Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Ljudi, sta je najbolje za 300-400e? Monitor je za firmu i na njemu neko ozbiljno trebalo da se bavi dizajnom. Pre par godina smo uzeli 3 komada Samsung 214T medjutim sad nesto ne vidim nista slicno u ponudi. Malo sam i ja ispao iz svih tokova pa verujem da ovde ko je upoznat sa aktuelnim modelima i ponudom.
 
da li moze da se nadje 22ka/21.5 do10-12hiljada a da ima DVI? i da li je tu primetna razlika u kvalitetu slike u odnosu na VGA, vidim sad dosta ih je sa vga u toj srkomnoj ceni, pa nzm sta da kupim..
 
Poslednja izmena:
Postoji vise modela sa DVI sa cenom do 12.000

Acer V223H,G225H,Benq G2250,G2255,LG W2240,Philips 221,226,Samsung S22A300.......

Ja se trenutno raspitujem za AOC e2250Swda
 
koji od ponudjenih je najbolji?

benq gl2250, philips 226v3lab/00, philips 226v3lsb5/00, samsung s22a300b. svi su led, svi imaju dvi, samsung je nekih 3500-4000 skuplji, da li je za toliko bolji, ili uzimati neki od benqa ili philipsa za 11-11500?
 
takodje i mene zanima najbolji odnos cena/kvalitet slike,voleo bi da sledeci monitor bude full HD,sto manji odziv i sto veca frekvencija osvezavanja slike (dakle preko 60hz).kapiram da 22" je najjeftinija full HD solucija,ali ako nema 22" nije toliko bitno,sve do 24" mi se uklapa.

edit: i da,vredi li cekati da se kod nas pojave nvidia g sync monitori?
 
Poslednja izmena:
Treba mi za kevu neki solidan monitor od 22 inca do 100 evra. Full HD se podrazumeva. Da li je u principu svejedno koji uzmem ili ima neke razlike izmedju Asusa, Samsunga ili nekog drugog proizvodjaca?
 
ja sam u ludilu skroz što se tiče monitora već nedelju dana, ali mislim da polako donosim finalni sud. Po svemu što sam pročitao, ovaj Viewsonic je kevara u svom segmentu. A baš sam svašta pregledao (preko neta, naravno).
 
Osim sto nije 100 evra, verujem da je dobar. Imas dell za slicne pare, sumnjam da je losiji od tog.
 
Malo sam gleda i nasao sam ovaj za ~15.000 http://emmi.rs/monitor-monitor-215-lg-22m45d-b-led.11.html?productId=41515 i ovaj za ~10.000. http://www.emmi.rs/monitor-monitor-215-benq-vw2245z-va-led.11.html?productId=41667.
Koliko je ovaj prvi bolji u odnosu na drugi i da li vredi dati dodatnih 5.000 i uzeti drugi. Ako ne valjaju ni jedan ni drugi dajte mi neki predlog za ~10.000 i ~15.000 dinara pa cu na kraju odluciti i videti sta mi se uklapa u budzet. Samo nov monitor dolazi u obzir.
 
Ja bi se stegao za IPS Panel da sad kupujem monitor. Ovaj monitor deluje primamljivo 21.5" LG 22MP55HQ-P AH-IPS. Ima IPS Panel, Anti Glare Coating, DVI i HDMI za 15000. Uzimamo dva komada za dual monitor setup. Javljam kako su se pokazali.
 
Danas bio sa kumom po benq vw2445z 22" VA panel, 11150din u e***, odlična slika, kontrast, za te pare fenomenalan!
 
Ja bi se stegao za IPS Panel da sad kupujem monitor. Ovaj monitor deluje primamljivo 21.5" LG 22MP55HQ-P AH-IPS. Ima IPS Panel, Anti Glare Coating, DVI i HDMI za 15000. Uzimamo dva komada za dual monitor setup. Javljam kako su se pokazali.

Kako si zadovoljan ako si kupio ovaj monitor? Ja sam ga takodje uzeo pre mesec dana i jako me nervira probijanje bele boje na gornjoj levoj ivici i dole na sredini. Kad gledam film pa ako ima onako crna traka gore i dole bas se jako primeti, dok u igrama to ne moze da se vidi a boje su prelepe. Ne znam dal to spada u garanciju pa da idem da trazim da mi zamene? Inace sam i brightness smanjio na 35 ali ne pomaze i dalje probija dosta.
 
ja nisam uočio probijanje bele, uzeli smo dva komada takvih za dual monitor setup. meni je kod njega glavna stvar anti glare ekran, a i boje nisu loše. ako ti toliko smeta probijanje bele, vrati ga, to je najmanji problem i traži drugi.
 
Nazad
Vrh Dno