Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Kad udarimo sankcije Rusiji (nije teorija zavere, jednostavno PP slusa svoj SD kao i mnoge druge firme, pa kad vec sami nasi politicari priznaju da vrse vise vrsta pritisaka na nas, ovo je logican zakljucak da je jos jedan vid pritiska)...
 
Blic je preneo vest koju je NBS dostavila medijima. PayPal to nije zvanično izjavio
 
Kad udarimo sankcije Rusiji (nije teorija zavere, jednostavno PP slusa svoj SD kao i mnoge druge firme, pa kad vec sami nasi politicari priznaju da vrse vise vrsta pritisaka na nas, ovo je logican zakljucak da je jos jedan vid pritiska)...

Jeste, mnogo bitni ljudi hoce PayPal.... nisu mogli bombama, ali uradice to cvickanjem PayPala :) mda ;)
 
Ne kapiras spoljnu politiku ocigledno, samo ti veruj da su ameri postenjacine kakvih nema i kako "ne bi oni to, mali smo mi da se bakcu"...
 
Ne to, nego ljudi u ovoj zemlji kojima je bitan PP su problematicni onima koji su bitniji.
 
Jedno pitanje u vezi drzave kod registracije PayPal-a. Imam PP account jos od pre i registrovao sam se na Hrvatsku. Ima li nacina da promenim sada na Srbiju, koliko vidim mora da ostane drzave od registracije. Zar nije dozvoljena promena nekako ili bar da dodam shipping adresu da ne moram svaki put da objasnjavam da je drzava Srbija ustvari?
 
Poslednja izmena:
Jedno noob pitanje. Da li kod otvaranja PP i Ebay naloga ste unosili č i ć ili je dovoljno samo c, bez apostorfa? ili je svejedno?
Narucio sam bio par stvarcica iz Kine, ali sam uneo č i ć pa sad ne znam da li to pravi neki problem strancima ili ne.
 
Ljudi su ovako i onako radili to po pitanju slova...
Ja sam menjao adresu sa kukica na obicno s, c...
Za adresu je lako, ali za ime trebalo bi da se ispise onako kako pise na kartici.
 
Poslednja izmena:
Ne mora, na karticama je interno zapisana i kombinacija bez nasih slova.
 
Pa sta vi preporucujete, zbog narucivanja i iskustva vaseg? Da li da ostavim sa apostrofima č i ć kako je sad ili da stavim bez samo c?
Inace jos mi paket nije stigao iz Kine, a proslo je tri nedelje, pa rekoh da nije zbog toga mozda. :)
 
Ja sam stavio bez apostrofa i nikad nije bilo problema. Mislim da PayPal radi korektno i sa nasim slovima ali neki sistemi ih konvertuju u kuke i kvake i tu tek moze da nastane problem. A paketi iz Kine cesto kasne i to je manje-vise normalno.
 
Poslednja izmena:
Stavi bez naših slova i nema problema.
 
Nijedan shipping, sajt, ime sa kartice, adresu, formular za ambasade! i sta god vam padne na pamet, nisam popunjavao sa nasim slovima - iskljucivo bez kukica i kvakica.
Bar bi mi ambasade rekle da moraju:) (negde pise doduse na formularima)

Manite se toga, zamislite da ste Azijati, a niste Singapurcani ili neko ko koristi iskljucivo engleski? Cela azbuka vam ne bi postojala van zemlje ni za koju svrhu, da se oni ne pitaju mozda da li da ubace svoja slova?:)
 
Vodite računa kad putujete, može da vam se desi problem, pogotovo na nekim presedanjima i sl. Moj otac i brat su bili GSA Kvantasa za bivšu Jugu do skoro i bilo je problema kada se zbog kuka i kvaka ne poklapa ime sa onim u pasošu. Recimo zovu ga pošto neće službenik policije da ga pusti u tranzitu i sl. Za to obavezno pitajte agenta koji vam izdaje kartu. Ja sam lično imao molbu u LA kada sam vraćao iznajmljeni auto da ponovo popunim obrazac i da dodam kuke i kvake, pošto po navici kucam za sve strane formulare ošišana slova. Pitam zašto sami nisu dodali a oni kao varatili im iz centrale pošto su skenirali pasoš i formular i ne poklapa se jedno sa drugim...

Naš poštar će te naći svakako tako da šišaj slova sigurno će biti lakše nego da ispadne recimo npr. kao u mom slučaju Milo± Markoviœ.
 
Mislim da bas iz tog razloga na onom plasticnom delu u biometrijskom pasosu, pri dnu, stoji ime i prezime ispisano engleskim alfabetom.
 
Ne mora, na karticama je interno zapisana i kombinacija bez nasih slova.
Iako na kartici imam "č", mislis da kod online kupovine (posebno vece vrednisti) treba da unesem "c"? Tako sam i do sada radio, mada uvek pise "unesite vase ime identično kako je navedeno na kartici".
 
Unesi bez nasih slova. Da se podaci ne slazu transakcija bi odmah bila odbijena.
 
E a jel bi moglo ovako ? Dakle otvorim paypal nalog sa adresom sestrinom iz italije .. i cak iako bi ikada paypal trazio verifikaciju adrese putem nekog racuna za komunalije i slicno ,sestra bi mi poslala to !?? A ubacim nasu (intesinu) karticu naravno,ili povezem sa payoneer racunom ako vec nasa kartica ne bi mogla.. i tako primam novac
 
E a jel bi moglo ovako ? Dakle otvorim paypal nalog sa adresom sestrinom iz italije .. i cak iako bi ikada paypal trazio verifikaciju adrese putem nekog racuna za komunalije i slicno ,sestra bi mi poslala to !?? A ubacim nasu (intesinu) karticu naravno,ili povezem sa payoneer racunom ako vec nasa kartica ne bi mogla.. i tako primam novac

Kartica je problem, ne adresa. Bar do sada, sada vidis trenutno rade na tome i na beloj listi smo jelte. Stvar je u tome da kartica bude iz banke/zemlje u kojoj je odobren paypal, adresa i ostalo su manje bitni. Mozda na neku foru to potraje par dana ali onda ga zatvore.
 
E a jel bi moglo ovako ? Dakle otvorim paypal nalog sa adresom sestrinom iz italije .. i cak iako bi ikada paypal trazio verifikaciju adrese putem nekog racuna za komunalije i slicno ,sestra bi mi poslala to !?? A ubacim nasu (intesinu) karticu naravno,ili povezem sa payoneer racunom ako vec nasa kartica ne bi mogla.. i tako primam novac

Moras sa italijanskom kreditnom. Nek ti sestra otvori karticu na svoje ime i posalje. Tako0dje mozes imati problema sa svojom IP adresom koja je srpska sto moze biti razlog Paypal-u da uradi auditing tvog naloga kao sto ce da bude problem na nekim sajtovima kada budes placao jer ce postojati razlika izmedju tvoje IP adrese iz srbije i italijanske billing adrese. To se moze resiti uz pomoc nego VPN-a koji podrzava italiju pa mozes da se pravis italijan kad god kupujes nesto.
 
1836783_10152836013869878_5542788158740660678_o.jpg
 
E a jel bi moglo ovako ? Dakle otvorim paypal nalog sa adresom sestrinom iz italije .. i cak iako bi ikada paypal trazio verifikaciju adrese putem nekog racuna za komunalije i slicno ,sestra bi mi poslala to !?? A ubacim nasu (intesinu) karticu naravno,ili povezem sa payoneer racunom ako vec nasa kartica ne bi mogla.. i tako primam novac

Predpostavljam da ovo pitas zbog mogucnost primanja novca?
Jedino kako ovo mozes da uradis 100 % bez problema je da ona uzme karticu na svoje ime i onda ako oces nesto da kupis preko ebaya ili da primis novac lep o teamwiewer pa kao da si na njenom kompu pa onda radis sta oces..
 
Da pitam zbog primanja novca .. kako bi mi posle slala .. najbolje mozda sa payoneerom kombinacija
 
Zdravo svima,imam jedan problem pa mozda neko moze nesto blize da mi kaze kako da ga resim.
Naime platio sam neku porudzbinu online preko pey pala medjutim porudzbina mi je ponistena jer navodno nije uspela autorizacija podataka za bankom ili vec sta...ali mi je novac jos uvek na cekanju skoro mesec dana,pisao sam sajtu gde sam kupovao a oni mi odgovorili da je novac ''oslobodjen'' i da bi trebalo da za nekoliko dana bude dostupan.Dali trebam da se obratim Pey Pal servisu u vezi pomenutog?Zanimljivo je da u arhivi transakcija na pez palu nema zabelezenog da je uplata izvrsena.Hvala unapred!
 
Obrati se PayPal-u...
 
Ako je novac na cekanju na kartici, obrati se banci da skine transakciju sa liste rezervisanih sredstava. To ce uraditi tek 30 dana od dana rezervacije obicno.
Ako je na samom PP-u, ne znam ni kako to izlgeda ;)
 
Svi vi koji vec "dizete" novac sa racuna iz inostranstva ili to planirate da cinite raznim nacinima tipa prijatelj/rodjak/licni odlazak u komsiluk, da li mislite sta ce biti ako vas "nahvataju" da platite tamo porez na prihod ako budete vise para primali?
 
Nazad
Vrh Dno