Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Skini ovaj program http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Pokreni program
U beli okvir prozora gde piše Custom Scans/Fixes kopiraj ovaj tekst

Kod:
:files 
c:\users\nebabgd\appdata\local\temp\Anx.exe

:reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"HJRUDZ5DT2"=-

:Commands
[purity]
[emptytemp]
[Reboot]

Klikni RunFix

Zakaci mi log uz poruku.
 
znam nije nikakav problem što se mene tiče,odrađena instalacija kompletna sa brisanjem particija nego kako klijentu kom sredim komp da kažem da zove SBB i da im kaže da im je zaražen server i da čim priključe Lan kabal da će sistem opet pasti i da samim tim ne mogu imati internet kad ga uplate :(

mogu ja da nazovem sbb i da im to kažem, jeste da nemam njihov net, ali imam 3 digit. risivirea i 3 ugovora...šta je problem reći im.
btw. mislim da dežurni operateri lepšeg pola dobijaju nervni napad kada vide neki od mojih fix. brojeva.:D

@Spock1, evo ide (download krenuo, ne znam koliko sve traje...ne vise od par min. predpost.)
 
Poslednja izmena:
Skini ovaj program http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Pokreni program
U beli okvir prozora gde piše Custom Scans/Fixes kopiraj ovaj tekst

Kod:
:files 
c:\users\nebabgd\appdata\local\temp\Anx.exe

:reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"HJRUDZ5DT2"=-

:Commands
[purity]
[emptytemp]
[Reboot]

Klikni RunFix

Zakaci mi log uz poruku.

ne vredi sistem više nije mogao da se podigne stalno je pokretao naizmenično logon i logof tako da sam izbrisao particiju i ponovo instalirao sistem
 
^^nisi valjda iskoprao log sa users/nebabgd ?

@Spock1 i dalje ne rade gadgets, a Malwarebytes,vredi li probati s njim, imam ga vec skinutog. ?

nece da mi ucta attachment sa ekstenzijom log jel treba da je promenim u .txt ?
edit: tako sam uradio i zakacio se .
 

Prilozi

  • 11172010_152702.txt.logtxt.txt
    2.7 KB · Pregleda: 124
Capture.JPGjel moguce da sam pored tih štetočina obrisao Revo Uniins. nešto u sistemu pa zato neće da prikaže gedžete i izbacuje mi poruku kao na slici.
p.s. probao sam i win update da rešim, ali ništa možda ako počisti skroz pa onda win update?

o.k hvala puno za trud, imaš najmanje piće i besplatnu vožnju za ovoliku pomoć ;)

a evo i slika kako prikazuje gadgets, jedino gmail radi...ova 2 zamrljana su All cpu meter i Windows Clock gadget
 
Poslednja izmena:
Sta bi mi preporucili od AV programa koji su trenutno aktuelni a da ne opterecuje puno masinu, dosad sam stavljao Aviru i neku stariju verziju Nod32, sada je i Avira preglomazna, o AVG-u i da ne razmisljam, a ovaj Nod je dosta star, u principu sta staviti na masinu koja ima 256 rama, to me zanima.
 
Sta bi mi preporucili od AV programa koji su trenutno aktuelni a da ne opterecuje puno masinu, dosad sam stavljao Aviru i neku stariju verziju Nod32, sada je i Avira preglomazna, o AVG-u i da ne razmisljam, a ovaj Nod je dosta star, u principu sta staviti na masinu koja ima 256 rama, to me zanima.


Duhoviti odgovor bi bio da stavis jos RAM-a, a sto se tice softvera, ja bih stavio staru Aviru i namestio da se ne update-uje kad skida nove definicije.
 
@Kluzo, moja preporuka za tu mašinu je avst ver. 4.8 pro...update vdb 2 x dnevno, a laka ko perce :)

btw. moj probl. sa gadgets ostao, ne znam šta još od av. programa da probam kako bi oporavio svoj win. ? neki predlog ? bez gedžeta može da se živi, nešto mi se ne radi reinstall sistema, baš sam kratak s vremenom, a sa instal. svih dodatnih programa , zna se koliko sve može da potraje.:(
 
Sta mislite o Pandi?

attachment.php
attachment.php


Kod:
[B]On Demand[/B]: Raw detection capabilities with latest definitions (signatures only)
[B]Retrospective[/B]: Capabilities of heuristics and generic signatures against new unknown malware.
[B]Dynamic[/B]: Real world protection capabilities using all components of the software / protection against 0 day threats.
[B]Removal[/B]: Effectiveness at cleaning a system from malware, the higher the score the better the product is at disinfection and removal of malware trace elements without damaging the system in the process.
[B]Performance score[/B] (higher is better): All performance results are normalised to use the same AV-Comparatives scale (and takes scanning speed into account)
[B]False Positives[/B]: Mean false positives across all tests with such information available. The results help to show which products are more prone to false positives.
 
iskreno, Ironmanbgd, sad i ja mislim sve naj.čak sam uveren da bih i dalje ima gadgets i ne bih zapatio onaj vir. da sam imao installiranu Pandu :wall:
 
nije pored nortona nego pored mse-a, tolko hvaljenog i cenjenog u zadnje vr. :mad: norton (90 days, link odavde sa teme) sam instalirao na lap, a sad mi je krivo što nisam i na desk...jer izgl. da mi nema dr. rešenja sem reinstal 7ice pokušao ono sa recovery Acronisom i svašta još po savetima odavde, ali niš idalje nema gadgets...tj. brljavi su - neupotrebljivi,takođe od tada imam "zastavnika" s brkovima u toolbaru :d (slika1.) a kad pokušam da uljučim Windows Security Centar service izbaci mi ovo (slika 2.)

Počistio šta sam mogao,AVG 2011 (free verzijom) pa Malwarebyte, pa Avirom (to sa xp-a) i na kraju MSE.om i kao sad ne nalazi nijedan od njih threads u kompu. a o.s radi...krastavac. srušiću ga kad budem imao vr. eto samo da vratim gadgets...inače sve ostalo radi normalno.Ako u međuvremnu neko ima predlog...tu sam kao zamorče, jer mi se baš ne žuri s tom reinstalacijom. :D
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    9.6 KB · Pregleda: 56
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    16.3 KB · Pregleda: 62
@nebabgd
Stvarno ne znam kako ti je pored MSE prosao virus...

Kod mene, kao i na jos 2-3 kompa (koja ja ''odrzavam''), radi perfektno, vec vise od godinu dana.

Jedino mi pada na pamet da si, mozda, imao neku stariju verziju samog programa (posto se on ne updatuje preko automatic updatea, vec moras sam).
 
@nebabgd
Stvarno ne znam kako ti je pored MSE prosao virus...

Kod mene, kao i na jos 2-3 kompa (koja ja ''odrzavam''), radi perfektno, vec vise od godinu dana.

Jedino mi pada na pamet da si, mozda, imao neku stariju verziju samog programa (posto se on ne updatuje preko automatic updatea, vec moras sam).

najsmešnije u svemu je što sam imao ZADNJU ver. MSE-a, skinutu istog dana kad je izašla, a update radim po navici čim upalim cpu...a s druge strane, nije ni tako čudno, čak znam odakle je došao...otvarao sam 100tine strana 10tine foruma o kolima (kupovao nova), pa skidao italijanski ePer (za proveru šasije)...tako je i vir. prošao, eto samo da se zna da ni MSE nije savršen, ali ne mogu da ga krivim jer je besplatan...koristim ga i koristiću ga posle reinstall 7ice (najlakše odraditi) radije nego neke krekovane "brend" av. programe.

btw. može da se namesti da radi autoupdate. ali samo ovako: autoscan na every day, a update before every scan :)
 
Imas sasvim dobrih i od MSE boljih besplatnih av resenja - Avast 5 free i Avira 10 Personal.
 
btw. može da se namesti da radi autoupdate. ali samo ovako: autoscan na every day, a update before every scan :)
Tako radi update definicija, ali ne i samog programa.
Ali, i to ce uskoro biti reseno, procitao sam negde da ce MSE 2.0 (koji uskoro izlazi) vrsiti i client update, preko autoupdate-a.

@Minja
Ja sam sa Avire, koju sam koristio jako dugo, presao na MSE, i moram priznati da ne vidim po cemu je ona ispred MSE-a.:)
 
Kad vec koristite 7icu. Avira + Win Defender dovoljno dobra i bolja zastita od samog MSE-a koji i nije tako dobar u pronalazenju gamadi. :)
 
Dajte vi što tvrdite da je "ovaj" bolji od "onog" napišite i zašto, neko da uzme i da čita temu ništa neće da mu bude jasno od gomilu postova bez sadržaja.

Teško je da se napiše nešto tipa:"MSE mi nije pronašao virus "blablabla", instalirao sam "Samsung AntiVirus" i očistio mi je sistem"
 
Kad vec koristite 7icu. Avira + Win Defender dovoljno dobra i bolja zastita od samog MSE-a koji i nije tako dobar u pronalazenju gamadi. :)

potpisujem ovo, MSE je u principu dobra zaštita za cenu koliko košta - free...a da li ima rupe - ima, i to sam osetio lično na svojoj koži (svom o.s.), Aviru imam na istom cpu, na 2. hdd-u tj. na xp-u...pitanje: da li Avira Security Suite pokrenuta sa xp-a može pravilno da mi očisti C particiju drugog hdd, na kom je win7 ?

@Swiper, pa teško da će neko po naslovu ove teme, "Koji antiviurus" odlučiti da stavi ovaj ili onaj posle pročitanih par postova, prikladniji naziv bi bio "AV. programi i iskustva sa njima", ali to je već nije do nas :)
 
Ja sam imao 1.Nortona,2.Kav (što se sad nešto hvali)3.Avast i sad Aviru+Superanti Spayware za mene dobitna kombinacija,onaj win difender nikad ništa nije pronašo,džabe mi krčmi CPU.Kad sam gurno Kav oborio me s nogu,pronašo boga oca,zbogom Nortonu,kad sam gurno Avast,taj je Kav označio kao virus:d,a Avira Avast,strašno!Dokazano je da najviše virusa dolazi sa sajtova kao što su XHAMSTER.COM i njemu sličnih,za one koji se boje istih najbolja preventiva bi bila,ne posećivati pomenute i vrlo voditi računa na šta se klikće ako se već posećuju jer od toga nema odbrane!;)
 
ESET Smart Security 4
Business Edition

Zato sto nalazi viruse bolje nego i jedan drugi vise puta sam se uverio na sopstvenom primeru.
 
Dokazano je da najviše virusa dolazi sa sajtova kao što su XHAMSTER.COM i njemu sličnih,za one koji se boje istih najbolja preventiva bi bila,ne posećivati pomenute i vrlo voditi računa na šta se klikće ako se već posećuju jer od toga nema odbrane!;)


Nisam ni cuo za taj sajt... ,)

Inace, ima odbrane, ali ne u Free verziji.
 
Ja sam poprilicno vremena provodio po takvim sajtovima i nikad nisam nista zakacio :(
Evo, opet sam poslusao ljude ovde i instalirao boga oca programa koji su esencijalni za rad sistema i opet mi niko nista nije nasao :(
I placeni cloud mi nije nasao nista, iako je free verzija bila na njemu prethodnih xx meseci... :(
Pa ne znam stvarno, da skinem av, pa da probam onda da zakacim nesto? :(
Ne znam stvarno sta da radim, osecam se strasno glup kad skidam boga oca, torenti/jdownloader rade konstantno, boga pitaj gde ne idem po netu i nista.... A svi ovde pametni kazu kako mora da se ima petnaest programa i svi da se plate da ne bi nista zakacio i ja ne slusam i opet nista da zakacim :(
Nije bre fer :(
 
Nazad
Vrh Dno