Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Može uz neki workaround, ali što bi neko krekovao free verziju i time pravio pirata, nema smisla.
 
Ova Ru verzija Kaspersky Internet Security, blokira li još nekom sajt kupujemprodajem? Nema šanse da otovorim sajt, samo ako ugasim Kaspersky Internet Security.
 
Kaspersky definitvno jeste jedno od najboljih AV rešenja, ali je taj tekst (zajedno sa navedenim testom) u Mondo-u definitivno obična reklama i lupetanje.

@Ivan I.
Ako si već rešio da koristiš pirata, nemoj da piratizuješ besplatnu verziju.
 
Kakvog pirata?

Lepo radi ova verzija na Ru, jezik je malo problem dok se ne uđe u štos. 30 dana traje. Ne opterećuje za sada PC. Jedino kupujemprodajem što ne mogu da otovorim.
 
Ta ruska verzija (ako na tu, free, verziju misliš) je namenjena ruskom tržištu i kao takva je besplatna, da bi radila kod nas potrebno je par tvikova kojima je praktično piratizuješ. 30 dana probna verzija nije na ruskom, odnosno, višejezična je.

Nisam Kaspersky dugo koristio (sem KVRT-a), ali trebalo bi negde da imaš opciju za izuzetke (pošto je verovatno označena kao maliciozna), exclude ili kako se već kaže na ruskom.
 
Kaspersky definitvno jeste jedno od najboljih AV rešenja, ali je taj tekst (zajedno sa navedenim testom) u Mondo-u definitivno obična reklama i lupetanje.

@Ivan I.
Ako si već rešio da koristiš pirata, nemoj da piratizuješ besplatnu verziju.
Kao i sve na Mondu. Da li iko uzima za ozbiljno ovde šta tamo piše?
 
Ta ruska verzija (ako na tu, free, verziju misliš) je namenjena ruskom tržištu i kao takva je besplatna, da bi radila kod nas potrebno je par tvikova kojima je praktično piratizuješ. 30 dana probna verzija nije na ruskom, odnosno, višejezična je.
Kod mene je verzija od 30 dana i na Ruskom, nema više jezika, vidi se gore na slikama da je na Ruskom.
Koji su tvikovi, odnosno gde bih mogao da nađem smernice da bacim pogled?
 
Ruski proxy prilikom aktivacije, ali to više nije legalna verzija i stvarno nema potrebe, pored svih besplatnih alternativa, da je koristiš. Mislim, ako ćeš da piratizuješ, idi na full verziju. ( : Ovde sam pratio, tu izgleda ima rešenje za blokiranje stranica.
 
Ok, hvala.
 
Može li neko da mi objasni gde da ubacim sajt da mi kasperski ne blokira? Ne mogu da otovorim sajt dok ne ugasim kasperski. Radi se o sajtu kupujemprodajem, nije ništa naopako i bolesno, ne kapiram zašo baš taj da blokira :smash:
 
Hvala. Jedva sam našao na Ruskom, ali ne vidim opciju da ubacim sajt? Samo folder/fajl?
 
U zadnja tri dana sam video tri slučaja gde je Panda Free ubogaljila računare.
Od čudnog pada performansi do starog jednojezgrenog intela koji je bio onesposobljen potpuno.

Različiti računari sa različitim verzijama windowsa, jedina zajednička stvar im je psanhost.exe proces koji je podivljao.
Kako vidim na internetu i pandinom forumu ovaj im se bug vuče još od 2010...
 
Može uz neki workaround, ali što bi neko krekovao free verziju i time pravio pirata, nema smisla.
За лиценцу од 365 дана и EN верзију потребан је:
Руски или Украјински proxy а затим искључити самозаштиту и угасити Kaspersky у taskbar-у.

Затим отворити registry и наћи кључ:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\KasperskyLab\AVP16.0.1\environment
а затим изменити на овај начин да бисте добили EN верзију:
Kod:
Localization: en
LocalizationAuto:0
LocalizationList:en
Ins_localization:en
:wave:
 
Ili jednostavno odem na TPB i skinem full verziju koja će biti podjednako legalna kao i ta free. ( :
 
Kaspersky free vs IS360,zastita i opterecenje racunara?
 
IS360.
Imaš da biraš između Avira i Bitdefender potpisa, oba su odlični.

Nemam pojma koliko je Kaspersky sada zahtevan, ali ne može da bude mnogo laganiji od 360.
 
Kad bi kaspersky izbacio eng verziju, uvek bi njega izabrao pre bilo kog drugog av.... :)
 
Ne mogu da editujem prethodni post, pa cu da napisem u ovom...
Prethodnih dana bio sam "dokon" pa sam isprobao dosta antivirusa kako placenih tako i besplatnih, pa da iznesem neke svoje utiske:

1.Avast Free - Njega sam koristio najduze, odlicna zastita, ali mnogo reklama, od kad sam presao na Win 10 poceo je da koristi mnogo resursa(neki bug), pa sam ga obrisao
2.360 Total Security - Odlican besplatan antivirus, ne usporava sistem, radi sta treba, kako treba
3.BitDefender Free - Mnogo False Positive upozorenja, inace dobar antivirus
4.BitDefender Internet Security - Nikad vise, jedva sam ga obrisao (treba neki poseban "Tool" kako bi se lepo obrisao), jer mi je potpuno blokirao win. defender....
5.Avira Free - Prilicno dobar, mada ne detektuje virus iste sekunde kada udje u racunar...
6.Kaspersky Internet Security - Profi antivirus, bez greske, mada se mozda ponasa i previse zastitnicki, ali sve u svemu ako i free verzija bude takva, onda je to to....
7.Panda Internet Security - Nije los, ali npr virus tek detektuje kada se rucno skenira zarazeni fajl(mozda bi posle nekog vremena i sam detektovao, ali ko da ceka)
8.AVG Free - Dobar antivirus, nista manje, nista vise
9.Malwarebytes anti malware - Nije bas antivirus, ali sve jedno preporuka za sekundarnu zastitu
10. Windows Defender - osnovna zastita, radi ono sto treba, ali ne moze da zaustavi bas svaki virus

Za sad je to sve sto sam probao (valjda, ako se nekog av nisam setio bice dodato)....
Inace od navedenih po meni najbolji placeni je Kaspersky, dok je besplatni 360TS, a posle njega AVG.
 
Poslednja izmena:
Preskočio si ESET! ;)
 
Nazad
Vrh Dno