Šta je novo?

Ako vam treba džabe

Pozdrav ljudi ako neko ima treba mi front panel konektor od dell optiplex 330. Imam plocu sve, samo sto sam premestio u drugo kuciste medjutim ne mogu nigde naci semu za pinout da stavim da mogu lepo da upalim na dugme. Pa ako neko ima moze svaki dogovor.
 
Pozdrav ljudi ako neko ima treba mi front panel konektor od dell optiplex 330. Imam plocu sve, samo sto sam premestio u drugo kuciste medjutim ne mogu nigde naci semu za pinout da stavim da mogu lepo da upalim na dugme. Pa ako neko ima moze svaki dogovor.

Probaj šrafcigerom spajajući po dva pina da nadješ power. Tako je proradilo na svim dellovim pločama kod mene. Zalemiš pinove od crknute ploče na ta dva i "ubodeš" klasičan power za normalna kućišta.
 
Ja sam skoro otvarao neko kuciste, i video da na front panel uopste nisu ni nakaceni power i reset (idu direktno kablici), vec samo usb i audio. Proveri da nije isti slucaj i na tom Dellu.
 
Trebaju mi vratanca i sine za optiku za Chieftec.Jedno je big drugo mid tower.Evo slike..
 

Prilozi

  • DSCN9956.JPG
    DSCN9956.JPG
    617.8 KB · Pregleda: 136
  • SAM_0437.JPG
    SAM_0437.JPG
    788.2 KB · Pregleda: 137
Treba mi poduzi 8pin CPU kabel (moze i 4pin). Ako neko ima neispravno napajanje i voljan je da ga secne, neka mi se javi na PM. :)
 
Jel ima neko slusalice za LG telefon GB102?
Ulaz je isti kao i za punjac, a telefon je obican... Platio bih :)
 
Ako neko ima SD karticu manjeg kapaciteta (najvise 1GB) eventualno 2GB, molim da se javi. Mogu da dam u zamenu pivo, vent ili napajanje "kung fu", imam i neki kuler mali, valjda za cipset. :)
EDIT:imam i 2x256mb DDR memoriju
 
jel ima mozda neko neispravno napajanje,da mi odsece 8 kablica, oko 40ak cm? trebaju mi vec krimpovani,samo da ih bocnem u 8pin konektor,a sa druge strane da zalemim na vec postojeci kabl.
 
imam ja 16awg žicu, konektore i klješta, pa može se napravi sve što hoćeš :)
 
Da li neko ima 3 pin muski to 2 pin zenski ili zna gde moze da se kupi/napravi. Ja sam pokusao al nije islo.. Izgleda ovako nekako.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413910786438.jpg
    uploadfromtaptalk1413910786438.jpg
    14.7 KB · Pregleda: 195
Treba mi poduzi 8pin CPU kabel (moze i 4pin). Ako neko ima neispravno napajanje i voljan je da ga secne, neka mi se javi na PM. :)

koji ti tacno kabal treba?
Imam nekoliko neispravnih napajanja pa mogu da odfikarim ili da ti posaljem celo napajanje pa ti seckaj sta ti treba!
 
Da li neko ima 3 pin muski to 2 pin zenski ili zna gde moze da se kupi/napravi. Ja sam pokusao al nije islo.. Izgleda ovako nekako.

Ako dobro vidim ovaj 2pinski je onaj mali sa graficke , a ti bi da na nju nakacis standardan 3pinski ventilator?
Trebalo bi da imam oba konektora, aj pogledacu sutra pa ako imam napravicu ti ja, ako je to to sto ti treba

@csozsop
da li vazi ova ponuda i za druge :) , mozda dodjem u posed serverskog napajanja, a ono ima pozadi samo neke konektore, bez i jednog kabla je, pa bi mi trebali kablovi od 8 i 6pin za graficku da zalemim direktno na kontakte.
 
Ako dobro vidim ovaj 2pinski je onaj mali sa graficke , a ti bi da na nju nakacis standardan 3pinski ventilator?
Trebalo bi da imam oba konektora, aj pogledacu sutra pa ako imam napravicu ti ja, ako je to to sto ti treba

Upravo to... stigao mi je fan, a imam samo na 2 pina na grafickoj. Ako ti nije cimanje...ja nemam adekvatan alat a ni iskustvo. Hvala.
btw
Imam je neko staro napajanje ako ti bude bilo potrebno.
 
Poslednja izmena:
Da li mozda ima neko adapter molex na 6 pin, a da mu ne treba? :)
 
Jel odgovara ovako? 15cm duzine, 2 na 2pin, svejedno nemas trecu zicu sa ventilatora za broj obrtaja gde na graficku

KgA8IZIl.jpg
 
To je to :) Valjda odgovara polozaj zica.
Evo imam ovo napajanje ako ti znaci. Nekad radi nekad ne :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414094757067.jpg
    uploadfromtaptalk1414094757067.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 152
jel ima mozda neko gumene "srafove" za ventilatore? Ima na aliju 50 komada za 6eura, ali koji ce mi djavo toliko da narucujem... Pa ako ima neko viska,neka se javi :)
 
Jel ti gumeni šrafovi smanjuju vibracije?
 
pa da,za to mi i trebaju... :) nisam ih probao nikad,ali sam cuo da su ok... a i logicno,bolje da guma vezuje vent za metal kucista,nego metalni sraf...
 
Onda ću ih i ja uzeti kada kupim nove ventove. Logično je što ti kažeš xD
 
160 dinara komplet od 4 na kupujemprodajem, tesko da neko ima kod sebe visak.
 
da, 50 komada 6.5e na aliju.... na vise komada,jos jeftinije... tako da taj lik lupa cenu samo takvu :D
 
Nazad
Vrh Dno