Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

PHP Storm sam jednom probao i bio mi je uzasan. Znaci sporo da sporije ne moze biti, UI uzasan, nema workflow kao sublime, itd.
 
Jel jos nekome AirMail 2.1 uzasno sporo sync-uje sa Gmail-a i sa Google for work?

stari airmail radi obe stvari sasvim normalno kao i do sada. iz principa nisam hteo da im aplatim dva puta istu app.
 
Mozda su ga update u medjuvremenu. Kada je izasao 2.0 i yosemite stari airmail mi nije radio ni na jednom Mac-u i zato sam kupio dvojku. Smesno mi je sto je support trazio da posaljem logove i u njima lepo pise svako malo invalid credentials, a podesavanja su ok ali jednostavno treba po 10min da syncuje mail.
 
a sa koliko uredjaja pristupas active syncu? meni se desavalo to da na jednom uredjaju nije hteo da povuce postu, pa sam kroz google acc morao da brisem stare uredjaje na kojima je nekad bio aktiviran active sync, mozda je do toga.
 
Ne znam onda zasto bi na tim istim kompovima radilo kada podesim Yosemite mail client naknadno, ali probacu da pobrisem par pa da dodam opet. Hvala na savetu.
Edit: inace ne racunajuci ta 2 Mac-a, 1 iPhone, 1 iPad, 1 Android.
 
Duže vreme ga koristim i odlična je zamena za iTunes. Veoma zgodan i praktičan.
 
Samo njega i koristim uglavnom pošto preferiram flac-ove... iTunes mi služi čisto da pogledam ponešto pride i eventualno za firstplay...
 
još bolji je fidelia.Trenutna verzija 1.6.0-ima na torrentima narodna verzija.Radi odlično-mogućnost VST i AU plug-ina (Izotope,Native instruments,Waves,fabfilter).Poseban deo za slušalice.
 
još bolji je fidelia.Trenutna verzija 1.6.0-ima na torrentima narodna verzija.Radi odlično-mogućnost VST i AU plug-ina (Izotope,Native instruments,Waves,fabfilter).Poseban deo za slušalice.

Stvarno vraški dobar plejer koji potpuno drugačije obrađuje zvuk. Po načinu na koji funkcioniše čini mi se da mu je AudioRefurb najbliži. Uglavnom, konačno mogu da otkačim Boom i da imam još bolji zvuk. E sad, jedino što ovaj plejer zahteva je da sedneš i šteeeeluješ zvuk, a to je u mom slučaju podrazumevalo negde oko 2 sata dok se nisam zaustavio! :d

Ono što mi smeta je prilično loše rešen deo sa menijima, nema slušanja radija, povezivanja na Sound Cloud i tome sl, ne prikazuje omote albuma, a takođe nije uspeo propisno ni da učita iTunes biblioteku. Teme su mu isto blago-komične. Plejer zauzima pola ekrana kada je na small veličini!!! :smoke:

Treba na njemu još dosta da se poradi kada je interfejs u pitanju, ali zvuk je OK!
 
Poslednja izmena:
nisam ga jos probao ali izgleda interesantno: http://mac.eltima.com/file-manager.html

Commander One
Free dual pane file manager for Mac
For all those who’ve been missing a famous dual-panel file manager for Mac, we tried to keep the best of what the classic solution offered, and did it with all the affection to OS X users.

Totally new Commander One for Mac is 100% naturally written in Swift and will bring back long forgotten feeling of fast & convenient keyboard and mouse Finder alternative.
 
Deluje kao pristojna zamena za total commander.
 
Jel' bolji od Disk Ordera?
 
Ne znam za vas, ali ja već duži niz godina koristim PathFinder i apsolutno sam zadovoljan + za razvoj je zadužen i jedan naš čovek, dobro poznat kod nas Mac korisnicima sa nešto dužim stažom po sjajnom softveru za pakovanje podataka Springy - Dragan Milić Milke
 
Commander One deluje ok, ali mi nedostaje sidebar.

Ja ipak najvise koristim Disk Order, mada cu morati lagano da mu trazim zamenu, jer koliko vidim, vise se ne razvija (pre 2 god je bio update). Poslao sam im i mail po ovom pitanju, ali mi nisu odgovorili.

Crax je dobar - po meni je to Total Commander za Mac, ali je PathFinder definitivno najbrzi (npr. listanje direktorijuma sa gomilom fajlova najtecnije ide sa PathFinderom). Isto tako, i ForkLift je solidan.

Uglavnom, za sta god da se neko odluci, ovi programi rade posao.
 
PathFinder mi je bio najbolji kada sam testirao sve zamene za TotalCommander na Mac-u. Svakom programu sam dao sansu ali je PF bio ubedljivo najzaokruzeniji :)
 
Ima i onaj Double Commander, open source, izgleda i radi isto i na Windowsu i na OS X-u i na Linuxu.
 
Ne znam za vas, ali ja već duži niz godina koristim PathFinder i apsolutno sam zadovoljan + za razvoj je zadužen i jedan naš čovek, dobro poznat kod nas Mac korisnicima sa nešto dužim stažom po sjajnom softveru za pakovanje podataka Springy - Dragan Milić Milke

nadam se da nije problem da kazem da daju popust ako se kao kupon ukuca ANNIVERSARY ;) izadje oko 24$...
 
Znate za neku aplikaciju tipa Reminder, ne trebaju mi nikakve posebne funkcije osim jako bitno da bude kao deo desktopa, wallpapera i sl. da bude pred očima jednom rečju ali neupadljiv previše. Da podseća ali ne iritira. Lepo bi bilo da ima alarm koji će da iskače, da mogu da podelim po bojama obaveze po tipovima i sl. Postojeći Remider zatvorim ponekad i potpuno zaboravim u gužvi da pogledam.

Da li koristi neko nešto slično, preporuka?
 
Ja se Todoistu vraćam ko narkoman, nikako da se skrasim na Wunderlistu, koji je realno odlična alternativa.

Problem sa Todoistom je taj što samo u Premium verziji ima podršku za, e sad ne mogu da se setim šta, da li foldere, da li alarme, nešto što mi je bilo baš bitno.
 
Ja za te stvari koristim Google Keep.
 
Ja se Todoistu vraćam ko narkoman, nikako da se skrasim na Wunderlistu, koji je realno odlična alternativa.

Problem sa Todoistom je taj što samo u Premium verziji ima podršku za, e sad ne mogu da se setim šta, da li foldere, da li alarme, nešto što mi je bilo baš bitno.
Alarm...ali moze i bez toga....:)
 
pa ček, nema alarm, kako te onda podseti notifikacijama?
 
Probao... za ove pare koje treba platim, i to godišnju pretplatu, ne vidim neku prednost, i Reminders završava manje-više sličan posao. Jedino malo više šareno ali nisam oduševljen, očekivao sam više. Probam i dalje.
 
meni znaci da mogu da otkucam "today at 14" i da to odmah prevede u alarm u 14h. Bila neka promocija, dali 6 meseci premium nalog for free, pa sam mu se opet vratio.
 
meni znaci da mogu da otkucam "today at 14" i da to odmah prevede u alarm u 14h. Bila neka promocija, dali 6 meseci premium nalog for free, pa sam mu se opet vratio.
Pa to može i Reminders, probao sada :) Kucaš šta hoćeš i dodaš iza "at", vreme, dan (može tomorrow) i napravi alarm.
Hvala :)
 
Ali verovatno ne može da sa @ i p definiše folder i prioritet :)
 
Nazad
Vrh Dno