Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

To znaci da ce da zapamti loging informacije i ako izbrisete cookies iz browsera.

Pored SMS zastite imaju oni zastitu ,ako neko pokusa da se uloguje u vas paypal nalog trazice mu dva tajna pitanja ili da upise broj kartice.
 
Pa da ali on ti to skladisti u cookie i kada hoces ponovo da platis, opet ti izadje taj checkbox... Infinite loop, lepo kazem za izbegavanje :D
 
Upravo sam obavio transakciju i novac mi je skinut sa dinarskog racuna i ako je bilo sredstava na deviznom. Hteo sam da posaljem eure. Postoji li mogucnost da se to promeni ili sam nesto zeznuo kad registrovao karticu za koju su vezani i dinarski i devizni racun?
 
U prvom postu teme imas kako da iskljucis opciju da ti PayPal konvertuje iznose u domacu valutu.
 
Pustite ga neka uci...... nece imati robote koji mu pomazu ceo zivot :)
 
sta pustite ga da uci?
nisu ovo neozbiljne stvari da se neko uci na greskama

slazem se da je verovatno imao resenje negde u temi,ali takav stav je nedopustiv

to su prave pare i ne treba se igrati i "uciti" se na njima -.-
 
Video sam prvi post ali nisam znao da se na kartici prvo rezervisu dinari a kasnije se to naplati za deviznog racuna. Btw ovo sam saznao iz razgovora sa operaterom. I da, koristio sam opciju sa paypal obracunom kursa.
 
sta pustite ga da uci?
nisu ovo neozbiljne stvari da se neko uci na greskama

slazem se da je verovatno imao resenje negde u temi,ali takav stav je nedopustiv

to su prave pare i ne treba se igrati i "uciti" se na njima -.-

Slazem se da nesto is sredine teme treba da se ubaci u prvi post a ne da se trazi.
Ali ovo sta treba da uci je vec u prvom postu.
 
sta pustite ga da uci?
nisu ovo neozbiljne stvari da se neko uci na greskama

slazem se da je verovatno imao resenje negde u temi,ali takav stav je nedopustiv

to su prave pare i ne treba se igrati i "uciti" se na njima -.-

Svako na svojim greškama uči, nije ovde to nečiji hir da neće da pomogne niti je neko njemu ili tebi uzeo sa ovog foruma novac, nego se na svakih par dana identično ponavljaju iznova i iznova jedna te ista pitanja, tako da ti stav nije na mestu, a nije ni ovo berza pa da se drugi korisnici igraju sa tuđim novcem.

A drugo nije samo u ovoj temi o tome pisano, alfa i drugi korisnici su naširoko pričali, pisali, vršili konverzacije, objašnjavali na par tema o svemu tome, ne samo o PP nego bukvalno do najsitnijih detalja izneli informaicje, pa nije teško pročitati malo, a sažvakano uvek svako traži...

Odreagovao si u najmanju ruku kao da je novac prebacio na Kajmanska ostrva ostao bez kuće i izgubio sve.... svašta se može pročitati i čuti ovde...
 
Poslednja izmena:
ja uopste nisam napisao to sto si ti prokomentarisao

napisao sam to sto pise,a to je da se slazem da je clan prvo trebao da procita temu,ali da je nedopustivo reci "pustite ga da se uci" jer se ovde radi o pravim i ozbiljnim stvarima i o stvarnim parama
 
ja uopste nisam napisao to sto si ti prokomentarisao

napisao sam to sto pise,a to je da se slazem da je clan prvo trebao da procita temu,ali da je nedopustivo reci "pustite ga da se uci" jer se ovde radi o pravim i ozbiljnim stvarima i o stvarnim parama

Njegovo pitanje je više za banku kao što je i dobio odgovor od njih i nema veze sa PP... a da je nedopustivo da se uči pa uči se sa svojim novcem i taj novac nije izgubio niti je pokraden od nekog sa foruma... da bude spašavaj, pomaži, lopov i tome slično...

Razumem alfaunits zašto je takav komentar dao u potpunosti....
 
Poslednja izmena:
Treba, kad neće da čita.

Na kraju, čovek koristio neku dual karticu ko zna koje banke, i postavio nepotpuno pitanje, a mi sad treba da znamo čiju karticu ima, od koje banke, i koja banka šta radi?

To je trebao prvo sa svojom bankom da vidi.

otprilike: (vozim ja tako i nešto počne da mi se čuje ispod haube... Šta je to, odgovorite mi.... )

I interesantno kako svi se sete da pitaju tek kad nešto uprskaju.

No dobro.... ima vremena , naučiće se.
 
Weasel je danas ubacio ceo FAQ iz druge teme u ovu, i ostao je onaj deo za konverziju.

Od sada ako neko pita opet nesto iz prvog posta, treba recke da se lupaju onome ko odgovori :)
 
Weasel je danas ubacio ceo FAQ iz druge teme u ovu, i ostao je onaj deo za konverziju.

Od sada ako neko pita opet nesto iz prvog posta, treba recke da se lupaju onome ko odgovori :)

Mislim da bi za početak bilo dovoljno, u prvi red prve poruke, staviti velikim crvenim slovima i brojevima obaveštenje o datumu zadnjeg unosa novih podataka, jer kontam da malo ko čita kad vidi da je prva poruka od 14.06.2005., 13:18 :trust:
 
Slazem se ;) Ali pazi sad ovo... u temi za Carinu je to uradjeno! I opet se nadje pametnjakovic kome je lakse da pita opet i saceka nego da pomeri vijugu i misa :)

Zato i treba udarati packe ;)
 
Pozdrav,

posto nemam vremena da procitam ceo temu, ja cu direktno postaviti pitanje pa ko ume i zna moze mi dati neki koristan odgovor...
Dakle, sa jednog stranog foruma, (overclock.net) upoznao sam moderatora ko je voljan da mi prodaje svoj kuciste. Platicu paypal-om, mene samo interesuje kako to funkcionise sto se tice "zastite" kao platis paypalom on ti posalje nesto drugo pa se povlaci uplata...
I sta mislite kako je najsigurnije slanje iz USA kod nas? Hvala unapred.
 
Ta zastita je iskljucivo za registrovane kupovine - njemu verovatno mozes samo direktno da posaljes novac i NISI zasticen tada.

Slanje iz USA je sigurno u svim registered mail slucajevima, ali za kuciste je i najjeftinija varijanta verovatno skupa do Srbije koliko i samo kuciste.
 
Ta zastita je iskljucivo za registrovane kupovine - njemu verovatno mozes samo direktno da posaljes novac i NISI zasticen tada.

Slanje iz USA je sigurno u svim registered mail slucajevima, ali za kuciste je i najjeftinija varijanta verovatno skupa do Srbije koliko i samo kuciste.

Nema veze..Lian Li pc V2100 plus je retkost zato ako je slanje izadje cca 50eur uzecu sigurno.
 
Lian Li pc V2100 plus

auuuuuuuuuuuuuu sto ti neznas sta je dobro kuciste ;)

pre godinu dana sam se i ja bio "popalio" da ga nabavljam negde van posto ove nase derikoze nisu uopste uzimale u obzir da ga uvezu

al znam da ce me ovi nasi lopovi na carini odrati od para zbog njega pa sam pribegao alternativi
 
Poslednja izmena:
auuuuuuuuuuuuuu sto ti neznas sta je dobro kuciste ;)

pre godinu dana sam se i ja bio "popalio" da ga nabavljam negde van posto ove nase derikoze nisu uopste uzimale u obzir da ga uvezu

al znam da ce me ovi nasi lopovi na carini odrati od para zbog njega pa sam pribegao alternativi

Ma to je krshware :D
Pa moram prvo da vidim koliko ce kostati transport..a onda...za carinu...mozda ce mi poslati do madjarske, a onda cu otici licno preko...ipak je to "korisceno kuciste" prasnjast i sve :p pa posto je limarija mozda na cerini necu imati zahebanciju kao prosli put sa onom pijanom majmunom kod bezdana, al joj samo da ga ne sretnem negde jer ce dobiti krilice.. :p
I da, i ja sam dosta trazio i eto, nasao sam, tako da moj elysium ove nedelje putuje kod buduceg vlasnika...
 
Ako salje iz USA za Madjarsku, OK, ali ako salje za Srbiju i FedEx/DHL, ne ocekuj ga pre nove godine - a verovatno ni oko nove godine posebno :) Imaj na umu da ako ne izadje do 24. iz USA, verovatno nece do 27. izaci zbog Bozica. A ako nije kurirska sluzba onda nece ni do 29. verovatno.
Ovo ti kazem zbog planova za trenutno kuciste.

U svakom slucaju registered mail SA PRACENJEM obavezno.
 
Hvala kolega nego reci mi koliko ce to da izadje cca? Mislim, koliko za madjarsku a koliko za srbiju...?
 
Slanje? Nemam predstavu...
 
To su cene kada oni salju - a oni su firma koja salje ogroman broj posiljki pa mogu da racunaju na te cene.

Ako neko salje kao fizicko lice, cene su enormno vece.
 
Ma to je krshware :D
Pa moram prvo da vidim koliko ce kostati transport..a onda...za carinu...mozda ce mi poslati do madjarske, a onda cu otici licno preko...ipak je to "korisceno kuciste" prasnjast i sve :p pa posto je limarija mozda na cerini necu imati zahebanciju kao prosli put sa onom pijanom majmunom kod bezdana, al joj samo da ga ne sretnem negde jer ce dobiti krilice.. :p
I da, i ja sam dosta trazio i eto, nasao sam, tako da moj elysium ove nedelje putuje kod buduceg vlasnika...

inace je ta lepota pocela da se proizvodi serijski 2012god.

pratim ga od kada je izaslo na trziste ali ce nazalost ostati pusta zelja :S:

ko zna mozda u buducnosti nastave sa sledecom generacijom ove serije kucista pa mi se ipak sreca osmehne da ga nabvim

sorry za off
 
Nazad
Vrh Dno