Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Radi OK, WD je MSE, objedinjeni su i sada se zove samo Windows Defender.
 
Isti program.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Može free kaspersky ako ti ne smeta Ruski jezik...Radi neprimetno...
 
Smatraš da je Windows Defender dovoljan? Btw, da li je WD mlađi brat MSE-a? Ako jeste, pretpostavljam da je dobar.
Sad vidoh poruku. WD jeste mlađi brat MSE-a ali i malo bolji od njega. Ono što ipak fali WD-u je bolja detekcija adware-a. Većina AV programa ima lošu detekciju istih a WD je ispod proseka.

Ono što iz ličnog iskustva mogu da kažem je da WD radi korektno ali da mi pod Aviram Free komp radi malo živahnije. Izgleda da Avira Free ima manji uticaj na performanse sistema.
 
Da, a ni plaćeni antivirusi ne mogu da ih isprate.
 
Imam ovu Bitdefender anti-ransomware vakcinu uz Bitdefender free (nisam siguran da li je u Free rešenje već ima). One rade po principu zavarivanja ransomware-a da su podaci već enkriptovani, odnosno da je komp već zaražen u kom slučaju se većina ransomware-a sama isključi. Jedno od rešenja je i sandbox, mada njih izbegavam da korstim. Ove vakcine, međutim, nisu 100% zaštita, na primer.
 
Otkud na engleskom ova kav free? Zar nije samo ruski?


Sent from my iPhone using Tapa
 
100 eur za informaciju... :d

Jeste na ruskom, ali moze da se promeni na eng, jedno 5 min podesavanja i to je to ,)
 
Ali to nije legalan KAV, mislim, ako već hoćeš pirata, piratuj full verziju, ne free. ( :
 
Pa i jeste i nije, imam ja jos 5 meseci Kaspesky Internet Security, ali mi je nekako prenatrpan, a meni treba samo cist antivirus bez raznih dodataka i gluposti, a ovaj je free, i ne verujem da ce da stave moju licencu u "Blacklist", znaci nisam nista ukrao, kad vec dele dzabe :d
 
U vezi kasperskog,instaliran opet ali bez engleskog i radi.
Video sam na jednom forumu da su neki imali problema kao i ja sa dezaktiviranim antivirusom i uzrok tome je ubacivanje engleskog.
 
Zašto bi iko i uzimao u razmatranje antivirus koji nije u stanju da detektuje ni neovlašćenu promenu u samom programu. Neki gratis kriptloker bi npr. uz engleski prevod legao kao lutka.
 
Zašto bi iko i uzimao u razmatranje antivirus koji nije u stanju da detektuje ni neovlašćenu promenu u samom programu. Neki gratis kriptloker bi npr. uz engleski prevod legao kao lutka.

Koji ti koristis, ako nije tajna, ako vec ovaj nema tako dobru detekciju, interesuje me koji ima (ne zezam, ozbiljno pitam, najmanji mi je problem da promenim antivirus), mada sam probao vecinu, nisam npr ESET, Comodo, Norton.... :)
 
Ne koristim ništa, tj. osim zdravog razuma imam još onaj MS Defender koji nisam nijednom ni otvorio na ovom kompjuteru.
 
Poslednja izmena:
Zdrav razum nije baš dovoljna zaštita, ali Defender je sasvim OK antivirus.

Ako nije Win10 u pitanju, najbolje rešenje je Bitdefender free.
 
Avast free verzija radi kao zmaj na Win 10, samo pogasite zvukove i upozorenja :D
 
@ toxicm: Postoji li neki problem sa BitDefender-om i Windows-om 10?
 
Samo sa free verzijom, ne radi kako treba, a i neće koliko sam razumeo.
 
Ne vidim potrebu da nesto menjam jezik sa ruskog na bilo koji drugi, sve je razumljivo i jasno, 100% sam siguran da je bolja zastita od zdravog razuma i difendera...
 
Kako kod koga...
 
Kolik o je defender "light " u odnosu na druge free verzije antivirusa?
 
Pa i nije nešto, na modernom računaru se ne primeti, ali na malo starijima je npr. Bitdefender free osetno brži u skeniranju. Oseti se kada otvaraš folder sa više fajlova. Ostale popularnije antiviruse skoro nisam koristio. Ne treba gledati zauzeće memorije kada miruje, nije merodavno, i nikako ne preko običnog Task Manager-a.
 
avira :D
 
Nazad
Vrh Dno