Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

^ TNX !
 
Ako ti se ne dopada zaobiđi ga... Koliko ja znam Airmail nema skinovanje, ali ima opcije za podešavanje interfejsa gde je ponuđeno više različith podvarijanti za određene fragmente. Ipak crna šlajfna levo se ne može isključiti niti menjati, a koncept pregleda pošte je isključivo vertikalnog karaktera.

Sa druge strane, AirMail je trenutno najbolji mail klijent za MacOS. Probao sam ih sve, bukvalno sve jer Sparrow ne ide napred i ako imas vise od 3 mailboxa mozes da se pozdravis sa performansama. Od svega sto sam probao, AirMail je defakto najbolji (nije savrsen, daleko od toga).
 
Na AppStore-u

Must have Apps za Mavericks
http://spectacleapp.com/ -> koliko puta ste razvlacili svoje prozore da popunite ceo ekran?

Nikada. Ceo ekran je navika koje sam se odvikao kad i Windowsa. Sve aplikacije se uvek otvore u nekim nekim veličinama, a ako ih i razvučem u neki drugačiji format, ta se dimenzija zapamti.

Ako ti stvarno treba full screen veličina, tu je prečica Cmd + Shift + F.
 
Full Screen nije isto sto i pupunjavanje ekrana.
Ja cesto radim sa dve aplikacije u isto vreme i volim da ih obe drzim na vidnom polju.
Umesto da hvatam kursorom cosak prozora pa da podesavam velicinu, mogu jednostavno da stickujem jednu na levu polovinu i drugu na desnu u roku od odmah.

Pritom "spectacle" je open source, potpuno besplatan, radi u pozadini i ne primecujes ga.
 
Neki dobar free ili oko $10 FTP client?
FileZilla stalno ima neke bug-ove pa me nervira...

edit: bio sam ubedjen da Cyberduck nije free, jer u App Store kosta oko $20-$30, dok im je na sajtu free.
 
Poslednja izmena:
Hm... Nisam video nista za sad, ali provericu. Pogledacu Transmit - nemam nista protiv da platim app ako je dobar.
 
Transmit je izuzetan, ja ga koristim svakodnevno vec nekoliko godina i ima apsolutnu preporuku. Bolji klijent neces naci.
 
ForkLift je isto okej kao FTP klijent ako nije zahtevan korisnik...
 
Hm... Nisam video nista za sad, ali provericu. Pogledacu Transmit - nemam nista protiv da platim app ako je dobar.
Prvih 7 dana je FREE kompletan demo, sve funkcije rade bez ikakvih ogranicenja.
Kosta $34 i ako ti cena ne smeta, najverovatnije ces prestati da trazis dalje a da neces ni docekati da ti istekne free trial :)
 
Tema je zaista ogromna pa nisam mogao sve da prlistavam...
Elem meni je neophodan lightweight photo view, koji ima next, prev, fullscreen ali da sam prepozna sve fotke u direktorijumu.
Ne kao preivew da moram da selektujem sve fotke pa da ih otvorim.

Prvenstveno free ako je moguce.
 
Phoenix Slides.
 
Odlicno... e sad kako da ga postavim da bude default za sve fotke ?
 
desni klik / open with / other...
 
@leksa... to se odnosi na pojedinacan fajl... a ja bi da phoenix slides bude default za odredjene extenzije.

//Update

Reseno sa: desni klik, get info, open with (select app of your choice), use it to open all files like this one.
 
Poslednja izmena:
pa bre, zar moram i screen shotove da ti stavljam ("da ti crtam", modernim rečnikom)? :)

Može i onako kako sam ti rekao, pa u dnu štikliraš "Always open with".
 
Probao... X puta zivota mi... ne bih postavljao pitanje, i kad to uradim... primi podesavanje za samo taj fajl. Za sve druge ne...
 
Transmit je izuzetan, ja ga koristim svakodnevno vec nekoliko godina i ima apsolutnu preporuku. Bolji klijent neces naci.
Instalirao pre par sati Transmit - prvi utisak ocajna ikona :d
Elem - da ga isprobam sto se tice performansi odlucio sam da rucno upload Laravel projekat preko SFTP na Digital Ocean droplet. Droplet koji sam testirao je u San Francisco (jer mi je to ciljna grupa), pa je iz tog razloga ping oko 250ms, ali opet fajlovi se presporo uploaduju. Namestio sam u podesavanjima da paralelno moze i do 20 fajlova, ali i dalje mi se cini da upload-uje 1 po 1. Znam da ima bolji nacin da se ovo odradi, ali me zanima dal je moguce da ne radi multiple file upload?
 
Transmit je ok, lep mu je interfejs i pregledan ali ponekad baš ume da davi a neretko i da se zaglupavi... Obično kada se to desi se prešaltam se na FileZilu koja inače po svemu sudeći u mom slučaju bolje stoji kada je reč o uploadu a ima i više opcija za slanje fajlova pojedinačno.
 
Uglavnom koristim Google Drive i tu uradim Share i podelim linkove ljudima i rešena stvar. Ali neke osobe ne žele da se igraju sa GDrive-om pa me pitaju da li mogu te fajlove da im pošaljem kao attachment? Jednom sam nešto poslao sa iZip i nisu uspeli da u Windows-u otvore attachment. Šta Vi koristite iZip, WinZip... od ovih programa a da bez problema može da se otvori na Windows-u?
 
Uglavnom koristim Google Drive i tu uradim Share i podelim linkove ljudima i rešena stvar. Ali neke osobe ne žele da se igraju sa GDrive-om pa me pitaju da li mogu te fajlove da im pošaljem kao attachment? Jednom sam nešto poslao sa iZip i nisu uspeli da u Windows-u otvore attachment. Šta Vi koristite iZip, WinZip... od ovih programa a da bez problema može da se otvori na Windows-u?
Obeležiš fajl(ove), desni taster i COMPRESS.... To uvek radi na Win.
 
OK, a kako da postavim lozinku (u slučaju da stavljam neke važne dokumente) kada idem preko Compress?
 
Uglavnom koristim Google Drive i tu uradim Share i podelim linkove ljudima i rešena stvar. Ali neke osobe ne žele da se igraju sa GDrive-om pa me pitaju da li mogu te fajlove da im pošaljem kao attachment? Jednom sam nešto poslao sa iZip i nisu uspeli da u Windows-u otvore attachment. Šta Vi koristite iZip, WinZip... od ovih programa a da bez problema može da se otvori na Windows-u?

Možeš ih i na Dropbox, onda su ti čak deo lokalnog folder na kompjuteru, a oni tamo imaju opciju da skidaju fajlove pojedinačno ili ceo folder kao zip.
 
Instalirao pre par sati Transmit - prvi utisak ocajna ikona :d
Elem - da ga isprobam sto se tice performansi odlucio sam da rucno upload Laravel projekat preko SFTP na Digital Ocean droplet. Droplet koji sam testirao je u San Francisco (jer mi je to ciljna grupa), pa je iz tog razloga ping oko 250ms, ali opet fajlovi se presporo uploaduju. Namestio sam u podesavanjima da paralelno moze i do 20 fajlova, ali i dalje mi se cini da upload-uje 1 po 1. Znam da ima bolji nacin da se ovo odradi, ali me zanima dal je moguce da ne radi multiple file upload?

Koristi Git zaboga, gde si nasao da dizes Laravel projekat, koji se sastoji od milion malih fajlova, putem FTP-a :) To sto tebe muci ne mora biti direktno do klijenta, vec i do servera tj. toga kako je on podesen.
 
Poslednja izmena:
Koristi Git zaboga, gde si nasao da dizes Laravel projekat, koji se sastoji od milion malih fajlova, putem FTP-a :) To sto tebe muci ne mora biti direktno do klijenta, vec i do servera tj. toga kako je on podesen.
Ma nesto mi nije prihvatalo settings, a hteo sam da testiram transmit jer neretko se desi da od klijenta dobijemo samo ftp login i samo usera za bazu...
 
Nazad
Vrh Dno