Šta je novo?

Mobilni operateri u Grčkoj - FAQ u drugom postu

Мени су рекли 3 месеца у Водафону
 

Ovo je period u kome se mora aktivirati kartica (datum je odštampan na pakovanju). Kartica kad je aktivirana važi šest meseci od poslednje dopune, datum do kada važi se može proveriti iz aplikacije MyVodafone ili registracijom na sajtu (ovde: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8441).

Hvala MagicMaster-u (i DoDo-u) na uputstvu za aktiviranje engleskog jezika u aplikaciji.
 
Meni jos uvek radi vodafonova data kartica od prosle godine (kupljena u septembru).
Kredit je propao, nesto sitno je bilo na njoj...
 
Rade kartice do 12 meseci + 30 dana od poslednje dopune, a kredit se ponistava 6 meseci od poslednje dopune. Ja dopunjujem na 12 meseci i koristim isti broj vec 3 godine. Radnici u VF store imaju instrukciju da kažu da kartica vazi 6 meseci da se ljudi ne bune zbog kredita, ali ako odeš i posle 12 opusteno ti daju micro sim umesto mini sa istim brojem.
 
Ako ce nekome jos znaciti...
U Paraliji Vodafone i Cosmote imaju 4G/LTE.
Wind samo 3G.
 
zna li neko gde kupiti karticu na putu za sitoniju? videh u gradu nikiti da ima vodafone partner prodavnica, moze li se to tamo zavrsiti? hvala ako neko zna :)
 
zna li neko gde kupiti karticu na putu za sitoniju? videh u gradu nikiti da ima vodafone partner prodavnica, moze li se to tamo zavrsiti? hvala ako neko zna :)
Zasto nebi moglo...?
Evo linka
Samo da te nezbuni, aktivacija zna nekad da potraje i do 24h po tim manjim mestima... (trebace ti pasos za kupovinu i aktivaciju)
 
Имаш Водафон у Космос шопинг молу. То то је поред самог ауто пута на излазу из Солуна.
 
Rade od 17-21h sigurno... ja sam tamo uzeo 5 eur je sim i 10 eur je 1gb data. Proradilo je nakon par minuta...
Problem je što nije radio data na većini plaža koje su malo zabačenije pa sam potrošio jedva 200mb :). Sledeći put bih pre uzeo Wind ili Cosmote.
 
snasao se, uzeo u trznom centru makedonia (carrefour) u Solunu na skretanju sa ring road za halkidiki. samo se produzi 100m i tu je mall. dobio sam 1120mb za 10e :) hvala svima
 
Da li u Vodafone International spada i domaci Vip (prepaid i postpaid)? Ako je tako, onda je ovo (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1046&request_locale=en) najbolja opcija za nase turiste. Izgleda da Cosmote (http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/section/Paketa-Omilias-International/loc/en_US) nema odgovarajuci paket (pozivi ka Srbiji) a ni Wind nije mnogo bolji (samo ovo https://www.wind.gr/en/q/bundles/other-bundles/q-mega-bundle/ i vazi samo ka fixnim br.)?
 
Poslednja izmena:
Nije Grcka, ali mozda nekome bude od koristi kada putuje u Svajcarsku.
Mreza Salt, cena kartice je 10chf, na kartici ima 20chf. Dnevno skidaju 1.99chf za internet. Internet je inace 4G, pokrivenost o kojoj mozemo da sanjamo u Srbiji, a kolicina je neogranicena. Brzina je oko 50/20.
 
Vodafon dopuna važi 3 meseca, trajanje SIM kartice je i dalje 12 meseci od poslednje dopune.
 
Da li bi sa dekodiranim Telenor USB stickom radila bilo koja GR kartica bez nekih dodatnih podešavanja?
Kapiram da je bolje kupiti njihov USB nego konfigurisati dekodirani modem na grčkom :)

Da li neko zna kakva je pokrivenost na Pelionu, istočna strana, i koji je provajder za preporuku?
 
ja sam siguran da svaki operater ima na site-u podesavanja, tako da verujem da bi to trebalo da radi.
 
Nemaju ni sajt na engleskom kako treba...
 
Grci. Dovoljno je to reći :)
Vodafone ima. Ja sam to koristio. Mada se grci u tim delovima kunu u Cosmote
 
Da li bi sa dekodiranim Telenor USB stickom radila bilo koja GR kartica bez nekih dodatnih podešavanja?
Kapiram da je bolje kupiti njihov USB nego konfigurisati dekodirani modem na grčkom :)

Da li neko zna kakva je pokrivenost na Pelionu, istočna strana, i koji je provajder za preporuku?
Konkretno za Pelion neznam ali uglavnom vecina koristi ili Cosmote ili Vodafone.
Ja koristim vec duze vreme Vodafone i zadovoljan sam, ima i 4G na prepaid-u (kod kupovine treba reci da aktiviraju posto nije 4G aktivan po default-u).
4G radi i u roaming-u, mnogo puta sam iskoristio i putni paket za 3e/24h kada sam isao u neke druge zemlje EU.
Ako karticu stavis u mifi sam ce skontati podesavanja.
Inace ni podesiti neki drugi modem nije velika nauka.
Vodafone (1)

APN settings

username: (blank)
password: (blank)
APN name: internet.vodafone.gr

Vodafone (2)

APN settings

username: (blank)
password: (blank)
APN name: webonly.vodafone.gr

Cosmote

APN settings

username: (blank)
password: (blank)
APN name: internet

Wind (1)

APN settings

username: (blank)
password: (blank)
APN name: gnet.b-online.gr

Wind (2)

APN settings

username: (blank)
password: (blank)
APN name: gint.b-online.gr

dial number je za sve isti *99#
 
Ima li neko link do Vodafone sajta na engleskom gde se reklamira neki prepaid paket sa mifi modemom? Može i neki drugi operater.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo wind-ovu pripaid data karticu 5e+5e 1gb moze za 15e 5gb. Na Rodosu u gradu je super pokriveno. Sa mts karticom roming imam samo na Cosmote ali oni ovde nemaju pripaid. Vodafon nisam probao.
 
Konkretno za Pelion neznam ali uglavnom vecina koristi ili Cosmote ili Vodafone.
Ja koristim vec duze vreme Vodafone i zadovoljan sam, ima i 4G na prepaid-u (kod kupovine treba reci da aktiviraju posto nije 4G aktivan po default-u).
4G radi i u roaming-u, mnogo puta sam iskoristio i putni paket za 3e/24h kada sam isao u neke druge zemlje EU.
Ako karticu stavis u mifi sam ce skontati podesavanja.
Inace ni podesiti neki drugi modem nije velika nauka.

To za roming u drugim EU zemljama, koliko neta je za tih tri evra? Imas neki link?
(nadjoh, http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=6611. Ekstra stvar a ja jurim kartice kad putujem... nego kako doplacujes, moze preko neta ili samo u grckoj?)
i najbitnija stvar, da li kad aktiviras taj roaming paket (koji vidim da vazi u eu, albaniji turskoj i bjrm), da li vazi za vise zemalja u proputovanju tipa krenuo si za nemacku pa cepas cro, slo, at, ger (sve u jednom danu) ili mora da se aktivira sa po tri evra u svakoj zemlji?





Druga stvar, sta se lomite sa MiFijem, ako ne radi uvek moze da posluzi neki stari telefon za hotspot.
 
Poslednja izmena:
Znam da je za nas nebitno skroz, ali ceeeeela Evropa, cak i Albanija (i jos Turska, koja i nije u Evropi) ukljucena, a Srbija nije u Evropa zonu :(
 
nego kako doplacujes, moze preko neta ili samo u grckoj?)
i najbitnija stvar, da li kad aktiviras taj roaming paket (koji vidim da vazi u eu, albaniji turskoj i bjrm), da li vazi za vise zemalja u proputovanju tipa krenuo si za nemacku pa cepas cro, slo, at, ger (sve u jednom danu) ili mora da se aktivira sa po tri evra u svakoj zemlji?
Imas aplikaciju za mobilni pa mozes i prekonje da dopunis kredit bilo gde se nalazis.
Moze sa karticama Visa/Master, Paypal i onim karticama za dopunu na grbanje sto verovatno samo po gr moze da se kupi.
Konkretno ja sam dopunjavao preko Paypal-a.
Roming paket 3,01€ vazi 24h bez obzira kroz kolko zemalja prodjes (provereno), bitno je samo da je EU+ te zemlje koje su naveli.
Znam da je za nas nebitno skroz, ali ceeeeela Evropa, cak i Albanija (i jos Turska, koja i nije u Evropi) ukljucena, a Srbija nije u Evropa zonu :(
Ukljucena je i makedonija u toj ponudi. :)
Cudoda nisu ubacili i nas kroz partnerstvo sa vip-om...
 
Nazad
Vrh Dno