Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Otprilike ovako nesto :)
Capture.JPG
 
A ako kombinujem sto radim takodje javni i privatni trakeri?
 
DHT, LPD i PEX se gase na priv. trakerima.
 
Nikako da nadjem link gde je kolega sa drugog foruma objašnjavao zašto više nije potrebno isključivati dht na privatnim trakerima. Više nema loše statistike kao ni uticaja na swarm. Valjda traker sam blokira dht.
 
Bas tako. Mislim da je u samom torent fajlu to blokirano. Za to sluzi private tracker check box opcija prilikom kreiranja torenta.
 
Može li neko da mi pomogne savetom šta da radim,večeras su mi nestali svi torrenti iz clienta(oko 260).Što mi je najčudnije nisam ništa radio,ništa skidao,sve je stajalo na seedu.Doduše dva puta sam gasio kompjuter jer nije hteo da mi prepozna eksterni HDD.Da li je moguće da sam sve obrisao odjednom,vidim da na pojedinim trackerima seed stoji na nuli,kako je ovo moguće?Sve datoteke su tamo gde treba da budu,samo je klijent prazan,sve na nuli?
 
Može li neko da mi pomogne savetom šta da radim,večeras su mi nestali svi torrenti iz clienta(oko 260).Što mi je najčudnije nisam ništa radio,ništa skidao,sve je stajalo na seedu.Doduše dva puta sam gasio kompjuter jer nije hteo da mi prepozna eksterni HDD.Da li je moguće da sam sve obrisao odjednom,vidim da na pojedinim trackerima seed stoji na nuli,kako je ovo moguće?Sve datoteke su tamo gde treba da budu,samo je klijent prazan,sve na nuli?

Potraži ih u c:\users\ime tvog user naloga\appdata\roaming\utorrent\ folderu
Tu se pravi svojevrstan backup svih *.torrent fajlova koje si skinuo
 
Nema toga uopšte(ime mog naloga,appdata,roaming..)Ja verovatno nisam pravio backup:lupko:
 
Ma pravi utorrent sam po defaultu, samo je appdata folder i podfolderi skriven pa moraš da podesiš da ti prikazuje skrivene foldere prvo :)
 
Можда стварно не постоји, онда је нешто добро забрљало на компу. Ја иначе одавно подешавам да на почетку скидања клијент пребаци .torrent фајлове у посебан фолдер одвојен од системског, скида то што скида у одвојен а по завршетку пребаци у трећи. Чак и ако се деси да нешто пукне или као ово код тебе, некако могу да вратим све како је било.
Претражи комп па ако нађеш .torrent фајлове а све од довученог је ту, није неки проблем да обновиш стање. Да ли је тај екстерни хард битан за причу?
 
Mislim da nije,jedino je iskočilo upozorenje da je Java prestala sa radom.Ja sam prebacivao film na eksterni i nisam ni gledao u clienta,pred spavanje ajd da bacim pogled i da nisam sedeo pao bih.Client prazan kao da nikada ništa nije ni bilo u njemu.Užas:zgran:
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna koji su mogući uzroci kada download nikako ne kreće a ima seedera? Znači samo jedan konkretan torent je u pitanju. Bio je samo jedan seeder pa reko ko zna šta je s njim. Međutim danas se pojavio još jedan ali i dalje dl ne kreće, samo stoji "downloading" i piše dva seedera jedan leecher (ja). Isto i na trekeru.
Utorrent 2.0.4 je u pitanju, ona ikonica dole hoće da požuti nekad, ali svukao je terabajte podataka sa raznih trekera i nikad nisam imao sličan problem čak ni kad je samo jedan seeder
 
I još jedno pitanje:
Kada unesem ovaj port u neki online checker, svi kažu da je zatvoren. Da li je to normalno ili bi trebalo da je otvoren?
Koristim wireless i imam neki mikrotik sxt ruter, pokušavao sam da konfigurišem i dozvolim port ali bez uspeha, isuviše je komplikovano mada mislim da sam i dobro podesio prativši neko uputstvo ali checkeri i dalje kažu da je zatvoren.

2iauzvc.png
 
Želim da podesim RSS u uTorrent-u tako da automatski preuzima na eksterni hard disk a on preuzima u Downloads folder. Probao sam da podesim da skida u "E:\TV Shows" ali čim odem na Close on ne pamti lokaciju već opet skida u Downloads gde je SSD i za minut prebukira hard disk na kome je operativni sistem:

snap-2015-11-14-at-18342.png
 
Hoces sve torrente tamo da snimas ili samo za taj RSS?
 
Samo za taj RSS, za ostale želim manuelno da snimam u različite foldere.
 
Da li neko zna zašto mi u qBittorrent-u ne seeduje torrente? Skinuo sam ih normalno, ali mi za tracker status stoji "not working" a iznad "this torrent is private". Kapiram da je neki problem verifikacije, ali ne znam šta...
 
Svi torenti na vise trakera ili samo jedan traker problematican, ako je ovo drugo, koji traker i koja verzija qbitt?
 
What.cd, poslednja verzija qBittorent-a.
 
Ne radi nikom taj traker trenutno kako treba.
 
Ljudi, sta da uradim da mi utorrent vise ne cekira fajlove prilikom svakog pokretanja? Ubi me jbt, prekinuo gta v i batman na pola, moram da restartujem komp i evo cekira vec pola sata, ceo komp mi bode...

Stavio sam bt.magnetlink_check_existing FALSE i bt.graceful_shutdown na TRUE ali ne pomaze, opet mi cekira. Jel ima jos nesto sto mogu da uradim, siguran sam da postoji nacin.
 
I ja takodje imam ovaj problem.
Nakon svakog startovanja uTorrenta pocinje da chekira.
Nisam nista podesavao jer i ne znam gde su podesavanja za to, ako neko ima resenje, neka napise.
Hvala.
 
Jel ne gasite mozda racunar u toku downloada a pritom ga niste stopirali?
 
Nisam imao download, samo upload.
To mi se desava samo sa torrentima koje sam sknio u zadnjih nedelju dana, ostali su chekirani.
 
Nazad
Vrh Dno