Šta je novo?

Anime

Cim zivne ova tema odmah znam da ima neke veze sa Dragon Ball-om i Igoritzom. Salu na stranu, bajata vest ali mozda je nekom promaklo, jos malo pa krece nova sezona Gintame, kao i uvek "poslednja" :) Nadam se da ce biti materijala za vise od 50 epizoda.

Volim sve Anime, gledao sam ih dosta, od Old skul stvari do ovih najnovijih, ali DBZ je nesto sto je meni obelezilo detinjstvo. Prica, koncept, "cudna" masta Akira-e Toryama-e, i cinjenica da kad god upalim neki drugi anime nalecem na taj neki standard, koji je manje vise DBZ postavio, underlaying DBZ u svakom drugom heroju. Na kraju krajeva, craze koji izaziva DBZ je tu sa razlogom, i zasto se vec godinama svidja ljudima i zasto su poslednji animirani filmovi (BOTG i ovaj sto dolazi) izuzetno profitabilni kako u japanu tako i u svetu. Cak negde procitah da je DBZ merchandise negde par koplja ispod Star Wars legacy-ja po zaradi.
 
Evo update od mene,
Odustah od HxH, Chimera Arc je za mene onako bolesnog bio previše dosadan. Nastaviću, možda..

Trenutno pratim Phantom: Requirm for a Phantom, stigao sam do 15-te epizode i mogu reći da je veoma interesantan anime. Plot je donekle interesantan, likovi su zanimljivi, soundtrack je super.
Preporuka.

Odgledaj na sliu. kasnije postaje bolje, mada nije na nivou prethodnih epizoda. Zavrsetak sage je cudan i nestandardan za anime.
Mada, sa druge strane i ne gubis puno ako zavrsis sve na greed island koji je i vrhunac serijala. Onako, ima par epic momenata, ali i mnooogo razvlacenja i price. Mozes da preletis mangu znatno brze i ne propustis nista. Taman da nastavis pricu koja ide i posle kraja anime.
 
Jao ja se mucim sa onom Eurekom 7..nekako mi glup koncept surfovanja onim nekim talasima..sto ne ubacise klasicno letenje :p videcu da odgledam do kraja
 
Šta kažete na kraj druge sezone Tokyo Ghoul-a?


"To je sve?" Druga sezona me nije nešto oduševila niti držala pažnju, previše odugovlačenja na nekim delovima sa nedovoljno akcije (koja je dobra kad je ima). Moraću ponovo da odgledam u celosti, možda promenim mišljenje... neke delove sam prespavao. :p
 
Kraj je jako antiklimaktičan i nezadovoljavajuć. Čini mi se da su se ulenjili pa nisu odradili ono što su trebali. Čudno, jako čudno u globalu. Toliko neobjašnjenih stvari. Pročitaću mangu i biću miran.

Na kraju finalne epizode su nam zagolicali maštu za TG :re. Mada, ako ostane isti studio trebaće im jako puno truda da me privole nazad.

Generalno, TG nije loš. Samo je studio koji je uzeo da ga animira zbrzao to. Kontam da je nedostatak novca po sredi.

Toliko.
 
Kao da je druga sezona bila jedna ogromna priprema za trecu, ja sam imao neki takav osecaj dok sam gledao. :d Arima koji je prava zverina i najjaci lik tamo (pored Noroa) je imao jednu borbu od 30 sekundi. : /
I manga je ostavila ne resena pitanja, ali je to uradjeno mnogo mnogo bolje nego u animeu. A i manga :re vec uveliko ide tako da se vec zna sta i kako se desilo.
 
Poslednja izmena:
Aldnoah zero se zavrsio. Vrlo prijatno finale, mada bih voleo malo vise borbi. najvise sam uzivao u strategijama protiv aldnoah mechova.
Mogli su da prodube malo pricu sa jos detalja. Mozda nas ocekuje neki nastavak, odnosno perquel o prethodnom ratu i odlasku na mars
 
Poceo sam sinoc da gledam Darker than Black. Za ovih osam epizoda sto sam odgledao anime obecava :). Ima onaj proveren recept kao cowboy beebop, standalone epizode + se provuce po koja crta price o glavnom liku. Videcemo dalje kakav ce biti.
 
Odličan je Darker than Black.

Jel vredi gledati Psycho Pass?
 
Prvu sezonu da, ako volis akcione trilere, druga msm da je bzv.
 
Sta znam, pise da je druga neki kao sequel, ali su ga ljudi uglavnom napljuvali, sto se vidi i npr po ocenama na MAL. Prva sezona je sasvim dovoljna i prica se zavrsava, ali ne bih ti govorio nista vise :)
 
Seraph of the End, prva epizoda bas obecava. Nisam citao mangu ali mi deluje dosta dobro.
 
Da li neko zna dokle su stigli sa Berserk filmovima?, na YT sam našao samo prva 3.
 
Mislim da i nema vise.


Nova Gintama nije losa inace :)
 
Za sada nema vise. Trebalo bi da rade (reziser je najavio na press konferenciji) Berserk Saga, tj kompletnu adaptaciju mange.
Inace da pitam Bas sam jutros zavrsio sa trecim delom, a posto sam odgledao originalni anime iz '97. dva puta [emoji4] , nisam primetio da u filmovima ima ona scena kada Nosferatu Zod dobaci mac Guts-u, cini mi se u bitci za Doldorei?
 
Mislim da bi bolje bilo da je skroz bela. Takodje, na glupom mestu su zavrsili strip, prava mala reklama...
 
pa od pocetka je bio samo uvod u film u kome ce da se makljaju. i ja hocu jos i hocu odmah, ali znao sam da nece biti tako
 
Ovo i ne izgleda tako loše. Možda i bude nešto od filma.

[YOUTUBE]njH4Y1UBucw[/YOUTUBE]
 
Izasao je i poslednji deo DBZ mange Rebirth of F pred izlazak filma. Ima par finih detalja, ocekivano ovo je samo uvod u film.
Objavili su i novi izgled Gokuove God forme: http://www.animenewsnetwork.com/new...m-revealed-for-dbz-resurrection-f-film/.86933
...koja mi lici kao parodija iz Gintame ili neki "Alternate Future" fanfic... ne svidja mi se. :/

Kako je ekstra sto Goku i Vegeta treniraju sa Whis-om, a ovaj im lupa samarcine :D Mnogo dobar lore je zapocet sa Whis/Bills pricom (ujedno i de-kanonizovan uzasni GT) i bilo bi fenomenalno da neko nastavi da radi, ako ne i sam Toriyama. Kako sada izlaze Manga-e brze nego 90ih, moglo bi da se za par godina istanca materijal iste zapremine kao ceo DB/DBZ
 
Uplasih se da je jos jedan kanon-screw-up ali nije, jer se prica nadovezuje na Resurrection of F < bice direktan nastavak filma, a Whis i Bills ce biti aktivni karakteri u novom Anime-u.

http://www.kanzenshuu.com/2015/04/28/new-dragon-ball-super-tv-series-announced-for-2015/

na japanskim forumima je potvrdjeno da ce prica imati overlap sa dva filma (BOTG i RoF) te ce se Anime nadovezati, pre pojave samog Bills-a, i nakon unistavanja Golden Freiza-e, dolazi navodno "protivnik jaci od svih do sad" sto bi podrazumevalo cak i Whis-a .. sto je neko ludilo, jer to dovodi u pitanje ko je taj sto je jaci od samog Boga-Kreatora jednog od 13 univerzuma. za DBZ univerzum je to definitivno Whis jer je insinurano da je on sam Bog. Moja pretpostavka je da je to neki uber-Bog koji je stvorio ostalih 13, ili njegov licni God of Destruction, za sve univerzume.
 
Mozda Baby Boo? :p
 
Prica se da ce taj negativac biti http://dragonball.wikia.com/wiki/Jaco_the_Galactic_Patrolman. :)

Inace radi se o jako starom liku, koji je poslat na zemlju pre pocetka prvog DB-a. Dosao je da bi pobedio sajonca koji je poslat da unisti zemlju tj Gokua. :d

Ali ko znas, sve su to nagadjanja..
 
Poslednja izmena:
pa bio je u mangi kao jedan od pomagaca i bulma ga je maltretirala :D
Nije prikazan kao badass, ali se naravno možda folirao.

Generalno mi ne deluje kao preterano interesantan protivnik
 
Nemojte da zaboravite Lore koji je uveden u Dragonball Batlle of The Gods -

Bills je God of Destruction, i njegova svrha je da unistava, sto je u nekom grand-scheme-u nacin za recikliranje univerzuma

Whis je .. za sada poznato, samo Bills-ov ucitelj, ali ujedno i "God of Creation" sto je i potvrdjeno u komentarima ljudi koji su odgledali bioskopski Resurrection of F. Na sve to ima i "Time rewind" moc sto je prva instanca magijske kontrole vremena u DBZ univerzumu.

Bills i Whis funkcionisu kao bogovi jednog od 13 univerzuma. DBZ univerzum je 7mi (Po whis-u), a u originalnom prevodu borbe Bills-a i Goku-a, Bills prokomentarise da on uopste i nije najjaci God of Destruction, kad se uzmu u obzir svih 13 svetova tj svih 13+13 bogova, sto odusevi Goku-a po principu "Ma dal je realno da ima i jacih od tebe!!!"

Ne racunajuci Whis-a i Billsa, trebalo bi da postoji jos 24 neverovatna lika + plus neki All-creator i njegovi minjoni
 
pa bio je u mangi kao jedan od pomagaca i bulma ga je maltretirala :D
Nije prikazan kao badass, ali se naravno možda folirao.

Generalno mi ne deluje kao preterano interesantan protivnik

I meni je smesan ovaj lik, ne bih voleo da je on neki glavni protivnik. :)

A za bogove iz ostalih univerzuma, mnogo dobro bi bilo kad bi se o njima radilo u novom animeu. :d
 
Nazad
Vrh Dno