Šta je novo?

Anime

SSJ_5

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2006
Poruke
382
Poena
319
Da li neko ovde gleda anime ili chita mangu? Za one koje ne znaju anime su japanski crtaci a mange su japanski stripovi :D BTW nadam se da je dozvoljeno postavljanje ovakvih tema ovde?
 
Poslednja izmena:
evo par linkova
http://en.wikipedia.org/wiki/Anime
http://www.theotaku.com/
http://www.animenation.com/
http://www.animenewsnetwork.com/

Sad, opshte je mishlenje da je anime za decu (sto je delimichno istina, kodomo anime je za decu od 5-12 )
Shonen anime je namenjen tinejdzerima ali u posednje vreme gadja i na stariju populaciju od 20-30 godina (a nekad chak i stariju) zbog toga sto ljudi zele anime za razbibrigu (japanci rade puno jbga i oce da se zevzeche :D) ....
Seinen anime je anime za iskljuchivo stariju masu (iznad 18, zbog eksplicitnih scena krvi, nasilja, seksa i raznih ostalih stvari) ...

Eto malo da razbijem led ... :D
 
Poslednja izmena:
Ima i hentai :p
 
Najlepši način crtanja i sve je bolji i bolji..volim anime tipa Akire,Ghost In The Shell,Beautiful Days,Ergo Proxy,Yuki,Princess Mononoke etc. pa ako imate još nešto u tom fazonu predložite.Sviđaju mi se i njihovi sitcom-i tipa Samurai Champloo.
 
Meni je Princess Mononoke top 10 filmova ever. Takodje sam obozavao one prastare robotech epizode.
@Novice nisi valjda propustio Spirited Away?
 
jesam :wall: jel može to negde da se nađe


Našao...skida..traljavo ali neka...Brate upalio si me ko šibicu za sekundu...

Kad se setim muzike iz GhostInTheShell-a sav se naježim..
Još još još
 
Poslednja izmena:
Odlichan je GitS :D A Spirited Away je isto remek delo.

Jel neko gleda One Piece?
 
Poslednja izmena:
Meni je Princess Mononoke top 10 filmova ever.
Takođe :smash:

Početnik sam u anime svetu, al' veoma gotivim neke filmove. Nisam imao pojma u kakvom sam ''neznanju'' bio dok nisam pogledao Akiru :D Sprited Away i Howl's Moving Castle su takođe sjajni, onaj Hijako Mijazaki (valjda se tako izgovara) je stvarno genije.

Spadaju li i FF Spirits Within i Advent Children u anime iako su CGI filmovi?

Ne volim što postoji generalni stav, pogotovo kod nas, da cu crtani samo za decu. Ja jbt i sad mogu da gledam i uživam čak i u Disneyevim dugometražnim crtanima, a kamoli u anime filmovima u kojima vukovi odgrizaju ljudima glave, mislim toliko o tome da je anime samo za decu :-devil-: o Mezzo Forte u kome 2 lopova siluju androida i da ne govorim :banana:
 
Poslednja izmena:
Da nastavim sa Miyazaki-jevim filmovima Nausicaa, My Neighbor Totoro, Laputa - Castle In The Sky i Porco Rosso (polednja dva su mi na cekanju ali i oni deluju extra). Od filmova mi se jos jako svidjale Vampire Hunter D Bloodlust, Grave of The Fireflies (extra tuzan anime) i Millennium Actress.
Meni se dosta svidja i Mecha anime: Mobile Suit Gundam Wing, Gundam Seed, Gundam Seed Destiny, Robotek, Macross Zero..., sada sam nabavio jos par ali ih jos nisam pogledao.
Trenutno sam se nakacio na Death Note, topla preporuka.
Pre ovoga sam gledao Elfen Laid, ko voli krv i nasilje tu ce ga naci a i prica je interesantna a tek jos uvodna muzika kako je dobra:-devil-:.
I tu je naravno Naruto koju sam gledao do oko 170 epizode i uz veliko razocarenje, da nisu nastavili glavnu temu, sam prestao da ga gledam.
sto se tice mnage to me bas ne interesuje toliko, nikad nisam voleo da citam stripove:d
 
Sto se naruta tiche pogledaj shippuden, on se nastavlja na mangu ....
Dalje ... Death Note je odlichan anime (a ima i strava opening :D)
F.F. Spirits Within i Advent Children spadaju u anime ... Zove se CGI anime ...
A verbatim lepo si nabrojao anime :D
 
ccc... NIko ne spomnje Trigun, Ninja Scroll, Full Metal Alchemist ili Wolfs Rain :smoke:
U poslednje vreme je odlican bio i Death Note, naravno svi GiS GIG-ovi i filmovi su za respekt. Ako niste gledali pogledajte film Metropolis (nek vas ne odvrate vizuelno detinjasto uradjeni likovi).
Naravno svako ima nesto sto ne voli kod mene su to Anime bez kraja, tipa One Piece, Naruto (dok Suske ne ode su jos i OK), Bleach (doduse prvi Arc u Soul Society je super ostatak je :mad:), Dragon Ball i Robotek fazone ne mogu da smislim, a Hentai mi je odvratan

PS-mangu ne volim, ipak su Corto Maltese, Bluberry, Dzeremaja, Iznogud, Asteriks... zakon :guitar:
 
Poslednja izmena:
Vampire hunter D ....... drugi deo je za mene jedan od najbojlih filmova ikad napravljenih, a u to ubrajam i ne anime filmove.
 
Evo jos par za koje sam cuo da su dobro pa ih nabavio ali jos nisam pogledao, uglavnom su mecha:d :
Eureka 7, Evangelion, Fafner of the Azure Dead Aggressor, Monster (za ovo sam cuo dobre stvari), Mushi-Shi, RahXephon, Rurouni Kenshin, Tokko. Jel neko nesto gledao od ovih?
 
Generalno mi smeta humor u japanskim crtanim filmovima. Izmedju prosipanja litara krvi ubacuju se neki cudni elementi. Npr Rurouni je nemilosrdan kao ubica ali je stidljiv i smotan kad ne ubija. I smeta mi generalno crtez devojaka koje su u 90 posto slucajeva nacrtane drasticno neozbiljnije od muskih likova. Kao da nisu iz istog filma. Jako malo ima 100% kul stvari kao sto je GITS. Ako neko zna animu koja je Sin City cool nek javi. Svidja mi se Gungrave ali je ponekad prespor i nije u rangu ghost-a sto se tice crteza i animacije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao samo Howl's Moving Castle, i Nightwalker(mislim da se tako zove).
Nisam neki freak, ali volim ponekad pogledati neki anima film.
 
OFFTOPIC: Auuu brate mili, kad sam video ovo samo sto se nisam slogirao.
E ovako se skida u Japanu...

EDIT: Samo obratite paznju na drugu liniju peer-ova i peerDL pa cete videti koliko brzo to ide. Btw. samo sam ga ispratio pogledom dok je skinuo 353 MB, dok sam ja napravio screenshot i snimio on je odavno zavrsio.
 

Prilozi

  • Torrent speed in Japan.png
    Torrent speed in Japan.png
    40.5 KB · Pregleda: 329
Poslednja izmena:
Jel neko gledao Afro Samurai iz 2007? Skoro sam nabavio u HD formatu.Pored odlicno odradjene krljaze i nema nekih posebnih kvaliteta.Ali ekipa koja je pozajmila glasove je odlicna (Samuel L. Jackson, Ron Perlman, John Di Maggio...)
 
Evangelion
Armitage III film i Armitage III OVA pa Armitage Dual Matrix
Samurai X - Trust & Betrayal
Hellsing
Tenchi Muyo OVA i ostale inkarnacije
Mai Hime
Vision Of Escaflowne

Excel Saga definitivno jedna od najcudnijih koju sam gledala

sve zavisi ko sta voli. meni su se posebno svideli Karin, Vampire Princess Miyu, Trinity Blood, Tenjou Tenge, Chobits, a trenutno gledam Claymore


@ Placebo mislis na Rurouni Kenshin-a?
 
Maco...ja sam se zaljubio u tebe :D
 
ih bre, Berserk je zakon, da se ja pitam, ali prosto moram ... -

note: SSJ_5 se znamo mi sa emuglx ? :p

ovo shto sad pishem, je iz, po ko zna koji put razloga da ubijem predrasude vezane za Dragonball Z, i prokleti pink, koji je kriv shto ljudi smatraju da je to dechija zabava ... so here it goes -

jeste, crtani je dechiji, ali u prvom delu, koji se zvao - Dragonball. i tu je Goku maleni klinja, i fore su dechije. Ali, od 40 do 80 epizode nastavka serijala koji se zove Dragonball Z, totalno se menja koncept.

serija postaje PG-13 (zabranjena za decu), a u americi dolazi do masovnog sakacenja serije zbog mnoshtva krvi i urlika i bola usled tucha kojima serija obiluje.

Goku postaje 100 outa bolje nacrtan, a zaplet u seriji postaje ako ne isti, onda bolji od holivudskih top stories-a!!! pogotovo Cell saga i ceo koncept Trunksovog putovanja kroz vreme. cak, smatram da je u DBZ ta tematika bolje odradjena nego u bilo kom holivudskom blokbasteru.

vredi pogledati, i molim vas, bar nemojte biti skeptichni ako niste gledali, vrh je :D

evo slike, u pitanju je Goku u Super sayajin nivou (SSJ, kada dostize legendarni nivo snage, i menja izgled), pa ako je ovo nekom dechije, onda do ku*** :p

f_gokussj13m_ef6872c.jpg
 
evo slike, u pitanju je Goku u Super sayajin nivou (SSJ, kada dostize legendarni nivo snage, i menja izgled), pa ako je ovo nekom dechije, onda do ku*** :p
sorry, али мени ово изгледа дечије... :smash:
 
a jel ovo dechije?
HellsingTheGatesOfHellHaveOpenedAlucardLivesWallpaper.jpg

amonvcd.jpg
 
Poslednja izmena:
^to je paljevInski :D
 
Sta da kazem na ovu temu... obozavam ove stvari ali stvarno nemam pojma sta valja. Obozavam Dragonball serijal jer mi je neverovatno simpatican taj klinacki fazon i negov pogled na svet.
Secam se da sam davno kao klinac iz jednog video kluba iznajmio jedan anime film, radnja je bila kao neki rat nakon koga je svima bio ispran mozak, a glavni lik nalece na nekog i taj uspeva da mu povrati pamcenje itd... Stvarno se ne secam bas davno je bilo ali nakon toga sam zavoleo ovu tematiku iako nisam bio u prilici da pogledam ni jedan posle toga, u stvari jesam sad se setih :) Uglavnom sada imam ADSL i ima sve da odgledam makar mi trebala cela godina za to :D
Uglavnom, jel neko zna koji sam film opisao :p


EDIT: Sta sam hteo... e da evo linka, sve online streaming:

http://www.anidown.com/
 
Poslednja izmena:
Nuclear, kazem ti, treba pogledati dragonball Z nakon borbe sa freeza-om. tada postaje haos, i likovi su predobro nacrtani!!
 
Ma... jaja od zmaja sam ja poceo da gledam od serijala sa Freeza-om, gledao sam i nesto sa Cell-om ali to m isve nekako glupo. Prostire se ko meksicka telenovela, tj. jos je i gore posto nema kraj. Moze tu da bude krvi do usiju, cupanja noktiju i ostalih delova tela (i jos kad borbe traju u nedogled 4-5 epizoda) ali to i dalje nije na nivou one anime koju ja volim. Isto i Berserk, mali tip sa ogromnim macem ide i kolje sve okolo...vau! A izrazito me iznervira kad mi neki kazu da su Dragonball i Berserk obavezno anime stivo koje ako nisi sve pogledao onda ne gledaj anime, a takodje isti ti anime poistovecuju sa krvoprolicem u nenormalni razmerama i tako odvracaju druge ljude koji JOS nisu spoznali da anime nije animirani film na nivou Miki Mausa i Toma i Dzerija od daleko boljih/ozbiljnijih ostvarenja.

PS-zaboravih preporuciti jos da se pogleda Samurai 7 (26 epizoda radjeno po uzoru na Kurosavinih 7 samuraja), Tokyo Godfathers (dovoljno reci Satoshi Kon u saradnji sa Nobumotom covekom koji je radio na Wolf's rain i Akiri)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno