Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Kako me iritiraju te gumice sto idu na proreze od kejbl menadzmenta, nema nista ruznije od toga.
 
Konačno stigli produžni kablovi! :D
Izvinite na kvalitetu slike, ali nije moglo bolje. :p
IMG_20141226_185807.jpg
 
A ta dzungla kablova na dnu nije mogla nikako jos malo da skloni ili si tako hteo? :) inace sve ostalo je extra. :)
 
Haha, naravno da nisam hteo, ali ne može drugačije...
Kruti kablovi, ne možeš im ništa. :(
Zato i planiram na leto da napravim neki psu cover :d
 
Haha, naravno da nisam hteo, ali ne može drugačije...
Kruti kablovi, ne možeš im ništa. :(
Zato i planiram na leto da napravim neki psu cover :d

Makar stavi termo bužir na kablove što idu na ploču da se ne "šarene" i kvare "umjetnički dojam"
 

Prilozi

  • buziri.PNG
    buziri.PNG
    112 KB · Pregleda: 217
schnappy ovo je ciftek skockan ko bombona :)

Samo maaaalcice da su duzi kablovi od coraira, znachi bilo bi ne da extra nego top notch. Steta sto kod hard diska nisam se tako potrudio, mada mogao sam ali eto, praznici, slave a sada mi mrzi da rasturam sve ponovo pogotovo sto sam narucio drugi kuciste...
 
Poslednja izmena:
Zadnjih dana nadjoh malo vremena da odradim nesto sto sam dugo planirao,pa evo rezultata...
U pitanju je cooler Alpenfoehn Brocken sa dva Cooler Master Excalibur venta u PP varijanti...
Zadnja slika je original varijanta,a prve tri moj mod...
Malo sam se razocarao kada sam video da sredisnji deo venta ne mogu da ofarbam jer ima cetiri rupe,pa bi izgledalo malo ruznjikavo...zato sam zalepio ovaj beli krug...
 

Prilozi

  • IMG_0691.jpg
    IMG_0691.jpg
    447.6 KB · Pregleda: 265
  • IMG_0692.jpg
    IMG_0692.jpg
    744.9 KB · Pregleda: 271
  • IMG_0701.jpg
    IMG_0701.jpg
    754.2 KB · Pregleda: 253
  • Untitled.png
    Untitled.png
    591.1 KB · Pregleda: 231
Poslednja izmena:
Zadnjih dana nadjoh malo vremena da odradim nesto sto sam dugo planirao,pa evo rezultata...
U pitanju je cooler Alpenfoehn Brocken sa dva Cooler Master Excalibur venta u PP varijanti...
Zadnja slika je original varijanta,a prve tri moj mod...
Malo sam se razocarao kada sam video da sredisnji deo venta ne mogu da ofarbam jer ima cetiri rupe,pa bi izgledalo malo ruznjikavo...zato sam zalepio ovaj beli krug...


pohvale za trud, farbao si kojom farbom? Mogao si da ofarbas, kakve veze sto ima rupice, ili ako si bas hteo da bude crno mogao si neki extra stiker sa "K" znakom sa tvog avatara da odradis, bilo bi dobro i originalno...
 
Hvala za ideju, nesto cu odraditi, inace ovo je samo trenutno resenje...
Imao sam problem da nadjem crni i beli mat sprej sa prajmerom, pa sam na nagovor prodavca uzeo sprejeve sa slike, i neki providan primer preko koga moze bilo koja farba da ide...Rekoh kada nema, ajde da testiram kako ce ovo da ispadne... i ok je.
Rezultati su zadovoljavajuci za za jednog amatera :) Koliko sam testirao, ne skida se farba lako...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    701.5 KB · Pregleda: 317
Odavno trazim slike mog bivseg kucista, danas sam slucajno naleteo na njih, pa rekoh da podelim sa vama. Bili su lepi trenuci prilikom sklapanja kao i problem spajanja kulera sa procesorom.
 

Prilozi

  • DSC_0008.jpg
    DSC_0008.jpg
    1 MB · Pregleda: 298
  • DSC_0017.jpg
    DSC_0017.jpg
    1 MB · Pregleda: 255
  • DSC_0015.jpg
    DSC_0015.jpg
    1 MB · Pregleda: 235
  • DSC_0007.jpg
    DSC_0007.jpg
    1 MB · Pregleda: 253
Moram da pohvalim ovo kuciste, tacnije LC Power eXecutor 3001b. Jako dobar cable menagment za kuciste ovakvih dimenzija i cene. Morao sam raznitovati hdd kavez da bih mogo uglaviti grafike, ali sam zato hdd 3.5 zasrafio u prednjoj masci. A na mesto kaveza planiram naprafiti manju kutiji gde ce ici 24pin kabli, a iz njega ce biti slivovan nastavk. Na plafon kucista sutra montiram Corsair H55. Pa cu okcaiti sutra update. Jedina mana je sto nemogu zatvoriti stranicu zbog visine kartica, ali imam resenje i za to. Sve u svemu, ovo je HTPC kuciste.

WP_000096.jpg
 
Ugusi te kartice, ali izgledace dobro :)
 
Da se i ja pridruzim temi, jos se nisam detaljno upustio da kablove maksimalno sakrijem jer sam sinoc uzeo novo kuciste i hladnjak za procesor pa mi je bio prioritet da sve to lepo sklopim. Za sada je bitno da je sve lepo povezano i da radi. Prvo moram da resim kabal koji napaja procesor jer je kratak tj ne moze da se sakrije vec mora da ide preko ploce a ostalo cu lagano cim nadjem malo vremena. Naravno i svaki savet je dobrodosao, malo sam negde citao i o onim lepim nastavcima za kablove gde je svaka zica u svom omotu. Oko toga nista ne znam pa me zanima kako se to radi i ima li kod nas da se kupi?

IMG_3134.jpg IMG_3135.jpgIMG_3144.jpgIMG_3139.jpg
 
Poslednja izmena:
Jako uredno i lepo, svaka cast :)
Nastavke jedino da potrazis u boostlogicpc ili da porucih od preko :)
 
Juce sam cistio komp pa reko da opalim par slika :) Sada imam u planu jos da pazarim neko manje kuciste, poput H440 i vodeno da stavim :)

a15db4509342a62795550237fa6afd15.jpg


7063c0faec617363d37ed4b3b8d023e1.jpg


f2ec2c1aab5af30daa41b2acba769bd5.jpg


511177c23b95272565afa7ebfa6fce69.jpg
 
treba ti crni mfc1+ :)
 
Nazad
Vrh Dno