Šta je novo?

Anime

Imam Durarara!! (DRRR!!) na cekanju, ali posto mi je Paranoia Agent ostavio jako los ukus u ustima odlucio sam malo da fast forwardujem Durarara da vidim jel vredi utrosenog vremena. Ono sto sam video mi se bas nije svidelo, crtez je truba a likovi su sve neki twisted mracni ali nisam video nekog smisla u svemu tome. Jel vredi gledati Durarara?

Meni je bila OK verzija iz 2010.g. Stil je slican kao Baccano.
Kraj je glup, ali takve su sve novije anime.
x2 mi se nije svideo - ne znam zasto.

btw otkrio sam nekoliko interesantih mangi:
High Score Girl i The Magic Chef of Ice and Fire.
Legendary Moonlight Sculptor je krenuo s2, drugaciji/losiji je crtez, ali opet je bolje od vecine ostalog.
 
Poslednja izmena:
Zavrsio Durarara!!, sad gledam x2 shou tj. drugu sezonu. Okej je, ista stvar kao i prva.

U medjuvremenu pogledao sest epizoda Re: Zero koje sam cekao i malo sam razocaran. Razvukli su ga malo, ocekivao sam da zavrse pricu. Re: Zero nije na bazi mange radjen nego web novele koja je skracena za potrebu scenarija za anime/mangu. Uglavnom, ima jos tu jahanja i bakcanja sa fentezi svetom. Sto me smara, ali nije ni toliko lose.
 
Zavrsili su pricu sa "ovo je sve sto se moze reci o ovoj prici" ili tako nesto. Izgleda da nisu zainteresovani za nastavke iako su samo zagrebali pricu. Krajnje neozbiljno je uradjeno.
Kraj me nije razocarao, ali sigurno nisam zadovoljan istim.
 
Zavrsili su pricu sa "ovo je sve sto se moze reci o ovoj prici" ili tako nesto. Izgleda da nisu zainteresovani za nastavke iako su samo zagrebali pricu. Krajnje neozbiljno je uradjeno.
Kraj me nije razocarao, ali sigurno nisam zadovoljan istim.

Nije kraj, vec cliffhanger. Bice sezona tri ali po svemu sudeci ni tu nije kraj.
 
Nije kraj, vec cliffhanger. Bice sezona tri ali po svemu sudeci ni tu nije kraj.

jos uvek nista nije objavljeno prema onome sto vidim.
Ok, definitivno se tu ne zavrsava prica (prema mangi/noveli), ali ovo moze da bude samo jos jedna u nizu anima koja je ostala nezavrsena.
 
Dragon Ball Super najnovija epizoda - bulshit. Koliko rupa u prici i gluposti to je neverovatno - lepe borbe ali vredja inteligenciju zestoko.

Zanima me sta su rupe u prici? U vezi putovanja kroz vreme ili? Jesu zakrpili rupe posle poslednje epizode 60? Imas misljenje o otkrivenom identitetu Goku Black-a?
 
Mob Psycho 100 (koliko sam shvatio anima od tvorca One-Punch Man). Vredi pogledati. Jos uvek je prva sezona, ima za sada 12 ep.
 
@danilo989

Pravo da ti kazem nisam gledao zadnje 2-3 epizode :d Imao sam neke obaveze a i nisam imao neku zelju, jer nzm, likovi su se ponasali bas bezveze.

Rupe u prici koliko se secam - pa npr sta je bas bolo meni oci (msm da je to zadnja epizoda koju sam gledao)

Bore se Black Goku i Zamasu prvi put protiv Goku-a i Trunks-a i Vegete.. Vegeta padne posle 2 udarca, Goku se kao nesto muci tamo-vamo a Trunks koji je najslabiji od svih njih uspeva da blokira napad od Black Goku-a bese? Ovi su stigli do SSG forme a SSJ Trunks je sad jednako jak ako ne i jaci? Bilo je jos necega siguran sam ali se trenutacno ne secam :d

Tako da cu verovatno odgledati kad se nakupi jos nekoliko epizoda/potencijalo zavrsi ta saga ali nisam bio impresioniran, bas suprotno - bio sam razocaran pa mi je trebao odmor.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa zamerkom, ali bilo je to ili
da Trunks ostane sa Gohan-om i da jedu sladoled zajedno :D Mislim da je ovako bolje, par puta mu se posreci u bitci, pa ga nadjacaju vrlo lako.
 
- Don't underestimate the power of search engines. You are Haru Shinkai, 13 years old. Your hobby is reading, you feel like side a character so you admire protagonists. You have crush on your classmate Ai-chan. And even more searches, you wet the bed until 4th grade.
- How do you know about it?
- Your mom wrote about it online!

I scene prije toga kako ga neko kamerama prati na svakom koraku. Vidjećemo šta će dalje biti od Digimon Universe Appli Monsters, ali je za prvu epizodu možda malo previše 1984.
 
Poceo je the trickster. Ne izgleda revolucionarno, ali mislim da ce biti jedan od boljih anima u narednom periodu.
 
Ocena 7.19 na MAL...

Ovo se ceka: Occultic;Nine. Jos tri dana.
 
Odgledao prvu epizodu drifters. Animacija je ista kao u Hellsing. Izgleda vrlo obecavajuce.
 
Odgledao Berserk 2016, nije lose, prica je odlicna pokriva mozda i najzanimljiviji deo mange.

Drifters je obecavajuci, Trickster nije los.
Occultic nista nisam razumeo??
Niko ne spominje Stella no mahou? :D
 
Occultic ep1... grozno. Zbrzano, iritantno, nepovezano.
 
Nista sa spiska nisam gledao. Mozda im dam sansu za jedno godinu dana, kada pogledam solidnije stvari.
 
Zanimljiv stav - vecina stvari sa tog spiska je veoma dobra (makar ono sto sam gledao). Istina i vecina onog sa MAL sto ima visoku ocenu ima je sa razlogom ali ima precenjenih anime-a a ima i bas tresheva.
 
Sta znam, meni je MAL jako dobar orijentir u vecini slucajeva i obicno savrseno razumem zasto nesto ima nizu prosecnu ocenu iako se meni licno vise dopada i obrnuto. Slicno smatram i za IMDB sa izuzetkom jer je tamo primetna smena generacija i hajpovanje odredjenih zanrova i rezisera sto meni licno u anime svetu ne predstavlja ni najmanji problem. Jer dok zapadne filmove gledam sve zanrove, od anime gledam samo supernatural, mystery, science fiction, fantasy sa akcentom na seinen. Tako da slice of life, harem, loli i pogotovo sportske anime preskacem ma koliko dobre te stvari bile, jer me ic ne zanima zivotna drama sa nacrtanim likovima.

Na primer, na IMDB ne mozes naci Nolanov film sa manjom ocenom od "sjajno" dok na MAL Naruto je ispod osmice sto je realno ocena za neki prosek kvaliteta ispod cega ima svacega. Potpuno zasluzeno jer je Naruto dzank anime. Doduse Dragon Ball ima visoke ocene ali je taj anime suvise popularan sirom sveta da bi bilo drugacije. Svejedno nema bolje ocene od fakticki "kopije" HunterXHunter sto je opet potpuno zaluzeno, jer je HxH bolja stvar. Kao sto je bolja i od One Piece i svega slicnog. Neko na zapadu bi vristao kopija, ovde je kvalitet jedini kriterijum.

Ima jos mnogo toga pregledati u opsegu ocena od 8-10, mnogo toga sam propustio da pogledam. Nisam gledao Mirai Niki, nisam gledao Black Lagoon, nisam gledao adaptaciju Monstera (citao mangu), nisam gledao Space Brothers, nisam gledao Planetes, nisam gledao, Baccano, nisam gledao Perfect Blue, nisam gledao Evangelion, nisam gledao Gintama, nisam gledao Rurouni Kenshin, nisam gledao LotGH itd... kao sto vidis mnogo toga za pogledati iako imam opasne filtere. Dok dodjem do Zetmena i slicnih stvari ima jahanja.
 
@Gaw

Slazem se za to oko MAL

Inace Black Lagoon (kao i Jormungand), Evangelion (stari, nisam jos ovaj remaster stigao da gledam) obavezno vredi odgledati. Cak i poguraj malo na listi prioriteta ;)

Baccano sam batalio posle nekoliko epizoda, nije mi u tom trenutku legao, previse su pricu na pocetku zamrsili.

PlaneteS je sasvim ok.

Rurouni Kenshin svakako vredi odgledati, cak i ako ima pozamasan broj epizoda.

Hvala na preporuci za Mushi-shi, stvarno je odlican anime i bas lezi da se odgleda 1-2 epizode svake veceri za opustanje. Bukvalno ga "degustiram" polako da ne bih brzo prebrzo preleteo preko obe sezone.

Gintama, treba biti dobro upoznat i pratiti ostale anime da bi se skapirale fore i prozivke ekipe iz Gintame, tako da bas i nije za svakoga. Ali sigurno ima vrlo jedinstven humor. Mada opet i previse je dugacka bila za moj ukus. Sa godinama vise preferiram nesto u formatu od12/24 epizoda.

Perfect Blue nisam gledao.

Inace taj Perfect Blue mi je dao flashback za neki sci-fi anime (mada mozda i nije japanska produkcija) koji je bio emitovan na nekom kanalu 90tih. Moguce da je bio u pitanju film. Neka cura (ili "copor" cura :d ) crash lenduje brodom na nekoj planeti u dzungli, ako se ne varam, i onda se ispostavi da su doticne kiborzi ili tako nesto.
Znam da je premalo informacija, ali secam se da je tada ostavio poprilican utisak na mene... Cini mi se da je svojevremeno bio emitovan kada i Captain Simian and the Space Monkeys i Bucky O'Hare (& Toad Wars)
 
Poslednja izmena:
Nemoj Evangelion. Preskoci bolje. Jedan od najprecenjenijih animea :D
Film tu i tamo, ali serija, uff,aa, potrosio uzalud vreme.
 
@G@W - otprilike gledam zanrove kao i ti (takodje ne volim loli i slice of life, mada slice of life cak ponekad i moze) i zato me bas cudi da ti ovih 10 anime-a sa ove liste nije zanimljivo - jer svi su supernatural, a oni kojih se secam imaju i dobre price (najbolje se secam Gungrave-a mislim). Ako ne volis sportske anime gledaj One Outs - jeste sportski ali nije bas :d

A eto meni se npr Mirai Nikki uopste nije dopao. Sasvim je logicno da ljudi imaju razlike u misljenjima (makar do neke mere) ali gledajuci samo po oceni mnoge zanimljive anime kultnog tipa bi propustio. Cinjenica je da je IMDB propao ali i MAL pati od klinaca koji vole loli i slicna sranja, iako doista u manjoj meri, ali evo npr Sekirei ima ocenu ~7.4 - pomislio bi covek da vredi gledati.

A kakve skrivene dragulje propustas - pa npr - ovo, ovo, ovo, ovo itd... Nisam apdejtovao MAL a nmg sad svega da se setim... Mozda si nesto od ovoga gledao, mozda ti se svidelo a mozda i ne - ali ocena ne govori sve to je moja poenta.

A Evangelion je sasvim dobar anime, mozda nekoherentan zavrsetak ali budget cuts etc - svakako ga vredi odgledati, mada priznajem da nisam gledao filmove.. Takodje priznajem da sam Sekirei-u i ja kao anime amater dao 10 kad sam ga prvi put gledao onda kad se pojavio - sta znam, bio mi "zanimljiv"... :d
 
OD ovih Level E je bezveze, nema los pocetak ali posle 3 epizode je meni negledljivo ..

Shingeki no Bahamut: Genesis (Rage of Bahamut: Genesis) - Ok skroz, nista epohalno ali skroz OK Anime... Mogla je i biti duza po meni.
 
Poslednja izmena:
Vecina anime koje sam gledao su slice of life na neki nacin, kao sto svaki anime ima tsundere karaktera ili varijacije tog karaktera :D Zbog toga mi ne treba teen melodrama koja se odvija u skoli bez ikakve dodatne zanimljivosti. Mora da ima to nesto ekstra, Durarara!!! je realno na granici i da nije zanimljivih likova ne bih gledao jer je tema tinejdz lajf, kao u My So-Called Life. Znaci mora biti vise poput Smallville, Misfits ili Vampire Diaries a ne kao Gossip Girl. Losi su primeri, ali eto neka ilustracija sta se trazi. Mushishi je slice of life ali ima te misticne i tradicionalne elemente koji celu stvar cine zanimljivom.

Pod loli, harem, cutesy pa i ecchi mislim na stvari poput Monster Musume, sto je jako popularno medju americkom omladinom. Vidim sad je neka Konosuba popularna. Koliko vidim ta Konosuba je sprdnja na racun Re: Zero. Tako te stvari ne gledam. Monster Musume sam video par epizoda doduse.
 
Jedno noob pitanje, nisam nesto gledao anime, attack on titans je jedino sto sam gledao. Pa me zanima da li postoji neka app za android ili sajt za gledanje anime preko telefona?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ukucaj kissanime, znam da "kodi" radi ali pitanje je koliko ti je zgodno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno