Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Ova slika je samo da se pohvalim da sam kupio CM Nepton 280L i da se zahvalim kolegama što su mi pomogli u izboru istog, a pokušaću ovih dana da napravim neke bolje slike, pa ću ponovo da okačim :D
IMG_20141017_181403.jpg
 
Hvala ;)
 
uh,uvek mi se od svih nanisulja najvise svidjala cetvorka,estetski naravno,imao sam jednu koja je jel' crkla. :) petica mi je mnogo ruznija. :)
 
"nanisulja" mnogo dobar izraz za crosshair . Trebalo mi malo vremena da skontam o cemu ti to :D
 
uh,uvek mi se od svih nanisulja najvise svidjala cetvorka,estetski naravno,imao sam jednu koja je jel' crkla. :) petica mi je mnogo ruznija. :)

he he, definitivno je najlepša AM3 ploča :)
Pa nije petica ružna, nego smo valjda očekivali da bude dosta lepša od četvorke.
 
pa moramo da im tepamo. <3

meni je ako ne i najlepsa ne black edition ROG ploca sveukupno,i u top 5 svih vremena.piramidalni heatsinkovi nesto najlepse sto je iko stavio na MB,nemam pojma sto su batalili to.i sad bi je posedovao,da nisu ti fenomi preskupi polovni,ili da imaju vishera podrsku (znam,citao sam da su uspevali da dobudze,ali realno toliko cimanje ne mogu da opravdam cisto sto mi je lepsa na oko :) ).

petica svoju ruznocu nadoknadjuje radom. :)
 
Ima beta bios za višeru i mnogi koriste fx-ove na četvorci, ali meni se to ne radi...
Iako realno mogu prodati moj i dodati tridesetak evra za polovni fx8320 :d
 
ako ga prodas za 80 posto koliko traze po kp-u,uz to 30e naletece i 8350.a ako izvuces bar 4,6ghz iz njega to je onda zver.
 
Polako se napreduje... najvise muke sam imao oko Pcie kabla, morao sam da ga prepravljam skroz, da lemim nove da bi se racvao da dva... Mana corsair kablova je da su strasno kruti i nisu bas kooperativni kod finog namestanja :( Ali sta je tu je, ovo je za sad gotovo, u planu je i gore kablic od procesora sto se vidi iznad kulera, ali me mrzelo da skidam kuler samo zbog toga... To cu kad budem menjao sve ventove,pa kad bude morao kuler da se skida, za par meseci... Onda ce biti sve kompletno :) Mozda cu i front panel kablice,ali ionako su sprovedeni da se ne vide,tako da ne znam da li da gomilam bezveze...

IMG_20141025_113113.jpg
IMG_20141025_113500.jpg
IMG_20141025_113518.jpg
IMG_20141025_113541.jpg

p.s.
Ne zamerite na losim slikama, nisam pri digitalcu, to je sa bednog alkatela :)
 
Bas sam sve to i planirao, ali nemam vremena odjednom sve da odradim... A i lepse je ovako kad se rastegne,dodje mi kao neki hobi u slobodno vreme :)
Oko ovih kablova sam se seksao danima... Tako da cu sad malo da odmorim :)
 
Polako se napreduje... najvise muke sam imao oko Pcie kabla, morao sam da ga prepravljam skroz, da lemim nove da bi se racvao da dva... Mana corsair kablova je da su strasno kruti i nisu bas kooperativni kod finog namestanja :( Ali sta je tu je, ovo je za sad gotovo, u planu je i gore kablic od procesora sto se vidi iznad kulera, ali me mrzelo da skidam kuler samo zbog toga... To cu kad budem menjao sve ventove,pa kad bude morao kuler da se skida, za par meseci... Onda ce biti sve kompletno :) Mozda cu i front panel kablice,ali ionako su sprovedeni da se ne vide,tako da ne znam da li da gomilam bezveze...

Pogledajte prilog 152715
Pogledajte prilog 152716
Pogledajte prilog 152717
Pogledajte prilog 152718

p.s.
Ne zamerite na losim slikama, nisam pri digitalcu, to je sa bednog alkatela :)

Bravo,lepo i uredno.Mislim da si mogao jos malo kablove da utegnes.Poslusaj nesu,mislim da bi dobro bilo kad bi uradio cover za psu od kraja kucista do hdd cage-a,i ispod grafike napravis rupu za 12cm ventilator,postavis ga i imaces bolju temperaturu.Inace sve ostalo je full.
 
pre ces da naucis engleski nego da cekas da to neko uradi :d :d
 
Ne mogu da zategnem kablove vise od toga jer su mnogo kruti, vuku posle konektor na gore, plasim se da ga ne slomim... Bolje od toga nema sanse, probao sam. Jedino da ih razdvojim, ali mi je lepse ovako
 
Dobro je.Nisi nasao onu stvarcicu plasticnu da uredis kablove nego si morao da pletes ?
 
Planiram da kupim slivovane nastavke za kablove (bele boje :D) i da nekako napravim PSU cover, ali kad će to biti videćemo... Bitno je da imam ideju u glavi :)
IMG_20141031_153220.jpg IMG_20141031_153251.jpg
 
Fino fino! :) Steta samo sto prave toliko duga creva za vodeno hladjenje.. Mada ni drugi nisu bolji po tom pitanju.
 
Па добро, неко стави на предњу страну кућишта, треба добацити до процесора :)
 
Evo i ja da postavim moje skrivanje kablova

2i21vtx.jpg
 
Pajo... svaka cast.
 
Ovo kuciste i nije bas za skrivanje kablova ,kolko para tolko muzike kosta samo 2000 din nije kao ona od 100 eu ali ima mesta iza ploce da idu kablovi od napajanja.
jedino sto mi se vide to su sata kablovi i napon za grafu ali bar ne prolaze kablovi preko ploce.
 
Poslednja izmena:
pogledaj post #1, to je jos jeftinije kuciste. nema veze koliko kosta kuciste
 
Šta ovde može da se uradi još?

dscn1534.jpg


Mislim, to izgleda ovako sa Vapor X Tri X koju sam uzeo u međuvremenu.

dscn3315.jpg


Ovaj cable managment na Define R4 sam pre šest meseci uradio na brzinu pri sklapanju konfiguracije, ništa nisam čačkao od tad. Ideje šta bi još moglo da se pospremi?

Inače, ako nekog zanima kako je to izgledalo pri sklapanju i posle sa nekim izmenama, evo linkova ka postovima sa dodatnim fotkama - link1, link2 i link3
 
Nazad
Vrh Dno