Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Pogledah malo sada, naletih na TinyWall isto koristi windowsov FW, djeluje mi kao OK i bolji od WFCa. Koristiti li vi ove programe za integraciju u WF.
 
Probacu kad kad bidnem mogao i iznijeti itiske. Sad ne mogu krastavac. Zivio.
 
Tako je.

Ali opet pozeljno je imati neki AV, cisto da ti pomaze i da saradjujete :D a ne da se oslanjas samo na njega.

Ne mora to biti malware, ima i potencijalno nezeljenih aplikacija, koje uvaljuju toolbarove, neke dodatne i sta ti znam bez pitanja. To ne mozes uvijek pretpostaviti.

Ja sam furao dobre dve godine bez av-a. I sad (zadnjih pola godine recimo) imam pandu koja je vise iskljucena nego ukljucena. S vremena na vreme pustim pandu i malwarebytes do procesljaju komp, ali po pravilu niko nista ne nadje. (lazem u stvari, mb je nasao jednom par gluposti nekih, nista bitno)
Ali ono, ja mogu, kao neko "dovoljno iskusan". Nikome u principu ne preporucujem tako nesto, jer opet, i ljudi sa antivirusima pa ih izignorisu/isklikcu i opet znaju da navuku sebi bolestine. I opet mu se, u principu, svede na isti onaj jedan sa skupom licencom.
 
Ko klikće na sve što mu browser ponudi, nijedan antivirus mu neće pomoći. Za bilo koga iole iskusnijeg, i sa "kulturom" ponašanja na netu antivirus je praktično nepotreban (Defender je i više nego dovoljan), kao i bilo koji drugi firewall osim ugrađenog Windows-ovog.
 
poolmaker:

mozemo ovako do preksutra,vrtis i dalje jedno te isto na osnovu citata MS-a iz 2013te za potpuno drugi prozivod i na osnovu sajta koji "ocenjuje" paid resenja a u rezimeu mu jedino stoji "The Independent IT-Security Institute".bas nocas sam koristio paint,ne samo paint,nego stock mounter,windows media player,defender i explorer.i znas sta je zaprepascujuce?zavrsavaju posao,verovao ti ili ne.

lepo brate reci godi mi da imam neko aftermarket resenje,jezim se od MS-ovih half assed resenja i da zavrsimo pricu,nece ti spadnuti kruna sa glave.
 
Upravo tako, poprilično merodavan sajt i test.
Ti si očekivao da Eset bude na vrhu u svim aspektima?

Bitdefender internet security je po SVIM testovima jedan od 3 najkvalitetnija paid rešenja u 2014 i 2015.
I ovde je na samom vrhu po ocenama a Defender na dnu.
Ako se pogledaju detalji testova Bitdefender-a (koji je prvi) i Defender-a (poslednje mesto) vidi se da je realna razlika jako mala i samo u odnosu na malwere izasao tog dana (90% prema 100% i to za nekih tamo 165 malvera, ko zna cega). Detekcija za poslednje 4 nedelje je 100% kod oba. Razlika je po ovom testu u praksi zanemarljiva. Comodo npr. ima 94% detekciju malvera registrovanog u poslednje 4 nedelje, sto je p[o meni dosta veci problem, a opet se nalazi mnogo vise u listi od Defebder-a.
Jednostavnost Defender-ovog interfejsa mu je i najveca prednost, nema on manjak opcija, samo nije nepotrebno iskomplikovan. Koristio sam ga dugo bez problema, a na poslu ga koristimo vec godinama bez ikakvih infekcija. Jedini problem mu je to skeniranje celog kompa kada je komp u idle i kada na nekim masinama previse opterecuje procesor.
 
Ne more ni jedan prici Windows Firewall Controlu, od ovih programa za kontrolu WF (357 KB :wave:).
http://www.binisoft.org/wfc.php
Probao sam Tiny, ali ne svidja mi se koncept. Nema onog za mene najboljeg moda, da blokira IN, OUT pusta po defaultu, a postuje RULE ako si blokirao nesto. Kod Tinya manuelno moras dodavati procese kojima zelis dati pristup netu (Normal Mode), Blokirati sve (Block Mode), iskljuciti FW (Disable), omoguciti OUT po defaultu bez izuzetaka, i AutoLearning Mode (gdje automatski dodaje programe koji pristupaju netu, pa kad promjenis mode, mozes da uredjujes sta zelis, sta ne). Mislim smaranje, ne mogu gledati u pasulj koji ce proces zatraziti net pa da ga dodajem. Mnogo lakse obratno :)
 
Poslednja izmena:
Meni Avast lepo radi i na win 10 ne usporava mašinu, tako da se ne bih složio sa tom konstatacijom da je av koji ubija mašinu.
 
Imas pravo da se ne slozis, zajedno sa svih 8 svojih jezgara i svih 8GB memorije.



I ssd transcend od 256gb. Pre toga na starijoj mašini radio ok, na laptopu acer nije neka konf radi isto ok. Nemam razlog da se složim da je avast loš zato što nekom drugom loše radi.
 
Avast ima (IMHO) ruzan, glomazan i nepraktican interfejs uz gomilu nepotrebnog softvera pored samog antivirusa. Reklame je (u free verziji) nemoguce iskljuciti osim u silent modu koji opet i nije bas najprakticniji jer tad ne prijavljuje nista, ni detekciju, ni akciju. Zahtevnost je vise u interfejsu koji je malo tezi za starije masine, ali mu to i nije neka mana.

Inace, poslednja dva av testa koja ste kacili su dala poprilicno razlicite rezultate, pogotovo za Bitdefender i ESET. Po mom misljenu, vecina tih testova (ako ne i svi) su potpuno nepouzdani i netacni.

Vecina poznatih av resenja ce sasvim pristojno odraditi svoj posao. Pored aktivnog antivirusa zasluga za propusten malver je u 99% slucajeva samo kod korisnika.
 
posle adblock skandala vise nikom od tih malih,"nezavisnih" itd ne verujem.
 
Koji je skandal bio sa Adblock?
 
platis i vajtlistuju sta zelis.sa sve jajarskom pricom da ce samo malo da bi mogli da "prezive".
 
Onaj izveštaj sa prethodne strane ima nekih grešaka. Na dva mesta se spominje AVG Internet Security kao produkt sa najvećim varijacijama, a oni su testirali AVG Free verziju (AVG IS se spominje samo na 2 mesta). Ne tvrdim da zaključak nije tačan, pošto AVG već par godina ne sluša nas beta testere već postavi novu verziju, očekuju feedback a kada ga dobiju teraju i dalje po svome. Od kada im je pre 2 godine otišao šef beta testiranja, Jiri Tuma, beta testiranje se svodi na objavljivanje nove beta verzije i ćutanja na beta forumu, kao i nedostatka feedback formi, koje su bile pravilo 9 godina unazad.
 
@umart
Nisam imao pojma za to. Hvala za info.
 
Zanimljiv članak
http://www.howtogeek.com/225385/wha...r-windows-10-is-windows-defender-good-enough/
Posebno ovaj deo. Tako da na kraju "najbolji AV" zavisi od korisničkih navika. Za moje potrebe je Defender najbolji, pošto ne zalazim u piratske vode :)
Windows Defender should probably be fine for most PCs, along with some common sense and other good security practices. However, if you’re regularly downloading pirated applications and engaging in other high-risk behaviors, you may want to skip Windows Defender and get something that does better against the collection of obscure malware samples used to test antivirus software.
 
U par rečenica napisana suština zaštite na kompjuterima. Zamlaćivanje sa antivirusima, i traženje "najboljeg" je uglavnom čisto gubljenje vremena.
 
Onaj izveštaj sa prethodne strane ima nekih grešaka. Na dva mesta se spominje AVG Internet Security kao produkt sa najvećim varijacijama, a oni su testirali AVG Free verziju (AVG IS se spominje samo na 2 mesta). Ne tvrdim da zaključak nije tačan, pošto AVG već par godina ne sluša nas beta testere već postavi novu verziju, očekuju feedback a kada ga dobiju teraju i dalje po svome. Od kada im je pre 2 godine otišao šef beta testiranja, Jiri Tuma, beta testiranje se svodi na objavljivanje nove beta verzije i ćutanja na beta forumu, kao i nedostatka feedback formi, koje su bile pravilo 9 godina unazad.


To me podsjeti na Kaspersky 2014 kada smo kukali jer su ukinuli napredna podešavanja i opet ih nisu vratili. Srećom, shvatili su da su napravili grešku pa su ih vratili u 2015 MR1.
 
Ja koristim Bitdefender Total Security,kupovao sam ga na akciji 3 licence oko 30e ,već dve godine ga obnavljam.U pitanju je moj lični komp,stvarno je extra radio na 7,8.1,ali od probne 10 pa do sada kada je 10 finalna,nakon većih updateova 10ke desavalo mi se već dva puta da jednostavno nestane sa mašine, ponovna instalacija je rešavala problem,ali od pre neki dan mi ne radi Bitdefender firewall,i ne mogu nikako da ga uključim, neki bug sa 10 tu postoji. ..
 
Jel se i vama komp greje prilikom full scan-a?

Prvi put sam primetio kod KIS 15 da on nekako bas zagreva racunar, vise nego inace, iako imam onaj eksterni kuler. I prvi sken je trajao bas dugo :(

Concede resources to other applications nije cekiran
 
Koristi procesor dosta tokom skeniranja, mora da se greje. Skeniranje traje duže samo prvi put, posle je kraće. To je plus jer ne preskače fajlove po tipu i veličini. Ima brdo antivirusa koji prosto preskaču fajlove ako su veliki tako da ako ima virusa u njima nikad nećeš znati dok ih ne pokreneš. Kasperski sve fajlove koje može da pročita, otpakuje u pozadini i preskenira. Zato mora da traje, ali je sigurnije.

U par rečenica napisana suština zaštite na kompjuterima. Zamlaćivanje sa antivirusima, i traženje "najboljeg" je uglavnom čisto gubljenje vremena.
I iz tih par rečenica, a tek iz ostatka teksta se vidi da ovo nije nikako tačno.
 
Ostatak teksta nisam ni čitao ni komentarisao. Ko iole vodi računa surfujući nemirnim web morima, i ne juri pirateriju po warez sajtovima praktično mu ni ne treba antivirus. I isprobavanje istih jeste gubljenje vremena.

Sa posebnom naznakom na
...and get something that does better against the collection of obscure malware samples used to test antivirus software.
 
Poslednja izmena:
Sa tim da je praktično nepotreban ako se vodi računa, mogu da se složim samo ako bi mi računar služio za kućnu zabavu. I nema ničeg lošeg u tome, i to je legitimna primena računara. Nepotrebno je praviti trošak za bolji AV u tom slučaju.

U slučaju da ti zavisi posao od računara, ili ne možeš da dozvoliš da izgubiš vreme na reinstalacije, čišćenja, podešavanja, itekako je potrebno pozabaviti se bezbednošću. Jer virus se zakači retko ali kad zakači, on može da napravi veliku štetu.
Nema to veze sa surfom i krekovima, oni nisu jedini izvori problema. Suština je povećati šansu da AV odreaguje propisno onda kada se i ako se uopšte problem desi. Ta šansa se, osim opreznijim korićenjem, može povećati i izborom adekvatne zaštite.
 
Nazad
Vrh Dno