Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ovo sa anti virusima ima kakve veze?
Dva puta pita pa sam naseo :p
Eto sad mu treba samo da pušta video... Pa to može i media player, koj će ti moj vlc :D
Ne znamo svi sve žive jezike i želimo da podesimo sve kako nama odgovara, a ne da gledamo kao na prvim telefonima u boji...

On topic...
Koristim MSE, MCShield i malware antibytes i nisam imao problema.
Jedino ne znam do kada će biti podrška za MSE...
 
93845e9560bc3aead11ef4d133126f99.jpg

Mislio sam da se bolje kotira Avast free koji dugo vec imam. Radi on fino u pozadini ali poceo je da davi sa obavestenjem za neke premium opcije. Za FW koristim od Win7 koji sam samo ukljucio i vise ga nisam dirao.
 
Prestao sam da koristim avast jer PREVISE baguje... malo malo onaj njegov servis zabode na 50% cpu usage. Ima i memory leakove. Takodje NG servis koji su skoro ubacili na windows 8 restartuje i sam pali sistem restore i vraca ga na 50% od primarne particije (da SSD stavlja na 50% restore usage).
Skeniranje downloadovanih fajlova sa neta traje previse dugo.

Presao sam na bitdefender i za sada sam veoma zadovoljan.
 
Ima li još uvjek Panda za dž? Ne mogu da nađem na njihovom sajtu.
 
Sad sam provalio da mi je Windows Defender ukljucen pored KIS 15 (koga sam upravo instalirao pa chemo ga malo testirati :)), jel to ne valja?
 
Sad sam provalio da mi je Windows Defender ukljucen pored KIS 15 (koga sam upravo instalirao pa chemo ga malo testirati :)), jel to ne valja?

Ne valja. Ne znam zašto WD nije siključen tokom instalacije, ali ako ga ostaviš uključenog očekuj usporen sistem.
 
Ne valja. Ne znam zašto WD nije siključen tokom instalacije, ali ako ga ostaviš uključenog očekuj usporen sistem.

Iskljucio ga, prvi utisci su da je KIS 15 ultra spor pri inicijalnom skeniranju celokupnog sistema i nije mi nasao nista :(
Ono sto mi se svidja sto me je automatski upozorio na slabost WiFi konekcije (na primer imao sam WPA umesto WPA2) - jos je ostalo da sakrijem SSID i iskljucim eventualni WPS i budem neunistiv, a to sve zahvaljujuci upozorenju Kasperskog :)
 
@rango1ne
Uvek je bio sporiji kada radiš skeniranje ali zato za razliku od onih što samo prelete preko diska, on pronađe virus koji je zapakovan u arhivi. Mnogi antivirusi preskaču arhive zato što fajlovi unutar arhiva ne predstavljaju neposrednu opasnost.

Koristio sam Kasperski AV od 2005-te kada je isto bio među najboljima ali zbog lošeg marketinga retko ko ga je koristio u Americi. E tek posle su shvatili pa su počeli da ga hvale. A do tada su im Norton i Nod bili zakon. Sećam se i Mekafi je bio dosta popularan ranije.

Ja sam odlučio da ću izdvojiti za bolju zaštitu i to je to. Uzimam četiri Kasperski licence na svake dve godine za sve računare u kući.
 
Jel jos nekom na win 10 rtm 360 total security na clean up ide na99% i tako stoji ?
 
360TS je imao posebnu verziju za Windows 10. Trenutno na sajtu ne stoji da verzija 7 podržava Windows 10. Možda još nisu inkorporiali izmene iz te posebne verzije.
 
Meni je 360 radio OK na w10.
Trenutno sam na Esetu kome ne radi HIPS na w10.
 
Da bi ESET-ov HIPS radio na Win10, treba omogućiti pre-release update.
 
Nisam znao za FF extenziju, ali VT desktop program koristim već dugo na poslu ;)
 
Ubacio mi se neki browser hijacker, ali nijedan alat ga ne prolazi: Malwarebytes, Hijackthis, Hitman, Kaspersky TDDS. To se desava samo na stranici howjsay.com, gde se umesto ovakve stranice
howjsay.png

ucitava ovo
how.jpg
odnosno ovo kada iskljucim adblock
how ads.jpg

U address baru je originalna stranica!!! Na drugom racunaru normalno ucitava, kao i ranije.

Evo page source, 1. i 2. su "presretnute" stranice, a 3. je normalna stranica.
Sistem je W10, star 2 dana, ima tu par "lekica", ali nista cega nije bilo na prethodnom sistemu (sedmica), gde nije bilo nicega slicnog. Dajte neki predlog?
 

Prilozi

  • howj.7z
    10.6 KB · Pregleda: 19
Mislim da sa stranicom nije nesto u redu, mene nasumicno prebacuje na neke druge.
 
Nemoguce, evo na laptopu svaki put otvori onu koju treba, a na desktopu nijednom. Ovde se vidi da je sajt prilicno nezasticen - https://sitecheck.sucuri.net/results/www.howjsay.com, ali nemoguce je da ga na jednom mestu otvara kako treba svaki put, a na drugom svaki put pogresno. Tj. nije nemoguce, ali bi noviji sistem (valjda) trebalo da bude zasticeniji, a u svakom browseru na W10 se isto desava (Edge, Explorer, Opera, Chrome, Maxthon).
 
Poslednja izmena:
Preko telefona mi sada otvara (Chrome), preko kompa na FF me je samo preusmeravao na druge sajtove. Ipak mislim da je do sajta, probacu opet kasnije. Ne bi trebalo da ti pravi problem samo na jednom sajtu.

Edit:
Na kompu, a i na telefonu mi sada otvara isto kao i tebi. Do sajta je sigurno.
 
Poslednja izmena:
Ne, OK je host file. Nisam pametan, a na W10 temi ljudima je ocito veliki problem da potrose 3 sekunde na 3 klika.
Edit: evo poolmaker je proverio, njemu radi normalno, dakle nije neki W10 exploit, dakle problem ostaje.
 
Poslednja izmena:
Baci pogled na ruter DNS adrese i mrezna na racunaru .
 
DNS budjavi, i meni je to pre par minuta palo na pamet - jer se to podesavanje s novim sistemom pregazilo. Sa Google DNS otvara normalno, sa automatskim (SBB) brljavi. Srecom je ljudima vec trebala izmena TCP/IP u Win 10, inace bih je rucno trazio barem sat vremena, jer je zavuceno i nelogicno. Hvala na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Čime da skinem snap do..... Uvukao mi se i na chrome i na IE, u programima ga nema....u registry ga nema :(
Windows 7 je u pitanju
 
Nazad
Vrh Dno