Šta je novo?

Anime

Konacno sam izdvojio malo vremena da procitam db super. Osim onog sto smo videli u battle of gods filmu, dobili smo i jos nekoliko detalja. Danasnji chapter (04) je zavrsio sa pricom iz filma i sledeci bi trebao da bude prica koju nismo videli ili da preprica resurection of f na isti nacin na koji je prepircao BOG.
Anima izgleda ide istim tempom kao i manga
 
Pogledao Parasyte, odlican anime i savrsena adaptacija mange (bukvalno je ispostovan svaki kadar). Sad gledam Another, jos jedna nazovi horor prica. Ne drzi me nesto, niti je strasno. Sledeci na redu je Shiki anime. Nisam bas zadovoljan ovim horor serijama, tanko je to u odnosu na mange Junji Ito-a.
 
Parasyte je odličan, vidim da ima i film. Takođe, tokio ghoul pogotovo prva sezona. Akame ga kill isto jako dobar kao i Zankyou no Terror.

Shiki deluje zanimljivo.
 
Shiki je sledeci u nizu kada zavrsim Another.
 
Pogledao Another pa Shiki. Kada bi rangirao:
1. Parasyte
2. Shiki
3. Another

Nijanse su u pitanju. Shiki i Parasyte dele mnogo toga, prvenstveno nacin na koji scenario udara na emocije gledaoca/citaoca. Mogu da preporucim sve tri serije ali bi gledao od "najlosije" ka najboljoj. Mozda se nekome ne dopadne pomalo neozbiljnosti u Parasyte, u tom slucaju gledajte Shiki. Poslednja trecina je mnogo mocna i zaista pravi horor. Mozda vas malo smori soundtrack jer se ponavlja iz episode u epizodu ali je muzika briljantna, par tema su neverovatno epske.

Sada prelazim na klasiku koju nikada nisam pogledao, Elfen Lied. Ocekujem spektakl, valjda necu biti razocaran.

Edit: Obicno ne preporucujem dub nego uvek originalni japanski voiceover ali necete pogresiti ako u slucaju Shiki izaberete engleske glasove. Par glumaca su uradili vraski dobar posao, tu prvenstveno mislim na devojcicu.
 
Poslednja izmena:
Konacno se pojavio....... F
 
horrible subs je isto to samo free :D
 
Poceo sam one-punch man. Dosta je dobar. Iako je blesav, borbe su odlicne. Meni odgovara mesavina
 
Moze pomoc, nov sam u anime-u. Treba mi prevod za Wolf's Rain. Ne nalazim vise od prvih 7 epizoda prevod. Mogu ja i sa engleskim, nego naviko sam na srpski, pa to ti je. Ako neko ima negde, zaturen u HDD-u, bilo bi mi od velike pomoci. Hvala unapred
PS: Posto sam nov u anime-u, sta mislite za ovaj spisak: Na spisku nisu FMA i FMAB, i Attack on Titan zato sto je to odglevano vec.
Filmovi: Akira, Berserk, GITS, Princess Mononoke, Spirited Away, Ninja Scroll, Grave of the Fireflies, Vampire Hunter D, Howl's Moving Castle,..
Serije: Trigun, Ninja Scroll (serija? da li ima?), Wolf's Rain, Code Geass R1+R2, Steins;Gate, Monster, Mushi-shi, GTO, Evangelion, Gungrave, Hellsing, Basilisk, Ergo Proxy, Darker Than Black, Legend of the Galactic Heroes, Samurai Champloo, Golden Boy, Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, Hajime no Ippo, Natsume Yuujinchou, Fate/Zero, Tokyo Ghoul, Outlaw Star, Elfen Lied, Berserk, Tengen Toppa Gurren Lagann, Serial Experiments Lain, Shinsekai yori, Akame Ga Kill, No Game No Life, Death Parade, Parasyte, Shiki, Psycho-Pass, The Seven Deadly Sins, Cowboy Bebop, ...
Dragon Ball, Bleach i ostali koji imaju po milion epizoda nisu tu, oni kasnije, posle ovih, ako stingem. Na HDD-u su trenutno Berserk, Wolf's Rain, Gungrave, Golden Boy, Cowboy Bebop i Attack on Titan ova, sve random skinuti. Kazite ako fali nesto, preporucite nesto sto je dobro. Ali najvaznije za sada, prevod za Wolf's Rain.
Ae momci, da OZIVNEMO temu malo, od kad sam uso u svet anime-a, napalio sam se posteno ( bez gledanja hentai-a xD).
 
Poslednja izmena:
Filmovi: Akira, Berserk, GITS, Princess Mononoke, Spirited Away, Ninja Scroll, Grave of the Fireflies, Vampire Hunter D, Howl's Moving Castle,..

Podebljano gledao i mogu da preporucim. Najbolji sa spiska je po meni Grave of the Fireflies. Samo vodi racuna, tema je izuzetno teska i film je beskrajno tuzan. Najbolji antiratni film koji sam gledao.

Serije: Trigun, Ninja Scroll (serija? da li ima?), Wolf's Rain, Code Geass R1+R2, Steins;Gate, Monster, Mushi-shi, GTO, Evangelion, Gungrave, Hellsing, Basilisk, Ergo Proxy, Darker Than Black, Legend of the Galactic Heroes, Samurai Champloo, Golden Boy, Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, Hajime no Ippo, Natsume Yuujinchou, Fate/Zero, Tokyo Ghoul, Outlaw Star, Elfen Lied, Berserk, Tengen Toppa Gurren Lagann, Serial Experiments Lain, Shinsekai yori, Akame Ga Kill, No Game No Life, Death Parade, Parasyte, Shiki, Psycho-Pass, The Seven Deadly Sins, Cowboy Bebop, ...

Monster nisam gledao ali sam citao mangu. Hellsing Ultimate je drugaciji od ostalih koje sam podebljao (gledao) u smislu da je to epska prica, sa neobicnim likovima i fenomenalnom animacijom. Ono sto mozes da vidis u toj seriji se retko vidja u anime. Ono sto tu seriju razlikuje od ovih ostalih podebljanih jeste nedostatak dubine. Lain (koji trenutno gledam), kao i Shiki, Parasyte, Another, Elfen Lied, imaju zajednicku notu a to je da pored glavne price ti zapravo imas pozadinsku pricu/pouku o humanizmu. Toga ima malo u Hellsingu ali nikako nije na nivou kao u ovim ostalim serijama. Ja to jako volim kod anime.

Edit: Dodaj Overlord na spisak.
 
Poslednja izmena:
Overlod dodat na spisku, hvala puno. Shiki i Parasyte sam video, cini mi se, od tebe i dodao, bio je tu jos jedan ali si ga rangirao losije od ova dva pa ga nisam dodao, zaboravio sam mu ime.
 
Navikavaj se na engleski sub. Mali procenat anime je preveden na naš jezik.
 
Dodaj Gintamu na spisak.Jeste da ima puno epizoda i da je pocetak sporiji ,kasnije se isplati. Takodje dodaj i Black Lagoon, odlican anime, steta sto nema vise na ovaj fazon:(

https://youtu.be/fUAqEww6998

Btw sad citam da je pukao Manglobe, studio koji je radio Gangsta i Ergo Proxy:( Nacekacemo se za drugu sezonu Gangsta ako je uopste bude i bilo... Videh nesto i za Ghibli studio... Na kraju ce se sve svesti na echi zanr jer se samo to prodaje:(
 
Gintama je tu, nisam pisao spisak za ove serije koje imaju dosta epizoda, one ce kasnije. Black Lagoon dodat, hvala puno.
 
Moja preporuka za sve je:
Zenki, death note, fullmetal alchemist, shaman king.
Naravno da se Naruto i Goku podrazumevaju :)..
Jako mi je zao sto nema nastavka death notea, shaman kinga i Zenkia pih...
 
Heheh Death Note, FMA, i SHaman sam vec izgledao.
 
@scylla
По мом мишљењу ниси гледао ништа ако не одгледаш Dragon Ball све сезоне, да чак и GT (иако Џексон то не одобрава :D).
-Naruto
-Naruto Shippuden - joш се снима, мада су ме разочарали ове године са 90% филера
-Bleach
-One piece - још се снима
-Fairy Tail
-Fairy Tail 2014- такође излазе нове епизоде и то ми је ове године омиљени аниме, морам да признам. :)

Јесте, има много епизода, али вреди. Колико знам идеш у средњу школу, имаш зимски распуст, летњи распуст, па полако гледај ове са више епизода.

На своју листу слободно додај, Noragami, Kuroko no basuke (1,2,3), Forutne Arterial, моожда би могао и Rosario + vampire, мада то сам гледао са сестром и мислим да је више за женску публику...
Такође може да се дода и Another, One punch man, Hounter x Hounter, High school of death...

Има тога колико хоћеш. :)

И морам да се сложим са клегама, навикавај се на енглеске титлове, наших има мало и плус има ужасно преведених.
 
Hunter pod obavezno.
Nisam baš isprati osve liste koje su predložene, ali dodaj i Aldnoah zero, mahouka.
Imam jos 2 nepovrdjene preporuke, terror in ressonance i deadman wonderland.

Tu su takodje i avatar the last airbender i legend of korra. Nije anime ali je vredno gledanja
 
Hvala vam puno momci. Sve je dodato. Lista je bas velika. Proci ce dosta dok se odgleda. Od tada pa do sada sam odgledao samo polovinu Cowboy Bebopa, nisam mogao, vremena nisam imao. A anime sa dosta epizodama, i oni ce se SIGURNO izgledati, ali tamo na kraju, kada izgledam ove druge. Kazem, nov sam u anime-u, i ova lista meni izgleda OGROMNA, iako vama i nije mozda, jer ste verovatno sve to izgledali, a i mnogo vise. Sta da kazem, hvala vam za preporuke, kad izgledam sve, javicu se opet, a i ako naidjem na neki problem. Ja svakodnevno gledam da li ima novih postova u temi, iako nije mnogo popularna. Hvalaaaa. A sada na gledanjeee
 
Ako ti se svideo cowboy bebop, pogledaj i outlaw star (meni mozda najdraze dve anime).
 
Mislim da od 16-te epizode nemas srpski prevod za Bebopa.

A anime sa dosta epizodama, i oni ce se SIGURNO izgledati, ali tamo na kraju, kada izgledam ove druge.

Tako i ja radim, mada mozda ne odgledam DBZ i slicno... stvarno nemam volje da gledam nesto od 100-200 epizoda. Najbolje su anime serije od 12-13 epizoda, to mi je prava merka za jednu pricu. Sve preko postaje mlacenje prazne slame. Nemas pojma koliko bi voleo kada bi se zapadna kinematografija okrenula tom sistemu. Mada njima i ovako fali ideja, iako siluju serije po sedam, osam a neretko i mnogo vise sezona.
 
Poslednja izmena:
И морам да се сложим са клегама, навикавај се на енглеске титлове, наших има мало и плус има ужасно преведених.

Ni engleski nisu puno bolji... zaista mi je krivo sto ne razumem japanski, ovako napola uzivam u anime. Engleski dub obicno ima smesne glumce ali ono sto oni izgovaraju ima puno vise smisla nego engleski titl koji dolazi upakovan uz mkv. Mozda su ti prevodi losi, ako neko zna gde mogu naci bolje, tacnije i normalnije engleske prevode za popularne anime neka javi. Ovo sto ja citam deluje kao da je neki saban bukvalno prevodio, dok kada rade dub verovatno angazuju profi prevodioce da daju smisao recenicama koje glumci izgovaraju.
 
И ја бих волео да знам јапански :)
У сваком случају боље је преведено на енглеском него на српском, колико-толико.

Ја иначе аниме искључиво гледам онлајн, немам ја живаца да то скидам и посебно тражим преводе. :d
 
Outlaw Star je odavno na listi.
Imam prevode za ceo anime.
Da, i ja msm da je mnogo 200 ep, ali videcemo.
I ja bih voleo da znam japanski, cak razmisljam da polako pocnem da ucim. :d :d
A ja pa nemam zivaca online da gledam.
 
Шта ће ти живци за online, само кликнеш и гледаш. :D
Све (осим оних старијих) је у 720/1080р и има превод, куд ћеш боље. ,)
 
Nazad
Vrh Dno