Šta je novo?

Je l se moze zameniti graficka na lap topu?

schmirgldecks

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2007
Poruke
7
Poena
301
Vjerovatno je bila ova tema hiljadu puta,ali nisam mogao da nadjem u search,te se izvinjavam.
Naime...dobio sam lap top na poklon,1,5 gb rama,intel centrino duo (2x 1,70),LG,i smrdljiva integrisana grafichka kartica
Jel postoji ikakava mogucnost da se zamjeni grafichka karta?jako volim da igram igrice i prosto me dusha zaboli kad gledam u lap top na kojem je sve napucano osim grafike.
Pomagajte!!!
 
skoro sigurno nece moci, mada reci koji je model u pitanju... u najgorem slucaju prodaj poklon pa doplati za ono zbog cega te dusa nece boleti...
 
Ne moze,to je chip zalemljen za plocu pa je neisplativo eksperimentisati sa raznim drugim,nesto boljim,grafickama (takodje integrisanog tipa) tako da je najbolje da igrice igras na desktopu,ako ga imas,a laptop cuvas za druge namene,ili ga menjaj za neki sa odvojenom grafickom!
Pozdrav ,)
 
Može da se zameni tako što se promeni cela ploča.
 
Ali to nije tako lako i ne isplati se,mora da pukne OGROMNU lovu za plocu,kod ovih nasih *****a uvoznika se maticne ploce krecu od 50% vrednosti NOVOG laptopa pa i do svih 100%!!
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
moze

moze se dodati druga graficka , ako ima mini PC slot i sve radi super
 
Phonix 257, mozes li malo vise o tome sa mini pc slotom... mene zanima... i gde kod nas naci takve graficke ???
 
'Aj'' daj neki link posto sam siguran da mini PCI video karte NE POSTOJE.

Jedino resenje je kupovine eksterne graficke karte koja se povezuje na expresscard slot.
 
bilo kako bilo mnogo ti je bolje resenje da (ako su ti igrice presudne)
1. prodas laptop (zvuci dobro, mogao bi da uzmes neke pare, preko 600e recimo)
2. ako ti nije bitna prenosivost uzmes dobar desktop za te pare i igras se ko covek
3. ako ti je bitna prenosivost kupis laptop sa grafickom bar 7600 ili jos bolje 8600 (skuplja varijanta, dodaces bar jos 200 evra, pod uslovom da svoj prodas za 600)

ja isto nisam cuo da je neko menjao graficku na laptopu, pogotovu ako vec postoji integrisana

poz
 
Ma gdje da dajem josh 200 evra radi grafike,mrzi me da se cjenkam prilikom prodaje ovog lap topa.Molio bih ove koji su spominjali externe grafichke karte da neshto vishe kazhu o tome,externa grafichka kartica je idealno rjeshenje,ako je izvodljivo naravno.:wall:
 
Eksterna graficka kartica koja bi isla na Express card slot ti se jos nije pojavila,a i kada se pojavi bice skupa (citaj 100 eura najmanje) i pored svega bice ti malo brza od postojece integrisane (do 50% max), zbog slabe propusne moci doticnog slota.
Resenje koje ti predlaze Gamer!M! ti je najrazumnije i najprakticnije !!!
 
Vga

Ja imam laptop Fujitsu-Siemens AMILO M1437G,i na njemu eksternu ATI MOBILITY X700 256MB karticu....i igrice rade odlicno,....osim onih koje zahtevaju Shader model 3.0,jer ova kartica ima 2.0....


Da napomenem,imam 1,5GB rama,i procesor CENTRINO 1,73GHz,.........


e sad.....siguran sam da se moze zameniti.......jer se externa.......i ima svoj slot.....e sad,nije pitanje moze li se zameniti,vec gde i kako se menja.....


...fora je (u mom slucaju) naci isto neku Mobility katricu,koju moja maticna podrzava....ne znam tacno o kojoj maticnoj je rec kod mene,moze li mi neko dati tu informaciju????


I takodje,zna li neko gde se mogu te kartice nabaviti,i za koliko para???
Ako su vec izasle,Direct X10,kartice za laptopove,to bi bila dobra nadogradnja,kad malo pojeftine,a ako ne......bice dovljna neka kartica koja podrzava Shader model 3.0


pozz
 
Poslednja izmena:
One of the most commonly asked qustions around here is "Can I upgrade my graphics card?"

The answer is no, so don't ask.

And also - if you have a top-spec machine, don't ask "Can I run this game at high settings". Read the Graphics Card Guide, it breaks down video cards in their respective classes and will help you out.

Takodje, pogledajte i ovaj link: http://en.wikipedia.org/wiki/Laptop#Upgradeability

Sve u svemu:NEMA ZAMENE GRAFIKE NA LAPTOPu
 
Osim za neke modele Dell-a i retko Toshibe.
 
ili Alienware...
[sarcasam]kao i svi modeli svih proizvodjaca koji kostaju 300 Evra[/sarcasam]
 
ipak moze ;)

neki su trazili link

Asus XG Station
external graphics card pimps your laptop's graphics LINK
The XG Station connects to a notebook via the ExpressCard
slot. It features enhanced audio and video features. Its large
LED display can display the following:
System volume
GPU clock speed
GPU temperature
Dolby Headphone status
Current FPS (Frames Per Second) reading
GPU fan speed monitor
Overclocking is possible through the XG Station; a control
knob can increase the GPU core clock speed but not the
memory.
inside: ASUS EN8800GT 512MB GDDR3
 
http://en.wikipedia.org/wiki/XG_Station

XG Station


The ASUS XG Station is a device designed to provide external graphics processing power to laptops. It connects to a laptop though an ExpressCard slot. It will require a separate monitor as well as its own power source, both of which reduce its viability for portable gaming.

It includes a large knob used to control various settings such as overclocking, USB 2.0 ports, and a headphone jack. The screen tells the user information such as the GPU's clock and memory speeds, fan speeds, temperature, master volume, and FPS. From available photos it would appear that it will also provide dual DVI output connectors.

The XG Station was featured at the 2007 Consumer Electronics Show. Neither the price nor the release date are determined.

The XG Station was scheduled to be released at the beginning of Q2 2007. It is currently unknown if it is still intended for release or has been cancelled. A full package will include the XG Station graphics docking station, one ASUS EN7900GS graphics card and assorted accessories. Asus News[1]

There has been much speculation as to whether or not the standard Asus EN7900GS may be swapped out for a different graphics card. While thus far this does indeed appear to be a possibility, the XG Station's power supply and physical dimensions may be limiting factors.


u prevodu, mobilno je ko cipele od cementa...
 
a evo neki od reviewova:
http://www.engadget.com/2007/01/08/hands-on-with-the-asus-xg-station-external-gpu/
http://www.vr-zone.com/index.php?i=4728

a slika govori hiljadu rechi:
cimg0307.jpg

20070403202840_24big.jpg

20070403202840_30big.jpg

20070403202840_33big.jpg


a cena... oko 600$... cjena - prava sitnica
 
to je cena u pocetku, svi znamo koliko kostaju graficke kada se pojave , a koliko posle odredjenog vremena, pa prema tome ovo je samo pocetak, bice ovo oko 200e
samo polako, a dolaze i mnogo manji modeli (sa mobility cipovima)
 
da... ali i dalje nije resenje... cemu poenta jace graficke karte za koju moras da imas napajanje i monitor ?!?

i to uopste nema veze sa temom: Jel se moe zameniti graficka na laptopu?
 
pa u kontekstu zamene kao kod desktop racunara ~ nije moguce, sem u pojedinim slucajevima... koji su vise izuzeci koji potvrdjuju pravilo...
 
pozdrav svima,

neki od novijih modela Acer notebook računara (Aspire 5920G na primer) imaju mogućnost prilično jednostavne zamene grafičke kartice, to je fabrički predvidjena opcija.

grafička kartica u ovim modelima je trenutno NV 8600GT ili 8600GS, i izradjena je u formatu MXM, i relativno se lako može zameniti. Trenutno, nemamo "jaču" karticu koja se može staviti u ovaj slot, ali se očekuju nove nVidia "perjanice" koje će takodje biti izradjene u ovom formatu. Sama zamena grafičke je predvidjena kroz servisnu proceduru (zbog garancije), ali je to jedna prilično jednostavna procedura, koju naravno ne preporučujem (kao i obično) u kućnoj radinosti - moram poštovati pravila kuće :)

Slike su u attachu. Pozdrav!
 

Prilozi

  • AS5920-MXM.jpg
    AS5920-MXM.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 121
  • AS5920-MXM slot.jpg
    AS5920-MXM slot.jpg
    105.3 KB · Pregleda: 137
o MXM sam citao jos pre godinu dana, mada bi bilo lepo da se nekog standarda svi pridrzavaju.

ne kazem da mora svaki laptop tako da se pravi, ali lepo je znati da neke opcije postoje...
 
MXM slot posjeduju mnogi laptopi, ali je njegova iskoristivost od nastanka bila više nego upitna. Ako izuzmemo da postoji više verzija, koje su međusobno često nekompatibilne (ako ništa drugo zbog različitog grijanja), postavlja se pitanje dostupnosti kartica u ovom formatu. Do prije nekoliko mjeseci bilo je gotovo nemoguće naći MXM katricu u slobodnoj prodaji. Nabavka je išla isključivo kroz servisne mreže (uz obaveznu ugradnju), pri čemu su cijene dostizale visoke vrijednosti. Iskreno se nadam da se nešto (barem kod Acer-a) promijenilo u zadnje vrijeme.
 
Poslednja izmena:
Kolko ja vidim nema nista od tog mxm, jedino sto ce omoguciti gaming na laptopu su tehnologije kao ati xgp i sl.
 
Nazad
Vrh Dno