Šta je novo?

ultrazvucna kada

bledcek

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2006
Poruke
105
Poena
316
Sta i da li uopste nesto moze da se stavi od PC / laptop komponenti u ultrazvucnu kadu i koju tecnost koristiti?!!
 
Ahm, a sta bih stavio u kadu?
Sta moze da bude tako prljavo?
 
npr. memorije i ploce od mobilnih telefona,
jel neko zna gde u BG mogu da se nabave manje kade?
 
U Srbiji imaš dva proizvođača ultrazvučnih kada:
Sonic
Maget
Boljih i profesionalnijih kada ima po veleprodajama opreme za zlatare i zubare.

Ali za te svrhe (čišćenje dizni ink jet štampača i kompjuterskih komponenata) obično se kupuju kineske kade sa pijace.
 
gde mogu da se vide i eventualno kupe? ove nase kade ( neke sam kineske video ali su plitke)
 
kontaktirao sam Nis i dobio sve informacije, zahvaljujem.
cene su malo visoke, verovatno uz kvalitet, ali me interesije da li neko ima iskustva sa kineskim kadama, jer meni ce to trebati povremeno!
 
nabavio sam neku kinesku kadu. Pise da moze da cisti stampane ploce, glave od stampaca, satove i skoro sve drugo samo da se vodi racuna o tecnosti koja se koristi.
Da li neko ima iskustva sa koriscenjem tecnosti i gde se to nabavlja?
 
Koliko si je platio, ako nije tajna?
 
nabavio sam neku kinesku kadu. Pise da moze da cisti stampane ploce, glave od stampaca, satove i skoro sve drugo samo da se vodi racuna o tecnosti koja se koristi.
Da li neko ima iskustva sa koriscenjem tecnosti i gde se to nabavlja?

Pa ta sredstva su specijalni šamponi, nisu kiseline, i mogu se nabaviti na istim mestima gde i kade (prodavnice za zubare, zlatare i slično), pri čemu ti šamponi nisu skupi.
Pokušaj ovde:
www.goldlux.co.yu

PS
Kod nas je uobičajeno da se ultrazvučna kada naziva ultrasonik.
 
neki iskustveni recepti, kao u destilovanu vodu dodati to i to za tu i tu vrstu materijala!!!
prve informacije o kupovnim hemikalijama je da su ipak skupe (npr. 20 eura litar koncentrata)
 
ja koristim izopropil,
kada "perem" plocice od mobilnih,
kineska kada
 
probacu izopropil alkohol, mada u uputstvu za ultrazvucne kade pise da ne treba koristiti zapaljive tecnosti.
mene interesuje, kad vec imam kadu i neka tecnost za fino odmascivanje raznih predmeta,nakita, satnih mehanizama
postoji koncentrat sampona za odmascivanje nakita u ultrazvucnim kadama http://www.goldlux.co.yu/ hvala milo!!
 
Dok sam jos radio u servisu za industrijske stmpace, neko je uspesno polio jedan kontroler sa mastilom koji je bio na bazi alkohola. Posto bi morali dugo da cekamo za novu, ubacio sam u kadicu sa alkoholom, i posle dva ciscenja je elektronika bila savrseno cista. Osusio sa fenom i radio je bez problema.
 
Hmmm, nisam baš mnogo proučavao problematiku ultrazvučnih kada, ali mi se čini da se kod njih pravi efekat čišćenja postiže pre svega izazivanjem kavitacije. A to znači da šamponi koji pene imaju prednost nad sredstvima na bazi alkohola. Ipak ti proveri cenu šampona!
 
zar niko nema iskustava sa upotrebom nekih tecnosti u ultrazvucnoj kadi, za odmascivanje itd.????
 
zar niko nema iskustava sa upotrebom nekih tecnosti u ultrazvucnoj kadi, za odmascivanje itd.????

Prilikom ciscenja pcb posle lemljenja obicno u ultrazvucnoj kadi koristim Adecov "Ekokliner" sredstvo za odmascivanje, posle njega ispiram u vodi i susim.

Poz...
 
kadici je sasvim dovoljna destilovana voda a za prvo zujanje je i česmovača dovoljna.
od domaćih stvari je dovoljan najobičniji šampon za suđe.
dodaci za kadicu umeju da sadrže sitne čestice zarad boljeg čišćenja ali ko je probao sa najobičnijim šamponom, uvideo je da je to dovoljno. mlaka/topla voda je takođe preporuka.

ukoliko se baš koristi alkohol onda ne treba nalivati u kadicu jer je to bacanje para , već u manji metalni ili stakleni sud (npr peharčić) kolko jedovoljno da se komad potopi a u ostatak kade sipati samo vodu do deklarisane dubine taman da lepo prenosi vibracije.
neki se metalni komadi zuje u trihloru ali naravno u (poklopljenoj) posudici kako je gore napisano
 
bolje pomeni adresu ili telefon kojih nigde nema.
(mail im je takođe neupotrebljiv jer niko ne odgovara)

:-devil-:
 
Evo uneo sam malo zabune pa da odgovorim, kod nas su najrasprostranjenije kineske kadice ima ih u vise verzija uglavnom su im dimenzije iste samo se funkcije razlikuju. Najcesca je snage 30W sa jednim dugmetom na sebi. Kada se pritisne dugme kadica radi neko vreme i to stane. Drugi tip je 30/50W kombinovano neki ih zovu kadice sa dve brzine. One na sebi imaju "displej" koji odbrojava 99 sekundi i nakon toga ugasi. Mana ovih kineskih kadica je sto ne trpe forsiranje tj. potrebno je izmedju ciklusa rada da se malo ohladi kako se ne bi spalila elektronika u kadici. Sto se tice samog rada, lepo radi i daje efekte. Sama kadica je ovalnog oblika a dimenzije su d*š*v 165*85*45mm.
 
Nazad
Vrh Dno