno sam i ja u Srbiji a zafalilo para (kartice nisam poneo ostale u DE ) pa sam mislio tako da podignem

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za nekog ko je imao sličnu situaciju i kako je rešio. Naime izvršen mi je povraćaj uplaćene sume za predmet koji nisam dobio. Taj novac se nalazi na paypal_u ali u ballancu piše 000. Refund toliko i toliko. Kako sada taj novac povući na svoj račun ili bar da mogu ga koristiti za neku drugu kupovinu. Pokušao sam tamo gde piše poveži sa računom ali otvara mi samo US bank. Pošto do sada nisam imao ovakvu situaciju nejasno mi je kako. Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
^Novac ce da se vrati na racun za koji je vezana kartica. Obicno treba 4-5 radnih dana da banka to proknjizi ali ponekad traje i duze.
 
15_og jula mi je vraćen novac, danas je 22_gi pa sam zato i pitao jer možda nisam nešto dobro uradio. Hvala
 
Vraca se na karticu sa koje si placao obicno.
EDIT: Dok ja napisem, pojave se novi postovi :D
 
Iz iskustva> nekad treba i do dve nedelje da banka prikaže taj novac na računu...
 
Nisam koirstila od 8.5 paypal i pre neki da mi stize ovo obavestenje " Your account has been limited until we hear from you

We regularly check the activity of your paypaI account. Recently, we found that some of the activities you are violating your agreement with us. Therefore, we have limited your account and can not offer the service for you. "

Ne znam sta im znaci rec skoro, ako tri meseca nisam vrsila transakcije preko paypala, uspela sam da prodjem recovery deo, mada su trazili da ubacim neku sifru iz banke kao i ID, a na paypalu imam samo karticu koju koiristim za online placanje namenjenu bas za to ne i druge racune. Da li se jos nekom ovo desilo da dobije slican mail?
 
To to je garant neki fišing email kojim se navlače neiskusni korisnici da ostave podatke o kartici/računu, šifre i onda će neko tamo da to iskoristi za nesmetano trošenje tvojih para :D

Svaki email koji dolazi direktno od PayPala počinje sa: Dragi/draga (tvoje) "ime i prezime", i paypal nikad ne traži da uneseš broj kartice ili sigurnosni kod sa kartice osim prilikom registrovanja dotične na paypalu...
 
Sad sam u tripu :D. Prvo mail je stigao regularno nije otisao u junk, zatim nisam mogla da se ulogujem normalno na paypal sajt dok se ne izvrsi recovery. Ono sto me buni, je sto mi je kao pocetna strana kada se ulogujem business paypal.
Inace mail koji je poslao ono gore glasi [email protected] a kada predjem preko ikonice posaljioca dole pise kao na slicici u prilogu.

paypalmail.jpg

paypalmail(a).jpg
 
https://www.paypal.com/selfhelp/article/FAQ1895/1

[email protected] da to je definitivno od papyla email :D

Sada sam proverio, svi emailovi koje sam dobio od paypala su došli sa adrese [email protected]
Svi koji se odnose na plaćanje robe počinju sa Hello ime i prezime a ako sam slao novac nekome onda počinju sa Dear ime i prezime ni jedan jedini nije sadržao Hello pa email adresa, to je znak da onaj ko je poslao email ne zna tvoje ime i prezime jer ono nemože da se izvuče iz email adrese a paypal zna ove podatke...

P.S. sad ti je svejedno, ti si već kliknula na to i popunila podatke koje su tražili tako da je sad gotovo :D
 
Poslednja izmena:
I sta onda, da menjam sifru na paypalu ili? Inace nije mi stiglo nikakvo sms obavestenje od banke da je npr. izvresna transakcija. Kada je trazena sifra i ID za banku u poslednjoj formi, tu sam lupila, izmislila nesto svoje i kao prihvatilo je, sto i jeste cudno jer, nikakva sifra odnosno user name ne postoji a najmanje ta sto sam stavila bzv.

I ja sam malopre listala stare mailove cak iz 2014 godine i takodje pise ime i prezime i service pre mankija. Desilo mi se pre maja da su na ebayu pokusali slicno, bila je sumnjiva radnja, mada mislim da je ovo revolt sa jednog drugog sajta gde su mi isplatili refund lol
 
Poslednja izmena:
Podatke vezane za karticu tipa broj računa za koji je vezana kartica ili sigurnosni kod (trocifreni broj na kartici) paypal traži samo i jedino tokom registracije (ubacivanja, vezivanja) nove kartice sa paypal nalogom i nikad više. Nisi dobila obaveštenje o transakciji zato što kad bi i neko pokušao da plati nešto ta transakcija bi bila odbijena jer su brojevi koje si unela neipravni, da si unela ispravne brojeve... well... znaš i sama šta bi se desilo :)
 
Da, tacno kod je trazen prilikom registrovanja kartice i posle nikada vise. Bojim se da sam unela dobar broj, ali tu sifru i ID kao user name nesto bzv. sam stavila. Verovatno nemam ovoljnu sumu na kartici da bih zadovoljila njihove potrebe.
Paypal nisam koristila od 8.5, a 13.7. sam jedino sa alija narucila nesto i to preko mob app, da bi mi 15.7 stigao ovaj mail. Kartica mi je najmanji problem, jer inace i planiram da promenim banku, ova je imala samo svrhu za online kupovinu, ne drzim nista mnogo na njoj. Da li da preregistrujem paypal na drugi mail? Inace ova kartica nije vezana za druge racune, tako da ne moze online da se gleda uplata, a i zna da li je uplaceno nesto na njoj, a da bi proverili na automatu treba sigurnosni kod, dzabe su fishovali nece se mnogo ovajditi :D
 
Jel moze neko da postavi kako mu izgleda paypal na pocetnom ekranu, posto mi je nesto cudno, a mogu da se ulogujem putem maila i sifre, samo sto je business varijanta, ne vidim deo sa transakcijama kao ranije, sve je mnogo krupnije :D

mali update : Upravo sam pokusala da napravim transakciju i traze mi opet da upisem broj kartice, jer kao ne prepoznaje se uredjaj, sto je vrlo smesno...

paypal3.jpg

poslednji update : narucila sam upravo sa ebaya nesto, preko paypal opcije, i dobila sam, sms i email, o transakciji :D
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako u paypal nalogu da se podesi odbijanje onog *****nog konvertovanje valuta kada npr nesto placas evrima ili dolarima,oni to prvo po nekom sacuvaj boze kursu pretvore u dinare,pa tek onda ide placanje.....znaci,kako da se ako placas dolarima zaista i plati u dolarima,bez konvertovanja?

Ranije je bilo ovako : My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

A sada je to sve promenjeno na paypal sajtu,ne mogu ni da nadjem mu account,pa profile.....gore imam samo: Summary Activity Send & Request Payments Wallet Shop
 
Poslednja izmena:
I tad vrsi naravno konverziju po paypal kursu koji je naravno nesto losiji,ja imam neke dolare na balance i tada nema nikakvih evra dinara ili slicno
 
Ja ne znam da li je to konverzija paypal-a ili npr banke intesa a njihov kurs je totalno nepovoljan.....npr platio sam nesto 43 dolara,a oni mi to pretvorili u dinare i ispalo 5200 din...(?!)

Opet,da li neko zna kako se vrsi podesavanje u paypal nalogu pa da nema tog konvertovanja,vec da platim samo 43 dolara i gotovo?
 
Settings-Payments-Preapproved payments-Set Available Funding Sources-Conversion Options-Bill me in the currency listed on the seller's invoice. I naravno, Submit...:)
 
e to sam trazio.Hvala puno :)
 
Sve piše u FAQ na prvoj strani. Ovo što tražiš je u trećem post-u, postavio sam link koji te vodi pravo na mesto gde menjaš to za konverziju.
 
Kako funkcioniše uplata sa drugog PayPal računa na moj PayPal račun, tj. koliko traje i ima li troškova prilikom te transakcije?

....shit has hit the fan...
 
Kako funkcioniše uplata sa drugog PayPal računa na moj PayPal račun, tj. koliko traje i ima li troškova prilikom te transakcije?

....shit has hit the fan...
Traje bukvalno sekund , troskova ima naravno e sad od onoga ko ti salje zavisi da li ce te troskove naplatiti njemu ili ce tebi iznos biti umanjen za iste , zavisi od toga kako on salje taj novac , ako salje kao gift troskove placa on
 
Traje bukvalno sekund , troskova ima naravno e sad od onoga ko ti salje zavisi da li ce te troskove naplatiti njemu ili ce tebi iznos biti umanjen za iste , zavisi od toga kako on salje taj novac , ako salje kao gift troskove placa on


Ok hvala na info....
Verovatno to kod njih piše ali "lakše" i sigurnije da ovde proverim
 
Settings-Payments-Preapproved payments-Set Available Funding Sources-Conversion Options-Bill me in the currency listed on the seller's invoice. I naravno, Submit...:)
Ja ovo trazim vec neko vreme. Bio sam ubedjen da sam promenio tu opciju jos kad su pustili Paypal za Srbiju, ali vidim u zadnje vreme da mi konvertuje Evre u Dinare.
P.S. Hvala :)
 
Namerno je vracaju ponekad (izgleda), da bi zaradili dodatno na neupucenima :(
I meni je promenjeno, a znam da nije bilo ranije.
 
Ne kupujem cesto preko paypal, ali sam svaki put morao ponovo da iskljucujem konverziju jer sami vrate. :-\

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Ni ja, ali tek ove godine su mi promenili.

A ista je kartica, Intesa MC.
 
Ja ovo trazim vec neko vreme. Bio sam ubedjen da sam promenio tu opciju jos kad su pustili Paypal za Srbiju, ali vidim u zadnje vreme da mi konvertuje Evre u Dinare.
P.S. Hvala :)

Zavrsio a kako konvertuju u dinare znaci kada prebacis dolare prvo idu u dinare pa tek tad u evre?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno