Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Koristio sam nekad davno besplatne verzije, dobre su ali ipak se ne mogu porediti sa komerciajlnim. Avira mi se pokazala kao njabolja. Međutim prvom prilikom kad sam počeo da koristim komercijalne verzije našo je propuste, ali zato svi USB moji i prijatelja imali su su svega i svačega. Ni jedna besplatno rešenje zaštite kako moje i njihovo nije ništa primetilo na tim USB-ovima. Drugar je godinama koristio jednu popularnu besplatnu zaštitu, kad je stavio jednu komercijalnu probnu verziju (pre otprilike dve nedelje) našao mu je sve i svašta. Zato bespaltne verzije uzimam sa rezervom.
Godinama sam koristio Kaspersky a jedne godine i Bitdefender, ali sa cenama sad ubijaju. Kaspersky sam koristio jer sam mogao jeftino da nabavim licence sa drugog kontinenta i to je poprilično bilo dostupno. Sad je kaspersky promenio politiku.

Comodo Internet Security koliko vidim na nekim sajtovima kompanija koje se bave takvim testiranjima i nije se pokazao nešto. Mada sve to uzimam sa rezervom jer svašta testiraju i svako ima neke svoje kriterijume.
Za USB McShield.
Comodo ima slabije potpise, ali je njegov fokus na prevenciji i virtuelizaciji. Tako da su njemu potpisi tek na drugom mestu u nivou zaštite.
 
Čitao sam da svi hvale AVG free 15. Ali ja ih ne koristim pa ....
 
Да ли је MCShield компатибилан односно да ли се могу појавити проблеми ако се користе други антивирусни програми ако што су Kaspersky, G Data, AVIRA...
 
Да ли је MCShield компатибилан односно да ли се могу појавити проблеми ако се користе други антивирусни програми ако што су Kaspersky, G Data, AVIRA...
More se korisiti sa svakim AVom bez problema.
 
Panda Cloud Free, *ebe kevu koliko je dobra za performanse systema. :)
 
Ja sam to nekoliko puta napisao ovde. U kombinaciji sa Malwarebytes prava stvar.
 
Ne volim ja te kombinacije vise real-time zastita, i mislim da nije potrebno, pravis medjusobni sukob i opterecujes komp. MBAM mozes drzati kao on-demand ako zatreba, i MBAM je stvarno vrh program.

Ovo extra, nema updatea, scan brz, ne optrecuje komp, bukvalno zaboravis na njega, a imas neki zastitu da se nadje. Jedina mana sto nije operativan kad nisi na netu! :)
 
Mbam u kombinaciji sa bilo kojim av ne pravi sukob i ne opterecuje, isprobano i na slabijim konfiguracijama sa avg i nod npr. A sa Pandom se i ne oseca... A to za net mi takodje ne predstavlja problem, ne pamtim kada sam zadnji put izneo laptop iz kuce :)
 
A to za net mi takodje ne predstavlja problem, ne pamtim kada sam zadnji put izneo laptop iz kuce :)

Citao sam da Panda pravi cache baze aktivnih malware (imas u opcijama tamo i vidis da svako malo povuce update), tako da imas neku basic protekciju i bez neta. Mada danas slabo ko koristi racunar bez neta, a kad nemas neta AV ti i ne treba realno, niti mozes definicije updateovati za offline Aove. :)
Citao sam i o novom XMT engineu (u novoj 2015 verziji) koji kida na detekciji sto se pokazalo i u nezavisnim lab testovima i u testovima nekih PC magazina . POprilicno su ga unapredili sa novom verzijom, i dosta ih hvale. Dobro nije zgoreg, ali meni su performanse bitnije. :)
 
Već neko vrijeme imam Bitdefender Antivirus Plus a pošto kuburim sa RAM-om (kad se podigne Win 8.1 x64 zauzeto je okruglo 2 GB a to je pola od onoga koliko imam). Pa sam gledao zauzeće memorije i vidim da Bitdefender ima više procesa i ukupno u "jede" oko 230 MB a to mi je puno. Stavio sam ga jer je često u samom vrhu po detekciji na testovima mada rijetko kad kod mene nešto nađe jer rijetko kad nešto zakačim a i to je možda false pozitive. I koliko vidim on često pokreće neki scan kad je računar idle, kad se odvojim od računara Bitdefender pokrene neko skeniranje i izbaci poruku o tome. Šta biste preporučili da je dobro i da ne opterećuje sistem? Vidim da pominjete tu Pandu Cloud. Šta je tačno kod nje "Cloud"? Na kom principu ona radi i, što je najvažnije, da li zaista dobro radi detekcije i koliko pri tome opterećuje sistem? Sad malo čitam o njoj i vidim da hvale Panda Free Antivirus 2015.
 
.....kuburim sa RAM-om (kad se podigne Win 8.1 x64 zauzeto je okruglo 2 GB a to je pola od onoga koliko imam). Pa sam gledao zauzeće memorije i vidim da Bitdefender ima više procesa i ukupno u "jede" oko 230 MB a to mi je puno....Vidim da pominjete tu Pandu Cloud. Šta je tačno kod nje "Cloud"? Na kom principu ona radi i, što je najvažnije, da li zaista dobro radi detekcije i koliko pri tome opterećuje sistem?

Panije to bas ni kuburenje sa RAMom. Imam i ja 4GB, i ne zauzima mi ni 1.5GB sa pokrenutim AIMPom i Chromeom. Dobro optimizovan OS, bez mnogo startup programa i ostalih stvari.

Od nedavno ja koristim Panda Antivirus Free (prije se zvala Panda Cloud), zauzece RAMa je oko 10ak MB. Program neopterecuje system, samim tim sto je Cloud varijanta, dobre performanse, brz scan, nema update definicija naravno. Kako mislis sta je kod nje Cloud, bukvalno sve. Ovo ustvari nije klasicni AV, vec programce povezano na Pandine Lab servere u realnom vremenu i na kojima obradjuje malware. Detekcija je samim tim dobra naravno. Meni se mnogo dopala i legla mi (ne osjetim na kompu u svakom smislu), i ne koristi mi se nista drugo. Uparim sa Windows Firewallom i Bog da me vidi.
 
Poslednja izmena:
Evo deinstalirao sam Bitdefender i stavio Panda Free Antivirus 15.0.4, ima dva procesa i oba zauzimaju 0.5 MB ukupno! Često me pita da kreiram neki Panda account.

Kad se Windows sada podigne zauzeće RAM-a je 1.6 GB a sa Bitdefender je bilo 2 GB.
 
Napravi Account to je sekunda posla, i nece pitati vise. Sa ovim novim Engineom, stvari su poboljsali Pandu.

Evo kao neki test, nista se losije nije pokazao od komercijalnih rjesenja. Ovo je besplatan AV i ne vidim razloga i interesa da ga guraju na testovima.

http://www.av-test.org/en/antivirus...nda-security-cloud-antivirus-free-3.0-143125/

Sasvim pristojna zastita za korisnika koji voli minimalizam od zastite i se ne oslanja i ne voli previse brojne opcije po internet security paketima, koji donesu stete koliko i koristi, i brljaju po racunaru i opterecuju resurse.
 
Izvinjavam se, ne mogu da editujem predhodni post. Kako ukloniti Emsisoft emergency kit sa racunara? Nema ga u instaliranim programima da bih ga deinstalirao... I sta mislite, da li je koristan Malwarebytes Anti-Exploit?
 
Kako ukloniti Emsisoft emergency kit sa racunara? Nema ga u instaliranim programima da bih ga deinstalirao...
Samo izbriši njegov instalacioni folder, Emisoft ne instalira ništa u sam sistem i brisanjem foldera si ga deinstalirao u potpunosti.
 
Citao sam da Panda pravi cache baze aktivnih malware (imas u opcijama tamo i vidis da svako malo povuce update), tako da imas neku basic protekciju i bez neta. Mada danas slabo ko koristi racunar bez neta, a kad nemas neta AV ti i ne treba realno, niti mozes definicije updateovati za offline Aove. :)
Citao sam i o novom XMT engineu (u novoj 2015 verziji) koji kida na detekciji sto se pokazalo i u nezavisnim lab testovima i u testovima nekih PC magazina . POprilicno su ga unapredili sa novom verzijom, i dosta ih hvale. Dobro nije zgoreg, ali meni su performanse bitnije. :)

Skinuo sam Pandu posto vidim da se u poslednje vreme najvise preporucuje tj da je najbolja u detekciji i svemu ostalom od prilike. Skino sam ovu veziju odavde, vidim da se pominje neka verzija 2015 da li je to ta verzija ili se ona placa kao na vom drugom linku? Ako nisu iste, da li je ova prva koja je besplatna bazirana na XMT engine-u?
 
Da to je to? Mnogo mi se vise svidja od Avire na prvi pogled, bas je super user experience sa njim koliko se druzimo zadnja 2 sata. Jos jedna stvar, koja je najbolja moguca protekcija od spyware-a i malware-a, onih browser highjackera i slicnih gluposti dakle sve sto ne spada u viruse a pravi teske gluposti po sistemu?
 

Prilozi

  • 14.jpg
    14.jpg
    330.6 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
...koja je najbolja moguca protekcija od spyware-a i malware-a, onih browser highjackera i slicnih gluposti dakle sve sto ne spada u viruse a pravi teske gluposti po sistemu?

Za to ti je najbolji neki Proactive Defense, Aplication Control, HIPS i tako to, osim ako te ne smara svaki cas sa pitanjima sta zeli da uradi na sistemu, pa moras da potvrdjujes ili da prpeustis automatici. No za to treba malo vise peglanja i znanja, moras biti siguran sta smijes dozvoliti, a sta ne.

Ako hoces sve to stavi onda Kaspersky Internet Security! :D

Ja bas zelim pobjeci od tih silnih zastita, nesto basic samo za detekcije da se osiguras malo. I tebra Firewall obavezno, dobar je Windowsov. Mozes u Resource Monitoru da kontrolises sve, i Network Activity, i Memory Activity, i Disk Activity, Konekcije...ukoliko primjetis nesto sumnjivo, ako nije kasno :D

Ima i Panda Process Monitor, ne znam kakav je, racunam da je dobar, sve prikazuje koji proces je legitiman, koji pristupa netu, kojim izvorima itd :)
 
Poslednja izmena:
Druze, posto si koristio obe verzije koliko shvatam, kazi mi koja je prednost Pande antivirus 15 u odnosu na moju Panda cloud 3? Odlicno mi radi, pa ga ne bih brisao bez potrebe?
 
Druze, posto si koristio obe verzije koliko shvatam, kazi mi koja je prednost Pande antivirus 15 u odnosu na moju Panda cloud 3? Odlicno mi radi, pa ga ne bih brisao bez potrebe?

To ti je jedna te ista, kako nisi skontao, Panda Cloud Free se prije zvala, sad je Panda Antivirus Free. Preporucujem update na najnoviju verziju jer je mnogo poboljsana. :)
 
Poslednja izmena:
aviru
 
To ti je jedna te ista, kako nisi skontao, Panda Cloud Free se prije zvala, sad je Panda Antivirus Free. Preporucujem update na najnoviju verziju jer je mnogo poboljsana. :)
Shvatio sam ja to, ali bas i pitam u cemu je poboljsana ta novija verzija? Mislim, da li ima neke nove opcije ili neki znacajan novitet u odnosu na staru verziju?
 
Sada sam na Pandi i bas mi se svidja a za anti malware tool je situacija toliko konfuzna da nema best varijante vec sam odustao od toga pa kada se "zarazim" trazicu resenje ovde i onde kao i uvek dosada nazalost :( Steta sto to Panda nema u sebi ugradjeno :(
 
Shvatio sam ja to, ali bas i pitam u cemu je poboljsana ta novija verzija? Mislim, da li ima neke nove opcije ili neki znacajan novitet u odnosu na staru verziju?

Pa ima unapredjeni engine (mozda cak i novi), malo li je. :)

Sada sam na Pandi i bas mi se svidja a za anti malware tool je situacija toliko konfuzna da nema best varijante vec sam odustao od toga pa kada se "zarazim" trazicu resenje ovde i onde kao i uvek dosada nazalost :( Steta sto to Panda nema u sebi ugradjeno :(

Pa ima Panda i antimalware zastitu da tako kazem, mada imas i Malwarebytes, instaliras njega, i skeniras samo po potrebi bez real time zastite. I naravno obavezno jos MCShield u real time zastiti i to je to. Ostalo je do tebe. Sve se to ne osjeti na resursima.
 
Od čega tačno štiti MCShield? Šta on pokriva u odnosu na Panda + Malwarebytes kombinaciju?
 
Nazad
Vrh Dno