Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Koji program koristite kao zamenu za Paint. Ne pričam o Photoshop-u već nekoj jednostavnijoj free varijanti kada trebam nešto da pošaljem na forum ali pre toga da podvučem na slici ili zaokružim ili ubacim neki tekst i slično. Do sada sam koristio Paint Brush ali bih voleo da čujem vaše mišljenje ima li boljih rešenja?
 
Kako da obrišem artwork iz mp3 pošto nema nikakve veze sa stranim jezicima koje sam učitao u VOX plejer?

screen-shot-2015-03-07-a.png
 
Koji program koristite kao zamenu za Paint. Ne pričam o Photoshop-u već nekoj jednostavnijoj free varijanti kada trebam nešto da pošaljem na forum ali pre toga da podvučem na slici ili zaokružim ili ubacim neki tekst i slično. Do sada sam koristio Paint Brush ali bih voleo da čujem vaše mišljenje ima li boljih rešenja?

Monosnap?
 
Odličan, hvala (isprobao sam samo za sličice ne znam još kakav je za video).
 
Koji program koristite kao zamenu za Paint. Ne pričam o Photoshop-u već nekoj jednostavnijoj free varijanti kada trebam nešto da pošaljem na forum ali pre toga da podvučem na slici ili zaokružim ili ubacim neki tekst i slično. Do sada sam koristio Paint Brush ali bih voleo da čujem vaše mišljenje ima li boljih rešenja?

systemski Preview.app ima mogucnost crtanja oblika po slici, pisanja, cak i lupu ;) - idi u Tools > Annotate
 
^Postidi se da nisi skuzio do sada!!!:d
 
ima i jednostavni i besplatni Paintbrush,ali radi samo sa slikama....
 
Koji program koristite kao zamenu za Paint. Ne pričam o Photoshop-u već nekoj jednostavnijoj free varijanti kada trebam nešto da pošaljem na forum ali pre toga da podvučem na slici ili zaokružim ili ubacim neki tekst i slično. Do sada sam koristio Paint Brush ali bih voleo da čujem vaše mišljenje ima li boljih rešenja?

ima i jednostavni i besplatni Paintbrush,ali radi samo sa slikama....

:)
 
1password je na popustu-30%...
 
a nisam ni citao...mehanicki sam ti napisao...hikhik...izvinjavam se...:)
 
e sad, da li je bas toliko fantastican za 40$?
 
po meni nema potrebe za ovoliko opcija.Clear je pun pogodak,mada u poslednje vreme icloud sync ne radi kako valja izmedju minija i iphonea
 
Evo i mene kod vas, tacnije od juce :)

Jedno pitanje, vidim da postoji ccleaner za mac, da li sluzi svrsi kao na windows-u? I koji program preporucujete za ciscenje kesha i ostalog smeca?
 
Nijedan. Vise stete nego koristi.
 
Evo i mene kod vas, tacnije od juce :)

Jedno pitanje, vidim da postoji ccleaner za mac, da li sluzi svrsi kao na windows-u? I koji program preporucujete za ciscenje kesha i ostalog smeca?
Pa to ne koristim ni na win, ne daj boze na Mac...
 
Evo i mene kod vas, tacnije od juce :)

Jedno pitanje, vidim da postoji ccleaner za mac, da li sluzi svrsi kao na windows-u? I koji program preporucujete za ciscenje kesha i ostalog smeca?

Prvo pravilo kad predjes na Maca, ne pokusavaj od njega da napravis Windowa, prvo neces uspeti, a drugo, bice ti mnogo lakse kad se naviknes na drugaciji nacin rada, trebace vremena, koprcaces se, ali ces se posle mesec-dva navici i pitaces se sta si na Windowsu radio sve vreme :)
 
Ali zajebanciju na stranu, ja koristim CleanMyMac od verzije jedan, sada vozam beta 3 i nikad mi nije program napravio neko ****** na sistemu. To možda više onda govori o ovim drugim vozačima Macova :d
Nema ništa loše u uklanjanju viška jezika, jesi ranim podacima browsera i sl.
 
Nema ništa loše u uklanjanju viška jezika, jesi ranim podacima browsera i sl.
Za ostale funkcije koje su naveli ja stvarno ne vidim korist neku bar meni - ne treba mi program da utvrdim koji app mi vise ne treba ili koji film/snimak i sl da obrisem. Sto se tice jezika zar su toliko teski? A za pretpostavljam kesirane podatke svaki browser ima clean cache i zaista je glupo koristiti 3rd party app za to. To bi bilo kao da skines app za gasenje kompa, umesto da koristis vec postojeci shutdown, s' tim da ovo ima sanse da zas*re motku.
 
Da, ako si jako zaludan da to sve radis rucno. Ti si dev bese zar ne? Onda znas koliko browsera imas/imamo, koliko razlicitih aplikacija, koliko logova... Ja cesto zaboravim na neke aplikacije koje sam instalirao pa zaboravio da uklonim i stvari koje mi cuce tu tek tako i trose koristan prostor na SSD-u. CMM je cool, automatizuje stvari i nista vise - ne moze od 2core procesora da napravi 4core ili da ubrza sistem 10x, moze samo da pocisti smece koje stoji po disku.
 
Koristio sam Clean My Mac u par navrata, korektna aplikacija. Jedino me nervira što mi briše lokalne backup-e od ios uređaja.
 
Zamisli da neki software i kosta. Kakvog li bezobrazluka... Treba da pisu kod za dzaba... :d

@kutija: odgovorim kad stignem, mrzi me da kucam sa moba dok cekam u banci :)
 
Poslednja izmena:
Kako kupujete? Meni karticu ne prihvata.

Nije mi problem da platim developeru, na androidu platio sam sve programe koje koristim dok svi skidaju krekovane, i smeju mi se. Sigurno ste na hrvatski store. Ja sam na us, a ne pravi mi se nov nalog, sve sam vec povezao.

Sto se tice klinera, najverovatnije uzimam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno