Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Koji bi ste preporucili Sublime 3 plugin za Git? Moze free/paid. :)
Takodje sta koristite od Project Management software-a na Mac-u ili koristite neko online resenje?
 
mi smo se prešaltali pre godinu dana na atlassian cloud (jira, confluence, bitbucket, hipchat ..).

Za GIT koristimo bitbucket (cloud) a imamo projekte u svemu i svačemu (.net, php, java, js), tako da umesto da jurim plugin za svako okruženje, prešao sam skroz na njihovu SourceTree aplikaciju za git .. http://www.sourcetreeapp.com/ (radi i sa github-om, koliko kapiram ona je "univerzalni" git klijent)

Što je tiče project managementa - JIRA je odlična (tu nam je komplet planiranje - verzije, tiketi, agile sprintovi), Confluence je dosta fin i moćan "wiki" alat (tu držimo svu dokumentaciju vezanu za projekat, + što je mnogo lepo uvezana sa JIRA-om), Bitbucket za source code takođe je vrlo lepo povezan sa JIRA-om i na kraju HipChat koji opet objedinjuje sve njih (sve notifikacije šta se dešava na JIRA/Confluence/Bitbucket stižu tamo, plus dobar chat klijent i vrlo solidno urađena mobilna aplikacija)
 
Poslednja izmena:
Mi koristimo JIRU vec 4 godine, vodjenje developmenta i hostinga ne bi bilo moguce bez nje.
 
Cek jel to bas zvanican app?
I jel ima zvanican iOS, Android i po mogucstvu Windows phone app?
 
JIRA (browser, nisu mi poznate nikakve "dedicated" aplikacije) - https://www.atlassian.com/software/jira
Confluence (kao wiki, ali sa odličnim templejtima, za dokumentaciju, takođe browser) https://www.atlassian.com/software/confluence
Bitbucket (git hosting) https://bitbucket.org/ može i online edit i commit fajlova, pull requests itd.
Source Tree (git client, ne mora samo bitbucket, free) http://www.sourcetreeapp.com/
HipChat (dobra chat/call/video call aplikacija, kao standalone a može i kroz browser) https://www.hipchat.com

Svaki od ovih servisa je odličan sam za sebe, ali je moćno što su fantastično uvezani zajedno... Link između kratkog tiketa i dokumentacije, commit i pull request se pojavljuju u hipChatu, svaki update tiketa i dokumentacije takođe vidljiv u hipchatu ...

pored ovih cloud zezalica, koristimo Jenkins za build i deployment (centralni Jenkins server i onda raznorazne build mašine - nodovi, po potrebi za linux, java, .net), kao i Sonar za code review/analisys ...
 
Poslednja izmena:
Za GIT koristimo bitbucket (cloud) a imamo projekte u svemu i svačemu (.net, php, java, js), tako da umesto da jurim plugin za svako okruženje, prešao sam skroz na njihovu SourceTree aplikaciju za git .. http://www.sourcetreeapp.com/ (radi i sa github-om, koliko kapiram ona je "univerzalni" git klijent)
Vise clanova tima radi nazalost na Win masinama, a SourceTree ne znam zasto ali svako malo not responding i crashuje se... :/
Ima neko neki dobar predlog za Win?
 
SmartGit
 
Vise clanova tima radi nazalost na Win masinama, a SourceTree ne znam zasto ali svako malo not responding i crashuje se... :/
Ima neko neki dobar predlog za Win?

To sam čuo i od drugih, nas skoro 35 koristi SourceTree i za sada se niko ne buni, samo meni lokalno jedan repo crashuje (mada to nije ni da crashuje, pre kao da dosta uspori) i to samo kada otvorim jedan specifičan branch .. sve ostalo radi bez problema (i na Win i na Mac)
 
Pazi ovo je bukvalno - freeze citavog app-a na Win-u (7) i samo not responding i mozes ga jedino ubiti... Sa druge strane SmartGit radi normalno.
Inace vec par dana koristim SourceTree na OS X i mnogo mi se svidja - definitivno preporuka za OS X korisnike.
 
Meni eto samo taj jedan repo (za koji me i nije nešto briga jer ja tamo i nisam developer), ali ono što sam primetio je da vrlo često imaju update i za win i za mac tako da si možda ubo neki bugić koji će biti sređen brzo ...

Mada pošto ja u celoj priči nisam developer nego uglavno pratim (i bičujem :) :whip:) dev tim onda u zadnjih mesec-dva nisam ni uključivao sourcetree već završavam sve što mi treba kroz bitbucketov web interfejs (odradim pull request da mergujem master branch i pripremim za build-deploy)
 
Kupih AirMail 2 pre neki dan. Kec me je mnogo zezao na Yosemite, a 2 za sada radi odlicno...
 
Pazi ovo je bukvalno - freeze citavog app-a na Win-u (7) i samo not responding i mozes ga jedino ubiti... Sa druge strane SmartGit radi normalno.
Inace vec par dana koristim SourceTree na OS X i mnogo mi se svidja - definitivno preporuka za OS X korisnike.

Prekomplikovan je. Iskreno ne znam zasto bi iko koristio GUI alate kad sve to ima u konzoli?
 
Usteda vremena? Zasto bi neko koristio windows kad ima ms dos?
 
Ne znam kako ti to stedi vreme ali dobro, nije svako isti. Analogija ti je skroz pogresna inace :) GUI alati ne daju nikakve prednosti u odnosu na cistu konzolu (opet, meni) ali to je tema za pivo jer smo obojica developeri, necemo da gusimo ljude time.

Inace, kupio sam AirMail 2 i iskren da budem ne vidim neku razliku?
 
posto nisam striktno developer (ponekad "volim da pogledam";) ) vise sam u nekom "overview" da budem u toku sta i na cemu rade developeri, tako da mi GUI odgovara da lako vidim strukture, branching itd ... u zadnje vreme vise i ne koristim sourcetree koliko web sajt bitbucketa .. tamo je isti takav prikaz koji meni najvise treba ...

Sto se tice komandi, pretpostavljam da zavisi od navike

Ali sto se tice "cistog" developmenta git je (koliko sam video) vrlo lepo integrisan i u visual studio i u intelliJ tako da se commit, checkout rade na jedan klik ...
 
Inace, kupio sam AirMail 2 i iskren da budem ne vidim neku razliku?
Pa ne znam sto se tice features - ima par novih + izmenjen je UI, ali meni generalno AirMail 1 je zaglavljivao svako malo i imao je problem sa SSL/TLS od kad sam update na Yosemite.
 
Čak i Airmail verzija pre 2.0.3 je "glavila" na Josemiti. Tek ova radi "normalno".
 
Ma radi djavola, i ova koci kad imas 3 iole prometnija naloga...
 
Ma radi djavola, i ova koci kad imas 3 iole prometnija naloga...
Ja imam 4 naloga od toga 2x IMAP i 2x Exchange i u proseku po 30-tak dođe na svaki dnevno, nemam problema na MBPr 13" Mid2014.

Paralelno mi radi i Mail (moram posebno taj nalog da vodim) koji sa vremena na vreme ne primi neki mejl. Uredno dobijem mejl na dva mobilna i na tabletu a u Mailu ga nigde nema. Počeo sam ozbiljno da razmišljam da ga ukinem jer nisam našao da se neko žalio a meni redovno pojede svaki dan po mejl, dva.
 
Poslednja izmena:
Ma radi djavola, i ova koci kad imas 3 iole prometnija naloga...
Definisi prometniji nalog... :d
Ja drzim 2 mail naloga (do nedavno 3) - svaki primi oko 80-100 mail-ova dnevno, ali kontam da u tvom slucaju je mnogo vise?
Inace koristim to na MBP Retina 13" (prvi model).
 
Da, ja imam mail nalog na koji stize 80 mailova u 20 sekundi (serverski logovi, mnogo servera :)) i malo koji klijent moze da prezivi to. AirMail nema teorije. Srecom, uskoro cu to da skinem sa maila ali opet - ako imas iole prometniji nalog, umiru i AirMail i Mail.
 
Sta si ti? Masina? :d
Gde stizes to da procitas onda... :D
 
Verovao ili ne, stizem.
 
To su logovi. Ne mora sve da ih pročita, gleda samo sto je potrebno :)
 
Napravis filtere? Nebitni u arhivu...
 
Koji je najbolji program za nalaženje duplih slika a koji za dupli video?

Imam par stotina fotki (možda preko hiljadu) slikanih što mobilnim (davno), što digitalcem i oni stoje po raznoraznim folderima, eksternim diskovima, fleševima, na NAS-u itd.

Imam odrađen backup, sa te strane je sve OK.

Problem je što je su neke duple, neke su ostale na kartici od digitalca, kapirate već o čemu pričam.

Nije bitno da li je free ili se plaća.

Unapred hvala!
 
Koji je najbolji program za nalaženje duplih slika a koji za dupli video?

Imam par stotina fotki (možda preko hiljadu) slikanih što mobilnim (davno), što digitalcem i oni stoje po raznoraznim folderima, eksternim diskovima, fleševima, na NAS-u itd.

Imam odrađen backup, sa te strane je sve OK.

Problem je što je su neke duple, neke su ostale na kartici od digitalca, kapirate već o čemu pričam.

Nije bitno da li je free ili se plaća.

Unapred hvala!
+1

I meni treba ali da ih ne prepoznaje po imenu već po sadržaju pošto imam dosta duplikata koji se različito zovu ili slika koje se isto zovu a različite su :)
 
^^ & ^

Koristim Tidy Up

http://www.duplicatefilesoftware.com/?lang=en


I nalazi svasta i jos mnogo toga jos sa istim imenom kao i sa drugacijim(proizvoljnim).
Problem cesto bude sto ne izbrise sve fotke ili tako nesto(mozda je i do mene)
i ako bude neki problem sa nalazenjen i brisanjem treba kontaktirati firmu koja je napravila.
Moj problem je sto je u pitanju narodna verzija....te nemam prava na zalbu.
Mislim da na ovaj nacin proveravaju koju su legalne a koje ne.
 
posle par dana heavy koriscenja Cyberduck ftp client-a super zadovoljan i donirah majstorima koji $$ .... sve preporuke
 
Meni se nije svideo nesto da budem iskren, ali TransmitFTP sa druge strane :)
 
Nazad
Vrh Dno