Šta je novo?

Zracenje uredjaja - bezazleno ili ne?

Ja obično kada ne poznajem dovoljno materiju izbegavam da pričam o njoj sa nekim.
Malo edukacije nije na odmet, ali se bojim sa će biti malo više potrebno čitanja od jedne vesti na b92 kako bi se razumeo princip na kom funkcionisu elektromagnetni talasi...
 
Bas sam probao,prebacio sa 2,4 na 5 na mom ruteru da vidim kako se ponasa signal na najdaljem prijemniku gde signal prolazi kroz 3 zida...
2,4 bese 80%,na 5 je 84%... nesto ne stima...

kod mene na 5ghz gubi duplo vise od 2.4ghz vec na prvom zidu...mada sam video I da je drugima tako..proveri ti ipak malo to..
 
Ja obično kada ne poznajem dovoljno materiju izbegavam da pričam o njoj sa nekim.
Malo edukacije nije na odmet, ali se bojim sa će biti malo više potrebno čitanja od jedne vesti na b92 kako bi se razumeo princip na kom funkcionisu elektromagnetni talasi...

prazna prica I nista konkretno.o kakvim elektromagnetnim talasima pises?
 
Poslednja izmena:
Eto vidis da ne znas srz problema,zato sam i bacio buvicu za moj signal...
Vrlo rado cu ti objasniti,samo treba da poslusas i razmislis,nista vise,i bice ti jasno... ako to uopste zelis...
Ovo ti ne pisem da bih bio faca pred tobom i sl vec da skontas kako funkcionisu stvari a ne da verujes nekim clancima koji bi npr u mom slucaju bili stetniji...

Ajmo opet osnove,koje ces takodje naci u svim skolskim knjigama a ne na wiki iako isto pise:
Sta mislis,zasto mozes npr radio Istanbul da uhvatis u svojoj sobi na radiju na AM (dugim talasima-mala frekvencija) a mucis se ponekad da nahvatas lokalnu FM stanicu (kratki talasi-visoka frekvencija)?

Za istu energiju nize frekvencije imaju mnogo dalji domet nego visoke.
Profesori u skolama pa i moj je navodio najlaksi i najbolji primer a to je kanap od nekoliko metara kojem fiksiras jedan kraj a sa drugim ti pravis talase tj to je svako dete probalo... koliko energije tj snage ulozis da napravis 2 talasa po duzini kanapa a koliko npr za 10?
Znaci,isti domet,razlicite frekvencije,razlicite snage za isti domet...
Tvoj ruter verovatno ima "pasivnu snagu" da tako nazovem i antena isporucuje istu energiju i za 2,4 i za 5GHz sto znaci da ce ti signal na visim frekvencijama biti slabiji recimo 50%,lupam sada...
Moj ruter ima aktivnu raspodelu snage,cak sta vise radi istovremeno u oba rezima kao i vecina novijih te ima u sebi i tel centralu sa 3 fixna,NAS,Media Center bla bla iance standardna oprema koju dobijes free od kablovskog provajdera u Nemackoj...
E sad dolazi caka: kada radi samo na 2,4,moj ruter kaze da koristi oko 30% snage tj power consuption... kada prebacim na 5,domet signala je isti ali je power con oko 50%...
Sta ti to govori?
To znaci da ja sa 5GHz imam skoro duplo jace zracenje za isti domet (pretpostavljam,ne znam tacno jer nemam opremu da izmerim) nego sa 2,4... a to znaci da je kod mene stetnije preci na 5GHz ako su uopste stetni jer nije dokazano tj vodimo se logikom istrazivanja od preko 100 godina...
E sad,u kompletnom spektru talasa razlika izmedju 2,4 i 5 je mizerna jer i pored toga sto moj ruter koristi vise snage te snage su jako male,mnogo manje nego kada iskoracis na ulicu pa te opali nesto sasvim prirodno sto dolazi iz svemira...
Zato su i opasne ozonske rupe jer nas ne stite od svih talasa koje imamo "napolju"...
 
Eto vidis da ne znas srz problema,zato sam i bacio buvicu za moj signal...
Vrlo rado cu ti objasniti,samo treba da poslusas i razmislis,nista vise,i bice ti jasno... ako to uopste zelis...
Ovo ti ne pisem da bih bio faca pred tobom i sl vec da skontas kako funkcionisu stvari a ne da verujes nekim clancima koji bi npr u mom slucaju bili stetniji...

Ajmo opet osnove,koje ces takodje naci u svim skolskim knjigama a ne na wiki iako isto pise:
Sta mislis,zasto mozes npr radio Istanbul da uhvatis u svojoj sobi na radiju na AM (dugim talasima-mala frekvencija) a mucis se ponekad da nahvatas lokalnu FM stanicu (kratki talasi-visoka frekvencija)?

Za istu energiju nize frekvencije imaju mnogo dalji domet nego visoke.
Profesori u skolama pa i moj je navodio najlaksi i najbolji primer a to je kanap od nekoliko metara kojem fiksiras jedan kraj a sa drugim ti pravis talase tj to je svako dete probalo... koliko energije tj snage ulozis da napravis 2 talasa po duzini kanapa a koliko npr za 10?
Znaci,isti domet,razlicite frekvencije,razlicite snage za isti domet...
Tvoj ruter verovatno ima "pasivnu snagu" da tako nazovem i antena isporucuje istu energiju i za 2,4 i za 5GHz sto znaci da ce ti signal na visim frekvencijama biti slabiji recimo 50%,lupam sada...
Moj ruter ima aktivnu raspodelu snage,cak sta vise radi istovremeno u oba rezima kao i vecina novijih te ima u sebi i tel centralu sa 3 fixna,NAS,Media Center bla bla iance standardna oprema koju dobijes free od kablovskog provajdera u Nemackoj...
E sad dolazi caka: kada radi samo na 2,4,moj ruter kaze da koristi oko 30% snage tj power consuption... kada prebacim na 5,domet signala je isti ali je power con oko 50%...
Sta ti to govori?
To znaci da ja sa 5GHz imam skoro duplo jace zracenje za isti domet (pretpostavljam,ne znam tacno jer nemam opremu da izmerim) nego sa 2,4... a to znaci da je kod mene stetnije preci na 5GHz ako su uopste stetni jer nije dokazano tj vodimo se logikom istrazivanja od preko 100 godina...
E sad,u kompletnom spektru talasa razlika izmedju 2,4 i 5 je mizerna jer i pored toga sto moj ruter koristi vise snage te snage su jako male,mnogo manje nego kada iskoracis na ulicu pa te opali nesto sasvim prirodno sto dolazi iz svemira...
Zato su i opasne ozonske rupe jer nas ne stite od svih talasa koje imamo "napolju"...

vec sam napisao da mikrotalasna radi na istoj frekvenciji ali 100 000 puta slabijom snagom.vecina ruters radi do 2 ampera snage I to je daleko manja snaga.ove studije su pokazale da wifi sinal utice na oligospermiju kada se sedi pored rutera.znaci,opet ponavljam.nisam napisao da wifi ubija a ni da je to smrtonosno.ali da je stetno jeste.Guardian je pisao da su frekvencije radio talasa na kojima slusamo radio program,daleko manje štetne od ovih wifi,nizih frekvencija.meni to nije imalo logike ali sam samo preneo.nemam nameru da ovde vise polemisem sa dokonim ljudima mi previse sam utrosio vremena.To sto si napisao je naravno tacno za frekvencije.ali skoro svaki ruter radi tako sto 5ghz slabije baca od 2.4ghz.sta ti to imas tj koji model nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Dark,u pravu si,izvini...
Samo te molim,tebe radi,nemoj licno nikom izjavljivati da ti ruter ima 2 ampera snage,da ne ispadnes glup,molim te...
 
I kod mene je 5ghz slabi od 2.4 mislio sam da 5ghz treba da bude jaci ali nista od to
 
Mikrotalasna radi na 2.45GHz, a router 2.4Ghz. Razlika postoji.
Mikrotalasna povuce do 850W, router povuce do 6W pod maksimalnim opterecenjem.
 
Znaci ubaciti ruter u mikrotalasnu i resen problem ,)......:d
 
Rapture spasava situaciju,kao i obicno :)
 
Mikrotalasna radi na 2.45GHz, a router 2.4Ghz. Razlika postoji.
Mikrotalasna povuce do 850W, router povuce do 6W pod maksimalnim opterecenjem.
Ruter iz mreže povuče tih 6W, a snaga predajnika je ograničena na 100mW (20dBm).
 
Mislio si 100A...
 
Suma sumarum, nemač pojma.

Ključaj topic.
spameru...kada si pijan ne kucaj...za tebe je radijacija uranijuma i wifi isto..sam si to napisao....idi trezni se..
http://www.seebiz.eu/wi-fi-stetan-po-zdravlje/ar-99701/
Olle Johansson iz Karolinskog instituta ukazuje da široka literatura koja dokazuje da takvo zračenje niske snage dugoročno uzrokuje široki raspon štetnih učinaka poput: oštećenje kromosoma, smanjenje koncentracije i kratkoročnog pamćenja, povećanje incidencije raka itd.
Vladin znanstvenik Dr. Gerd Oberfeld poziva da se wi-fi ukine iz svih škola u Austriji. Govori da ispitivanja na životinjama i lomovi DNA dovoljno govore o štetnosti dugoročnoj izloženosti pri takvoj vrsti zračenja.
 
Poslednja izmena:
Dark,u pravu si,izvini...
Samo te molim,tebe radi,nemoj licno nikom izjavljivati da ti ruter ima 2 ampera snage,da ne ispadnes glup,molim te...

PUNJAČ JE NA 2A i on napaja taj uređaj..Na to sam mislio...Na struju...ne moram valjda da ti crtam?
 
Lepo si napisao 2 ampera snage, nisi mogao biti jasniji...
 
Uskoro će na benchu pisati i da je GMO zdrav, "jer nema istraživanja!"
Zaista, za GMO skoro da nema nijednog istraživanja, mislite li da je za WiFi nešto drugačije, i zašto tih istraživanja skoro da nema?

@DARK
Mislim da si ti ozračen od ove teme, više od svih rutera darkvuda, zajedno! Poštovanje!
 
Postoje istraživanja, samo što rezultati istih zavise od onih koji ih naruče (uglavnom). Ako ništa drugo, u Rusiji i Kini Wi-Fi nije proglašen štetnim i zabranjen u Rusiji i Kini, ako ti to išta znači.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto mesas babe i zabe.
 
Svaki aparat šteti čoveku to nam je jasno. Danas bez tehnike se ne može, navikli smo na komfort.
 
na toliko radi ruter odnosno do 2A.to je struja..nisam pisao o frekvencijama......u čemu je problem?
Pa mogao si i o frekvencijama, nije ni bitno, ne poznaješ ni najosnovnije stvari, a hteo bi da vodiš priču o nekoj temi.
Amper nije jedinica za snagu.
Struja pucnjača ne pokazuje koliko uređaj zaista troši, a posebno ne koliki udeo toga čini emitovanje signala.
 
Ne vredi,vidis da sam pokusao na lep nacin ali uzalud...
I poredjenje GMO i wifi... mislim..

U stvari je Dark odlican primer ljudi koji su zastraseni na osnovu sopstvenog neznanja sto je meni apsurdno pored dostupnosti toliko informacija...

Da li je zracenje stetno? Jeste,svako zracenje je stetno,bez obzira na frekvenciju,samo je pitanje snage tj energije...
Da nam je ruter ispod dupeta 24h pa da imamo neke osnove za raspravu jer da ima stvarno neke osnove garant bi vec odavno znali za to pored miliona i miliona rutera u svetu...
 
Ne vredi,vidis da sam pokusao na lep nacin ali uzalud...
I poredjenje GMO i wifi... mislim..

U stvari je Dark odlican primer ljudi koji su zastraseni na osnovu sopstvenog neznanja sto je meni apsurdno pored dostupnosti toliko informacija...

Da li je zracenje stetno? Jeste,svako zracenje je stetno,bez obzira na frekvenciju,samo je pitanje snage tj energije...
Da nam je ruter ispod dupeta 24h pa da imamo neke osnove za raspravu jer da ima stvarno neke osnove garant bi vec odavno znali za to pored miliona i miliona rutera u svetu...

covek od struke je jasan: Olle Johansson iz Karolinskog instituta ukazuje da široka literatura koja dokazuje da takvo zračenje niske snage dugoročno uzrokuje široki raspon štetnih učinaka poput: oštećenje kromosoma, smanjenje koncentracije i kratkoročnog pamćenja, povećanje incidencije raka itd.
Vladin znanstvenik Dr. Gerd Oberfeld poziva da se wi-fi ukine iz svih škola u Austriji. Govori da ispitivanja na životinjama i lomovi DNA dovoljno govore o štetnosti dugoročnoj izloženosti pri takvoj vrsti zračenja.
 
Mani se bombastičnih tekstova iz žute štampe, već daj linkove do tih širokih literatura, istraživanja i ispitivanja koja to nedvosmisleno potvrđuju.
 
Poslednja izmena:
covek od struke je jasan: Olle Johansson iz Karolinskog instituta ukazuje da široka literatura koja dokazuje da takvo zračenje niske snage dugoročno uzrokuje široki raspon štetnih učinaka poput: oštećenje kromosoma, smanjenje koncentracije i kratkoročnog pamćenja, povećanje incidencije raka itd.
Vladin znanstvenik Dr. Gerd Oberfeld poziva da se wi-fi ukine iz svih škola u Austriji. Govori da ispitivanja na životinjama i lomovi DNA dovoljno govore o štetnosti dugoročnoj izloženosti pri takvoj vrsti zračenja.
Taj profa je malo odlepio. Ceo život je posvetio borbi protiv wifi, ali nije dokazao nista. Bio je i onaj eksperiment koji su napravile neke devojcice iz Danske skole. Posadili su cvece, pola je raslo normalno, pola je bilo pod uticajem wifi i ovo sto je zraceno je uvenulo. Wifi je u tom trenutkubemitovao samo ssid. Kada su ponovili eksperiment, gde su ubacili i nonstop ping izmedju laptopova, cvece nije uvenulo.
Mediji su objavili samo prvi deo eksperimenta, a drugi su preskocili. Zatim se pojave razni profesori koji se pozivaju na brojne dokaze, itd... Na stranu to što ceo eksperiment uopste nije naucno korektno izveden.
 
Ekspertize prave eksperti.
Postoje eksperti i "eksperti", za nekoga je i autor ovog "dokumentarca" ekspert.
Drugim rečima, ne pozivaj se na eksperte ako ti same osnove onoga o čemu pišeš nisu poznate.
Savladaj prvo fiziku osnovnoškolsku i srednješkolsku...
Shvatićeš ovo kao hejt, ali tako to ide, neznalica se uvredi a pametan se zahvali kada ga isprave.

[youtube]yNSyiCiX11c[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno