Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Našao sam šta je, zaslužujem da se banujem. [emoji4]
Evro jeste bio oko 126 tih dana, dolar oko 111, pa se uklapa i za PayPal i za Google Wallet.
uploadfromtaptalk1424010496269.png
uploadfromtaptalk1424010473800.png

Zapravo ispada da je nešto manje naplaćeno u dinarima kada se gleda i na dan zaduženja i na dan knjiženja.
 
Koja ista valuta? Ako ti je kartica u istoj valuti kao i naplata, nema konverzije.
Tu jedino neke banke dodaju svoju PROVIZIJU, ali nema konverzije.

Pa EUR ista valuta, karta mi je bila u EUR, Visa Electron u EUR. Znaci da mi je bila iskljucena konverzija preko PP, bilo bi skinuto tacno koliko je bio iznos karte, u pocetku uvecan do 10% od strane banke koje bi nakon knjizenja vratili?

Kako si uspeo doci do tog zakljucka, kada je kurs EUR/RSD bio ispod 123 ovih desetak dana, a tebi je po 127 naplaceno?

Nisam dobro shvatio kad si rekao da je najpovoljnije da Visa i MC rade konverziju. Ja sam shvatio da i kad se radi o istim valutama, oni rade konverziju kao sto mi je i PP uradio, samo pod boljim uslovima, pa sam na onaj kalkulator stavio racun u EUR i kartica u EUR, pa je za stavljenih 729 EUR, konverzija izasla 737 EUR :).
 
Našao sam šta je, zaslužujem da se banujem. [emoji4]
Evro jeste bio oko 126 tih dana, dolar oko 111, pa se uklapa i za PayPal i za Google Wallet.
Pozovi banku za svaki slucaj i proveri da li je tako, pa da stavimo na dalje da se ne koriste dinari kroz TB.

Pa EUR ista valuta, karta mi je bila u EUR, Visa Electron u EUR. Znaci da mi je bila iskljucena konverzija preko PP, bilo bi skinuto tacno koliko je bio iznos karte, u pocetku uvecan do 10% od strane banke koje bi nakon knjizenja vratili?
Tako je, kolika je cena u EUR, toliko bi naplatili tacno, da nije bilo ove trange-frange konverzije.

Nisam dobro shvatio kad si rekao da je najpovoljnije da Visa i MC rade konverziju. Ja sam shvatio da i kad se radi o istim valutama, oni rade konverziju kao sto mi je i PP uradio, samo pod boljim uslovima, pa sam na onaj kalkulator stavio racun u EUR i kartica u EUR, pa je za stavljenih 729 EUR, konverzija izasla 737 EUR :).
Shvatam sta si uradio, ali za taj slucaj im izgleda baguje kalkulator :D
 
Jbga, ti si prošao malo skuplje, ali to ne znači da ćeš napraviti pametan potez gašenjem PayPal naloga.

Saveti i konstatacije...
3. Banka UVEK rezerviše nešto više sredstava kod plaćanja, zato moraš da imaš 5-10% više na kartici od onoga koliko plaćaš. Kada se transakcija realizuje platićeš tačno onoliko koliko treba, višak ostaje na kartici...

Nije tačno ovo...
 
Ima li kakvih vesti o PayPal-u za Srbiju, hoće li biti uskoro omogućeno to primanje novca?
 
Ljudi da ne bih citao sve da li mi moze neko na brzinu reci. Imam paypal nalog vec duze vreme. Treba drugar iz inostranstva da mi posalje novac. Da li to moze? i koliku proviziju uzima paypal. Hvala
 
bart.gif
 
Treba drugar iz inostranstva da mi posalje novac. Da li to moze? i koliku proviziju uzima paypal. Hvala

Ti definitivno za****vas. Sto nisi procitao samo jedan post iznad tvog? Poslednji je bio dok si ti kucao svoj.

Pozdrav!
MrBigJump.gif


P.S. Ovakve post-ove treba brisati bez reci. Sto je suvise suvise je.
 
Naprotiv, treba da ostanu ovakvi postovi - neodgovoreni.

PS. Promenio sam naziv teme, možda bude očiglednije ovako.
 
Poslednja izmena:
Ljudi znam da je radilo pa nije pa treba opet..pitao sam samo da li moze...Video sam sta pise iznad ali sam se nadao da moze kao sto je MagicMaster napisao iznad, ali mi sada nije jasno da li me troluje :) ili stvarno moze, zbog vasih komentara..
 
Trolujes ti.
Daj mu tvoj mail od PP i opusti se.
 
PayPal više nije toliko bitan, jer stigao je Bitcoin. Osim toga tu je i Skrill, za FIAT valute.
 
Dobio sam izvode i stvar je ovakva. Ako koristite Telenor Maestro karticu za PayPal i plaćate nešto u $, prilikom plaćanja će vam se dinari konvertovati u $ po nepovoljnijem kursu Telenor Banke, ne po onom po kom se inače vrši zamena u aplikacijama, već po onom koji je prikazan dok se ne ulogujete na svoj nalog u Telenor Banci.
Dakle, ako plaćate nešto preko bilo kog payment processor-a, prvo zamenite dinare u evre (dolare), pa onda platite. Ovo važi i za Google Wallet (Play store aplikacije) i PayPal.
 
Ne menjaj u dolare, nijedna kartica kod nas nije potvrdjena da radi kroz dolare, vec ce biti duple konverzije.
 
WOW, neko je procitao prvi post a nije pitao :D Haaaleeeluuuuja ;)
 
Vauuu, kakva radost, a za sada sam samo procitao prvi post. Pitanja sam ostavio za kada budem pravio nalog :D , salim se, sve ok.
 
Izgleda da PP ponovo dopusta primanje novaca za rezidente u Srbiji - kod mene jos uvek po starom, dok se kod burazera pojavila dodatna opcija -> dakle ako ponovo pustaju bice ova tema u narednih par dana Top na benchu :D - ajd nek i ostali provere
pp full za Srbiju.jpg
 
Potvrđujem, i meni je ta opcija aktivna. Još da neko isproba :)
 
uplatih buraza sa svog naloga 2$ pa sad cekam da vidim da li ce da se pojavi.
 
Ako mi neko pošalje euro znaćemo da li radi :D
Samo recite kome da pošaljem invoice :D
 
Nazad
Vrh Dno