Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Probao IPwanish na android boxu i pc'u, uplatio godinu dana, bio neki popust i posle mesec dana se smorio koliko mi je kocio saobraćaj. Video sam da imaju u ponudi i sređene rutere sa vpn podrškom ali posle ovoga se nisam usudio vise da se cimam a da mi usporava net. Sada cepam uglavnom kodi i retko kad neki raritet na iptorrents.Ovde su isto zeznuti zakoni i retko ko i skida filmove iptv na crno a i kodi isto se retko ko usudjuje koristiti.Meni ostala navika iz Srbije i dokle god me ne rebnu i za ovu siću sto koristim tj iptv, kodi i poneki torent sa privatnih trakera ne menjam svoje navike.

Sent from my D6603
 
I ja sam jednom uzeo mesec dana sad ne znam kod koga, pretežno zbog yt da mogu da gledam kako čovek. Svaki drugi klip je unavailable. Ali se toliko vukao pa po sto puta ucitavao da sam i batalio

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
U tim sređenijim zemaljama najviše se koriste privatni trakeri ili seedbox, oni koji koriste torente ili plate neki filehost servis i skidaju sa njega pošto za to nemaju pravo da te tuže jer se pri takvom protokolu ne seeda ništa.

Svako ko je imao problema sa downloadom tamo kad ga pitaju pa šta si radio, njegov odgovor će biti "pa skidao sam seriju/film/muziku samo preko kat-a ili tpb-a ili torrentz-a i takvih trakera. Nema odgovora "pa skidao sam to i to preko hd-spacea, hd-torrentsa, torrentdaya, filelista, rutrackera itd. Čak nisam video ni da je neko dobio upozorenje jer je skidao nešto sa onog Rarbg-a, mada i on je za izbegavanje.
 
Samo iskulirajte te opomene i koverte, to su oni koji jure, ako se nasamari neko, dobro, ako iskulirate, nista nece biti. Bila je tema ovde na Benchu.
 
Cek ne razumem, ako je striming torrenta znaci on ga skida na hdd ( u mom slučaju na 32gb karticu na android boxu ) i tu ostaje, ja moram posle da brinem da ga manuelno brišem? I tako svaki naslov koji odgledam? Fino mi radi i exodus sa 1080 naslovima bez seckanja naravno ali volim da imam neku back up varijantu kao sto je npr ovaj quasar.

Sent from my D6603
Iako radi na svim platformama ja bih Quasar preporučio samo za Win platformu. Ne moraš manuelno da brišeš jer može da po završetku toga što gledaš fajl se automatski briše. Ali sa toliko malo prostora kao što je na takvim karticama Quasar može da radi probleme i ne može da se iskoristi pun potencijal ovog addona. Mislim da je bolja onda opcija za tebe ovi ne zahtevni addoni poput Exodusa iskreno. ;)
 
Right... sve u svemu hvala na pojašnjenju. Imacu ga u vidu mozda za komp.

Sent from my D6603
 
Nema problema. Ako budeš odlučio za komp, ja ću ovde da probam da napravim neki mali tutorijal, sa slikama, oko addona da bi bilo lakše za njegovo puštanje u rad ;)
 
Uglavnom Netflix i sl [emoji1]
Moja sestra je dobila 2 opomene i više se ne usuđuje. Rekli su da treća dolazi sa racunom


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da li znate kakvo je stanje sa torrentima u Americi i koji je najbolji nacin za skidanje filmova i serija?
Probaj direktan download sa host servera koji služe i za regularan sharing i brišu pirate po prijavi.

Možeš ih naći na tehparadox.com
 
To ili streaming... Ali je streaming očajan kvalitet

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Jel postoji neki način da se namesti u qBittorrent-u da skida npr. film od početka, a ne nasumično??
 
Ako to pitas zbog toga da bi mogao da gledas film dok on skida, samo prevuci magnet link na popcorn i gledaj dok se ucitava.

Elem, zbog cega uTorrent nece da mi uploaduje fajlove, tj seeduje? Skinem sve lepo i nekada mnogo sporo, a vecinu puta uopste ne krene da uploaduje. Inace 15/15 mi je dl/ul.
 
Možda ima puno seeder-a (i/ili sa velikim brzinama, SB i slično) ili nema leecher-a.
Proveri to na sajtu
 
Jel postoji neki način da se namesti u qBittorrent-u da skida npr. film od početka, a ne nasumično??
Da se namesti nema. Mora ručno za svaki torrent, desni klik pa izaberi opciju. Moja preporuka je da sačekaš da povuče punom brzinom pre nego uključiš sekvencijalno preuzimanje.
 
Poslednja izmena:
pošto utorrent nije hteo da prihvati fajl od 1tb skinuo sam qbittorrent v3.3.7 ali ne ide punom brzinom download kao kod utorrenta. da li ima neko podešavanje za vraćanje brzine u normalu?
 
Poslednja izmena:
na primer bittorrent 7.9.9 prikazuje veći broj seedera i ide većom brzinom.
 
hvala ;)

probaću do sutra uveče kada skinem ovaj 1tb sa bittorrentom da ne bi sada radio recheck sa qbittorrentom pa javljam rezultate.

inače kada se skida ubuntu ili neka druga linux distribucija tada ide punom brzinom zbog velikog broja seedera, ali kada skidam na primer sa hdclub-a tada prikazuje prepolovljen broj seedera na qbittorrentu i dok na drugim torrent klijentima ide punom brzinom, ovde ide duplo manje od 50/3.
 
Imam pitanje u vezi sakrivanja IP adrese u utorrentu, kako se to radi? Nisam ni znao da može, ali od juče se kači lik na mene i skida već duže neke torrente gde sam jedini seeder. Kad prvi put kliknem na njegov peer vidi mu se njegova IP adresa ali već kad sledeći put kliknem tj. samo kliknem na bilo koji drugi torrent pa se vratim na ovaj prvi piše ime mog računara umesto negove IP adrese? Lik je iz Vijetnama.
 
Poslednja izmena:
Desni klik i odštikliraj resolve ip u peers tab-u.

Ne skriva on ništa, nego tvoj dns malo baguje, pa ne prebacuje propisno ip adrese u imena (ako postoje).
 
Poslednja izmena:
Pade mi na pamet da pitam: Jel utiče skidanje dva filma istovremeno na brzinu skidanja pojedinačnih filmova. Da li će se film skinuti brže ako skidam prvo jedan pa drugi?
 
Glupo pitanje jer nema tacan odgovor, zavisi od vise faktora: ako oba filma imaju max seedera onda ce pola tvoje net brzine otici na jedan a pola na drugi, u teoriji. I oba zavrsavaju u isto vreme, ako su iste velicine...

Ako se prvi vuce na 50kb/s a ti imas 50mbit onda pustis drugi slobodno istovremeno.
 
kakva je sad situacija sto se tice torrentovanja sa privatnih trackera?
ranije se znalo, majke su ipt i torrentleech
alternativa braca bugari (zamunda) i koga ne mrzi da brise ruski audio, rutracker..

ima li sad privatnih trackera sa puno seedova i razlicitih torrenata, u rangu ipt, torrentleech? ima li novih igraca a da je lako dobiti pozivnicu (dobra volja nekog ko je vec clan) ?
 
Imas zasebnu temu o privatnim trekerima i pozivnicama za njih.
 
Do sada sam sve skidao i seedovao sa jedne lokacije i jedne IP adrese. Da li privatni trekeri imaju nesto protiv da sve prekopiram na drugi racunar i krenem da seedujem sa druge adrese?
 
Moraš im javiti da koristiš Seedbox. Ja bih im javio da koristim sopstveni seedbox iz svoje vikendice.
 
Poslednja izmena:
Nije seedbox. Selim sve sa poslovnog na kucni racunar.
Videće da siduješ sa dve lokacije. Na mnogim trekerima je to jasno zabranjeno u pravilima.
Da sam na tvom mestu ja bih se javio staff-u i rekao da menjam stan o da će tokom tog postupka ići protok sa dve adrese.
 
Nazad
Vrh Dno