Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Da budem iskren samo Zamundu pratim a i sa nje samo i skidam od 2012,jedno vreme sam koristio ruski rutracker.org ali Zamunda je prioritet.Nisam onaj koji stalno skida svasta,sada dosta filmova gledam online,igrice slabo igram,moze se reci jedan ispod proseka korisnika torenta ali mi je stalo do tog naloga i voleo bih da znam sta se desava,pogotovo od ljudi koji su na Zamundi.
 
Možda koristiš previše staru verziju.
Ili pogrešan klijent koji nije podržan.
 
Drugari, jel probao neko da torrentuje preko android uredjaja ?
Ako jeste, kakva iskustva imate, prevashodno me zanima brzina koju postizete u downloadu kao i sw koji koristite pri torrentovanju ...
 
Primetio sam od pre par meseci da mi se ne broji upload na Zamundi. Skinem film ili sta vec i to stoji mesecima,komp mi je uvek upaljen vidim da ide upload ali mi na acc samo broji sta sam skinuo,ratio samo pada...zna li neko zasto je to tako?
Unistaliraj utorent i opet ga instaliraj nanovo i sredice ze umedju vreme udji u zamunda profil i dolje inass reset pass key tako nesto
 
Drugari, jel probao neko da torrentuje preko android uredjaja ?
Ako jeste, kakva iskustva imate, prevashodno me zanima brzina koju postizete u downloadu kao i sw koji koristite pri torrentovanju ...
Brzina zavisi od uređaja do uređaja + rutera. A sve ostalo je isto kao i bilo gde drugde.
 
@predrag82 nemas bas razloga da brines za nalog na zamundi jer im je visok prag tolerancije.
Kao sto ljudi rekose, razlog za neobracunavanje upload statistike moze biti verzija klijenta koju koristis ali takodje razlog mogu biti ghostleecheri kojih na zamundi itekako ima. Na prvu stvar mozes i trebalo bi da utices obzirom da ti znaci nalog a na drugu stvar ti kao obican korisnik realno ne mozes uticati pa je prihvati kao takvu. Predlazem build 2503 verzije 2.2.1 utorrenta.

Predlog od @krale koji podrazumeva resetovanje passkey-a sprovedes samo ako nemas mnogo zamunda torenata koje ces pozeleti da vratis na seed ...ili ih i imas mnogo ali ti ne pada tesko da iz pocetka svaki rucno ubacujes u klijent.

EDIT: umalo zaboravih, vrlo je moguce da ti je ukljucen DHT Networking - ako jeste, iskljuci ga.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da budem iskren samo Zamundu pratim a i sa nje samo i skidam od 2012,jedno vreme sam koristio ruski rutracker.org ali Zamunda je prioritet.Nisam onaj koji stalno skida svasta,sada dosta filmova gledam online,igrice slabo igram,moze se reci jedan ispod proseka korisnika torenta ali mi je stalo do tog naloga i voleo bih da znam sta se desava,pogotovo od ljudi koji su na Zamundi.
Ma ok, pitam da bi lakse locirali u cemu je problem.
Jer ako je na svakom trackeru onda je to klijenta.
 
Radi sada,promenio onaj passkey i morao sam nove torente da skinem...hvala na pomoci!
 
Skidao sam nesto sa torrenta i sve je bilo ok i onda sam stavio jos nesto i izaslo mi je ovo: the system cannot find the path specified
i sad nece nista da skida, koji fazon ?
 
Da li neko ima autodl-irssi podešavanja za TorrentLeech? Treba mi pre svega deo vezan za IRC Servers.
 
Da, pokušavao sam kod njih ali je stalno error 404. Izgleda da je sad proradilo. Hvala
 
Radili su mi nešto na računaru i podešavanja na torrentu su se pokarabasila.Može li neko da pomogne?
 
U kom smislu su se podešavanja promenila (ne možeš da ostvariš punu konekciju, instalirana ti je novija verzija uTorrent-a, torrent-i su stopirani, traži se recheck...)?
 
Ne,podešavanja-bandwidth,BitTorrent,Queueing...Inače radi,skinuo sam jedan film i seeduje non stop.Čim sam ubacio torrent počeo je download,tražio je da se apdejtuje na poslednju verziju a to je sve bilo isključeno.
 
Crk´o mi je hard disk,uradjena instalacija sistema i u servisu su uspeli da preimenuju particije.Kako da ono što je ostalo vratim u clienta na seed?Lokacija više ne odgovara,da li bi pomoglo da se vrate stare oznake na particijama?Ili na neki drugi način da povratim sve kako je bilo,molim za pomoć:zgran:
 
Ne postoji instant resenje za tvoju situaciju. S obzirom da je sistem reinstaliran verovatno nemas backup utorrent foldera pa ces sve morati peske da vracas na seed. Najjednostavnije ce biti da se svi fajlovi nalaze u rootu particije onako na gomili ...dakle da zanemaris ranija slaganja recimo po zanrovima i da sve samo pljusnes onako razbacano u root particije ...onda odes recimo na hdb, na svoj profil, tamo na downloadovane torrente i lepo skidas jedan po jedan i prijavljujes uvek istu destinaciju ...zatim prelazis na ostale trackere a tek na kraju radis eventualno ponovna razvrstavanja npr. po zanru i to kroz klijent, koristivsi labele kao ispomoc. Naoruzaj se strpljenjem. ;)
 
Poslednja izmena:
Ma da,polagano pa sta spasem.Hvala za savet☺
 
Да ли си уопште сачувао торент фајлове за оно што шерујеш, а још боље uTorrent фолдер? Ја сам некада (са uTorrentom) све радио прецизно и после је било лако да се оправи. Ако је сачуван фолдер, све се зачас врати. Ако није, а ту су торент фајлови, опет није велики проблем.

Увек на почетку подесим одвојен фолдер у који ће да иде довлачење, други у који ће да се пребаци оно што је комплетирано и трећи у који ће да иду сами торент фајлови. Ако реинсталирам ОС, онда све што је готово поново пребацим у први фолдер (у коме су фајлови који се још довлаче), двокликнем на торент фајл и он чекира то што нађе па ако је у реду, пребаци у други фолдер и настави да дели.

Шта значи успели да преименују партиције? То се бар лако решава.
 
Particija koja je bila H je sada G,torrenti više nisu na lokaciji gde su bili te sada ručno ponovo ubacujem u client.Dobar deo sam sačuvao ali mi je jedan deo otišao sa hdd koji je crkao_Oporavio sam BTN,na ostalima sam vratio malo da ima neke aktivnosti a sada me je već zabolela glava a i popodne radim.Na WD od 2 TB nemam folder već je ceo hdd jedna particija i tu sam svlačio deo koji mi je ostao.Najgore je što imam najviše sačuvanih sa HDBits.org a tamo ne mogu da udjem jer mi ne dozvoljava WinAux:(
 
Ako se ne secas passworda za WinAuth ili je bilo sta takvo razlog za nemogucnost logovanja, probaj da to resis uz pomoc njihovog staffa ...nek ti privremeno iskljuce 2step autorizaciju npr.

...i samo strpljivo, kad se iznerviras odmori ...ne sekiraj se, nece niko da poleti da ti banuje nalog dok se ti trudis da resis probleme. Polako i sredices to ...a onda ne bi bilo zgoreg da u buducnosti s vremena na vreme negde pravis backup utorrent foldera, to bi te spaslo ovakvih situacija koje su realno neminovme s vremena na vreme.

EDIT: ...da, sto se tice promenjenih slova particije - u ovom trenutku tebi to nije bitno i teraj tako kako si krenuo. Slova bi mogao da promenis ali sada za tim nema potrebe s obzirom na to da ni nemas sacuvan utorrent folder a samim tim i stare statove i podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Particija koja je bila H je sada G,torrenti više nisu na lokaciji gde su bili te sada ručno ponovo ubacujem u client.Dobar deo sam sačuvao ali mi je jedan deo otišao sa hdd koji je crkao_Oporavio sam BTN,na ostalima sam vratio malo da ima neke aktivnosti a sada me je već zabolela glava a i popodne radim.Na WD od 2 TB nemam folder već je ceo hdd jedna particija i tu sam svlačio deo koji mi je ostao.Najgore je što imam najviše sačuvanih sa HDBits.org a tamo ne mogu da udjem jer mi ne dozvoljava WinAux:(
Ako je problem samo slovo particije, i ako imaš želje, možeš vratiti to slovo opet preko disk manager-a.
 
@paradizo mozda ovo vidis pre nego PM - izlozio sam tvoj problem staffu hdb-a, nema problema iskljucice ti 2step verifikaciju ali moras licno da im se javis na irc. Kanal je #HDbits.support.
 
Uspeo sam,isključili su i upao sam unutra.Sada moram da ubacujem torrente,@marxista hvala ti do neba,stvarno se pitam šta bi radio da nije tebe:banana::banana::banana:
 
Ih kad bi ti samo znao kolko njih bi volelo da me nije... :D ...ali ti zato znas onu nasu staru "drvo se na drvo oslanja" ...a znam i ja ;)
 
Reinstalirao sam win, sada sam na win10. Nisam sacuvao setting za uTorrent. Secam se da se podesavao tj. gasio neke opcije za privatne trakere jer nisu dozvoljeni. Pa ako moze neko da me podseti koje su to opcije. Cini mi se DHT da mora da bude pogasen, a za ostalo ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno