Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

U sustini to je to, ali jednostavno vapi za sleev... :)

Evo mog trenutnog "skrivanja" kablova. :D

2014-11-15 02.39.26.jpg
 
Da se priključim, mada ovo i nije baš merodavno pošto je kućište za sve, samo ne za cable management, ali mislim da sam solidno spakovao koliko je bilo moguće. :d Još malo fotkica u threadu o kučištu.
 

Prilozi

  • IMG_1805-0061.jpg
    IMG_1805-0061.jpg
    213.5 KB · Pregleda: 230
  • IMG_1809-0065.jpg
    IMG_1809-0065.jpg
    182.3 KB · Pregleda: 231
  • IMG_1820-0007.jpg
    IMG_1820-0007.jpg
    218.7 KB · Pregleda: 225
  • IMG_1822-0009.jpg
    IMG_1822-0009.jpg
    257.9 KB · Pregleda: 281
  • IMG_1853-0029.jpg
    IMG_1853-0029.jpg
    208.4 KB · Pregleda: 242
Eno je u kutiji, bleji i čeka novi oglas da bude izlistana, pošto nije za kopanje ičeg sem BTC, a nije ni mogla da ostane kad sam nakačio diskove. I tako čekam MiniITX 970cu da zatvorim mašinu na duži period. :D
 
ovo za slivovanje ste u pravu,sve sam skockao i oci mi izbi ona zutina na kablovima zato me je i sramota da postujem ovde. :) na kraju cu uzeti izolir traku i polepiti da je ne gledam dok ne ugrabim vremena i zivaca da se pozabavim slivovanjem,nisam nikad radio i treba skola od starta.
 
Nije tesko, a zanimljivo je :)
Samo ce ti trebati par dana da sve zavrsis, jer ide bas sporo :-D ali 24pin kad izguras, to je to, posle je lakse xD
 
Hmmm, imam malu ideju sto se tice onih "cesljeva" za kablove... Natrcao sam na jednom forumu na jednu interesantnu ideju, e sada treba samo napraviti kalupe, mislim da ce biolin resiti to, kao i malo zivaca. :)

http://www.rcfly4um.org/index.php?topic=878.0
 
Hmmm, imam malu ideju sto se tice onih "cesljeva" za kablove... Natrcao sam na jednom forumu na jednu interesantnu ideju, e sada treba samo napraviti kalupe, mislim da ce biolin resiti to, kao i malo zivaca. :)

http://www.rcfly4um.org/index.php?topic=878.0

odlicna stvar... samo kako napraviti kalup,a da bude jednostavno....jedino da uzmem parce drveta i da rezbarim,ali tesko da cu moci tako detaljno da odradim....
 
Jedna moja rodjaka se bavi vajarstvom, videcu da joj otmem malo gipsa za skulpture, pa da umesim i napravim od nekog cvrsceg kartona model i utisnem, to ne bi trebalo da bude preterano tesko. Gips kada se osusi je kao kamen, pa cemo da vidimo, ako uspe, difota, onda je boza stancovati ih, mogu i da prosledim neke, samo salji stiropor. :D
 
super onda,samo vidi jel valja taj gips za izlivanje,posto mora neki posebni,pise tu na linku... :)
 
super onda,samo vidi jel valja taj gips za izlivanje,posto mora neki posebni,pise tu na linku... :)

Mhm, to je bas taj, pronasao sam i testericu iz osnovne za tehnicko, mozda uspe model i od shper ploche pa da pravim otisak. :D
 
Mhm, to je bas taj, pronasao sam i testericu iz osnovne za tehnicko, mozda uspe model i od shper ploche pa da pravim otisak. :D

ee,to sam i ja razmisljao, od sperploce model :)
sad sam se setio da imam komsiju umetnika,mozda ima neki gips da mi da :DD ooo tebra opasno si me izlozio,morace ovo da uspe xD
 
ee,to sam i ja razmisljao, od sperploce model :)
sad sam se setio da imam komsiju umetnika,mozda ima neki gips da mi da :DD ooo tebra opasno si me izlozio,morace ovo da uspe xD

Cuti, ja sam sinoc isekao palac na proklete konektore skidajuci ih. -.- Od danas koristim rukavice! :D
 
Ja ne znam kako ti je to toliko tesko xD mene je samo boleo palac kojim sam gurao spajalice :-D
 
Ne pitaj me, ni meni nije jasno, ali ovi iz seasonic-a su mu ********* :D Lm, evo jos necega za kalup:

Moze da se koristi obican silikon, tj. onaj u plasticnoj tubi koji se istiskuje pomocu pistolja. On ne kosta vise od 200 din/250ml, i pistolj isto toliko. Savrseno za pocetnike, lako za rad i jeftino. Kalup se pravi tako sto se predmet koji se kopira zalepi za parce kartona, onda se na njega prstom nanose slojevi silikona debljine po par milimetara, i susi se pre svakog sledeceg sloja. Poslednji sloj (treci ili cetvrti) se prelije sredstvom za pranje posudja, i lepo zagladi. Onda se u gipsu izlije podkalup, i odvoji se karton za koji su sada zalepljeni i predmet, i kalup. Izvadi se predmet, kalup se vrati u podkalup koji se lije iz 2 dela, tako da moze da se odvoji. Predmet koji sluzi za izradu kalupa mora pre mazanja silikonom da se premaze sredstvom za pranje posudja, i dobro osusi, da se silikon ne bi zalepio za njega.
 
Poslednja izmena:
imam i silikon i pistolj... i to neki haj kvaliti djermani :D morace da se proba,koliko sutra xD
 
imam i silikon i pistolj... i to neki haj kvaliti djermani :D morace da se proba,koliko sutra xD

Onda ces pre mene, javi bas kako je ispalo. :) Cenim da jedini problem od svega ovoga moze da bude sama plastika, treba ubosti od cega je dobra, merkam flajku od kole deluje mi kao da je plastika dovoljno cvrsta a i bezbojna je.
 
eksperimentisace se,probace se vise vrsta :)
najteze je za sad napraviti sperplocu idealnog oblika,oko toga cu najvise da se zezam
 
Promenjena grafa :D
10816055_10204595622282330_1579839922_n.jpg
Kablovi će se srediti kada nabacim slivovane produžetke, nadam se da će to biti uskoro. :)
 
Da se priključim, mada ovo i nije baš merodavno pošto je kućište za sve, samo ne za cable management, ali mislim da sam solidno spakovao koliko je bilo moguće. :d Još malo fotkica u threadu o kučištu.

Svaka čast, mickeyrs! Super skockano! Da li si možda razmišljao da umesto gornje ploče kućišta staviš neki tamni providni pleksi ili sl. Šteta da hw ostane "neprimećen" kada zatvoriš lid :) Pozz
 
gibo:

'es razmisljao da taj hdd ubacis u 5,5" bejeve i izbacis taj hdd kejdz sa dna, kad vec bleje prazni pa da oslobodis i tu drugu intake 14ticu?ja sam uspeo u svoja tri 5,5" slota da potrpam dvd rezac,2 hdd-a i ssd,imam jednu fiksiranu 3,5" fioku gde je jos jedan hdd i da poizbacam oba hdd kejdza,doduse meni znaci zbog cf-a tebi ne toliko.
 
Па нисам, не знам како би SSD тамо убацио...
Видећу баш кад се вратим у НС, како би то могло да се намести :)
 
Svaka čast, mickeyrs! Super skockano! Da li si možda razmišljao da umesto gornje ploče kućišta staviš neki tamni providni pleksi ili sl. Šteta da hw ostane "neprimećen" kada zatvoriš lid :) Pozz

Hvala. Jesam razmišljao neki kratak period, ali sam odustao. Kućište ide u policu (otvor ispod na slici http://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=154466&d=1416044444) tako da se svakako neće ništa videti sem prednje maske, a iskreno - zato i uzeh ovo kućište, samo da ne mislim više o bilo kakvom moddingu jedan duži period. :d
 
gibo:

ja uz kuciste dobih jedan sa 5,5" na 3,5" koji je na dnu imao izbucene rupe za ssd montazu,pa sa donje strane sam ga prisrafio a hdd sa gornje na regularne gumene podloske kako su inace ovi iz anidees-a zamislili da se hdd montira.drugi hdd sam samo ubacio u fioku od kejdza i stavio ga na dno ovog 5,5" kejdza,dok ne nabavim jos neki sa 5,5" na 3,5" adapter. :d
 
Не знам, некако ће ми бити празно ако тако направим :)

А иначе су ми температуре компоненти одличне, па ми неће много значити да тај доњи вент буде "ослобођен". :D

Али свакако хвала на предлозима, кад будем имао времена ових дана испробаћу шта све може да се уради и како то изгледа :)
 
stoji da meni licno mnogo vise znaci nego tebi zbog CF-a,i da je stvar subjektivnog osecaja estetike,ali tebreks,meni bas bode oci prazan 5,5" bej a taj kejdz (takodje skoro prazan) sedi na ventu,zato reagovah. :d

a sto se tice sa 5,5" na 3,5" adaptera,sve i da nema izbusen spejsing za ssd,kao da je neki problem da se isti izbusi,i montira se kontra i onda moze i ssd i hdd.
 
Znam da nema kablova koji se traze u nazivu teme ali u pitanju je pocetak radova tako da ne zamerite :p

Od komponenti za sad su tu:

i7 5820k - Apsolutni Best Buy na X99 platformi za ono sto meni treba. Ne planiram Triple SLI tako da... :)
ASUS X99-S - Sve isto kao kod Deluxe modela samo bez dodatnih portova (SATA, USB..)(vec ih ima dovoljno), WiFi i Bluetooth modula koji mi nisu potrebni + Mislim da se odlicno uklapa u "Stryker" fazon i zato sam je i izabrao. Razlika u kesu ulozena u vise RAM-a.
Crucial Ballistix Sport DDR4 4x4GB 2400Mhz - fini moduli i lepo se slazu uz plocu sa svojim dizajnom.
GTX 780 MSI Lightning
Samsung 850 PRO 256GB

...ostalo se i dalje ceka. Bice update cim se sve uklopi kako treba.

20141129_164926.jpg 20141129_164901.jpg
 
Ауууу брутално изгледа! :D
 
Nazad
Vrh Dno