Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

evo da javim da sam uzajmio neki cd rom i instalirao ovaj kasperski, aktivirao se automatski nakon instalacije i pise da je preostalo jos 365 dana... sta znam, ok je ali sam nekako navikao na nod...
 
Pa ne bih se baš složio, tj. ne može ništa da odbrani od nečije sopstvene gluposti, jer ransomware funkcioniše uglavnom tako što je neko kliknuo gde ne treba i to otvorio... :d

Zakleo bih se da se 90% virusa aktivira ovim putem, samo sto za 90% njih ima resenja, a za ransomware nema. Dosadasnji testovi su pokazali da su svi vidovi zastite protiv njih totlano beskorisni.
 
nisam imao srece, drugar ima msi plocu i nece iz nekog razloga da zavrsi instalaciju da bih video serijski broj.
ovi iz asusa kad vec daju kasperski mogli su da naprave neku kulturniju opciju da negde na sajtu unesem serijski od ploce i dobijem kod... sta da radim sa diskom, skuplji mi je cd rom da kupujem samo za ovo nego licenca...

da li se salis? napravi iso koji ces da mountujes i ne treba ti cd-rom. osnovna stvar...
 
napisao sam da sam resio problem... previse mi je to bilo gimnastike jer sam bio za nekim krs racunarom... svakako je bilo bolje da su ubacili kupon u kutiju sa plocom nego ovako na cd-u....
 
Probao sam juce posle duzeg vremena AVG,koje je ono djubre,da ne pisem koliko rama jede.
TS360 takodje voli da jede ram dok je TSE laganiji.
Sad imam BitDefender free i mogu slobodno napisati da jede vise rama od TSE360.
Za sad najlaganiji su TSE360 i Avast,Pandu sam probao pre izvesnog vremena i nije bila sjajna.
 
Poslednja izmena:
Iskorišćenje RAM memorije od strane AV programa može da bude problematično ako sam računar nema dovoljno iste. Sa druge strane, ako veće zauzeće RAM-a omogućava AV programu da brže radi i manje drlja po hard disku a pri tome računar još uvek ima dovoljo memorije za rad ostalih programa to onda i ne mora da bude loša stvar.

Pre par dana sam čitao tekst o tome da veće zauzeće RAM-a od strane AV-a i ne mora da bude loša stvar ako je AV koristi da bi tu čuvao celokupnu bazu sa potpisima malware-a umesto da je kešira na HDD i svaki put je iznova isčitava. Ono, ima logike u tome, bar u teoriji. Kako je u praksi nisam baš proveravao.

Sad koristim Aviru Free. Malo me nervira to što se instalira onaj Avira Launcher. Sam se instalira iako sam ga deinstalirao pre toga. Sad sam ga blokirao u Startup-u preko Task Manager-a i već bar dana se ne pojavljuje. Videćemo šta će biti kad se update-uje.

Inače, Avira Free je prilično lagan za sistem. Ima starinski interfejs i nedostatak, bar za mene je što ne skenira HTTPS saobraćaj (HTTP je podržan).
 
S druge strane da skenira HTTPS, bio bi sigurnosni rizik druge vrste. To da bi moglo mora da instalira root sertifikat i da radi man in the middle na konekcije.
 
S druge strane da skenira HTTPS, bio bi sigurnosni rizik druge vrste. To da bi moglo mora da instalira root sertifikat i da radi man in the middle na konekcije.

Ne znam zašto bi to bio sigurnosni rizik. Avast tako skenira HTTPS saobraćaj. Za druge nisam siguran ali na neki način moraju da imaju pristup fajlovima bez enkripcije. AV program ne predstavlja rizik a tehnologija već postoji pošto je drugi koriste. Osim toga, Avira Pro skenira HTTPS strim, samo je to uklonjeno iz besplatne verzije.

@wwwz

Jesi ti proverio baš sve procese koje kreira BD Free? Ima ih nekoliko.
 
I to što Avast radi je sigurnosni rizik. Pogledaj šta piše u browser-u, da je Avast sertifikat. Više potencijalne štete, nego koristi.
 
Da li je jos kome stigao mail od Linkedina da resetuje sifru? Da li su pretrpeli napad ili masovno curenje, ili je mozda samo neko probao da se uloguje na moj nalog (mada ne vidim razlog za to)?
 
Još 2012. se to desilo a još cure podaci od onda. Promeni je za svaki slučaj.
 
Meni nije stiglo ništa tog tipa.
 
I to što Avast radi je sigurnosni rizik. Pogledaj šta piše u browser-u, da je Avast sertifikat. Više potencijalne štete, nego koristi.

I sajtovi kojima pristupaš preko HTTPS-a znaju biti hakovani i da imaju ubačen loader za exploit kit.
 
Da li je jos kome stigao mail od Linkedina da resetuje sifru? Da li su pretrpeli napad ili masovno curenje, ili je mozda samo neko probao da se uloguje na moj nalog (mada ne vidim razlog za to)?
Samo idi direktno na linkedin pa menjaj, ne sa linka koji nude, ume nekad da bude lazno...

Takodje poceli su da stizu mejlovi kao sa opcijom da je nemoguce dostaviti mail (mail delivery failed) pa link da sta da se uradi i tamo criptlocker...
 
Samo idi direktno na linkedin pa menjaj, ne sa linka koji nude, ume nekad da bude lazno...

Takodje poceli su da stizu mejlovi kao sa opcijom da je nemoguce dostaviti mail (mail delivery failed) pa link da sta da se uradi i tamo criptlocker...

Naravno, elementary phishing :D
 
Је л зна неко ако да се отарасим неког viceice срања које ми сваки пут кад поново упалим комп преузме гугл хром и затрпава рекламама и глупостима? Неколико антивируса сам користио, али безуспешно јер се увек враћа. Делим комп са сестром, тако да не знам како и одакле је преузело то, брани се ћутањем :d
 
Први нисам, а други јесам. Покренуо оба у исто време и неки је успео да обрише то, хвала на помоћи :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Meni adw cleaner obrise sve extensione za chrome.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ииии вратило се данас :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pročitao sam desetak zadnjih stranica, ali opet ne nađoh odgovor koji je najbolji free antivirus za Windows 10? Nikako da se dogovorite... :D

Trenutno imam AVG, ali mi svaki dan izbaci da probna verzija ističe za koji dan i da treba da ga kupim, što meni ne pada na pamet, pa je red da se rastanemo ko ljudi. Na Windows 7 sam imao MSE i bio sam zadovoljan, a vidim da ga ovde slabo ko spominje. Sad razmišljam da inst. taj Bitdefender ili taj neki TSE... Dakle, bitno mi je da je free, da ne moram ništa čačkati oko njega bar 6 mjeseci i da ne jede puno rama...

Ima li neko konkretan prijedlog?
 
^ Panda ili Avira free. Koristio sam Pandu ali od pre nekih 3 meseca koristim Aviru. Avira mi je nekako kompletnija, ima dosta vise opcija (sto meni odgovara) i radi odlicno. Sto se tice ram zauzeca Avira vs Panda malo vise zauzima Avira ali nista strasno, nije velika razlika i oba su neprimetna u radu.
 
Ne treba nikakav poseban antivirus za Win 10.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Avira je OK, ali obavezno i free firewall.
 
Nazad
Vrh Dno