Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

I rodjak, sem roditelja,ako ti posalje novac ima poreza. 1.5-5%, zavisi od slucaja. Porez na poklon. To je jis veci porez u drugim drzavama.
Ako zaradite nesto, od yt, adsense, freelancing ili bilo sta...placa se porez. Nema veze syo ste nezappsleno lice U svakoj drzavi sem ponekoj arapskoj ili Dzibutijima:) Ali zato te drzave lupe velike cene za koriscenje zemljista i samo od toga zive.

To sto ljude ne jure kod nas ne znaci da ne treba vec da ne umeju ili nemaju vremena.

Ako novac vam dodje na racun negde vani i tako ga koristite tu vec i ne mogu mnogo.
 
Mozete izbeci porez sledecim varijantama:
1. Skrill kartica
2. Paypal kartica - al ne moze jos u srbiji
3. Western union
4. Mislim da imaju jos neki sa karticama tipa pioneer, paxum i slicno...
 
Da smo normalna drzava pa da porez na novac koji je zaradjen u inostranstvu bude minimalan jer na taj nacin devize ulaze u zemlju i trose se ovde, ali NE, mora drugacije, covek da se dovija i snalazi....
 
U normalnim drzavama je porez isti bez obzira odakle dolazi novac.
 
Zapravo nije, kao sto nije ni kod nas, bitno je odakle dolazi novac, da li se ulaze u nesto i jos neke stvari.
Za fizicko lice je nebitno odakle dolazi novac. Da li iz Tunguzije, Tadzikistana, Bekibekibekistana ((tm) Herman Cain :D) ili same zemlje. Nema nikakvih olaksica.
Bitna je SVRHA novca koji je dosao.

A ulaganja u druge poslove, ne znam iskreno da li mozes i u Nemackoj to uraditi. Kod nas ne moze :( Fizicko lice ima pravo iskljucivo troskove jednog posla da koristi za pravdanje primanja TOG posla :(
 
Jedno pitanje? Da li je PP potpuno funkcionalan u Hrvatskoj, mislim da li sve opcije rade?
 
Da, ali je potrebno da ti je za nalog vezana VISA.
 
A Mastercard ne može?
 
Verovatno misli za povlacenje.
 
Da, ali je potrebno da ti je za nalog vezana VISA.

i u srbiji kada su izvodili one eksperimente pre par nedelja je isto tako

naime imam na pp registorvane i master i viza i oni su oznacili vizu na kojoj mogu da povucem pare

u cemu je fora sa masterom da li neko zna?
 
Koliko ja znam, za primanje nije potrebna kartica, već račun banke.
 
Ha, ha, pametnjaković, ne prima se novac preko kartice, nego preko računa.
Naravno da se novac prima na račun, ali ti otvori SAMO račun i primaj pare preko PayPal-a, ne znam samo kako ćeš to uspeti bez VISA kartice (ovo se naravno odnosi na CRO nalog, sa SRB možeš da se slikaš i sa VISA karticom).
 
Poslednja izmena:
Ma sta ti pričaš, ja tebe bas nista ne razumem. Od aprila primam uplate na PP i šaljem ih na Payoneer karticu i dobro sam upoznat sa američkim PayPal-om. Za primanje je dovoljno da povežes samo račun banke, a da bi slao ili plaćao ti treba i kartica.
 
Za US nalog da, za CRO ne, čitaj malo šta pišem, nemoj da se brecaš.
 
A recimo za bosanski, neko vec reče da je moguće povezati Srb visa karticu. Da li je moguće povezati račun sa Payoneer naloga?
 
Nemoj to da radis, skokni do Bijeljine, otovri racun tamo, uzmi karticu pa otvori pp nalog ali problem moze biti ako ti zatraze proveru podataka jer nemas nikakav dokaz da zivis u bih...
 
Neko vec reče da je moguće povezati srpsku Visa karticu na bosanski PP. Ja imam tamo par ljudi koji bi mogli da mi otvore PP nalog. A da li je onda moguće povezati i bankovni račun te naše viša kartice na bosanski?
 
Nisam aktivan na ovoj temi, ne znam šta se pominjalo pre ovoga ali čisto da dodam svoje iskustvo:
htedoh da prodam nešto, kupac iz japana probao da mi pošalje lovu, dva puta, i nemože :/

ppfail.png
toliko o tome koliko možemo da primamo lovu preko PP...
 
toliko o tome koliko možemo da primamo lovu preko PP...

Pa ko kaze da mozemo? Tri dana trajala zurka i gotovo.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Znači zakasnih, e jbga, prvo raširili noge a onda, kad su svi navalili, predomislili se.. pf.
 
Da je to bitno, samo bi PP izbacio mogucnost MEDJU srpskim PP nalozima da se salje, i sredjeno - kao da je nama unutar zemlje bitno ;)

Na konto toga da su Zlota, Rublja, Rupii (indijski), i Pezosi (meksicki i argentiski) na listi - pa jesu, ali osim argentinske valute, sve ostale su zvanicne konvertibilne valute, koje postoje na svim velikim FX platformama. Dinara nema cak ni u bankama ziralno van zemlje.
U sustini, mi se jedino, sto se dinara tice, mozemo staviti u kos sa Argentinom :) A tamo funkcionise od 2012. kao kod nas - zabranjena konverzija Peso->valute, i placanja medju gradjanima Argentine sem u Pezosima. Verovatno se PP namucio oko toga..
U Koreji ne postoje takve zabrane, ali Won se ne koristi van zemlje, tj. nisam video da je moguce poslati ga/primiti van Koreje. Ali i tu su morali da uvedu posebnu valutu, koja nije dostupna na menjacnicama.

Kako je Bosni i Hrvatskoj BTW? Da li postoje BAM i HRK kao valute?
 
PP lepo funkcioniše u Hrvatskoj iako je i kod njih zabranjena trgovina između rezidenata u stranoj valuti a ne postoji kuna kod PP.
 
Nazad
Vrh Dno