Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Nisam ,jer mi je slepica u banci rekla tri puta da mogu odmah da je koristim.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da tih 24h vazi samo za Intezine kartice. Jesi li siguran da imas dosta novca na racunu - tacan iznos + 1% za konverziju + 1% provizija banke (cini mi se da tako nekako obracunavaju).
 
Ja mislim da tih 24h vazi samo za Intezine kartice. Jesi li siguran da imas dosta novca na racunu - tacan iznos + 1% za konverziju + 1% provizija banke (cini mi se da tako nekako obracunavaju).
Sta 24h i intezine kartice? Kad uplatim novac u banci inteza dok stignem kuci platim bez problema uvek.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako kaže alfaunits, "po bambi za vas dvojicu". :D

Sent from my PC using Chrome
 
Nisam ni znao da rajfajzen banka ima besplatan on line servis za virtuon kartice.
Čovek mi dade jedan token na papirčetu,drugi token mi je stigao na sms i uz njihovu android app registrovah se za par minuta i sada imam kompletan on line uvid u virtuon račun.
Posto mi nije stigao sms kada mi je paypal skinuo lovu za konfirmaciju kartice,na android app sam odmah video kod.
 
Poslednja izmena:
Imaj na umu samo da RF naplacuje proviziju za devizna placanja Visa karticama, 1-2% (1 za EUR, 2 za ostale valute).
Plus, koliko vidim em placas 50rsd karticu mesecno, em 40 dinara neku glupu zastitu korisnika... prilicno dobar razlog da uzmes Visa Electron u Intesi (mislim da i dalje moze Intesa Online i bez racuna, dok za Mobi nisam siguran da li se placa)
 
RF naplaćuje samo 800 din ,godišnju clanarinu i to je sve.
Ovo za procente ne znam,kao ni to inteza nema tu proviziju od 1-2%.
Treba onda negde napisati koja je to najbolja kartica sa najnižom članarinom,najmanjim procentima,brzim podizanjem sa bankomata i tako redom,da se zna šta da se uzme i onda je to to.
 
Poslednja izmena:
Pa ima :D FAQ u temi o platnim karticama :)
 
Ima ,ali nema koja je najbolja kartica za 2016 godinu[emoji2]
 
I dalje je isto inace bi menjao :)
 
Hteo bih da posaljem drugaru novac u Ameriku preko PayPal-a. Tacna suma je 410$. Pokusavam na zvanicnom sajtu da vidim kolike su provizije ali nikako nece da mi otvori tu stranicu. Da li bi neko mogao da mi kaze kolike su provizije ako zna ili ako ga ne mrzi da mi izracuna koliko ja treba da posaljem da bi njemu stiglo 410$? Video sam na prvoj strani proviziju za primanje novca ali nisam uspeo da nadjem za slanje. Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo nista. Ali treba da odaberes da saljes novac porodici ili prijateljima
0e7ca6099d2b83f04181fe0e4afbab5b.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Sad bas gledam nalog i nemam opciju Send money to a friend. Imam samo Pay for goods or services. Da li je to zato sto ta opcija nije omogucena kod nas ili je zbog neceg drugog? A sa ove slike iznad ako sam ja dobro skontao provizija se ne placa ali samo ukoliko se koristi novac sa PayPal naloga ili bankovni nalog a meni je novac na kartici.
 
Ne postoji za nas opcija Send to a friend jos uvek.
Koliko god se budes trudio, pogresices u racunici za neku sicu :)
 
Je l' bi ja njemu onda slao ovom opcijom koju imam kao da placam nesto? Provizija za slanje iz Srbije je isto 3,4% ili je veca? Ako je moja logika dobra naplatili bi samo proviziju slanja iz Srbije a njemu ne bi nista naplatili posto on to ne bi podizao nego bi preko PayPal-a kupio on-line nesto a kod njih koliko mi se cini ne uzimaju proviziju za kupovinu nego samo za prodaju online. Ako negde gresim neka me neko ispravi.
 
Mislim da su provizije malo veće, nekih 4,7%. Pre neki dan sam drugaru u Austriji hteo da prebacim neki novac, kliknuo sam da šaljem 600e a njemu je stiglo 573 zarez nešto.
Možeš iskoristiti ovo pa napravi proporciju koliko treba da uplatiš.
 

Prilozi

  • aaa(1).jpg
    aaa(1).jpg
    187 KB · Pregleda: 88
Ne placas ti proviziju, nego on, tj. na njegovoj strani se skine. Tako da ako zelis da on dobije 410$, moraces poslati vise, nesto tipa +5%
 
Ljudi upravo mi se desio veliki problem na paypalu. Ulazim sasvim slucajno i zaticem ovo.

paypal.png

Pomagajte ako boga znate. :(
 
Ama bas nista. Samo sam usao u mail i vidim ovo. Ako znas kako ovo da resim daj mi se javi molim te.

To je ovo: image.png
 
sa kojeg mejla su ti ovo poslali? Ne šta piše u naslovu, nego koji je mejl u pitanju.
Jel si ovo ušao u svoj Pay Pall nalog i slikao?
 
Ovo sam slikao kada udjem u moj nalog. Ne znam to gde da vidim sa kog maila, ali ovo ispada kao da sam ja prodavac necega pa je ovaj trazio dispute sto nema blage veze.

Evo ima i ovo: aaaa.png
 
Napisao si gore "samo sam ušao u mejl". Jel ti stiglo neko obaveštenje o ovome ili si sam otišao i ulogovao se na svoj PP nalog?

Svakako nije frka, rešiće se, ako nije postojala transakcija ne može niko ni da traži povrat novca ;)
 
Greska moja, kada sam usao na paypal. Proveravao sam bas marta 22 imam jedino transakciju kada sam povukao novac na karticu i nista vise.

Hvala ti na odgovoru, bas sam se iscimao posle ovoga.
 
Ništa, idi na "Resolve Claim Now" pa traži opciju da izjaviš kako je greška u pitanju jer sa dotičnim nisi trgovao.
Ako si slab sa engleskim, vidi da li ima PP na srpskom. I ne žuri da ne pokarambasaš nešto ;)
 
Ima li negde neki kalkulator provizije za primanje novca iz inostranstva prilikom prodaje? I da li se isplati prebacivanje novca na karticu, kolike su tu provizije?
 
Uzimaju oko 5% za prenos na PP nalog, prebacivanje sa PP naloga na karticu je fixno 4 eura.
 
Hello ***** ****

You submitted an order in the amount of 66.88 EUR to Sportsdirect.com.
Thanks for using PayPal. Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

To see the full transaction details, log in to your PayPal account.


Moram ovako da editujem kucam preko TT-a. Danas sam hteo da porucim jefan paket sa SD-a. Ne znam sta je krenulo po zlu, kada sam kliknuo na "pay" nisam dobio na stranici potvrdu da je prosla Transakcija vec samo praznu stranicu, a stigao mi je gore citirani e mail. ne znam sta je u pitanju, mislio sam nemam dovoljno novca, pa sam izbacio jednu stvar iz paketa i ponovo pokusao ali mi se desila istta stvar. Kada odem na paypal nalog, tamo postoje obe transakcije i pored stoji status "pending". Moze li da rastumaci neko, sta je u pitanju?
 
Verovatno je nešto do njih bilo, porudžbina nije obrađena kako treba ili tako nešto, ko zna.
Treba da odeš na nalog na SD i pogledaš koliko porudžbina tu imaš a ne na paypalu, ako imaš dve porudžbine samo otkažeš jednu i to je to, ako nema nijedne onda kontaktiraš SD direktno...
 
Nazad
Vrh Dno