Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

ESET traži podešavanje, po defaultu ne valja toliko...
 
definitivno trazi podesavanja.. samo ne znam kakva i gde se nalaze
 
Ja sam trenutno na bitdefender trial, i najmanje mi se svidja od svega sto sam do sada probao. Od usporenijeg interneta, do toga da sam morao da trazim kako da ga privremeno iskljucim, jer mi onaj njihov interfejs nije bas ni logican ni pregledan.

Dosao sam na kraju do zakljucka da onaj avast i nije toliko los, kada se sve uzme u obzir (inace, nisam neko ko voli da se mlati podesavanjima i najdalje sto sam isao u tom smeru je lista izuzetaka)
 
Meni baš Bitdefender (free) radi najbrže, a i definitivno najpouzdanije. Ima i najprostiji interfejs, upali/ugasi real time zaštitu i ako nešto nađe možeš restore i exclude. Sad su i sredili malo interfejs da ne baguje. Ranije je često pucao.

MS Defender jako sporo skenira i često drnda po disku bez potrebe, bez SSD-a poprilično uspori sistem. Džaba što najmanje memorije zauzima. MSE nije imao te probleme, on mi je u principu i funkcionalno najbolji,a ni zaštita nije baš loša kako pričaju (uglavnom mu nalaze neke gluposti kao mane). Skoro sam probao i Avira Free i nije mi se baš dopao. Onaj njegov launcher je višak i smara, ubacuje puno smeća koje možeš da izbaciš tek posle instalacije. Na laptopu sa sporim HDD-om urniše sistem posle instalacije, konstantno 100% drljanje po hardu. Pritom nema opciju restore and exclude, a prečesto ima false positive. Klikneš restore iz karantina, on ga odmah vrati... pa ako klićem restore očekujem da me dalje ne smaraš, ne da moram prvo ceo taj folder na exclude (za šta mi treba 100 klika), pa onda restore. Izbacuje reklame relativno često. U Avast sam izgubio poverenje, a i prenatrpan je postao.
 
Kao neki lag da sam dobio pri ucitavanju stranica. Ping mi je 6ms, ali u poslednje vreme se bas i ne ponasa tako. Mozda se i nesto poremetilo jer sam promenio 4 antivirusa, a i par puta radio s.restore jer sam nesto cackao u periodu od nekoliko prethodnih meseci (test faza, pa cu da reinstaliram sistem i da se smirim, kada odlucim sta cu).

Ali, eto, cak i da nije on sam kriv za trenutno stanje, interfejs mi se svakako ne svidja. I full on demand skeniranje radi sporije od konkurencije, mada je to manje bitno.
 
MS Defender jako sporo skenira i često drnda po disku bez potrebe, bez SSD-a poprilično uspori sistem. Džaba što najmanje memorije zauzima. MSE nije imao te probleme, on mi je u principu i funkcionalno najbolji,a ni zaštita nije baš loša kako pričaju (uglavnom mu nalaze neke gluposti kao mane).
Ja imam potpuno suprotan utisak. Čini mi se da Defender uopšte ne usporava rad sistema, dok Kaspersky ne mogu da koristim na laptopu sa sportim HDD-om i (skoro) uvek mi je isključen a Defender obavlja posao realtime zaštite.
 
Kod mene se baš oseti na par mašina, ali najviše na laptopovima. Kada otvorim folder sa više fajlova, pogotovo ako ima više exe fajlova, učitava svaki po tipa 1s (ovo na sporijem HDD-u, 5400). Razumem da ih skenira, ali baš toliko da mu treba. Cura mi se žalila često da joj sporo otvara desni klik meni na fajlove, i stvarno kad proverim, Defender pokupi sve resurse procesora i HDD-a na 100% na 2-3 sekunde (čak je ovde 7200RPM HDD). Ne svaki put, ali dovoljno često da iritira, a ovo sam primetio i na još par mašina sa Defender-om. Naravno, sve ovo se dešava na sporijim mašinama (stariji dvojezgarci, 2-4GB RAM-a). Ne oseti se kod mene ni jedan, mene je više nerviralo što Defender pali skeniranje kada je sistem u mirovanju, a to ne može da se isključi.

@Rio
Interfejs mu je minimalan, i mene je u početku nervirao, ali sam se navikao brzo. Sad mi je logičniji nego kod ostalih, tradicionalnih. Lagan je i sve je na 2-3 klika udaljeno. Imaš 2, 3 opcije sve ukupno i jednostavan log. Pali/gasi, karantin i ručno skeniranje su praktično sve opcije. Probao sam Aviru neko vreme, ali mi je baš to što ima brdo opcija smetalo, jer skoro ništa od toga mi ne treba, a sve su udaljenje sa po 10+ klikova. Pritom nema opciju restore i exclude iz karantina što ume da smara jer mu je sve sumnjivo.
 
definitivno trazi podesavanja.. samo ne znam kakva i gde se nalaze

Sada sam bas pogledao kod mene.
Za web nema skoro nikakva podesavanja, tih par opcija stoje i kod mene ukljuceno.
Ali za sve ostale stvari ima i previse podesavanja koje nikako ne prestajem da stelujem, svakoga dana mu ubacim neku web stranicu da blokira ili druge stvari
Da ti ne firewall njegov ili neki drugi program usporava surfovanje?
On je stvarno najbrzi i nemoguce je da ti eset usporava surfovanje, kada iskljucis ESET da li radi brze surfovanje ili isto?
 
Poslednja izmena:
Za web (internet) i u advanced sve pod web and email ima gomila podešavanja. I još toliko za firewall (network) takođe.
Podesiti ručno sajtove, portove, protokole, programe, ekstenzije... i može da leti a da štiti mnogo bolje!

Mada savet važi za većinu AV, samo što su neki bolje a neki gore pred podešeni, ali ni jedan nije idealno.
 
Poslednja izmena:
email nema veze sa surfovanjem pa mu to ne smeta kako god da je stelovao.
a za web ja sam podesio da ne skenira format slike (jpg, jpeg..) pa mozda zato kod mene radi brzo
nema mnogo opcija za web, a firewall je nesto drugo, tamo se upisivaju portovi i blokiraju ili pustaju odredjeni programi, on ne usporava surfovanje
evo ovo su sve komplikovane opcije u vezi web-a u ESET-u:

Eset-Smart-Security_24.png

Eset-Smart-Security_26.png
 
Poslednja izmena:
@drafer
Ja odradim wipe celog hdd-a. Snimim OS i drajvere. Stavim firefox i net kida.. Snimim ESET i opadne brzina drasticno.. Ali HAAAAOS.. Obrisem ESET i sve normalno..
Tako da ga ja ne vracam dok ne srede to
 
Jos kad nebi bio tako skup.. Inace je Kaspersky fantastican

Kaspersky i nije toliko skup.
Nakon prve kupovine za obnovu ima cini mi se 30% popust, svake godine...
Jos ako nisi neupucen pa umes provrljati netom i naci gde se na netu zvanicno prodaju licence za 2g pa te dodje za 2g jeftinije nego prva licenca za godinu dana (ili tu negde).

moze na pp koja je to prodavnica i gde generalno mogu da se nadju?

Milsim da mnoge prodavnice racunarske opreme imaju u ponudi kapsersy proizvode.
Siguran sam za winwin, mozda gigatron takodje ima, a zastupnik i prodavac svih kaspersky proizvoda je Singi inzenjering d.o.o. http://www.singi.rs/proizvodi
http://www.singi.rs/prodajna-mesta
Moguce je da studenti, novinari i tako jos poneko ima odma popust kao da obnavlja licencu. Treba pitati i porveriti.
Inace su cene K proizvoda u nas manje nego u svetu.
Ispruzio se Eugen(e) gospodski za bracu srbe... ;)
 
Poslednja izmena:
Znam za singi, ali skupo.. Ipak je po mome standardu dosta skuplji nego u svetu (kad uzmemo odnos cene i plate). Plus u svetu imaju akcije za 10-20e..
 
Ja sam KAV za dva računara na godinu dana platio 30KM (~15 EUR). Nekad se isplati prošetati po prodavnicama tražeći izdanja u kutijama sa aktivacionim kodom unutra. Takođe ne obraćajte pažnju na verziju tj. godinu i kupite povoljniju.
 
Poslednja izmena:
Meni baš Bitdefender (free) radi najbrže, a i definitivno najpouzdanije. Ima i najprostiji interfejs, upali/ugasi real time zaštitu i ako nešto nađe možeš restore i exclude. Sad su i sredili malo interfejs da ne baguje. Ranije je često pucao.
.
BitDefender Free je imao jednu gadnu manu a to je da kada stavi u karantin nesto sto se nalazi na USB stiku tj promeni mu ekstenziju u onu njegovu za "blokirane fajlove" kada se odradi exclude on ne uradi restore fajla. Fajl ostaje zakljucan sa tom neupotrebljivom ekstenzijom i nema sanse da ekstenziju promenim rucno osim pomocu trikova. Tako me je nekoliko puta bas dobro zeznuo i prestao sam da ga koristim. Nova verzija mozda nema taj bag, priznajem da nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Nije mi se to dešavalo, a nalazio je lažnjake na fleški koje sam vraćao. Moguće da je neka lokalna greška ili nekompatibilnost bila pošto koristim Bitdefender poprilično dugo.
 
Nije mi se to dešavalo, a nalazio je lažnjake na fleški koje sam vraćao. Moguće da je neka lokalna greška ili nekompatibilnost bila pošto koristim Bitdefender poprilično dugo.
S obzirom da te znam sa SK foruma (imam drugi nick) znam da koristis BD Free krace od mene a i o novoj verziji si od mene cuo :) Moguce je da je neki specifican lokalni bag mada se desio na par racunara meni i bratu pa bih rekao da je to malo verovatno. U svakom slucaju, dobar je to program kada ne pravi takve probleme.
 
Aha ( :, koristio sam ja i pre Bitdefender Free, pre ove novije verzije što podržava i Win10. On je u početku bio bagovit, interfejs je, pre svega, često pucao. Neko vreme sam (par meseci) koristio Defender-a, pa Avira-u, ali pre desetak dana sam ga vratio i sada radi dosta stabilnije. Međutim, ni ranije mi nije pravio probleme sa fleševima, uvek mi je regularno vraćao posle Exclude.
 
6 months +6 additional free months *






To je ponuda.
 
Isplati se tražiti vpn :) hvala za info

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
kada unesem mail kaže mi:

iK6AuKV.png


išao sam preko tunnelbear-a:

uzy6cS8.png


gde grešim?
 
Nigde! Mi smo crna rupa!! :D
I samo mi nismo toga svesni!!! :d
 
  • Like
Reagovanja: NAS
nije htelo ni sa f-secure, tek kada sam promenio ip adresu tada je uspelo.

hvala ;)

:wave:

edit: piše da važi 180 dana...
 
Poslednja izmena:
Super kad je uspelo :)

Kad ti istekne prvih 180 dana onda imas jos 180.
 
odlično. taman sam mislio da kupim na g2a (eset) ali eto rešio sam za sledećih godinu dana licencu :)
 
Nazad
Vrh Dno